Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie Duda przekonał do niegłosowania jak zaczął pi*****ić o JPII i episkopacie. Za chwilę z szafy wypadnie Macierewicz, szansę zwietrzą Terlikowskie i inne ścierwo. Ja rozumiem, że można być złym na tych jełopów z PO i Bronka, który nie ma kontaktu z rzeczywistością, ale lepsi kretyni, niż bandyci w stylu np. prof. Chazana.

 

AD 2015 a ludzie zamiast bać się postępującej islamizacji świata reagują panicznie na słówka episkopat, JPII.... lol

A Macierewicz bidulek, rzucił się z motyką na słońce (w 92) i go za to jebią od 23 lat(co się odbiło na nim wyraźnie ofc) "kolesie". Mnie i tak najbardziej rozjebuje fakt, że lista którą zrobił szef MSW z rządu Pawlaka (nie pamiętam nazwiska) różniła się od listy Macierewicza trzema bodajże nazwiskami. :) fun fun fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to gdzieś na necie do obejrzenia?

Ciekawe pytanie, bo jeszcze dzisiaj rano było na http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/tomasz-lis-na-zywo, ale już zdjęli (co ciekawe ze strony TVP lubią ostatnio zdejmować różne niewygodne rzeczy; np. szybciutko zdjęli ankietę, w której internauci jako zwycięzcę debaty wskazali Dudę). Zdjęli też wszystko z yt co pokazywało ten program u Lisa, więc w tej chwili ciężko.

 

Aha i nie żebym był hejterem, ale używanie sformułowania "Profesor Kaczyński" jest lekkim nadużyciem (oczywiście nie w takim stopniu jak przy Bartoszewskim chociażby), ponieważ jest on profesorem nadwzyczajnym UKSW i UG (bodajże). :tongue:

Po pierwsze nie jest, bo nie żyje. Po drugie nie był też w chwili śmierci, bo nie pracował już na uczelni. Był zatem doktorem habilitowanym i byłym profesorem uczelnianym. Tylko gdzie tu nadużycie? Takich ludzi zawsze nazywało się profesorami i nie przypominam sobie, żeby ktoś kogoś poprawiał za tytułowanie np. Balcerowicza profesorem. Bartoszewski jako człowiek niebędący formalnie nawet magistrem to zupełnie inna broszka.

 

mnie debata do niczego nie nakierowała ponieważ pytania były zjebane , ogólnikowe, nie dotyczyły kompetencji prezydenta. tak jak załatwili Wałesę z Kwaśniewskim , który odpowiadał "tym nie zajmuje się prezydent" i przez to przegrał a Kwaśniewski napierdalał jak karabin wyuczone regułki. to samo Komorowski, który jest starym wyjadaczem , był bardziej swojski , ludzki. Duda przypomniaj o swoim elektoracie ale nie przekonał do siebie Kukiztów. ale czuję, że Kurski wyciągnie komunistyczną przeszłość rodziców Komorowskiego jak i jego żony.

To wyciąga sam Kukiz: https://www.youtube.com/watch?v=OcAU6UgtZRs

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lorak

napisałem na swoim głupim smartfonie długiego posta, po czym jednym niefortunnym dotknięciem palca go usunąłem... :/

więc będzie krótko i już kończę, bo jadę z synem na urlop i nie bede sobie dupy zawracał, tym bardziej, że nie planowałem brać udziału w dyskusji o Jedwabnem (Jedwabnym?)

 

A przepraszać mamy właśnie za jedwabne.

Sugeruje sie, że Polska nie jest odpowiedzialna stroną, że to Niemcy, bo to pod ich okupacją się działo, w wyniku ich propagandy i podsycania nastrojów antyżydowskich, a właśnie nastrojów, co udowodniło śledztwo IPN na ten temat, nie trzeba było jakoś specjalnie podsycać

I nie przekonujcie mnie stwierdzeniami że to najwięcej polaków jest uhonorowywanych za pomoc żydom- temu nikt nie zaprzeczy, co nie zmienia faktu, że w tamtym okresie były i sytuacje czarne!

 

Poczytałem fragmenty książki Grossa (która jak błędnie napisałeś była podstawą, ona była tylko bodźcem do wznowienia rozmów na ten temat- interesujące że wcześniej wszystko było cacy, a jak pojawiła sie publikacja godząca w Nas to od razu pojawiły się sprzeciwy)

Przeczytałem również z braku czasu tylko fragmenty raportu IPN, który JEDNOZNACZNIE jako sprawców wskazuje ludność Jedwabnego i okolic!!!

