Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko przeliczyłem na złotówki, bo każdy zarobki zagranicą przelicza na złotówki. Koszty życia już nie. Jak ktoś tego nie potrafi zrozumieć to ubolewam.

Irlandia najbogatsza to nie jest, ale jedna z najdroższych już tak.

 

Za średnią irlandzką pensję niech sobie ktoś policzy ile jest w stanie kupić, a potem niech porówna to do Polski. I wyjdzie mu, że ta wyśniona zagranica nie jest taka kolorowa.

Kto nie pomieszkał zagranicą, a jedynie mieszka z rodzicami grając non stop w gierki, nie zrozumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przeliczyłem na złotówki, bo każdy zarobki zagranicą przelicza na złotówki. Koszty życia już nie. Jak ktoś tego nie potrafi zrozumieć to ubolewam.

Irlandia najbogatsza to nie jest, ale jedna z najdroższych już tak.

 

Za średnią irlandzką pensję niech sobie ktoś policzy ile jest w stanie kupić, a potem niech porówna to do Polski. I wyjdzie mu, że ta wyśniona zagranica nie jest taka kolorowa.

Kto nie pomieszkał zagranicą, a jedynie mieszka z rodzicami grając non stop w gierki, nie zrozumie

 

W Irlandii średnia pensja jest około 3 razy wyższa niż w Polsce. Zakładam, że nie wyjeżdżałbyś z Polski do Irlandii gdybyś w Irlandii miał gorzej niż tutaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Irlandii jest jedna z najwyższych (najwyższa?) pensja minimalna w Europie.

 

Tam wykonując proste prace za pensję w okolicach minimalnej można sobie sensownie pożyć. W Polsce nie da rady (szczególnie w dużych miastach).

 

Nie wiem też z jakiego katalogu brałeś te ceny wynajmów.

 

Z 10 lat temu mieszkałem jakoś kilometr, dwa od centrum Dublina (Ranelagh Road zaraz przy kanałku, 10 min piechotą do St.Stephen Green) w piętrowym mieszkaniu , którego cena nie robiła jakiegoś wrażenia (rozumiem, że ceny mogły pójść w górę - ale chyba nie aż tak?)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przeliczyłem na złotówki, bo każdy zarobki zagranicą przelicza na złotówki. Koszty życia już nie. Jak ktoś tego nie potrafi zrozumieć to ubolewam.

Irlandia najbogatsza to nie jest, ale jedna z najdroższych już tak.

 

Byłem za granicą i nie przeliczałem. Mam znajomych takich co przeliczają (z czasem się z tego leczą lub nie) i takich co nie przeliczają.

Przeliczasz Twoja sprawa, ale nie zakładaj, że każdy, wszyscy przeliczają, bo to nie prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Irlandii jest jedna z najwyższych (najwyższa?) pensja minimalna w Europie.

 

Tam wykonując proste prace za pensję w okolicach minimalnej można sobie sensownie pożyć. W Polsce nie da rady (szczególnie w dużych miastach).

 

Minimalna godzinowa przekroczyła w tym roku ( na złotówki ) 40 zł/h. Czyli 8 kilo bananów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Irlandii średnia pensja jest około 3 razy wyższa niż w Polsce. Zakładam, że nie wyjeżdżałbyś z Polski do Irlandii gdybyś w Irlandii miał gorzej niż tutaj:)

W Polsce - 4800zl

W Irlandii- €734 tyg czyli 2900 miesiecznie około 12 tys złotych.

Czyli 2.5 razy.

 

Na Ursynowie 70m² wynajmę za 2300zl.

Na obrzeżach Dublina, czyli w takim Pruszkowie już za 5600zl czyli prawie 2.5 razy drożej. OK, ktoś powie Dublin, stolica, ale w Dublinie mieszka ponad 20% mieszkańców kraju, gdy w Warszawie tylko 4% mieszkańców Polski.

Niech ktoś poda ile placi za utrzymanie auta w Polsce, za media its. Porównamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rachunki: Rodzina (2+2)

Prąd - 2500zl/rok

Gaz - 800zl/rok (w ciepłym mieszkaniu)

Woda - 0zl

Internet 50Mbit/sek - 190 zl

 

 

Za prąd płacę 2,5k rocznie, za ogrzewanie 3k rocznie, internet/telefony/tv kolejne 3k rocznie. A rodzinę mam 2+2+2 , czyli żona, 2 psy i 2 koty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Irlandii jest jedna z najwyższych (najwyższa?) pensja minimalna w Europie.

 

Tam wykonując proste prace za pensję w okolicach minimalnej można sobie sensownie pożyć. W Polsce nie da rady (szczególnie w dużych miastach).

 

Nie wiem też z jakiego katalogu brałeś te ceny wynajmów.

 

Z 10 lat temu mieszkałem jakoś kilometr, dwa od centrum Dublina (Ranelagh Road zaraz przy kanałku, 10 min piechotą do St.Stephen Green) w piętrowym mieszkaniu , którego cena nie robiła jakiegoś wrażenia (rozumiem, że ceny mogły pójść w górę - ale chyba nie aż tak?)

Ile masz tej pensji minimalnej? €9.70?

Ceny poszły w górę i to mocno. 5 lat temu za 2 bedy placismy €1000, teraz za takie samo mieszkania chcą €1500. Sprawdz daft.ie

Dawniej ogloszen miałeś 40 w danym rejonie dziś masz 6.Jest kryzys mieszkaniowy, a Irole dimagaja się budowy większej ilosci domow socjalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ursynowie 70m² wynajmę za 2300zl.

 

ale ze na warszawskim Ursynowie?

