Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

To, że Kukuz sie jeszcze bardziej cofa czego nienawidzę.

Dlatego jego zdanie nt kto wygrał a kto przegrał nie interesuje za bardzo. :smile:

 

 

Czyli jak Kukiz się cofa to tego nienawidzisz, a jak Bronek się cofa to "nokautuje" Dude?

 

 

 

Może dla Ciebie to bez znaczenia kogo wskazał Kukiz jako zwycięzcę ale przecież Bronek mocno zabiega o jego elektorat, m.in. poprzez rozpisanie referendum o JOW'ach.

Edytowane przez airmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena gazu to jest decyzja tylko i wyłącznie polityczna a nie ekonomiczna (u nas to ok 380 Węgry chyba ok 320 - mają mniej o ok 20%)

Polacy płacą wysoką ceną dzięki swojej durnej szabelce i nieudolności rządów SLD oraz PO 

rząd Buzka jak pamiętam próbował jako jedyny coś z tym zrobić (rząd SLD to uwalił)

Rosjanie nam nie dadzą niskiej ceny póki sami się nie uzależnimy 

Węgry natomiast ostro wchodzą Putinowi w dupę i mają taką a nie inną umowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duda był generalnie żywszy i mniej pizdowaty - ale merytorycznie było co najmniej równie słabo.

 

Przecież wszystkie frazesy, które on wygłasza skierowane są do tych niezadowlonych przede wszystkim ?

 

Dlaczego ?

 

To tak jak z opiniami w necie - sklep internetowy obsłuży 1000 klientów z wysyłką w 24h - nikt nie napisze dobrej opinii, pierdolnie się z dostępnoscią towaru, albo wysyłka się obsunie - dostanie od razu 10 złych komentów.

 

Na takim elektoraci bazuje PiS:

1) postkomunistycznym - tacy, który w gadce nienawidzą komuny, ale mają to w głowach - Państwo ma mi pomagac, wspierać, dać podwyżke, zadbać o mnie jak mi podskoczy rata kredytu, który wziąłem we frankach, ma mi dać social, becikowe, mamusińskie, tacierzyńskie i jeszcze ho ho ho 

2) frustratów, nieudaczników - ludzi, którzy w życiu sobie nie radzą i obwiniają za to Państwo i władzę. c***, że potrafię machać tylko łopatą, ale 2000zł na rękę - za to to się żyć nie da

3) ludzi zarabiających z naszych podatków, którzy liczą, że im się da - pielęgniarki, górnicy, nauczyciele i inne darmozjady - bo zostając pielęgniarką nie wiedziałam jakie będą warunki zarobkowania, nauczyciele oczywiście też sami kozacy - wszyscy z powołania - w cale nie dostali tego zawodu, dlatego, że byli za słabi, żeby znaleźć konkretną pracę w swoim wykształceniu kierunkowym. No i moi ulubieni górnicy - 13stki , 20stki barburki, srurki, szybsze emerytuty bo ryzykują życie. Ilu kierowców co dzień ginie na drogach pracując? budowlańców? nikt z nich nie dostaje szybciej emerytury, ani 13stek, mimo, że często nie ma ich 3 tygodnie z rodzinami i dzieci. 

 

Kopalnie są nierentowne, a Ci cwani - zrobią protest i nie pozwolą nic zmienić, bo im się zabierze, a im PRZECIEŻ SIĘ NALEŻY

 

4) zakompleksionych na tle Europejskim - Polska jest najlepsza, a wszyscy wokół to idioci, powinniśmy się wszystkim stawiać tacy jesteśmy mocni. Szkoda tylko, że od tych idiotów zależy najwięcej jak żyje się w Polsce - od kursu złotego, przez import, eksport na bezpieczeństwie kończąc. 

 

5) konserwatyści / mohery, etc.

 

Wkurwia mnie w wielu aspektach platforma, ale nie jestem w stanie pojąć, jak można k**** głosować na PIS?!!! Sam fakt, że mam podobne poglądy co grupy w/w byłby dla mnie żenujący. Trzeba nam otwartości , współpracy integracji, dopiero dzieki temu będziemy na tyle silni, żeby cisnąć swoje tematy i naprawdę coś znaczyć, gdy nasza gospodarka będzie ekonomicznie ważna dla Europy. 

