Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

"Marsz Niepodległości przejdzie po hasłem : My chcemy Boga"

 

czyli, nap...nia islamskich sierot

 

"Polska jest bastionem wiary i religijności w Europie"

 

bejsbolem w barwach biało-czerwonych

 

"Odwołujemy się do Kościoła walczącego"

 

czyli, znów gejów wyślą do gazu

 

"Chcemy przedstawic katolicyzm jako wiare ludzi silnych"

 

na kopach

 

 

"Romowie z Zabrza obrzucili butelkami szalikowców Polonii Bytom. Zanim zrobili im większą krzywdę kijami, wkroczyła policja"

 

kije były nieprzepisowe, bo bez znaczków Polski Walczącej, na terenie Polski pałować wolno tylko kijami patriotycznymi

 

"Szalikowcy przekonywali później mundurowych że wcale się nie przestraszyli"

 

a wręcz przeciwnie, nie od dziś wiadomo, ze za mundurem dresy sznurem

 

 

"posty nudne jak ta walka"

 

jest jeszcze, przyznaję - odwazny aż do szaleństwa, wariant, że moze po prostu znasz się na moich postach i walkach

bokserskich, jak na awangardowej poezji pisanej po chińsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze, przyznaję - odwazny aż do szaleństwa, wariant, że moze po prostu znasz się na moich postach i walkach

bokserskich, jak na awangardowej poezji pisanej po chińsku

Malo odwaznym wariantem jest to, ze dla osoby polskojezycznej KAZDY chinski wierszyk w oryginale bedzie mial wiecej sensu niz jakikolwiek Twoj post :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Era kopert zamienił się po prostu w chodzenie do lekarza prywatnie który po prostu po zgarnięciu 150-300 za 15 minut konsultacji i to kilkukrotnie wysyła pacjenta do swojego szpitala. Przy porodach jak nie zapłacisz dodatkowo lekarzowi to w życiu nie przyjdzie.. Jak mu powiesz, że idziesz rodzić do innego szpitala niż on leczy to strzeli focha bo straci dodatkowe pieniądze

 

Pielęgniarek za chwilę po prostu nie będzie a w szpitalach jest frustracja ,że większość podwyżek i tak idzie do lekarzy

 

Z tymi porodami to bym nie przesadzał. Żona rodziła w styczniu w rzekomej rzeźni na Bielanach. Chciałem, gdzieś tam dla jej komfortu posmarować tu i ówdzie, ale ona nie chciała o tym słyszeć i dostała świetną opiekę za darmo.

 

Przez całą ciążę to chyba robiła jedne badania prywatnie, bo tam faktycznie doszło do jakiejś absurdu, że kolejna wizyta miała być za miesiąc, a coś tam do wykonania to termin był za trzy miesiące.

 

Ostatnie parę miesięcy mam kontakt niemal non stop z szpitalami i przychodniami, bo to u małych dzieci zaskakująco sporo tego wychodzi. A to stopka źle się układa po urodzeniu, dostała buciki z refundacją. Teraz w czwartek była u chirurga dziecięcego i od razu za tydzień zabieg na zrośnięte wargi sromowe. Na dziecięcą opiekę w publicznej służbie zdrowotnej złego słowa nie powiem.

 

A z tymi rezydentami to tak duży rozstrzał informacyjny jest, że nie wiem jak sytuacja wygląda na prawdę. Mówimy niejako o stażystach, którzy dostają przyzwoite pieniądze od państwa, a oprócz tego mogą normalnie pracować w placówkach prywatnych czy łapać extra dyżury za dobre pieniądze. To raczej niekiepska pozycja startowa, zwłaszcza że po uzyskaniu specjalizacji mogą już liczyć na dochody więcej niż godne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tymi rezydentami to tak duży rozstrzał informacyjny jest, że nie wiem jak sytuacja wygląda na prawdę. Mówimy niejako o stażystach, którzy dostają przyzwoite pieniądze od państwa, a oprócz tego mogą normalnie pracować w placówkach prywatnych czy łapać extra dyżury za dobre pieniądze. To raczej niekiepska pozycja startowa, zwłaszcza że po uzyskaniu specjalizacji mogą już liczyć na dochody więcej niż godne.

Te ekstra dyżury w szpitalu po 100 złotych masz opisane tutaj:

https://wiadomosci.wp.pl/dyrektor-szpitala-twierdzi-ze-lekarze-nie-chca-dyzurow-za-2400-zl-wiemy-dlaczego-6177357676451969a

 

Nie, lekarz rezydent nie jest stażystą, jest po stażu. Lekarz rezydent w praktyce pracuje samodzielnie i ma po prostu swoje sale i pacjentów.

I zarobki większości lekarzy specjalistów są mniej niż godne, jest tylko kilka dobrych specjalizacji. 

Liczysz wszystkie zarobki czy tylko gołą pensję ze szpitala? Ile godzin tygodniowo lekarz pracuje w swoim macierzystym szpitalu na tą 1,7 średniej?

Odpisywałeś mi o tych 2400 zł za dyżur. A jaka jest standardowa stawka za dyżur i w takim razie ile rezydent zarabia miesięcznie z dyżurami raz w tygodniu (nie mam pojęcia ile można brać i jak to jest męczące, ale tak zdrowo to 4 w miesiącu czy tylko dwa?).

