Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja głosowałem na Komora bo była szansa ze to skończy w pierwszej turze, ale akurat na wyborach sąsiadkę spotkałem przy wypełnianiu listy i pytam a co tam? na kogo Pani tam głosuje? Ona takmysli i mysli i mówi, a ten z tymi siwymi trochę z przodu jak sie nazywa? A ja pytam jaki? Ona - No tu ma tochę siwe  z przodu... aa to chyba ten.

No i zaznaczyzła Jarubasa bo jego program wyborczy się jej podobał. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że nie pogadamy jeśli głosujesz na kolesia, który zaczyna wypowiedz od szczesc boże a jego postulat to kościół-szkoła-strzelnica...

 

jeśli takie rzeczy Cię zrażają (w porównaniu do rzeczy, które mogą zrazić np do obecnego prezydenta) to gratuluję wrażliwości. Patrz teraz: ja nawet wierzący nie jestem a mnie to w ogóle nie zraża, wesoło nie? (bardziej zraża mnie para prezydencka śpiąca na mszy - ale idąca tam BO WYPADA np).

Postulatów miał więcej, ale to trzeba troszkę głębiej wejść w internety (spodziewałbyś się np, że ten KATOL jest za depenalizacją narkotyków i prostytucji?). To, że podczas takiej debaty nie napierdalał miliona słow-znaków z prędkością karabinu maszynowego (jak pozostali kandydaci) to akurat mnie ujęło (bo się wyróżnił przynajmniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łudźcie się, że PiS uda się zbudować rząd i trzeba głosować na Bronka rzeby trzymał w ryzach PiS. Prędzej na odwrót. Jestem przekonany, że nawet jeśli PiS wygra, to nie bedzie w stanie rządzić samodzielnie (nie uzbierają tyle głosów) i nie uda mu się wejśc z nikim w koalicje. Ewentualne ugrupowanie Kukiza (pewnie 10% max) popełniłoby takim ruchem samobójstwo. A PSL swoje 10-15% uzbiera, a trzyma z PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julek - chodzi o to, że facet wchodzi do studia i zaczyna od obrażania tegoż studia.

 

Jest fatalny kandydatem na prezydenta czegokolwiek a co dopiero kraju. Dosyć mam strasznia, obrażania itp. Dosyć ma katolików robiących za moralny kręgosłup społeczny. W dupie mam narkotyki i prostytucje. To nie są poważne problemy tylko odwracacze uwagi. Dalej czekam na te postulaty zmian.

 

Krzemo - PSL to partia "kurtyzana" - jak pis wygra wybory i będą mieli opcję wejść do koalicji to wejdą i żadne wcześniejsze sojusze nie będą miały znaczenia. Z SLD rządzili, z PO rządzili to i z PISem, korwinem kukizy czy kimkolwiek mogą. Byleby się stolki zgadzały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było 'zagrożenia' jego wygraną - mój głos był wyrazem sympatii, bo nie chciałbym, żeby koleś zniknął ze sceny.

Narkotyki, prostytucja to może i pierdoły, ale stosunek obecnie rządzących do tych pierdół wyraża ich ogólny stosunek do obywateli, stosunek, który z wolnością (która w teorii powinna być czymś podstawowym przecież) ma niewiele wspólnego.

Aha teraz Bronko skupia się na in vitro - to rzeczywiście poszedł w poważniejsze sprawy :)

 

I, jako osoba niewierząca, wolę kiedy tego typu katole robią za kręgosłup moralny niż wszelkiej maści Michniki, Środy itepe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łudźcie się, że PiS uda się zbudować rząd i trzeba głosować na Bronka rzeby trzymał w ryzach PiS. Prędzej na odwrót. 

 

?

 

 

Jestem przekonany, że nawet jeśli PiS wygra, to nie bedzie w stanie rządzić samodzielnie (nie uzbierają tyle głosów) i nie uda mu się wejśc z nikim w koalicje.

 

What? Przecież oni byli w stanie wejść w koalicję z Lepperem i LPRem swego czasu. Z każdym wejdą, kto na to pójdzie.

 

Prawda jest taka, że wszyscy są "po jednych pieniądzach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nie będzie nikogo, kto będzie chciał wejśc z nimi w koralcję. Nikt nie chce skończyć jak LPR lub Lepper.

