Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

jak zwykle napisałeś coś wyjątkowo głupiego i wykręcasz kota ogonem

 

jak okazuje się że ani gimbo, ani ateizm, tylko normalne poglądy wybitnego pracownika naukowego preferującego państwo świeckie, to trzeba uciec w kolejną głupotę

 

no kto jest tym Twoim autorytetem? pochwal się, Pawłowicz? Chyba wszyscy mają na jej temat wyrobione zdanie, rozumiem że potrafisz wskazać podobne kompromitacje Sowy. Pewnie też przeczytałeś linkowany przeze mnie wywiad, może też jego szeroko dyskutowane książki i masz całą listę merytorycznych zarzutów. Chociaż coś mi się zdaje że jedyny zarzut jaki jesteś w stanie sformułować to wyzywanie od gimbów tych którzy nie zgadzają się z Twoimi poglądami.

 

sugerowałbym tylko najpierw sprawdzić znaczenie słów "ateizm" i "antyklerykalizm"

 

zresztą z kim ja próbuję dyskutować?

eot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle napisałeś coś wyjątkowo głupiego i wykręcasz kota ogonem

 

jak okazuje się że ani gimbo, ani ateizm, tylko normalne poglądy wybitnego pracownika naukowego preferującego państwo świeckie, to trzeba uciec w kolejną głupotę

 

no kto jest tym Twoim autorytetem? pochwal się, Pawłowicz? Chyba wszyscy mają na jej temat wyrobione zdanie, rozumiem że potrafisz wskazać podobne kompromitacje Sowy. Pewnie też przeczytałeś linkowany przeze mnie wywiad, może też jego szeroko dyskutowane książki i masz całą listę merytorycznych zarzutów. Chociaż coś mi się zdaje że jedyny zarzut jaki jesteś w stanie sformułować to wyzywanie od gimbów tych którzy nie zgadzają się z Twoimi poglądami.

 

sugerowałbym tylko najpierw sprawdzić znaczenie słów "ateizm" i "antyklerykalizm"

 

zresztą z kim ja próbuję dyskutować?

eot

Ale państwo jest świeckie, a że idzie mikroskopijna część budżetu na kościół w zgodzie z ogromną liczbą Polaków to chyba demokracja czy nie?

Podałeś przykład anonimowego docenta KULTUROZNASTWA i od razu autorytet, do którego każdy powinien się dostosować. Pawłowicz to prawo, czyli tak kilka poziomów wyżej.

Tu nie chodzi o moje poglądy, tylko bzdurne tezy, może by tak zabrać kasę Środzie, Sowie i innym jego pokroju, też się załata dziurę? A wiele osób by temu przyklasnęło.

Nienawidzisz kościoła i próbujesz na siłę racjonalizować tą nienawiść. Nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan Sowa (ur. 1976) – teoretyk kultury, doktor socjologii, doktor habilitowany kulturoznawstwa. Pracownik naukowy Katedry Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, członek Rady Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Autor książek eseistyczno-publicystycznych „Sezon w teatrze lalek” (2003) i „Inna Rzeczpospolita jest możliwa” (2015) oraz monografii naukowych: „Ciesz się, późny wnuku!” (2007) i „Fantomowe ciało króla” (2012).

 

całe szczęście że wielki autorytet Rappar z forum zdemaskował tego gimboateistę!

 

@Luki - ciekawe tylko czy do tego dolicza się np przekręty z komisji majątkowej czy dotacje na świątynię opaczności

 

dla ludzi nie znających historii najnowszej - obecne polskie państwo wyznaniowe oddaje majątki watykańskim tak ochoczo, że aż łącznie z odebranymi w czasie zaborów lub sprzedanymi przed wojną

 

trzymanie się narodu dzięki kościołowi to nie jest fakt, tylko opinia, pomagająca zresztą utrzymywać czarnym bezprzykładną hegemonię w polskim życiu społecznym. Czy mógłbyś mi wymienić jakieś kraje w których kk ma lepiej? Bo w ostre prześladowania kościoła w PRL na tle reszty bloku wschodniego to mogą wierzyć tylko absolutni ignoranci.