Ok byli Niemcy, którzy pewnie pomogli spędzic Żydów, ale morderstw i potem podpalenia stodoły, a wiec de facto morderstwa/pogromu czy nazwij to sobie jak chcesz dokonali Polacy!!!

 

Zastanawiający jest dla mnie jedynie fakt, czemu strona żydowska nie pozwoliła w czasie ekshumacji (zleconej przez ŚP Kaczyńskiego- nie wiedziałem) ruszyć kości. Średnio mnie przekonuje to co powiedział ten cały rabin, ale to co odkryto wystarczyło zeby stwierdzić w jaki sposób zgineli Żydzi z Jedwabnego i wykluczyc udział w tym hitlerowców

 

 

mało zbadany, ale kontrowersyjny jest fakt iz AK w czasie powstania'43 odmówił stronie zydowskiej pomocy zbrojnej i przerzucenia broni za mury. mam na ten temat troche ksiązek w domu, miedzy innymi to co pisał i potem mówił Stroop (Rozmowy z katem i fragmenty Raportu Stroopa- odsyłam) jak również pamięniki powstańców żydowskich

 

Bawcie sie dobrze zaprzeczając faktom

papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPN = wyrocznia!


Po pierwsze nie jest, bo nie żyje. Po drugie nie był też w chwili śmierci, bo nie pracował już na uczelni. Był zatem doktorem habilitowanym i byłym profesorem nadzwyczajnym. Tylko gdzie tu nadużycie? Takich ludzi zawsze nazywało się profesorami i nie przypominam sobie, żeby ktoś kogoś poprawiał za tytułowanie np. Balcerowicza profesorem. Bartoszewski jako człowiek niebędący formalnie nawet magistrem to zupełnie inna brożka.

 

 

Fakt użyłem złego czasu. To, że coś 'od zawsze' robi się błędnie, to chyba nie znaczy że powinno się to uznać za normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawcie sie dobrze zaprzeczając faktom

myślałem, że po numerze, jaki wywinął Zaphod w sąsiednim temacie już nikt nie będzie mówił o zaprzeczaniu faktom i ignorancji bez uprzedniego sprawdzenia faktów. ech, jak nie cierpię być w błędzie ;]

 

poza tym Joseph, nawet abstrahując od tego, czy winnymi jedwabnego byli miemcy czy mieszkający tam polacy, to czemu mówisz, że teraz mamy za to przepraszać? przecież to podpada pod odpowiedzialność zbiorową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPN = wyrocznia!n

żadna wyrocznia aczkolwirk w tej chwili organ mający najwięcej dokumentacji dla innych niedostępnej

Znasz lepsze źródło?

Czy obiektywne jest może tylko takie które oczyszcza Polskę?

 

Przypomnę, że

1. Czasu miałem mało na głęboką analizę

2. Dla porównania faktów wziąłem przyticzona książkę Grossa

3. Zweryfikowalem liczbę ofiar z notkami NT. Spisu ludności i procentowego udziału Żydów w Jedwabnem

I wreszcie 4

Nikt mikogo nie przekona w sprawie polskich powiedzmy "wystepkow" kalajacych historię

 

I na koniec

Nie chce kiedyś przeczytać że nie jestem prawdziwym Polakiem więc odmeldowuje sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Koelner

 

Nie za bardzo rozumiem z tym komunizmem?
 

Że żyjemy w realnym socjalizmie?

Że Komorowski jest komunistą? Ten sam, co chciał mordować milicjantów?

Że Lis propaguje komunizm?

 

Nie bardzo rozumiem. Chyba, że chodzi o jakieś kryptotajnomagdalenkowogenalogiczne powiązania Lisa czy Komorowskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP powinna przed wiadomościami przeprosić Kinge Dude za oczernianie jej na wizji przez Lisa i Karolaka.Wtedy jest duża oglądalność i spora część ludzi mogłaby zobaczyć i usłyszeć jaki jest Lis. Bo nie oszukujmy się duża część publiki nie ma twittera i dalej myśli,że to co powiedział Lis jest prawdą. A Lis z Karolakiem powinni płacić milionowe odszkodowanie na rzecz Dudy.

Edytowane przez Baki92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Koelner

 

Nie za bardzo rozumiem z tym komunizmem?

 

Że żyjemy w realnym socjalizmie?

Że Komorowski jest komunistą? Ten sam, co chciał mordować milicjantów?

Że Lis propaguje komunizm?

 

Nie bardzo rozumiem. Chyba, że chodzi o jakieś kryptotajnomagdalenkowogenalogiczne powiązania Lisa czy Komorowskiego?

chodziło mi o ścianę. a komuna to Krytyka Polityczna z Panem Sierakowskim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna wyrocznia aczkolwirk w tej chwili organ mający najwięcej dokumentacji dla innych niedostępnej

Znasz lepsze źródło?

