Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz mi tak szczerze co oni mają innego do zaoferowania od PO? Przecież to jedna i ta sama partia grająca retoryką jak wiatr w danym momencie zawieje. Pis nie jest żadną alternatywą dla PO i głos na nich oddany, to głos oddany na kontynuację kiepskiej jakości rozrywki.

Więc problem jest w tym, że są katolicko-patriotyczną wersją PO, a nie że chcą tworzyć ulice im. Lecha Kaczyńskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc problem jest w tym, że są katolicko-patriotyczną wersją PO, a nie że chcą tworzyć ulice im. Lecha Kaczyńskiego.

 

RappaR nie czep się "problemu" jaki sam sobie stworzyłeś. Pisząc o ulicach chodziło mi o nic innego jak ukazanie jakości polityki, oraz retoryki jaką uprawiają. Uogólniając można to sprowadzić to tego przykładu, ale jak zechcesz mogę Ci ( z wątpliwą ) przyjemnością podać jeszcze parę.

 

Najlepszym przykładem jest Duda. Jego obietnice są tyle warte co rzut za trzy Howarda. Jedna wsiądzie, ale opieranie taktyki na nich to pewna katastrofa. Wprowadzenie choć by połowy doprowadzi kraj do bankructwa. Są nie realne. Chcą, jak i reszta po prostu dopchać się do władzy, ale aby uderzyło i dotarło to do ich wyborców prowadzą coś, czego ja nie akceptuję i mam nadzieję, że również i Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RappaR nie czep się "problemu" jaki sam sobie stworzyłeś. Pisząc o ulicach chodziło mi o nic innego jak ukazanie jakości polityki, oraz retoryki jaką uprawiają. Uogólniając można to sprowadzić to tego przykładu, ale jak zechcesz mogę Ci ( z wątpliwą ) przyjemnością podać jeszcze parę.

 

Najlepszym przykładem jest Duda. Jego obietnice są tyle warte co rzut za trzy Howarda. Jedna wsiądzie, ale opieranie taktyki na nich to pewna katastrofa. Wprowadzenie choć by połowy doprowadzi kraj do bankructwa. Są nie realne. Chcą, jak i reszta po prostu dopchać się do władzy, ale aby uderzyło i dotarło to do ich wyborców prowadzą coś, czego ja nie akceptuję i mam nadzieję, że również i Ty.

 

Wszyscy rozsądni ludzie wiedzą, że te obietnice to pic na wodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wio i na Warszafkę. 

 

NowoczesnaPL jest cool - ok

PiS to ciemnogród - niech będzie

Radca Prawny - też ujdzie (nawet pisanie obu słów wielkimi literami - trudno)

 

ale proszęęęęęęęęęęę nie używaj słowa 'Warszafka'

Problem w tym że głosujący na nich myślą, że ich dojście do władzy coś zmieni na lepsze w stosunku do obecnie rządących.

 

Generalnie lepiej być dymanym i okradanym przez nieudolnego wannabe (a PiS jest dość nieudolną partią) niż przez specjalistę w tych dziedzinach (czym wg mnie jest PO).

Fak - najlepiej byłoby jakby całe POPiS poszło wpizdu, niestety realnej alternatywy póki co nie widać (w Kukiza raczej nie wierzę - masa dziwnych osób pewnie się pod niego podczepi) a szkoda, bo czas na to idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NowoczesnaPL jest cool - ok

PiS to ciemnogród - niech będzie

Radca Prawny - też ujdzie (nawet pisanie obu słów wielkimi literami - trudno)

 

ale proszęęęęęęęęęęę nie używaj słowa 'Warszafka'

 

Generalnie lepiej być dymanym i okradanym przez nieudolnego wannabe (a PiS jest dość nieudolną partią) niż przez specjalistę w tych dziedzinach (czym wg mnie jest PO).

Fak - najlepiej byłoby jakby całe POPiS poszło wpizdu, niestety realnej alternatywy póki co nie widać (w Kukiza raczej nie wierzę - masa dziwnych osób pewnie się pod niego podczepi) a szkoda, bo czas na to idealny.

 

NowoczesnaPL nie jest ok, tylko wygląda teraz jako coś lepsze zło, niż pozostali.

PiS to jest ciemnogród. Ich retoryka, zaszczuwanie, straszenie aby pozyskać głosu.

Radca Prawny - nie ja nim jestem, ale tytuły urzędowe bodajże wszystkie pisze się z dużej litery.

Warszafka - litości.

 

Zamierzasz się tak każdego słówka przekręconego aby dodać zdaniu kolorytu na forum czepiać? Powodzenia. Czeka Cię masa pracy i naciskania przycisku "zacytuj".

 

Z jednym się zgodzę z Tobą. W Kukiza to ja też nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k****, jak nie lubię Pisu to przeginasz. Oni nie straszą i zaszczuwają, zmienili retorykę i co najwyżej to ich oponenci straszą.

Popatrz co to było jak wygrał Duda w mediahc. 

 

Z czym przeginam?

 

Wiem co się działo w mediach sprzyjającym im kiedy przegrywali wybory. 

 

Skoro nie straszą i nie zaszczuwają to jak to inaczej nazwiesz? Na youtube masz masę filmów z ich konferencjami ile się tam jadu przelewa. Do tego Macierewicz. 

 

Ja nie bronię ich oponentów, obie frakcje to trzepnięte berety. 