Co do tego dyżuru dałem wyżej.

Co do reszty - kwoty są różne i nie wiem czy to 1,7 dotyczy tylko etatu czy etatu z dyżurami.

 

Stawki są mocno różną. Rezydent z jednym dyżurem w tygodniu zarabia około 3,3 tysiąca na rękę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi porodami to bym nie przesadzał. Żona rodziła w styczniu w rzekomej rzeźni na Bielanach.

O - to niedaleko mnie :) - nienawidze tego szpitala (tylko brodnowski gorzej wspominam z czasow kiedy chadzalo sie na ostry dyzur :D) + znajomego zona rodzila tam z pol roku temu i spora czesc pobytu miala na korytarzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*po

To musisz miec starych znajomych wsrod absolwentow air bo znam dosc dobrze 4 absolwentow air w wieku do 40 lat i na 100 procent wiem ze w sumie we czrerech tyle nie zarabiaja co napisalea.

 

22000 brutto? Moze informatycy ale automatyct i robitycy tyle nie dostaja. W zyciy o takiej stawce nie slyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz miec starych znajomych wsrod absolwentow air bo znam dosc dobrze 4 absolwentow air w wieku do 40 lat i na 100 procent wiem ze w sumie we czrerech tyle nie zarabiaja co napisalea.

 

22000 brutto? Moze informatycy ale automatyct i robitycy tyle nie dostaja. W zyciy o takiej stawce nie slyszalem.

Kumpel w wieku 24 lat ostatnio się chwalił, że dostał ponad 9, czyli oki, nie w tydzień, a w 10 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ekstra dyżury w szpitalu po 100 złotych masz opisane tutaj:

https://wiadomosci.wp.pl/dyrektor-szpitala-twierdzi-ze-lekarze-nie-chca-dyzurow-za-2400-zl-wiemy-dlaczego-6177357676451969a

 

Nie, lekarz rezydent nie jest stażystą, jest po stażu. Lekarz rezydent w praktyce pracuje samodzielnie i ma po prostu swoje sale i pacjentów.

 

I zarobki większości lekarzy specjalistów są mniej niż godne, jest tylko kilka dobrych specjalizacji.

 

Co do tego dyżuru dałem wyżej.

Co do reszty - kwoty są różne i nie wiem czy to 1,7 dotyczy tylko etatu czy etatu z dyżurami.

 

Stawki są mocno różną. Rezydent z jednym dyżurem w tygodniu zarabia około 3,3 tysiąca na rękę.

A ile godzin pracuje w tygodniu z jednym dyżurem 24?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel w wieku 24 lat ostatnio się chwalił, że dostał ponad 9, czyli oki, nie w tydzień, a w 10 dni.

Mediana zarobkow inzynierow automatykow w polsce to 4500-5000 brutto a Twoj kolega zaraz po studiach dostaje 9k na reke? Albo jest w czepku urodzony albo przekwalifikowal sie na programiste albo nie wiem. To jest cud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediana zarobkow inzynierow automatykow w polsce to 4500-5000 brutto a Twoj kolega zaraz po studiach dostaje 9k na reke? Albo jest w czepku urodzony albo przekwalifikowal sie na programiste albo nie wiem. To jest cud.

On pracuje przy komputerze tylko programując, ale rzeczy związane z branżą. Nie mam za dużo znajomych z tej branży, więc jedyne co wiem, to con on mi mówi, że raczej jego zarobki jakimś znacznym odstępstwem nie są.

 

Dla lekarzy to 3500 brutto http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ile-zarabiaja-lekarze-w-polsce-i-innych-krajach-europy,781139.html

Wczoraj się widziałem z kumplem, który do Rajchu się wybiera w listopadzie. Chyba warto jego śladem odświeżyć sobie niemiecki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On pracuje przy komputerze tylko programując, ale rzeczy związane z branżą. Nie mam za dużo znajomych z tej branży, więc jedyne co wiem, to con on mi mówi, że raczej jego zarobki jakimś znacznym odstępstwem nie są.

 

Dla lekarzy to 3500 brutto http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ile-zarabiaja-lekarze-w-polsce-i-innych-krajach-europy,781139.html

Wczoraj się widziałem z kumplem, który do Rajchu się wybiera w listopadzie. Chyba warto jego śladem odświeżyć sobie niemiecki.

Programisci tyle zarabiaja dlatego automatycy robotycy i mechatronicy czesto sie przekwalifikowuja po studiach. Tyle moze spokojnie wyciagnac jak jest dobry programujac.

 

Te 3500 jest strasznie szokujace bo w moim malym miescie lekarze maja takie chalupy ze glowa mala. Wszyscy bez wyjatku. Az trudno uwierzyc ze oficjalne zarobki to 3500 brutto. Z lapowek musza isc naprawde kokosy.

 

Z punktu widzenia finansow na pewno warto. Jak Cie tu patriotyzm czy dziewczyna nie trzyma to jak znasz jezyk to dziwie sie co tu jeszcze robisz, serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.