 

przecież cała dokumentacja posiadana przez IPN jest opisana w uzasadnieniu postanowienia, włącznie ze streszczeniem zeznań prawie każdego świadka. wystarczy przeczytać ten dokument, prześledzić sposób argumentacji oraz wnioskowania po czym wyciągnąć wnioski. ja swoje przedstawiłem, jeśli się z nimi nie zgadzasz, to wypadałoby się merytorycznie odnieść, a nie sypać ogólnikami lub unikać odpowiedzi na pytania, a na koniec rzucić fochem w postaci "nie chcę przeczytać, że nie jestem prawdziwym polakiem". naprawdę to wszystko, na co stać osoby twierdzące, że polska powinna przepraszać za jedwabne?

 

 

3. Zweryfikowalem liczbę ofiar z notkami NT. Spisu ludności i procentowego udziału Żydów w Jedwabnem

możesz podać link do tego spisu oraz jaki z tego wyciągnąłeś wniosek?

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że po zmianie władzy wjadą Karnowscy i będzie to dokładnie tak samo wyglądało, tylko że w drugą stronę?

 

Jakiś czas temu pisałeś tak pięknie słowa:

"Od plebsu elitę oddziela nie stan portfela i stanowisko, ale coś co obecnie, jak widać na załączonym obrazku zanika, a zwie się kulturą osobistą."

 

Pisałeś też takie słowa gdy rozgorzała dyskusja o Władysławie Bartoszewskim:

"czego brakuje Bartoszewskiemu w dorobku by zasłużyć na to miano

 

Jak to czego? Poparcia dla plującego na wszystko bełkotu ze strony KaczoKukizoBraunoKorwino internetowej bazy sfrustrowanej dzieciarni, mającej przekonanie o nieomylności swoich sądów. Czego jeszcze? występu w Radiu Maryja i przynajmniej kilku tekstów obrażających Michnika, Kuronia, Geremka, Mazowieckiego, Frasyniuka, Piniora, Wałęsy, Solidarności, Sthura, Olejnik, Lisa, Kwaśniewskiego, Blidy, Solidarności, Polityki, i, najważniejsze, żydów."

 

Pytanie. Jak Ty, człowiek jak widać wielkiej kultury, światły i nowoczesny, gardzący wszelkiej maści bełkotem oceniasz wczorajszy występ tomaszów, lisa i karolaka (celowo z małej litery)? I drugie pytanie, czy słowa "Zdajesz sobie sprawę, że po zmianie władzy wjadą Karnowscy i będzie to dokładnie tak samo wyglądało, tylko że w drugą stronę?" są jakimś usprawiedliwieniem dla wczorajszego zachowania ww osobników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Lis przekonał mnie do głosowania na Dudę.

 

A Radio Maryja na Komorowskiego :D

 

 

Fajne masz schematy weryfikacyjne :) 

A Duda to jest to nowe? jakie nowe? Jakie nowe?! 

 

 

Tym bardziej, że nie powiedział w jaki sposób chce działać poza tymi wyświechtanymi sloganami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Radio Maryja na Komorowskiego :D

 

 

Fajne masz schematy weryfikacyjne :)

A Duda to jest to nowe? jakie nowe? Jakie nowe?!

 

 

Tym bardziej, że nie powiedział w jaki sposób chce działać poza tymi wyświechtanymi sloganami.

a jak chce działać LeBronek? Albo jak działał ? Dobrze, że jest kampania bo inaczej większość polaków nie wiedziałaby kogo utrzymuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Pan A

 

1. Uważam, że Lis powinien zaprosić do programu ludzi reprezentujących obie opcje.

2. Nie, wskazuję jedynie, że wybór PiSu nie spowoduje, że w niektórych programach w TVP położy się większy nacisk na pluralizm światopoglądowy. Uważam, że będzie wręcz przeciwnie. Niestety mam tyle lat, że doskonale pamiętam dwa lata cyrków, które regularnie odstawiał PiS w mediach publicznych. Najlepszym przykładem była radiowa "Trójka", będąca od niepamiętnych czasów nieco na uboczu, dając pewien przewiew już za PRLu, która po obsadzeniu jej przez propagandystów (bo tak to niestety trzeba określić) PiSu upadła merytorycznie jak nigdy w swojej historii.

 

Podsumowując, @Koelner powiedział, że tendencyjne dziennikarstwo w mediach zachęca go do wyboru Dudy. Tymczasem, w tej kwestii nic to nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.