Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

W tym, że zawetuje durne ustawy PISu bo Duda powiedział, że tego nie zrobi.

I to tylko z powodu walki politycznej. Ustaw PO w ogóle nie wetował. 

 

Duda jest kandydatem zły ale Komorowski jeszcze gorszym. Dodatkowo: Komorowski już udowodnił, że na Prezydenta się nie nadaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpłacamy dużo, ale w różnych formach wyciągamy więcej z tego co pamiętam. Są oczywiście minusy, o których piszesz. Pytanie czy wierzysz że my sami zrobimy to lepiej. Ja nie

Oczywiście, że poradzilibyśmy sobie lepiej bez regulacji z UE, co do tego jestem przekonany. Na dzień dzisiejszy z tego co pamiętam to już jesteśmy na minus jeśli chodzi o stosunek wyciągania/wpłacania pieniędzy do UE + z każdym następnym rokiem ten bilans będzie dla nas coraz gorszy.

 

Z resztą z punktu widzenia skarbu/budżetu Państwa wyciągana kasa z Unii to tak naprawdę pożyczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jak dla mnie np. pomysł zamykania do więzienia za in vitro to jednak średniowiecze

 

Zamykanie za posiadanie dragów, prostytucję to wg Ciebie były pierdoły jeszcze godzinę temu - tak przypominam. Godzinę później in vitro jest już poważnym argumentem. C'mon.

 

Nie przeszkadza Ci zamykanie kolesia, który przyszedł pomachać krzesłem (i robienie w odpowiednich mediach z niego 'kibola')

Nie przeszkadzały Ci represje wobec kolesia od strony antykomor (mimo, że obrażanie głowy Państwa to spadek po czasach prezydentury Lecha Kaczyńskiego, kiedy to - za przyzwoleniem/wsparciem PO - w dobrym tonie było plucie na Kaczora, jakoś nie kojarzę, żadnych represji z tym związanych, poza 'spieprzaj dziadu')

Nie przeszkadza Ci większa ilość prowokacji policyjnych wobec zwykłych obywateli (jak choćby na tym głupim marszu niepodległości, do którego nomen omen podejście mam skrajnie negatywne - wg mnie jest/był współtworzony przez RN do spółki z PO a ludzie tam idący to w zdecydowanej większości 'pożyteczni idioci' pomagający mediom/obecnej władzy utrwalać obraz Polaka patrioty jako cebulako-patola)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_M no nie do końca pożyczki bo przecież są te bezzwrotne.

 

Co do tego że sami sobie lepiej poradzimy to nie pamiętam rządu, który by sobie lepiej radził. Na razie to u nas wszystko nierentowne i do wszystkiego trzeba dokłądać a na koniec i tak zamykamy.

 

matek

Nie wierze, że po jesieni PO będzie rządzić. Jeśli dalej tak będzie to wtedy Komorowski pewnie też nic nie zrobi przeciwko tuskowi. Ale dalej wolę u steru PO+Komor niż PIS+Duda

 

julek

ale nikt nie robi tematu przewodniego z dragow i prostytucji. A z in vitro się robi i na dodatek chcą ludzi za to zamykać. Zresztą dragi i prostytucję też by tępili najchętniej. Ale bardziej zdecydowanie rozumiem zamykanie ludzi za maryśkę niż za zapłodnienie.

 

Przeszkadza mi. Tylko jest kwestia co przeszkadza bardziej.

 

A co do Polaka patrioty to dawno nie spotkałem, nie widziałem. Widuję często za to właśnie cebulaków ew. leśnych dziadków z wizją polski szlacheckiej itp. Bóg honor ojczyzna. Quasipatriotyzm zwykle bez pojęcia o historii a z powtaraniem wyświechtanych sloganów, których też często nie rozumieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julek

ale nikt nie robi tematu przewodniego z dragow i prostytucji. A z in vitro się robi i na dodatek chcą ludzi za to zamykać. Zresztą dragi i prostytucję też by tępili najchętniej. Ale bardziej zdecydowanie rozumiem zamykanie ludzi za maryśkę niż za zapłodnienie..

 

ale robienie z tego tematu przewodniego jest chore - a to Komorowskiego temat przewodni (cały spot na to poświęcił!) 'Dudy wizja in vitro'. Jeśli tematem przewodnim Twojego spotu jest pogląd na pierdołę - i to nie Twój, ale przeciwnika - to wiedz, że coś się dzieje.

 

no co do patriotów, to niestety media do spółki z 'pożytecznymi' o których wspomniałem doprowadziły do sytuacji, kiedy określić siebie mianem patrioty, albo powiedzieć, że kocha się ten kraj jest 'obciachem' i kojarzone będzie z jakimiś falangami, onrami czy innymi c***ami.

 

* aha, żeby nie było ja nie uważam siebie za jakiegoś mega patriotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_M no nie do końca pożyczki bo przecież są te bezzwrotne.

 

Co do tego że sami sobie lepiej poradzimy to nie pamiętam rządu, który by sobie lepiej radził. Na razie to u nas wszystko nierentowne i do wszystkiego trzeba dokłądać a na koniec i tak zamykamy.