 

Wtedy Lepper i Giertych też byli ostatnimi osobami, które miałyby chcieć z nimi wejść w koalicję (i odwrotnie), a jednak ;) To jest polityka i banda oszustów, także wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, w wygraną PO. Już teraz przegrali a dużo głosów zabrały jakieś brauny itp. Z dużego stołu mieliby ok 40%. PSL się z nimi dogada i już jest koalicja.

Najpierw Kukiz i reszta muszą mieć jakiś ludzi w terenie. W tej chwili są to jednoosobowe armie, których poparcie nie przełoży się na wynik wyborów samorządowych.

 

Pierwszym krokiem powinno być obniżenie progu wyborczego, a najlepiej jego likwidacja. 

 

 

No to widzę, że nie pogadamy jeśli głosujesz na kolesia, który zaczyna wypowiedz od szczesc boże a jego postulat to kościół-szkoła-strzelnica...

Równie dobrze można odbić piłeczkę pisząc, że nie pogadamy jeśli głosujesz na podejrzanego kolesia, który nie ma za grosz szacunku do obywateli, uważa się za alfę i omegę, traktuje wszystkich z góry, myśli że wszystko mu się należy, a jego rodzinne powiązania ze służbami od trzech pokoleń budzą wątpliwości. 

Edytowane przez matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a jego postulat to kościół-szkoła-strzelnica...

 

jeszcze co do tego. oczywiście brzmi to śmiesznie, bo jest czymś nieznanym (wiesz dla pigmeja ja czy Ty też będziemy śmieszni), ale jest konsekwencją jego wizji państwa na arenie międzynarodowej, 'sojuszy' itepe. Dla mnie dużo gorsze jest mówienie przez wielu polityków, że nasza obecność w NATO, albo (co jeszcze weselsze) w UE jest gwarantem czegokolwiek, że mamy 'sojusze'. Kto jak kto, ale Polacy już po WW2 powinni się nauczyć, że nie ma czegoś takiego w polityce międzynarodowej jak sojusze - są tylko interesy. Jak długo komuś będzie się opłacało z nami/za nas walczyć tak długo będzie to robił. Dlatego trzeba skupić się na wewnątrz, liczyć na siebie. Starać się aby w oczach innych narodów było 'opłacalne' z nami trzymać w cięższych czasach. W związku z postępującą wyprzedażą kolejnych kawałków naszego kraju może się zdarzyć, że niedługo nikomu nie będzie się opłacało z nami trzymać. Armię mamy tak marną, że tutaj na chwilę obecną też nie ma no co liczyć.

 

I żeby nie było nie jestem jakimś jego psychofanem (jak np niektórzy fascynaci JKM), ale koleś zyskał moją sympatię. Zdecydowanie największą spośród wszystkich kandydatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wyjście z UE (czego zwolennikiem jest Braun, tak?) przypadkiem nie zamknęłoby nam większości możliwości rozwoju gospodarczego?

 

Skąd, dalej możemy pozostać w Schengen i tworzyć strefy wolnego handlu, o wiele korzystniejsze niż te z UE, na której ciąży masa irracjonalnych przepisów.

 

Wyjście z UE to super sprawa na dzień dzisiejszy, tym bardziej, że polskie rolnictwo jest mocno hamowane limitami produkcji, a bądź co bądź to silna gałąź naszej gospodarki.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzemo - No jak Lepper to na pewno nikt nie chce skończyć. Ale do koalicji PSL będzie pierwszy. Nie ważne z kim.

 

Julek - wczoraj słuchałem Radio Maryja, gdzie namawiają do głosowania na Dudę. Jak posłuchasz co ci ludzie opowiadają to ja bym w kaftan zamykał.

 

Też uważam, że armię trzeba mieć silną jak się jest w takim położeniu jak my geograficznym, ale w UE trzeba być przynajmniej póki co. Ciągle ma to więcej plusów niż minusów dla nas.

 

Tylko niuans tkwi w podejściu do problemu, które braun ma tragiczne i to go dyskryminuje. Ale dość rozmów o kimś, kto ma poparcie niższe niż błąd statystyczny.

 

matek - PIS jeśli dostanie tyle głosów na jesień co teraz duda to ma ponad 200 mandatów bodajże.