 

Ale skoro piszesz, że ich nie lubisz, to może się podzielisz z nami, dlaczego nie zyskali Twojej sympatii? Może tym sposobem dojdziemy do wspólnej konkluzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS  jest słaby merytorycznie ale cały ten ogólny obraz w mainstreamowych mediach, który został im przylepiony jak widać działa wciąż na wiele osób mimo spadku znaczenia telewizji. To smutne.

 

Czy byliby lepsi? Na pewno nie byłoby przyzwolenia na rozkradanie państwa/korupcję i inne deprawacje, które dla partii interesów w stylu SLD/PO są normalką. Więc tak, wg mnie jest to o wiele mniejsze zło.

 

Zresztą ten cały krzyk rozpaczy MIchnika/Lisa/innych jest własnie związany z tym, że ktoś w końcu może ich skontrolować. Całe rysowanie PiSu jako partii obciachu tak naprawdę jest tylko socjotechnicznym zabiegiem, który ma działać na zakompleksionych Polaków. W istocie chodzi o ochronę własnej dupy i własnych interesów, niestety.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesiołowski to już w ogóle. 

 

Co tylko udowadnia, że oba obozy są siebie warte, nic nie warte, gówno warte.


Eld jesteś typowym przykładem zmanipulowanego odbiorcy mediów gównego ścieku. 

 

JH13 nie mam telewizora w domu, wczoraj oglądałem przez neta pierwsze fakty TVN od 3 miesięcy, a w podróżach służbowych samochodem po naszym pięknym kraju lubię sobie włączać radio Maryja i ich wywiady dla porównania z mediami głównego ścieku.

 

Poza tym. Po czym mnie tak osądzasz? Przeczytałeś wszystkie moje posty jakie tutaj piszę. Je*ie na PiS, ale je*ie też na PO którzy są złodziejami, oszustami itp.

 

Bronie którychkolwiek? NIE.

 

To mnie tak nie nazywaj i nie używaj słów, że ktoś mną manipuluje.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszafka - litości.

 

Zamierzasz się tak każdego słówka przekręconego aby dodać zdaniu kolorytu na forum czepiać? Powodzenia. Czeka Cię masa pracy i naciskania przycisku "zacytuj".

 

Z jednym się zgodzę z Tobą. W Kukiza to ja też nie wierzę.

 

Każdy ma swoje zboczenia, fobie itepe a to jedno, 'niewinne' słówko reprezentuje prawie wszystko czego w moim mieście nienawidzę.

 

Aha uścislę - nie tyle nie wierzę w Kukiza jako człowieka, bo wydaje się być spoko typem - co nie wierzę raczej w to, że jest w stanie wnieść jakąś nową jakość do naszej polityki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam pytanie. Ty odpowiedz.

 

Czy wydobywanie węgla, miedzi itd. może być dochodowe w Polsce?

opłaca się, tylko jest pewna granica tej opłacalności

u Nas jest tak że drenujemy dane złoża do granic możliwości zapominając o inwestycjach w technologie i tworzenie nowych kopalń gdzie wydobycie będzie opłacalne, do tego dochodzą koszty administracyjne, które rozwalają firmy państwowe

przykład Bogdanki pokazuje że można na tym zarabiać

w pewnym momencie gdy kopalnia przynosi straty należy ją zamknąć i szukać nowych złóż, u Nas się tego nie robi

a nasz KGHM ma jedne z wyższych kosztów wydobycia miedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli krótko podsumowując sam przyznajesz, że da się to naprawić. Zamiast milionowych odpraw i pensji dla zarządu spółki państwowej można zainwestować w technologie wydobywcze. Tak samo jak robią to np. Niemcy i Czechy. Można zrobić, by było to opłacalne bardziej niż ściąganie węgla nawet z Australii.

 

Dlatego gołosłowne hasła zamknąć i sprzedać kopalnie w momencie, kiedy są niewiele warte, a przecież mogą być uważam za kretyńskie, a nawet antypolskie...To nie jest przecież sprzedawanie piasku na Saharze...To może być kura znosząca złote jaja. Pytanie czy nasz rząd ma w ogóle w interesie to reformować. Bo może komuś za parę srebrników jest na rękę, by ten interes był nierentowny. Niektórych ruchów obciążających nasz przemysł podatkami, gdzie nawet miedź stała się nierentowna nie idzie zrozumieć. Ale dla zagranicznych inwestorów tyle ulg, że nie dziwota, że potem mogą sobie błyszczeć w ratingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopalnie trzeba prywatyzować tylko że z głową - Bogdanka i Silesia są prywatne i zarabiają na siebie

jednego można być pewnym

żaden rząd nie przeprowadzi reformy górnictwa - ostatnio reformował rząd Buzka, redukując zatrudnienie, zamykając nierentowne kopalnie, ale i to tak było za mało, chociaż przez pewien czas potem kopalnie były rentowne, następnie było oddłużenie spółek górniczych (kosztem podatników) potem było prosperity na rynku węgla (okres zmarnowany bo wtedy należało reformować) i teraz po spadku cen węgla mamy to co mamy

mało która branża jest tak uprzywilejowana - emerytury, dodatkowo wysokie odprawy dla zwalnianych górników (zatrudnieni u prywaciarza mogą tylko o tym pomarzyć), dopłaty z budżetu

państwo nie jest od prowadzenia biznesu, ale od tworzenia warunków do jego prowadzenia

poza tym górnictwo oparte na węglu to przemysł schyłkowy - coraz mniej będziemy go zużywać w porównaniu z innymi surowcami

Edytowane przez drtoudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.