Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

biedacy i nieudacznicy z usa, kanady, irlandii, belgii, francji, norwegii głosowali przeciw bronkowi, bo nabrali się na kryzys. za mocne

 

 

Liczyłem na odpowiedź, a nie inne pytanie, na które odpowiedź notabene średnio mnie interesuje. To forum dyskusyjne, a nie debata polityczna, kulfonie  :smile:

 

a skąd pomysł, że udzielałem ci odpowiedzi, barcaloverze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego głosują więźniowie? 

dyskusja rzeka.

 

Bo są obywatelami kraju i zamieszkują go, a od wyborów zależna jest ich przyszłość. Na pewno prędzej dałbym prawo głosu więźniom, niż emigrantom, którzy z dawną ojczyzną nie mają nic wspólnego oprócz wujka, którego odwiedzają raz na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po to biorą udział w wyborach, żeby jeszcze mieć do czego wracać? albo żeby ich dzieci miały do czego wracać?

 

To każdy powinien głosować w wyborach w każdym z krajów świata i później dać dzieciom wybór – niech jadą gdzie chcą.

 

E: O, drtoudi to samo widzę pisze.

 

 

Tylko, że więźniowie złamali prawo RP. Więc dlaczego mają współdecydować o przyszłości kraju, którego prawa nie przestrzegali? C'mon przecież to bez sensu.

 

No możliwe, że z więźniami źle rozumuję, ale to dlatego, że od początku nie o nich mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim rozumowaniu to mieszkaniec Krakowa mógłby głosować w wyborach na prezydenta Warszawy no bo może za jakiś czas zamieszka w Warszawie

przy takim rozumowaniu mogłem głosować na prezydenta Grudziądza, mieszkając w Toruniu (oczywiście tego nie zrobiłem, ręka by mi uschła jakbym na te k**** miał głosować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mają obywatelstwo polskie i są w prawach równi z resztą?

 

Wiadomo z prawnego punktu widzenia wszystko jest ok, ale na logikę dlaczego ludzie kórzy wyjechali 20-30 lat temu z kraju i jedyne info o nim czerpią z tvp polonia, internetu i rodziny na miejscu, nadal mają mieć wpływ na jego politykę? Kaman przecież to się kupy nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo z prawnego punktu widzenia wszystko jest ok, ale na logikę dlaczego ludzie kórzy wyjechali 20-30 lat temu z kraju i jedyne info o nim czerpią z tvp polonia, internetu i rodziny na miejscu, nadal mają mieć wpływ na jego politykę? Kaman przecież to się kupy nie trzyma.

Sporo z tych osób jest krócej, a Ci co są po 30 lat, raczej mniej głosują, niż Ci co wyjechali na rok, dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo z prawnego punktu widzenia wszystko jest ok, ale na logikę dlaczego ludzie kórzy wyjechali 20-30 lat temu z kraju i jedyne info o nim czerpią z tvp polonia, internetu i rodziny na miejscu, nadal mają mieć wpływ na jego politykę? Kaman przecież to się kupy nie trzyma.

to co z osobami które mają dożywocie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo można powiedzieć że wyborcy Dudy kierowali się strachem przed ideologią gender, unią europejską, laicyzacją, podnoszeniem wieku emerytalnego itp itd

nie można, ponieważ obóz Dudy prezentował inną strategię argumentacyjną. właściwie zrezygnowali z niemal całej tej retoryki negatywnej, nawet o smoleńsku mało było. natomiast argumentujący za Komorowskim w sporej mierze opierali się na straszeniu PiS. nawet jeśli prześledzisz wpisy w tym wątku z ostatnich tygodni, to bez problemu to zobaczysz. osoby popierające Komorowskiego mało kiedy używały innych argumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech też nie głosują.

 

 

 

Wyznaczyć granicę 10 lub więcej lat = brak prawa głosu.

ale to co z polakami, którzy znaleźli się poza granicami nie ze swojej winy, jak np. Kresowiacy? to nie oni opuścili ojczyznę tylko ojczyzna ich. z całym szacunkiem do Ciebie czy innych obywateli naszego kraju to jak byłem we Lwowie , spotkałem polaków i na Krymie to byli bardziej rozeznani w polskiej polityce czy historii niż większość ludzi spotykanych przeze mnie w Polsce Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barcalover - zajebista logika. Jesteś za utrzymaniem prawa do głosowania dla ludzi wykluczonych czasowo bądź jak w przedostatnim poście dożywotnio z życia publicznego a chcesz to prawo odbierać emigrantom. Nie wierzę w to co czytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.