 

W innym wypadku, zawsze będziemy Państwem klasy B - to czy my na siebie patrzymy to jedna kwestia, ale tak nas postrzega Niemiec, Francuz , Szwajcar, Brytyjczyk.

 

Te wszystkie problemy w Wielkiej brytanii z imigrantami to również 'zasługa' nieudaczników - jadę zapierdalać na zmywak , potem dostanę SOCIAL, SOOOOCIAL, tyle kasy, że w Polsce w życiu tyle nie zrobie bo jestem za tempy - idealny plan.

 

Wcale się im nie dziwię, że nas nie chcą, jak patrze po znajomych, którzy jadą na zachód, zachwyceni że mogą zbierać Holendrom tulipany.

 

Też nie mogłem 2 lata znaleźć pracy, która by mnei ustawiała finansowo, pod kątem samorealizacji. 

 

Założyliśmy z kumplem firmę prakycznie bez wkładu. Po 3 latach, które minie w czerwcu MY dajemy pracę 6tce ludzi żyjąc dostanio.

 

Jakich bym chciał zmian? Dajcie żyć przedsiębiorcom. Oni nakręcą gospdarkę, dadzą pracę i takie płace, na jakie delikwent sobie zarobi.

 

NIE PAŃSTWO, NIE ZA DARMO. 

 

UMIESZ LICZYC, LICZ NA SIEBIE.

Nie wiem na jakim elektoracie bazuje PiS, ale jak na dłoni mamy od 2 tygodni pokazane, na jakim argumencie, za swym trwaniu przy władzy, bazuje PO/Bul - "jak nie my to PiS". W swoim kolejnym już poście to udowadniasz. Ale powtarzam Ci, że na "tempaków" to styka, jednak jest mnóstwo osób którzy mają większe wymagania od władz tego kraju. Dużo większe wymagania.

I tym Bronek przegrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lepiej ustosunkował się do obniżania podatków, czyli że to jego zasługa. Pomijam już, że nie odpowiedział w ogóle na pytanie tylko z dupy wyskoczył z tekstem, że obniżał podatki.

 

To był jeden z lepszych momentów tej debaty. Nie dość, że Komor w ogóle nie odpowiedział na pytanie, to jeszcze jak podatki szły w górę to tym przecież zajmuje się rząd, ale jak były obniżane to dzięki Komorowskiemu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakim elektoracie bazuje PiS, ale jak na dłoni mamy od 2 tygodni pokazane, na jakim argumencie, za swym trwaniu przy władzy, bazuje PO/Bul - "jak nie my to PiS". W swoim kolejnym już poście to udowadniasz. Ale powtarzam Ci, że na "tempaków" to styka, jednak jest mnóstwo osób którzy mają większe wymagania od władz tego kraju. Dużo większe wymagania.

I tym Bronek przegrał.

Ale w czym przegrał ?

 

Bronek prowadzi taką kampanię, jaką może w tym momencie, bo jego  sztab mocno zaspał.

 

Ludziom trzeba przypomnieć jak wyglądała polityka za czasów PiS. 

 

Przy okazji każdych wyborów docierają do mnie informacje z większych firm produkcyjnych, dużo exportujących , że za czasów PISowskich ciągle wszędzie właziły CBS czy tam CBA. Więzienia byly full, mam jednego znajomego który siedzi w pierdlu i opowiadał masę historii, że zamykali kogo tylko się da - za jakieś pierdy na warunkach, byle zamknąć i nabic statystyki, że siedziało z nim masę biznesmenów z jakimiś pierdołowatymi zarzutami. (nie że bez winy, ale bez większego sensu na utrzymaniu państwa)

 

Polowanie na Marczuk-Pazurę, agenta Tomka. 

 

I prawda jest taka, że PO powinno pożegnać się z władzą, ale nie na rzecz PIS. Bo mieliśmy przykład władzi PIS w okresie najlepszego prosperity i rządzy PO za czasów kryzysu - i dla mnie zdecydowanie lepiej jest mimo wszystko za PO. 

 

Ja chciałbym, aby powstała dobra partia liberalna, z kumatymi ludzmi, ekonomistami, menadżerami, etc. / prawicowo liberalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym przegrał ?

