Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

stary, możesz nie lubić Kowalskiego, ale nazywanie graffiti wiejską dyskoteką jest jeszcze gorsze niż to, co wyżej ktoś na twiterze napisał do Komorowskiego.

 

Mythos,

wolałbym jednak pełne wyniki badań, co by samemu można było przeanalizować trendy. w związku z tym pytanie - czy ktoś wie gdzie można znaleźć exit polls z wszystkich poprzednich wyborów? Ely? bo widzę, że masz dane z 2005 - poratujesz? ;]

 

Hej

 

Ja zasadniczo wchodzę na stronę gazet szukając daty wyborów i dnia po. I zazwyczaj tam masz artykuły z analizą

 

Tu masz wprost z 2005 ale to nie jest super pełny

 

http://www.wprost.pl/ar/?O=81298

 

 A jak Ciebie interesuje jak się zmieniała struktura to masz coś takiego za lata 05-09

 

http://www.badania-elektoratu.us.edu.pl/images/raport1.pdf

 

To akurat kiedyś mój znajomy tworzył teraz już mnie to aż tak nie interesuje ale o ile pamiętam pierwsze 2 artykuły dość mocno rozpisują przepływ elektoratu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście fachowa analiza - a ilu poznałeś z tych milionów wyborców. Chociaż 1 promil??? Palikot przegrał bo poszedł krok za daleko z antyklerykalizmem ( ludzie nie lubia kościoła i to coraz mocniej ale nie chcą przecież go wykosić) i pogubił się co właściwie chce i przestał być wiarygodny.

 

Ale twierdzenie że jego elektorat to byli tylko zwolennicy trawki oznacza że dana osoba nie ma pojęcia o czym pisze

 

Ps. A po co mam wchodzić w temat o JEdwabnem, Mało ci że udowodniłem tam już raz Twoją niekompetencję. Masz jakieś skłonności sado maso i lubisz być publicznie biczowany ? Bo to tylko nadaje sens Twojemu życiu?

Sęk w tym, że w Jedwabne zostałeś zmiażdzony i wyśmiany i uciekłeś.

Żaden sondaż wyborczy nie bierze próbki miliona wyborców.

Ludzie lubią kościół, dlatego nawet SLD ucieka od antyklerykalizmu. Ludzie nie lubią oszołomów typu Terlikowski i Rydzyk, ale to inna kwstia. Najpierw JP2, teraz Franciszek dali ciepły wizerunek kościoła w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że w Jedwabne zostałeś zmiażdzony i wyśmiany i uciekłeś.

Żaden sondaż wyborczy nie bierze próbki miliona wyborców.

Ludzie lubią kościół, dlatego nawet SLD ucieka od antyklerykalizmu. Ludzie nie lubią oszołomów typu Terlikowski i Rydzyk, ale to inna kwstia. Najpierw JP2, teraz Franciszek dali ciepły wizerunek kościoła w Polsce.

Przecież to Ty się musiałeś przyznać i przepraszasz za swój półanalfabetyzm i brak czytanie ze zrozumieniem

 

No i ja w odróżnieniu od Ciebie mam inne życie poza forum i nie będę wchodził i pisał jak spędzam 5 upojnych dni w Budapeszcie

 

No jak na razie w temacie tym to też piszesz że wyborcy Palikota to zwolennicy trawki bez prowenencji lewicowej na podstawie...... bo poznałeś kilku wyborców.

 

Wprost wyborna dedukcja tyle że jak rzucasz jakąś teorię to ją poprzyj bo ani nie jest tak jak twierdzisz że wyborcy SLD w 2001 popłynęli tylko do PO a tak pisałeś ani też nie jest tak jak piszesz w stosunku do Palikotu. To są Twoje wymyślanki bez żadnego potwierdzenia

 

Co do kościoła to znów się mylisz gdyż zaufanie i sympatia do kościoła regularnie w Polsce spada i już na poziomie jaki budzą władze samorządowe

 

Może choć raz podasz jakieś sprawdzone informacje poza tym co ci się wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne jajka : Wyborcza była tak peewna,że Komorowski wygra w 1 turze, że na 15 maja zaplanowała wręczenie mu nagrody Człowieka Roku. Wobec faktów - ceremonię przesunięto na, jak stoi w oświadczeniu : "inny termin" :]]

 

miałem olać 2 turę, ale co tam :idę i skreślam Dudę. PiS, nie PiS, to już czysto osobista sprawa.

 

koniecznie chcę zobaczyć ich twarzyczki i posłuchać jak panikują i lamentują z powodu przegranej : Michnika, Żakowskiego, Olejnik, Liza, Paradowską, Kraśka i całą ekipę GW, TOK Fm i innych szczekaczek rządowych :] 

 

dzisiaj się jeszcze hamują, ale jak Komor przewali w 2 turze, to się szambo wyleje, wszystkim nam się dostanie :] "przypadkowe społeczenstwo",to będzie inwektywa najlżejszego kalibru. Ale będą pluć jadem, hehe.

 

i skóra na d,pie bedzie im cierpnąć, bo oczyma wyobraźni bedą widzieć jesienną porażkę PO i rządy PiSu, który odetnie Wyborową od kroplówki kasiuty z reklam i ogłoszeń rządowych, dzięki której utrzymuje się ona jeszcze nad kreską. Piekna to będzie PiSowska zemsta za dobranie się przez GW do SKOK-ów.