 

Nie mamświeżych danych, ale w tym artykule masz za tamten rok podane wszystko. Więc jak tam liczą wszystko to nie sądzę, że PO postaniwiło zwiększyć finansowanie KK o kilka milardów.

 

Rola KK w czasie zaborów i PRL to JEST fakt historyczny. Oczywiście związku kauzalnego w tym przypadku nijak nie da się udowodnić bo trzymanie się narodu jest dość nieuchwytną rzeczą, ale to jest dość oczywisty wniosek biorąc pod uwagę że w tamtych czasach Kościół był jedyną organizacją nieprzesiąkniętą ruskimi pachołkami i reprezentującą nasze interesy (choć to głównie zasługa wybitnych 'szefow' KK w tamtych czasach).

 

Co znaczy ostro wg Ciebie? Na tle reszty bloku wschodniego - jasne. Tylko, że dla nas ten ustrój był tak nienaturalny, że w wielu dziedzinach czerwoni mieli przeszkody nie do przejścia. Dlatego u nas nigdy nie było tak naprawdę brutalnych mordów/rzezi etc... I to samo tyczy się KK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy ostro wg Ciebie? Na tle reszty bloku wschodniego - jasne. Tylko, że dla nas ten ustrój był tak nienaturalny, że w wielu dziedzinach czerwoni mieli przeszkody nie do przejścia. Dlatego u nas nigdy nie było tak naprawdę brutalnych mordów/rzezi etc... I to samo tyczy się KK.

Już nie popadajmy w narodową mitomanię. Trzymajmy się faktów. A fakty są takie, że w żadnym innym kraju byłego UW Kościół nie posiada tak mocnej pozycji z prostej przyczyn - nigdzie indziej nie spotkał się z katolicyzmem. 

A brutalne mordy i rzezie to właśnie chyba także z krajów UW najbardziej odczuła właśnie Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Purpurat gnie się zaś co sił

To przed mundurem, to przed Bogiem,

Choć już wśród wiernych zawisł był

Raz biskup, co rozmawiał - z wrogiem!

myślę że z tym nieprzesiąknięciem to powinieneś się jeszcze zastanowić, coś mi się kołaczą szacunki wskazujące na nasycenie kościoła agentami bardziej niż jakiejkolwiek innej grupy.

 

no tak, u nas jedynym naturalnym ustrojem jest pańszczyzna i sojusz wójta, pana i plebana, całe szczęście że wróciliśmy do korzeni

ale wiesz że blok wschodni to nie jest Polska i ZSRR? Czechosłowacja, NRD, Jugosławia - mordy i rzezie chyba podobne, pozycje kościołów ciut inne

 

to fakt czy wniosek? może jednak teza lub opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, u nas jedynym naturalnym ustrojem jest pańszczyzna i sojusz wójta, pana i plebana, całe szczęście że wróciliśmy do korzeni

ale wiesz że blok wschodni to nie jest Polska i ZSRR? Czechosłowacja, NRD, Jugosławia - mordy i rzezie chyba podobne, pozycje kościołów ciut inne

Jugosławia do bloku wschodniego nie należała, może zamiast pluć na kościół z wyimaginowanych zarzutów, poducz się z tej historii.

Czechosłowacja czy NRD także przestały być katolickie na stulecia przed Marksem, a co dopiero UW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że z tym nieprzesiąknięciem to powinieneś się jeszcze zastanowić, coś mi się kołaczą szacunki wskazujące na nasycenie kościoła agentami bardziej niż jakiejkolwiek innej grupy.

 

no tak, u nas jedynym naturalnym ustrojem jest pańszczyzna i sojusz wójta, pana i plebana, całe szczęście że wróciliśmy do korzeni

ale wiesz że blok wschodni to nie jest Polska i ZSRR? Czechosłowacja, NRD, Jugosławia - mordy i rzezie chyba podobne, pozycje kościołów ciut inne

 

to fakt czy wniosek? może jednak teza lub opinia?

 

I nie ma lepszego dowodu na zwalczanie KK niż właśnie korumpowanie i wciąganie do aparatu państwowego jego członków.