 

Bronek prowadzi taką kampanię, jaką może w tym momencie, bo jego  sztab mocno zaspał.

 

Ludziom trzeba przypomnieć jak wyglądała polityka za czasów PiS. 

 

Przy okazji każdych wyborów docierają do mnie informacje z większych firm produkcyjnych, dużo exportujących , że za czasów PISowskich ciągle wszędzie właziły CBS czy tam CBA. Więzienia byly full, mam jednego znajomego który siedzi w pierdlu i opowiadał masę historii, że zamykali kogo tylko się da - za jakieś pierdy na warunkach, byle zamknąć i nabic statystyki, że siedziało z nim masę biznesmenów z jakimiś pierdołowatymi zarzutami. (nie że bez winy, ale bez większego sensu na utrzymaniu państwa)

 

Polowanie na Marczuk-Pazurę, agenta Tomka. 

 

I prawda jest taka, że PO powinno pożegnać się z władzą, ale nie na rzecz PIS. Bo mieliśmy przykład władzi PIS w okresie najlepszego prosperity i rządzy PO za czasów kryzysu - i dla mnie zdecydowanie lepiej jest mimo wszystko za PO. 

 

Ja chciałbym, aby powstała dobra partia liberalna, z kumatymi ludzmi, ekonomistami, menadżerami, etc. / prawicowo liberalna

 

Przegrał bo nie zbudował dla siebie nowej grupy wyborców - Ci, "tempi" którzy łykają, że "jak nie my to PiS" czy "nie da się bo PiS", na Bronka już głosowali w pierwszej turze i teraz wrócą, bez wątpienia ale reszta tego nie łyka.

Bronek, którego największym atutem 5 lat temu i przed pierwszą turą, była "stabilność", taka może lekka misiowatość, dająca pozór spokojnego ojca narodu, w 2 tyg pokazał, że jest zwykłym leniem i marionetką, który w obliczu przegranej jest w stanie kłapać na lewo i prawo to co ludzie chcą usłyszeć. Pokazał jak bardzo jest niestabilny i fałszywy. Pokazał jak bardzo zdesperowany jest obóz władzy.

 

Hehe no przepierdolił to z kretesem wraz ze swoim sztabem.

 

Jak zacząłeś bajere, o full wypełnionych biznesmenami więzieniach za czasów PiS-u to się wykaż, dawaj przykłady, nazwiska. Myślę, że wiele osób z chęcią się dowie co to są za osoby i z przyjemnością poczytają ich mrożące krew w żyłach opowieści. Internet jest tak wspaniałą bazą, że potwierdzenie tych historii będzie tylko formalnością, więc nie "krempuj" się i jedziesz z pisiorami - pamiętaj możesz odmienić wynik wyborów!

 

PS za co dziś siedzi, w wolnej od 2007 roku Polsce, Twój kolega? Bo rozumiem, że wyszedł i opowiadał Ci historie a teraz znów tam bidok trafił czy może swoje opowieści spisuje i wysyła Ci gongiem, pardon gołębiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronek, którego największym atutem 5 lat temu i przed pierwszą turą, była "stabilność", taka może lekka misiowatość, dająca pozór spokojnego ojca narodu, w 2 tyg pokazał, że jest zwykłym leniem i marionetką, który w obliczu przegranej jest w stanie kłapać na lewo i prawo to co ludzie chcą usłyszeć. Pokazał jak bardzo jest niestabilny i fałszywy. Pokazał jak bardzo zdesperowany jest obóz władzy.

 

 

Nie ma co generalizować, bo to co napisałeś jest domeną każdego polityka w Polsce.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie generalizuj bo to co napisałes jest domeną każdego polityka w Polsce.

Z przykrością muszę się zgodzić, ale w przypadku Bronka mit głoszony od lat był inny, miał być ponad "każdego" polityka w Polsce, a względna stabilność miała być jego wielkim atutem. Nie jest.

Ale powtarzam, masz racje brak stabilności ( już nawet nie chodzi o pewne poglądy, chociażby na gospodarkę bo przecież tylko głupiec nie rewiduje swoich poglądów w przypadku dynamicznie zmieniającego się otoczenia) jeśli chodzi o fundamentalne postawy i wartości u polityków jest czymś najgorszym, zniechęcającym ludzi do tego bagienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilny to i może on jest, sęk w tym że ja nie rozumiem ludzi którzy myśleli że on jest ponad podziałami. We współczesnej Polsce nie było takiego Prezydenta, no i niestety bez względu na to kto zostanie wybrany w II turze nic się w tej kwestii nie zmeni.