 

a mówią, że ku.rwa ku,rwie łba nie urwie... ;]

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mnie to ani ziębi ani grzeje, ale wolałbym aby Polskę reprezentował kolo reprezentatywny

 

 

Ja też na Dudę. Reprezentatywność jest ważna na tym stołku, a tu jest no brainer.

 

reprezentatywny «mający cechy charakterystyczne dla jakiejś zbiorowości»

 

na pewno chodziło wam o to określenie panowie? bo wydaje mi się, że popełniliście bardzo popularny błąd i chcieliście użyć tego przymiotnika:

 

reprezentacyjny

1. «związany z reprezentowaniem kogoś lub czegoś, przeznaczony do takiej funkcji»
2. «okazale się prezentujący»
 

 

No jak na razie w temacie tym to też piszesz że wyborcy Palikota to zwolennicy trawki bez prowenencji lewicowej na podstawie...... bo poznałeś kilku wyborców.

 

Wprost wyborna dedukcja tyle że jak rzucasz jakąś teorię to ją poprzyj bo ani nie jest tak jak twierdzisz że wyborcy SLD w 2001 popłynęli tylko do PO a tak pisałeś ani też nie jest tak jak piszesz w stosunku do Palikotu. To są Twoje wymyślanki bez żadnego potwierdzenia

 

 

zważ na to ely, że oczywiście Palikot był jednoznacznie lewicowy w kwestii obyczajowej, no i głos antykleralizmu w Polsce znalazł swojego reprezentanta (bo SLD się raczej brata z Kościołem), jednak poglądy gospodarcze na tle PO czy PiSu miał raczej liberalne i w taki sposób oprócz środowisk "postępowych" i elektoratu protestu wyrwał również głosy prawicowej gospodarczo młodzieży, która chciała mieć nowoczesne państwo ze swobodami obywatelskimi np. w kwestii narkotyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to Ty się musiałeś przyznać i przepraszasz za swój półanalfabetyzm i brak czytanie ze zrozumieniem

 

No i ja w odróżnieniu od Ciebie mam inne życie poza forum i nie będę wchodził i pisał jak spędzam 5 upojnych dni w Budapeszcie

 

No jak na razie w temacie tym to też piszesz że wyborcy Palikota to zwolennicy trawki bez prowenencji lewicowej na podstawie...... bo poznałeś kilku wyborców.

 

Wprost wyborna dedukcja tyle że jak rzucasz jakąś teorię to ją poprzyj bo ani nie jest tak jak twierdzisz że wyborcy SLD w 2001 popłynęli tylko do PO a tak pisałeś ani też nie jest tak jak piszesz w stosunku do Palikotu. To są Twoje wymyślanki bez żadnego potwierdzenia

 

Co do kościoła to znów się mylisz gdyż zaufanie i sympatia do kościoła regularnie w Polsce spada i już na poziomie jaki budzą władze samorządowe

 

Może choć raz podasz jakieś sprawdzone informacje poza tym co ci się wydaje?

Jesteś w temacie który pokazał twój półanalfabetyzm, kiedy sobie nie poradziłeś z 3 cyferkami i tak samo się mądrzyłeś, więc pdo względem groteski przypominasz Himmlera, kupujesz sobie na allegro ordery do przypinania i noszenia?

Minuta z google i widac że twoje sondaże są z dupy wzięte równie jak wszystko cow iesz o jedwabne.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-zdecydowana-poprawa-opinii-o-kosciele-katolickim/81fd6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pi****le, mózgu z silesii, czytasz czasem to co wklejasz lub wypisujesz?

Co się nie zgadza? Poparcie KK w ostatnim czasie wzrosło, do tego i tak zawsze jest zaufanie na poziomie dwukrotnie wyższym od samorządowych, trzeba być ely3 by tego nie ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

reprezentatywny «mający cechy charakterystyczne dla jakiejś zbiorowości»

 

na pewno chodziło wam o to określenie panowie? bo wydaje mi się, że popełniliście bardzo popularny błąd i chcieliście użyć tego przymiotnika:

 

reprezentacyjny

1. «związany z reprezentowaniem kogoś lub czegoś, przeznaczony do takiej funkcji»
2. «okazale się prezentujący»
 

 

 

 

Potknąłem sie i wpadłem w ognisko i teraz mam głowę całą w popiele ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rappar

 

Ty chyba naprawdę masz problem z czytaniem - cytat z Twojego tekstu

 

W wyraźniejszy sposób - zauważa CBOS - spadło zaufanie jedynie do Kościoła katolickiego (z 76 proc. w 2002 r. do 64 proc. obecnie

W rankingu zaufania na trzecim miejscu wśród instytucji państwowych znalazły się władze lokalne miasta/gminy, zaufanie wobec których wyraziło 60 pr

 

CBOS zauważa, że ogólnie taki układ ocen utrzymuje się co najmniej od dekady: w porównaniu z 2002 r. w największym stopniu wzrosło zaufanie do władz samorządowych (z 43 proc. do 60 proc. obecnie)

W wyraźniejszy sposób - zauważa CBOS - spadło zaufanie jedynie do Kościoła katolickiego (z 76 proc. w 2002 r. do 64 proc. obecnie), a spośród instytucji państwa – do rządu (z 42 proc. do 33 proc.).

 

 

Więc może mi jeszcze raz wyjaśnisz co jest z dupy ? Bo na razie to CBOS potwierdza moje dane a nie Twoje- a kiedy było 30% zaufania dla samorządu ? 15 lat temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.