 

O ustroju naturalnym ciężko mówić, ale faktem jest że dla nas zawsze takie wartości jak wolność (słowa wyznania osobista), własność były podstawą i od tego wszystko się zaczynało. Co prawda wcześniej te wartości były zarezerwowane tylko dla oligarchii, ale to już wyrosło z feudalizmu, który w średniowieczu był wszędzie.

 

@mordy/rzezie - jak już pisałem to jeden z czynników, chyba najmniej ważny. Najważniejsze jest to, że jak się komuś coś odebrało to trzeba to zwrócić. To jest jedna rzecz. Druga rzecz jest taka, że wszędzie niemal w Europie kościoły i związki wyznaniowe są w jakiejś mierze uprzywilejowane (choćby z uwagi na historię państw i chęć odpolitycznienia tych struktur). W PL KK jest najbardziej uprzywilejowany bo dominuje wśród społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat właśnie ZSRR to był dziwne imperium, gdzie to peryferia miały najlepiej. W NRD i na Węgrzech było jeszcze lepiej i łagodniej niż w PRL(tzn w NRD tylko bogaciej, bo faktycznie tam STASI i innego typu działały najsilniej z całego UW). Czechosłowacy też nie narzekali, najgorzej paradoksalnie mieli Rosjanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kościół był jedyną organizacją nieprzesiąkniętą ruskimi pachołkami"

"I nie ma lepszego dowodu na zwalczanie KK niż właśnie korumpowanie i wciąganie do aparatu państwowego jego członków."

 

nie mam pytań

 

i ja się zgadzam, jak się odebrało, to trzeba zwrócić

uważam że KK powinien wspierać wszelkie polskie roszczenia wobec wszystkich okupatorów

tylko nie bardzo rozumiem czemu jedna ofiara ma zwracać drugiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kościół był jedyną organizacją nieprzesiąkniętą ruskimi pachołkami"

"I nie ma lepszego dowodu na zwalczanie KK niż właśnie korumpowanie i wciąganie do aparatu państwowego jego członków."

 

nie mam pytań

 

i ja się zgadzam, jak się odebrało, to trzeba zwrócić

uważam że KK powinien wspierać wszelkie polskie roszczenia wobec wszystkich okupatorów

tylko nie bardzo rozumiem czemu jedna ofiara ma zwracać drugiej

 

To, że dużo pospolitych księży było agentami nie jest równoznaczne z tym, że organizacja była przesiąknięta ruskimi pachołkami. Czarne owce są zawsze i wszędzie (tak jak choćby teraz z pedofilami w KK), ale to nie miało wpływu na linię i "politykę" KK w tamtych czasach. Dlaczego? Bo po prostu najważniejsi hierarchowie byli nieugięci a większość zwykłych księży nie dała się wciągnąć. I też nie jest tak jak piszesz, że księża to jedna z tych grup zawodowych gdzie najwięcej było agentów. Śmiem twierdzić, że to była jedna z grup tego rodzaju, w której agentów było najmniej, ale o którą najbardziej się starano.

 

Niestety (też bym tego nie chciał), ale III RP to następca prawny PRL. Więc za to co zagrabiło tamto państwo odpowiada to. A co do wcześniejszych grabieży - na zwrot tamtego nie ma raczej co liczyć. No i w tym wypadku są to tylko ruchomości więc trochę mniejszy ciężar gatunkowy.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem to tu wrzucić, bo o ile ja ogólnie na politykę mam raczej wyjebane, to jak się trafia taki kwiatek, to przegapić go nie można. 

 

Kretynka dołącza do oficjalnego panteonu Głupich Bab™, choć była już w nim wcześniej przy okazji "kto wybierał te drużyny?" (do Superpucharu Polski)

 

A towarzystwo ma doborowe, bo jest już tam pani od moonwalku na dywanie i świetnych warzyw z Biedronki oraz pani "Rodzice nie powinni decydować o swoich dzieciach" i od opowiastki o ludziach, którzy mają takie hobby, że grzebią po śmietnikach.

 

Wstyd mi. Do garów!!1

Edytowane przez puzonyyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.