Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Nadzieja? Nie widzę. Kukiz? Zryw obywatelski i obraz buntu. Jak się z Korwinem spiknie co jest realne zrobią porządek z gnojkami, ale spierdziulą coś innego.

 

Petru? Z Balcerowiczem? Bardzo chętnie. Byle by byli ugruntowaniu w swych decyzjach i to co nie rentowne pozamykać ( KOPALNIE ! ).

 

Chory kraj. Normalnie chory.

 

 

a ty głupio prowokujesz czy co

 

mój kuzyn wczoraj pisał na fb jakies posty zwiazane z tą akcją Stonogi i mu je ktoś usunął xDDDDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopaczka z drżeniem w głosie się wypowiadała, to lubię. Sikorski też out, lux. 

 

Największy wygrany wśród przegranych? Schetyna, nie mam wątpliwości. Dzięki tym aferom zrobi sobie bardzo mocną pozycję w PO. 

jeżeli zajmą 3 miejsce z poparciem poniżej 20% to będzie ich czekał los AWS i rozpad

Schetyna być może nie będzie miał co zbierać - zarządzanie trupem bez szans na cokolwiek to żadna frajda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopalnie to ciekawa sprawa. Rządowi się nie opłacają, zamykają. 

 

A niedawno czytałem, że jakaś niemiecka firma chce otworzyć czy już otwiera u nas kopalnię. Im się opłaca! Oceniają jako bardzo dochodowy interes z bardzo dużym wydobyciem. To jak to jest... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prywatne się opłacają bo tam liczy się rachunek ekonomiczny

państwowe nie bo są zawalone biurokracją i stanowiskami dla związkowców i są przyczółkiem dla każdej partii rządzącej

 

a u Nas pracują kopalnie w których wydobycie węgla przynosi straty i jest niebezpieczne dla zdrowia górników - takie powinny być zamykane a nie są, dzięki czemu ciągną wyniki finansowe właściciela w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prywatne się opłacają bo tam liczy się rachunek ekonomiczny

państwowe nie bo są zawalone biurokracją i stanowiskami dla związkowców i są przyczółkiem dla każdej partii rządzącej

 

a u Nas pracują kopalnie w których wydobycie węgla przynosi straty i jest niebezpieczne dla zdrowia górników - takie powinny być zamykane a nie są, dzięki czemu ciągną wyniki finansowe właściciela w dół

 

W np. ZEA wiele spółek jest państwowych nawet sieć telefonii komórkowej i jest bardzo dochodowa. U Nas nawet ropa nie byłaby dochodowa... pytanie czy wtedy oddawalibyśmy za bezcen, także złoża ropy? czy jednak myśleli jak walczyć z tą biurokracją i uzdrowić ważną gałąź przemysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wysokienapiecie.pl/images/tabelakopalnie.jpg

 

nikt nie mam jaj żeby zamykać nierentowne kopalnie, zwalniać górników, czyścić administrację w spółkach węglowych

nie oszukujmy się żaden rząd z tym porządku nie zrobi bo każdy polski rząd jest rządem tchórzy i nie tknie krzykaczy bo pojadą do Wawy i rozwalą sobie co im się żywnie podoba bez ponoszenia żadnej odpowiedzialności 

Edytowane przez drtoudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty serio myślisz, że ta cała NowoczesnaPL to coś innego niż nowa wersja PO?

 

Nie, nie myślę tak. Ale wolę NowoczesnaPL niż PO, PIS, SLD, PSL i chyba Kukiza do póki nie zobaczę jakie ma pomysły na październik.

 

@edit

 

Zresztą Petru chyba kiedyś zwąchany był z UW. Ale naprawdę jak dla mnie na ten moment nie ma nikogo lepszego na horyzoncie niż oni. Kto? Palikot? Z czym? Z 2%....

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miało być Ironiczne RappaR. Po prostu, przydała by nam się taka Thatcher bo do wyboru w październiku:

 

- albo smoleńscy psychopaci, gdzie jak dojdą do władzy to ustawowo każde miasto będzie musiało mieć ulicę im. ś.p. Lecha K. a 10 Kwietnia będzie świętem ( żeby nie było - wiem, że wielka tragedia ale przeginają ) - PiS

- złodzieje, oszuści, kłamcy z hasłem na sztandarach po kolejnej aferze "Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało..." - PO

- stare pryki, dziadki i ex-komuniści co się już nakradli, ale że brakło już kapuchy to wypada jeszcze raz wystartować - SLD

- rolnicy - biedacy z ciągnikami za 600k-1MM, z potężnymi dotacjami z UE, którzy się wysłowić nie potrafią, ale za to zawsze w koalicji będą, nie ważne z kim - PSL

- Palikot - w tęczowych barwach i mocno upalony widzę jego wynik wyborczy. Tzn że spod znaku tęczy głosy pewne, a spalony to on już dawno jest w polityce

- Korwin - z większością jego tez się zgadzam, ale to oszołom i też do żłoba na stare lata chce się dorwać

- Kukiz - na razie wielka niewiadoma. Pospolite ruszenie. Człowiek spoza układów. Ale i na niego znajdą jakieś haki co go wyłączą.

 

Reszta to plankton. Nie liczy się. 