 

ja tam w Irlandii przeliczalen na Subwaye, gdzie mozna bylo zjesc duzego za godzine placy minimalnej. W PL to pol dniowki minimalnej :)

 

z alko tez manipulacja - bo podales cene polskiej wodki, gdzie wiadomo ze na polskie produkty jest milionowa marza.

 

wszedzie mozna sie tanio najebac :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za prąd płacę 2,5k rocznie, za ogrzewanie 3k rocznie, internet/telefony/tv kolejne 3k rocznie. A rodzinę mam 2+2+2 , czyli żona, 2 psy i 2 koty.

Wdarł się u mnie błąd. Za prąd płacę co 2 miesiace €150. Czyli w roku 6x150. 900 euro. 3800,zl rocznie.

Za gaz w mieszkaniu malutko, ale jak w domu mieszkalismy to w okresie pazdziernik - maj €1200 euro.

ale ze na warszawskim Ursynowie?

 

ja tam w Irlandii przeliczalen na Subwaye, gdzie mozna bylo zjesc duzego za godzine pracy minimalnej. W PL to pol dniowki minimalnej :)

https://www.otodom.pl/oferta/wynajme-3pokojowe-ursynow-metro-natolin-ciche-ID2YQm2.html Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To inne alkohole:

Huzzar 07 €19

Jameson whisky 07 €30

Bushmills 07 €21

Tullamore Dew 07 €31

Finland 07 €27

 

Najtańsza wodka to Nikita 07 za €13

Ośmiopak Heinekena puszki €12

Podane przeze mnie mieszkanie na Ursynowie nie jest żadnym wyjątkiem, to reguła. Ja specjalnie nie wybierałem najtańszej nory.

Wiesz Sam, w Irlandii troche się przez 10 lat zmieniło. Na Crumlinie, dzielnicy McGregora 3 bedy są €1800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To inne alkohole:

Huzzar 07 €19

Jameson whisky 07 €30

Bushmills 07 €21

Tullamore Dew 07 €31

Finland 07 €27

 

Najtańsza wodka to Nikita 07 za €13

Ośmiopak Heinekena puszki €12

Podane przeze mnie mieszkanie na Ursynowie nie jest żadnym wyjątkiem, to reguła. Ja specjalnie nie wybierałem najtańszej nory.

Wiesz Sam, w Irlandii troche się przez 10 lat zmieniło. Na Crumlinie, dzielnicy McGregora 3 bedy są €1800.

 

No taki Jameson w PL kosztuje 70 PLN

najtańsza wódka 07 to raczej nie zejdzie poniżej 20 PLN

 

Płaca minimalna/h w Irlandii to ok 10 EUR

Płaca minimalna/h w PL to ok 10 PLN

 

Więc generalnie taniej wychodzi najebanie się w Irlandii :smile:

 

a mieszkanie 70 m2 w okolicy metra (to co podałeś) za taką kwotę to nie jest żadna reguła - i to zakładając to, że musi tam być niezła bardacha :smile:

 

Zresztą nie rozumiem samego clue tego o czym piszesz. Skoro tak źle i drogo (co - mimo wszystko - nie jest prawdą jak się popatrzy na zarobki) to po co tam siedzisz? Chyba nie dla "pięknych" kobiet? :D

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIS przestal rzadzić, jeździ po kraju obwieszony kiełbasą wyborczą.

 

prezydent zajęty ratowaniem małego Alfiego, wicepremierka na spływie kajakiem, a marszałek Senatu walczy o jakiś pomnik w America. sponsored by Głupi Podatnik

 

niepełnosprawni w Sejmie zaapelowali do ojca premiera, zeby kazał synowi dać im pieniądze - tak się w Polsce robi politykę, niech pan każe synowi dać nam kasę ! ci rodzice mają odloty niezłe. a jak biskupa po łapach całowali, hehe.

 

a kto wam kazał te dzieci rodzic ? 

 

ci rodzice z dziećmi nie pójdą z Sejmu, bo teraz mają jedyny moment w życiu, kiedy ta cała mordęga z chorymi dziećmi jest widoczna i doceniona, na paluszkach odwiedzają ich biskupi, premier, prezydent, ministrowie, kamery filmują, dziennikarze na kolanach zadają pytania. 

 

jak sie  skończy,to wrócą do szarej codzienności, która jest nieznośna i dołująca. dlatego przedłużają w nieskończonośc, aby odwlec ten moment.

 

kurka wodna, skarbnik PO oskarzony o to, ze wynajął mieszkanie pod agencję towarzyską :] 

 

materiał dziennikarza : dzwoni i niby umawia się z tą "prostytutką", co tam działa, ona nie mówi ani słowa, on tylko gada nonstop. I to ma być dowód :]

 

odorem prowokacji specsłużb zalatuje na kilometr. ale jest co grzać w TVP Info. od rana do wieczora, podobno.

 

sondaż dla jakichś tam mediów : PO/N vs PIS 33 do 35 %

 

normalnie, 2 dni później sondaz dla TVP Wiadomosci : PIS 43, PO 23, ile trzeba tupetu żeby takie numery robić :] 

 

ale i tak najlepszy był ostatni materiał pani redaktor Bojke, która wybrałą się do Rosji i z Moskwy relacjonowała protesty przeciw władzy na Kremlu. w pewnym momencie oskarżycielskim tonem mówi [cytat niedosłowny] : "władza jest masowo popierana, bo tutaj gros starszych ludzi czerpie informacje z kontrolowanej przez władzę telewizji publicznej"

 

haha :] dziennikarka TVP Info użala się nad losem zniewolonego ciemnego ludu rosyjskiego, któremu mózgi piorą media publiczne

 

to nie beka, ale cały beczkowóz :]

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.