 

Tak apropo ludzi spoza układu - nie uważam Kukiza za dobrego kandydata na cokolwiek, choć jestem w stanie zrozumieć logikę którą kierowali się ludzie którzy na niego zagłosowali. Z drugiej strony Kukiz prawdopodobnie te swoje poparcie do października straci, bo miał być antysystemowcem z dala od obecnych rządzących, a (nie)świadomie idiotycznym stwierdzeniem, że nie odda swojego głosu na Komora zasugerował swoim wyborcom zagłosowanie na Dude. Chop musi się zdecydować, czy mówi głośno do swoich wyborców - nie głosujcie na żadnego kandydata, czy puszcza już teraz delikatne oczko w stronę Kaczyńskiego. Ja to przynajmniej tak odebrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony Kukiz prawdopodobnie te swoje poparcie do października straci, bo miał być antysystemowcem z dala od obecnych rządzących, a (nie)świadomie idiotycznym stwierdzeniem, że nie odda swojego głosu na Komora zasugerował swoim wyborcom zagłosowanie na Dude. Chop musi się zdecydować, czy mówi głośno do swoich wyborców - nie głosujcie na żadnego kandydata, czy puszcza już teraz delikatne oczko w stronę Kaczyńskiego. Ja to przynajmniej tak odebrałem.

No właśnie. Bo są też mocne głosy, że zza pleców Kukiza wygląda Schetyna. To jak w końcu może być? Kaczyński czy Schetyna? 

 

Inna sprawa, że Grzesiowi chyba na rękę byłby słaby wynik Komorowskiego. A porażka PO wzmocniłaby jego pozycję w partii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lorak

 

Ja słucham Rozmów Niedokończonych wieczorami w trasie. Perfecto, żeby nie kimnąć. Polecam!

 

I wszystkie stereotypy na temat RM są prawdziwe. Przykładowo, kiedyś wpadłem na rozmowę, w której prowadzący bądź jego gość (już nie pamiętam) stwierdzili, że w Niemczech Angela Merkel karze ojcom molestować seksualnie swoje córki (użyli sformułowania "stymulować je").

 

Był też wywiad z posłanką Pawłowicz. Pani profesor stwierdziła, że katolickie konkubinaty nie powinny obawiać się braku ustawy o związkach partnerskich, ponieważ ta ustawa ma wprowadzić homoseksualne małżeństwa, a nie poprawić ich sytuację prawną (dziedziczenie, dostęp do karty choroby, ułatwienia procesowe przewidziane, np. w KPC czy KPK, itp.). Także, gdybyście pytali, RM nie ma nic przeciwko życiu na kocią łapę. O ile jest to katolicki konkubinat.

 

 

Natomiast, niezły poziom trzymają wiadomości RM. Są dłuższe od tych z pozostałych stacji radiowych (Trójki, Antyradia - reszty nie znam) i składają się w dużej mierze z depesz PAPu. Można się dowiedzieć co tam słychać w wielkim świecie, a nie tylko w Polsce.

ok, a nie sądzisz, że w takiej twojej ocenie sporą rolę odgrywa efekt potwierdzenia? tzn. skupiłeś się głównie na negatywach? jakbyś procentowo określił ilość taki bzdur w RM i dla porównania w np. TVN?

 

---------

wczorajsza debata całkiem inna w wykonaniu Dudy i wygrał ją zdecydowanie (choć bardzo nie podobało mi się uniknięcie odpowiedzi na pytanie o Kaczyńskiego w związku z jedwabnym). właściwie już na początku wszystko ustawił tą zagrywką z flagą, gdy od razu wytrącił Komorowskiego z równowagi (o czym świadczy np. wchodzenie w słowo podczas pierwszej wypowiedzi). a Olejnik to chyba już się pogrążyła na dobre jako dziennikarka, bo nie tylko miejscami nie mówiła po polsku, ale przede wszystkim zadawała kandydatom różne pytania, podczas gdy miały one być takie same.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.