 

Albo iść i zrobić tak jak mój kumpel w wyborach prezydenckich. Radca Prawny. W geście protestu namalował WIELKIEGO KU***ASA na karcie wyborczej. W końcu demokracja. Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy. Albo Dupokracja jak mawia Korwin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wysokienapiecie.pl/images/tabelakopalnie.jpg

 

nikt nie mam jaj żeby zamykać nierentowne kopalnie, zwalniać górników, czyścić administrację w spółkach węglowych

nie oszukujmy się żaden rząd z tym porządku nie zrobi bo każdy polski rząd jest rządem tchórzy i nie tknie krzykaczy bo pojadą do Wawy i rozwalą sobie co im się żywnie podoba bez ponoszenia żadnej odpowiedzialności 

 

Ja stawiam pytanie. Ty odpowiedz.

 

Czy wydobywanie węgla, miedzi itd. może być dochodowe w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- albo smoleńscy psychopaci, gdzie jak dojdą do władzy to ustawowo każde miasto będzie musiało mieć ulicę im. ś.p. Lecha K. a 10 Kwietnia będzie świętem ( żeby nie było - wiem, że wielka tragedia ale przeginają ) - PiS

Jeśli największą wadą tej partii jest tworzenie ulic im. Lecha Kaczyńskiego, to można ją śmiało określić najlepszą partią. Kiedykolwiek. Gdziekolwiek. 

 

- rolnicy - biedacy z ciągnikami za 600k-1MM, z potężnymi dotacjami z UE, którzy się wysłowić nie potrafią, ale za to zawsze w koalicji będą, nie ważne z kim - PSL

No tak, wiadomo że kupowanie narzędzi do pracy to luksus i szastanie pieniędźmi większymi od wakacji na Karaibach. 

 

 

- Korwin - z większością jego tez się zgadzam, ale to oszołom i też do żłoba na stare lata chce się dorwać

Swoje się już dorobił, a i tak obecnie już siedzi w najlepszym żłobie jaki jest.

 

Albo iść i zrobić tak jak mój kumpel w wyborach prezydenckich. Radca Prawny. W geście protestu namalował WIELKIEGO KU***ASA na karcie wyborczej. W końcu demokracja. Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy. Albo Dupokracja jak mawia Korwin.

To jak w akcie, że chomikuj nakazał mi zmienić hasło zmieniłem je na pierdolciesiec***e69. Równie znacząca demonstracja z równie znaczącym efektem. 

Ja stawiam pytanie. Ty odpowiedz.

 

Czy wydobywanie węgla, miedzi itd. może być dochodowe w Polsce?

Z tego co kojarzę podatek węglowy wielokrotnie przewyższa dopłaty.

Inna sprawa to emerytury i dlatego niemieckim przedsiębiorcom może się opłacać prowadzić wydobycie, a Polsce nie, bo Ci pierwsi tych kosztów nie ponoszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- albo smoleńscy psychopaci, gdzie jak dojdą do władzy to ustawowo każde miasto będzie musiało mieć ulicę im. ś.p. Lecha K. a 10 Kwietnia będzie świętem ( żeby nie było - wiem, że wielka tragedia ale przeginają ) - PiS

Ale pierdolisz głupoty. I to byłoby takie straszne, no naprawdę... 

 

 

 

- rolnicy - biedacy z ciągnikami za 600k-1MM, z potężnymi dotacjami z UE

Ponownie. Lepiej nic nie pisać, jak się nie ma o tym pojęcia. 

 

 

Albo iść i zrobić tak jak mój kumpel w wyborach prezydenckich. Radca Prawny. W geście protestu namalował WIELKIEGO KU***ASA na karcie wyborczej. W końcu demokracja. Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy. Albo Dupokracja jak mawia Korwin.

Pogratulować kumpla. Zajebisty protest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie zrozumieliście mnie Matek i RappaR. Chodzi mi o prowadzenie retoryki przez PiS. Niemcy -źli. Ruskie - złe. Wszyscy źli. Nie o gówniane ulice mi chodzi, tylko np też o to, że dostając w dupę na wyborach co odpowiadali w demokratycznym kraju? Że sfałszowane. Teraz jak Duda wygrał to jakoś cisza w eterze. Do tego skumanie się Rydzykiem strugaczem biednych emerytów i rencistów. Powiedzcie mi która normalna partia trzyma takiego oszołoma jak Macierewicza? Nie są w żadnym wypadku lepsi od PoParańców gdyż pamiętamy jak się zwąchali z Samoobroną i LPR byle by władzy nie stracić.

 

Korwin rzeczywiście biedny nie jest. Nawet ostatnio widziałem jego oświadczenie majątkowe ale podejrzewam, że cały ten majątek mniej warty niż zegarki Kwasa.

 

Co do PSLowców RappaR - popierasz ich ostatnią akcję jak ruszyli tymi maszynami na Wawę? Tylko szczerze. A może po prostu zwąchali okazję do kasy, no bo jak to, górnicy dostali, reszta się też rzuca a oni nie? No to wio i na Warszafkę. 

 

A to jak to podchodzi do wyborów, to jego indywidualna sprawa. Ja tylko piszę jak kumpel zrobił, Ty to oceniaj jak chcesz.

 

@matek jeszcze

 

Straszne to będzie jak zaczną wprowadzać swoje obietnice. Szczególnie ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli największą wadą tej partii jest tworzenie ulic im. Lecha Kaczyńskiego, to można ją śmiało określić najlepszą partią. Kiedykolwiek. Gdziekolwiek.

 

Powiedz mi tak szczerze co oni mają innego do zaoferowania od PO? Przecież to jedna i ta sama partia grająca retoryką jak wiatr w danym momencie zawieje. Pis nie jest żadną alternatywą dla PO i głos na nich oddany, to głos oddany na kontynuację kiepskiej jakości rozrywki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.