Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

mało mnie to obchodzi, PiS podobno w kwestiach społecznych liczy się z głosem wyborców

Jestem otwarty na referendum przeciwko takiej budowie :nevreness:

 

Bogaty to kraj, który ma takie problemy społeczne :nevreness:

 

Chociaż musisz zrozumieć, że PIS wygrał wybory i jeżeli PIS chce wybudować pomnik Lecha Kaczyńskiego to nie musi pytać Ciebie, ani innego słoika, który został w stolicy na stałe, bo w wyborach dostał prawo do postawienia tego pomnika i tyle :nevreness: Co najwyżej TK może uznać, że stawianie pomników Kaczyńskiemu jest niezgodne z konstytucją, bo łamie art. 2 Konstytucji :nevreness:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie nazywaj mnie sloikiem, bo mnie to obraża, place podatki w stolicy i tu mieszkam

Po drugie zapominasz że PiS już raz musiał w połowie kadencji abdykowac, właśnie dlatego że ludziom przestało się podobać że traktują Polskę jak swoje prywatne podwórko

A teraz poziom determinacji ich przeciwników jest zdecydowanie większy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem słoikiem, powinienem czuć się obrażony tym co napisał Dżiuseppe, że bycie nazwanym słoikiem jest obraźliwe ?;]

A tak w ogóle, to byłem raz w życiu na Białołęce koło więzienia przez niespełna godzinę i już nigdy nie wrócę w tamte okolice, bo jakieś 3 lata zajęło mi wyleczenie ciężkiej depresji, kliniczny przypadek. Próbowali nawet rażenia prądem ale musiało upłynąć trochę czasu, to najlepsze lekarstwo.

Ej, Fluber, mnie stawianie pomnika pod pałacem prezydenckim przeszkadza, bo to miejsce wskazuje, że byłby to pomnik wyjątkowego Polaka i to w skali historycznej. No ja k**** przepraszam ale jeżeli ktoś tu jest wybitnym polakiem to nie Lech, tylko prędzej skurczybyk Jarosław, którego można nie lubić ale potężna personą jest i wcale pacynką swojego brata. Chciałbym, żeby pomniki stawiano ludziom wybitnym, a nie tragicznie zmarłym. Co wybitnego zrobił Lech Kaczyński ? To już komunista Kwaśniewski bardziej zasługuje na pomnik, bo Nato i Unia to za jego kadencji.

Ludzie, otrząśnijcie się. Jaką pojebaną mentalność ma mój naród ?! Tu nie ma co upamiętniać. Upamiętniać trzeba przede wszystkim radosne chwile, zwycięstwa, a Polacy jak zwykle co ? Kult tragedii. Użalanie się nad historią, użalanie się nad każdym wyjebanym autobusem z pielgrzymami i Trybunałem Konstytucyjnym, mesjanizm narodu, czczenie każdej tragedii i wspominanie zmarłych w atmosferze smutku.

 

Trzeba się radować, ileż można k**** załamywać ręce ?

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Findek może Tobie to nie przeszkadza, ale ja w tej kwestii jestem już mocno przeczulony, bo na każdym jebanym kroku słyszę pogardę z ust "nibyrodowitych" jak to wyprowadzam kasę z Warszawy tylko dlatego że urodziłem się w Płocku.

 

A jeśli byłeś w okolicach więzienia to czego się spodziewales? Szklanych domów? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Rodowici, wykształceni warszawiacy nigdy nie dali mi odczuć, że jestem tutaj nieproszony, a wręcz przeciwnie - znam takich trochę i część z nich to jedni z najlepszych ludzi jakich znam.

Pogardę poczujesz w głosie zakompleksionych buraków, zamaskowanych Warszawiaków, którzy jak tylko mogli pozamieniali dowody wyrobione w Kaczych Dołach na eleganckie dowody dzielnicy Ursynów albo Żoliborz i udają króli życia, ewentualnie prawdziwie rodowite praskie patole mogą Ci coś podobnego wyrzucić ale oni muszą się czegoś w życiu trzymać, nie ? Skoro sami sobą nic nie reprezentują, to zawsze mogą podczepić się pod wartości "lokalne" i odebrać Ci człowieczeństwo, bo urodziłeś się nie tam gdzie trzeba.