 

Co do drugiej części to Komorowski jest bezpieczniejszą opcją i tylko dlatego zagłososuję na niego w 2 rundzie. Jak zrobiłem sobie latarnika przedwyborczego to tylko jeden kandydat miał 60% zgodność z moimi pogladami a reszta jeszcze mniej.

 

 

PM - polskie rolnictwo to przede wszystkim jest mocno dotowane z UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM - polskie rolnictwo to przede wszystkim jest mocno dotowane z UE

 

Wpłacamy do Unii tyle, że równie dobrze sami moglibyśmy tego typu dotacje stworzyć, ponadto dotacje są marnowane ze względu na limity produkcji i ograniczone przez to możliwości eksportu. Już o negatywnym charakterze psychologicznym tego typu dotacji nie wspomnę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julek - wczoraj słuchałem Radio Maryja, gdzie namawiają do głosowania na Dudę. Jak posłuchasz co ci ludzie opowiadają to ja bym w kaftan zamykał.

 

Radio Maryja, Nasz Dziennik, Wyborcza, TVN - to przecież wszystko to samo, pralnie mózgów. Jedyna różnica jest w użytym proszku (chociaż różni się on tylko kolorem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem Radio Maryja, gdzie namawiają do głosowania na Dudę. Jak posłuchasz co ci ludzie opowiadają to ja bym w kaftan zamykał.

Lepiej posłuchaj, jak ludzie argumentują swój głos na Komora. To jest brak podstawowej wiedzy o nim, ale ciężko ją mieć, jeśli się tylko ogląda Dziennik.

 

Poza tym wszystko zależy od tego, jakich mediów słuchamy lub oglądamy. Zależnie od opcji. 

 

PIS jeśli dostanie tyle głosów na jesień co teraz duda to ma ponad 200 mandatów bodajże.

Przecież pisałem, że te procenty nie przełożą się na wynik jesienny. 

 

Co do drugiej części to Komorowski jest bezpieczniejszą opcją i tylko dlatego zagłososuję na niego w 2 rundzie. 

W czym ten arogant jest bezpieczniejszy? 

Edytowane przez matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie uważam, że na Komora głosują ludzie, którym jest po prostu dobrze w naszym kraju. I chcą, żeby tak pozostało.

to już Kasjusz pisał o tym, że lud boi się zmian. naruszyć status quo jest ciężko więc ta eksplozja niezadowolenia chyba uświadomiła elity że muszą coś zrobić. widać to było po twarzach polityków po ogłoszeniu wyników w studiach gdzie byli przerażeni kukizem. oni się boją ludzi zewnątrz którzy odkryją te wszystkie układy typu nie ruszamy wam tego a wy tego , tak jak była panika z lepperem. a duda się urwie tuskowi jak komor tuskowi czy kwach millerowi. młody chłopak co ma 42 lata nawet jeśli jest ostrożny to ital bedzie budowal wlasna pozycje bo wie ze mohery odchodza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Maryja, Nasz Dziennik, Wyborcza, TVN - to przecież wszystko to samo, pralnie mózgów. Jedyna różnica jest w użytym proszku (chociaż różni się on tylko kolorem).

 

No nie wiem, jak dla mnie np. pomysł zamykania do więzienia za in vitro to jednak średniowiecze

 

 

Przecież pisałem, że te procenty nie przełożą się na wynik jesienny. 

 

 

Ale, czemu PIS ma dostać mniej? Imo może dostać tylko więcej

 

 

W czym ten arogant jest bezpieczniejszy? 

 

W tym, że zawetuje durne ustawy PISu bo Duda powiedział, że tego nie zrobi.

 

 

Wpłacamy do Unii tyle, że równie dobrze sami moglibyśmy tego typu dotacje stworzyć, ponadto dotacje są marnowane ze względu na limity produkcji i ograniczone przez to możliwości eksportu. Już o negatywnym charakterze psychologicznym tego typu dotacji nie wspomnę.

 

 

 

Wpłacamy dużo, ale w różnych formach wyciągamy więcej z tego co pamiętam. Są oczywiście minusy, o których piszesz. Pytanie czy wierzysz że my sami zrobimy to lepiej. Ja nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.