 

 

Bezzwrotne pożyczki dobre sobie :) To że nie oddaje tego bezpośrednio beneficjent z dotacji, to nie oznacza, że te pożyczki są bezzwrotne :)

 

Prywatni przedsiębiorcy radzą sobie całkiem nieźle na naszym niesprzyjającym rynku. To że spółki państwowe są "pięknie" oddawane za bezcen, to zupełnie inna para kaloszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że poradzilibyśmy sobie lepiej bez regulacji z UE, co do tego jestem przekonany. Na dzień dzisiejszy z tego co pamiętam to już jesteśmy na minus jeśli chodzi o stosunek wyciągania/wpłacania pieniędzy do UE + z każdym następnym rokiem ten bilans będzie dla nas coraz gorszy.

 

Z resztą z punktu widzenia skarbu/budżetu Państwa wyciągana kasa z Unii to tak naprawdę pożyczki.

 

A możesz mi pokazać gdzie ten bilans jest dla nas ujemny bo np za 2014 jesteśmy grube miliardy euro do przodu i w sumie

 

http://www.mf.gov.pl/documents/764034/1007802/2014.pdf

za 2013 podobnie

http://www.mf.gov.pl/documents/764034/1007802/2013.pdf

 

Więc ciekawi skąd masz dane że jest dla nas ujemny i czemu uważasz że Fundusz Spójności to jest tak naprawdę pożyczka?

 

 

Nie przeszkadzały Ci represje wobec kolesia od strony antykomor (mimo, że obrażanie głowy Państwa to spadek po czasach prezydentury Lecha Kaczyńskiego, kiedy to - za przyzwoleniem/wsparciem PO - w dobrym tonie było plucie na Kaczora, jakoś nie kojarzę, żadnych represji z tym związanych, poza 'spieprzaj dziadu')

 

 

Nie do końca bo tak pierwsze z brzegu

 

http://media2.pl/internet/8659-Uwaga-na-e-zarty-z-kaczka.html

 

Już samo przeszukanie mieszkanie w takiej sytuacji to spora przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi pokazać gdzie ten bilans jest dla nas ujemny bo np za 2014 jesteśmy grube miliardy euro do przodu i w sumie

 

http://www.mf.gov.pl/documents/764034/1007802/2014.pdf

za 2013 podobnie

http://www.mf.gov.pl/documents/764034/1007802/2013.pdf

 

Więc ciekawi skąd masz dane że jest dla nas ujemny i czemu uważasz że Fundusz Spójności to jest tak naprawdę pożyczka?

 

 

http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/teksty-o-unii-europejskiej/prawda-i-falsz-o-dotacjach-z-ue/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca bo tak pierwsze z brzegu

 

http://media2.pl/internet/8659-Uwaga-na-e-zarty-z-kaczka.html

 

Już samo przeszukanie mieszkanie w takiej sytuacji to spora przesada

 

mhm Państwo Policyjne PISU!

szkoda, że w przypadku WYROKÓW za te same rzeczy względem Bronko nikt tak nie lamentuje

 

serio przykład słabiutki w porównaniu do tego co wyprawia obecna władza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale P_M

 

ten artykuł to wróżenie z fusów nie poparte żadnymi wyliczeniami. Nie wiem skąd te założenia co do kosztów. Gro tych pieniędzy idzie w inewstycje firmowe które bez nich by nie powstały. A tam jest dość rygorystycznie określone o ile się zwiększy obrót firmy, zatrudnienie itp. I jest to sprawdzane. I zwiększa to zarówno PKB jak i zatrudnienie

 

Większość jego wyliczeń właściwie to nie wiem z czego wynika - no i ciekawi mnie jak to po okresie wygląda bo na razie to on tu sobie dużo pozakładame. Właściwie to można odnieść wrażenie że każda inwestycja jest stratą i prowadzi firmy do bankructwa

 

@ Julekstep

 

A co takiego robi obecna władza. Bo ja jakoś tych szykan nie widzę. No i chyba jest różnica między wstawieniem gry polegającej na strzelaniu do głowy państwa a ściganiem staruszka za żart o kaczkach. Jak w czasach LEcha ktoś napisał że pójdzie strzelać do kaczek to momentalnie był wzywany na policję i miał sprawę o wszszynanie fałszywego alarmu jak osoba która żartuje że podłożyła bombe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że nie pogadamy jeśli głosujesz na kolesia, który zaczyna wypowiedz od szczesc boże

 

W najbogatszym rejonie Europy ludzie tak się witają na dzień dobry...

 

W Bawarii...

 

Co złego jest w przywitaniu Szczęść Boże?

 

Niektórym to widać, że się dobrze dzieje, skoro boją się nalotów. Tylko, że za Kaczyńskiego naloty były na aferzystów, a nie twórców stron antykomor, Matka Kurka itp.

 

 

A czy wyjście z UE (czego zwolennikiem jest Braun, tak?) przypadkiem nie zamknęłoby nam większości możliwości rozwoju gospodarczego?

 

Przecież właśnie UE zabija Naszą gospodarkę...