W każdym razie, ani jednymi, ani drugimi nie należy się przejmować, w ogóle nie należy się przejmować zdaniem ludzi, na których nie patrzysz z podziwem więc generalnie czuję się doskonale jako mieszkaniec stolicy, zasymilowałem się na woli bo latam w klapeczkach i szarym dresie po bułki, za co mam z automatu respekt na dzielnicy i w ogóle to myślę, że jakbym chciał w Żabce pod blokiem kupić coś na zeszyt, to limit tak do 60 zł nawet bym dostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam ludzi głosujących na PIS bo (osobiście)

Mieli dość PO

Mieli dość przekretow

Mieli dość brsku podwyżek u mundurowych (żona policjanta)

W radiu kazali (teściowa/szwagier)

Nowy/stary wiek emerytalny

 

 

Za to nie znam nikogo kto głosował bo

Smolensk to zamach

Pomnik potrzebny od zaraz

500 zl

Darmowe leki

 

 

A propos Warszawy

Też się zadomowalem, mieszkałem 3 lata na Bródnie i też szeleszczaca brać mnie powazala, bo pare razy im o patrolu powiedziałem jak przechodzilem, więc IO auto byłem spokojny

Teraz wyprowadzilem się na przedmieścia i mi tu dobrze, ale jak tylko czytam pierwszy lepszy artykuł o Białołęce i komenty pod nimi to mnie krew zalewa, ale prawdę mówiąc to Ty masz rację, choć są chwile kiedy mi to wybitnie przeszkadza

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie nazywaj mnie sloikiem, bo mnie to obraża, place podatki w stolicy i tu mieszkam

Po drugie zapominasz że PiS już raz musiał w połowie kadencji abdykowac, właśnie dlatego że ludziom przestało się podobać że traktują Polskę jak swoje prywatne podwórko

A teraz poziom determinacji ich przeciwników jest zdecydowanie większy

Słoik to nie jest obraźliwe stwierdzenie. Pewni większość z nas nimi była. Chciałem tylko wskazać, że Warszawa to miasto, gdzie rodowitych Warszawiaków jest, jak na lekarstwo, a za chlebem zjeżdżają tam ludzie z całej Polski, którzy po 5-7 latach w stolicy stają się WARSZAWIAKAMI przez duże W i tylko oni mogą decydować o tym, co będzie stało w Warszawie. 

 

 

Ej, Fluber, mnie stawianie pomnika pod pałacem prezydenckim przeszkadza, bo to miejsce wskazuje, że byłby to pomnik wyjątkowego Polaka i to w skali historycznej. No ja k**** przepraszam ale jeżeli ktoś tu jest wybitnym polakiem to nie Lech, tylko prędzej skurczybyk Jarosław, którego można nie lubić ale potężna personą jest i wcale pacynką swojego brata. Chciałbym, żeby pomniki stawiano ludziom wybitnym, a nie tragicznie zmarłym. Co wybitnego zrobił Lech Kaczyński ? To już komunista Kwaśniewski bardziej zasługuje na pomnik, bo Nato i Unia to za jego kadencji.

 

Ludzie, otrząśnijcie się. Jaką pojebaną mentalność ma mój naród ?! Tu nie ma co upamiętniać. Upamiętniać trzeba przede wszystkim radosne chwile, zwycięstwa, a Polacy jak zwykle co ? Kult tragedii. Użalanie się nad historią, użalanie się nad każdym wyjebanym autobusem z pielgrzymami i Trybunałem Konstytucyjnym, mesjanizm narodu, czczenie każdej tragedii i wspominanie zmarłych w atmosferze smutku.

 

Trzeba się radować, ileż można k**** załamywać ręce ?