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd, dalej możemy pozostać w Schengen i tworzyć strefy wolnego handlu, o wiele korzystniejsze niż te z UE, na której ciąży masa irracjonalnych przepisów.

 

Wyjście z UE to super sprawa na dzień dzisiejszy, tym bardziej, że polskie rolnictwo jest mocno hamowane limitami produkcji, a bądź co bądź to silna gałąź naszej gospodarki.

kpisz sobie i to jawnie

w rolnictwie jest zatrudnionych ok 11-12 % ludzi a wytwarzają jedynie 3% PKB

tam jest przerost zatrudnienia i niska wydajność

rolnicy chyba najbardziej skorzystali na wejściu do UE

gdybyśmy wyszli z UE rolnicy by najwięcej stracili, nawet gdyby przestały Nas obowiązywać regulacje unijne to już Francuzi i inni zadbali by oto żebyśmy nie byli konkurencyjni na rynku UE

Edytowane przez drtoudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kpisz sobie i to jawnie

w rolnictwie jest zatrudnionych ok 11-12 % ludzi a wytwarzają jedynie 3% PKB

tam jest przerost zatrudnienia i niska wydajność

rolnicy chyba najbardziej skorzystali na wejściu do UE

gdybyśmy wyszli z UE rolnicy by najwięcej stracili, nawet gdyby przestały Nas obowiązywać regulacje unijne to już Francuzi i inni zadbali by oto żebyśmy nie byli konkurencyjni na rynku UE

 

Nie kpię,

 

Zatrudnionych owszem jest 11-12% ale należy tu wliczyć sporo gospodarstw rolnych, które obsługują całe rodziny, których członkowie nie pracują.

 

Oczywistym jest także fakt, iż rolnictwo to mniejszy udział w PKB niż przemysł, czy usługi, ale to jednak podstawowa gałąź gospodarki w naszym kraju i temu akurat nie da się zaprzeczyć.

 

Co do wyjścia z Unii i strat rolników na tej podstawie, to masz chyba na myśli jedynie tych, którzy czerpią kasę za ziemię, w przypadku realnych rolników coś takiego tylko by im pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus Maria

 

Co Wy macie z tym rolnictwem

 

Polska w 2003 zanim byliśmy w Unii która niby nas hamuje

Eksport 4 mln import 3,6 +0,4

2013

Eksport 20,4  import 14,3 + 6,1

W 2014

Eksport 21,4 import 14,8 i jesteśmy + 6,6

 

Chciałbym aby ktoś wykazał które przepisy UE są hamujące ( poza ochroną środowiska gdzie Unia często ma dualizm semantyczny z jednej strony ostre normy wewnątrz z drugiej wiara że Chinole i Turcy robią zgodnie z Unijną normą a certyfikat CE to coś wiącej niż tylko China Export)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam. To, że rolnicy ciągną kasę na jakieś pierdołach typu wiatraki jako odnawialne formy energii (akurat przykład z najbliższego otoczenia, brat teścia stawia jakieś durne wiatraki tylko by wyciągnąć kasę ) to przecież nie jest zysk dla Polski żaden absolutnie. A robią to, głównie dlatego ( już pomijając, że większość kombinuje i orze jak może ), że mamy takie nałożenia, że się nie opłaca polskiego produktu sprzedać. Więc albo kończy się to oszukiwaniem konsumenta i dorzucaniem tam koniny jak było ostatnio lub sprzedaje się polską wołowinę jako francuską przez rzecz jasna zagraniczne koncerny i kolejna kasa odpływa... 

 

To tak jak Unia "dorzuca" kasę do tych aquaparków budowanych na zadupiach. Z jednej strony masz aquapark, a UE "dała" kasę. Z drugiej będzie stał i tylko straty przynosił jak stadion Narodowy. Ktoś zrobił dobry interes, ale teraz podatnik będzie opłacał ten aquapark. I tak ze wszystkim.

 

Niektórzy chcą chyba koniecznie by polskie rolnictwo, górnictwo i reszta przemysłu padła. Już nie wystarczy przepłacanie ruskiego węgla. Taka jest mocna wiara w wolny rynek. "Panie co mnie obchodzi polska wołowina jak tańsza jest ta duńska. A jak podniosą to wolny rynek zadziała, konkurencja cenowa i ja kupię np. francuską"

 

Polski rolnik blokuje drogi tak mu dobrze. Pewnie mu się z tego dobrobytu unijnego w dupie poprzewracało.

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Julekstep

 

A co takiego robi obecna władza. Bo ja jakoś tych szykan nie widzę. No i chyba jest różnica między wstawieniem gry polegającej na strzelaniu do głowy państwa a ściganiem staruszka za żart o kaczkach. Jak w czasach LEcha ktoś napisał że pójdzie strzelać do kaczek to momentalnie był wzywany na policję i miał sprawę o wszszynanie fałszywego alarmu jak osoba która żartuje że podłożyła bombe

 

to samo, tylko skuteczniej

aha no i straszy państwem policyjnym pisu :)

 

a co do te co było w czasach lecha, to ja akurat pamiętam pełną zgodę w mediach na obrażanie, nabijanie się itepe (choćby Wojewódzki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.