Też nie uważam, że Krakowskie Przedmieście to najlepsze miejsce, ale pomnik powinien być postawiony, gdzieś niedaleko. Nie mam natomiast nic przeciwko postawieniu pomnika ofiar pod Pałacem Prezydenckim. Nic nie poradzisz Findek, że Polacy chętniej czczą poległych w walce, niż tych którzy wygrali. Nasze chrześcijańskie korzenie naturalnie sprawiają, że przychylniej patrzymy na męczenników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się

Najpierw piszesz ze Krakowskie Przedmieście to nie jest najlepsze miejsce, a zaraz że pomnik powinien stanąć przed Pałacem

Trochę nie kumam

 

No chyba że ten pierwszy pomnik to ten Leszka

Pytanie tyle za co?

Prezydent, który nie ma absolutnie żadnych zasług, wcale nie leszy od Komorowskiego, który w chwili śmierci cieszył się poparciem 18% społeczeństwa.

Jedyne co osiągnął to "zatrzymał" czołgi w Gruzji, każdej miernocie politycznej będziemy stawiać pomniki w centrum Warszawy? Obawiam się, że nie ma tyle miejsca

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się

Najpierw piszesz ze Krakowskie Przedmieście to nie jest najlepsze miejsce, a zaraz że pomnik powinien stanąć przed Pałacem

Trochę nie kumam

 

No chyba że ten pierwszy pomnik to ten Leszka

Pytanie tyle za co?

Prezydent, który nie ma absolutnie żadnych zasług, jedyne co osiągnął to "zatrzymał" czołgi w Gruzji, każdej miernocie politycznej będziemy stawiać pomniki w centrum Warszawy? Obawiam się, że nie ma tyle miejsca

Ten pierwszy to Lecha, drugi wszystkich ofiar. Kaczyński nie zasłużył na miejsce na Krakowskim Przedmieściu, ale sama katastrofa była na tyle ważnym wydarzeniem, że powinno się ją upamiętnić w jak najbardziej reprezentatywnym miejscu.

 

To, że zginął tragicznie na służbie jest wystarczającym powodem. To jest kwestia elementarnej kultury i szacunku. Gdyby na miejscu Kaczyńskiego był Komorowski, też bym uważał, że zasługuje na pomnik w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że wówczas na służbie byli oficerowie WP, bor, piloci, obsługa

 

Każdemu osobny pomnik?

 

Powtarzam

Niezależnie od tego, kto byłby prezydentem- jestem przeciwny stawianiu pomnika tylko za to ze zginął, dobrze że Duda nie poniósł śmierci w ostatniej sytuacji bo też by trzeba mu stawiać, a plac przed palacem jest maly

 

A reprezentatywne miejsce pamięci to zbiorowy grób na Powązkach! I ja w takim mysleniu nie jestem osamotniony, uważa tak ZDECYDOWANA większość społeczeństwa, co udowodni ewentualne referendum

I chyba podrzucę taki pomysł KODowcom, bo mają dojścia w mediach

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że wówczas na służbie byli oficerowie WP, bor, piloci, obsługa

 

Każdemu osobny pomnik?

 

Powtarzam

Niezależnie od tego, kto byłby prezydentem- jestem przeciwny stawianiu pomnika tylko za to ze zginął, dobrze że Duda nie poniósł śmierci w ostatniej sytuacji bo też by trzeba mu stawiać, a plac przed palacem jest maly

 

A reprezentatywne miejsce pamięci to zbiorowy grób na Powązkach! I ja w takim mysleniu nie jestem osamotniony, uważa tak ZDECYDOWANA większość społeczeństwa, co udowodni ewentualne referendum

I chyba podrzucę taki pomysł KODowcom, bo mają dojścia w mediach

Nic nie poradzę na to, że jesteś chamem, któremu brak podstawowej wiedzy na temat kultury osobistej. Jeżeli nie odróżniasz prezydenta od pilota, albo stewardesy to tym większe wyrazy współczucia. 

Muszę też zauważyć, że większość Polaków jest za pomnikiem ofiar katastrofy u zbiegu Trębackiej i Focha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak tu nie gardzić kodowcami i resztą, którzy nie mogą przełknąć, że pomnik dla głowy państwa, która zginęła w katastrofie nie jest niczym niezwykłym? a to ci sami ludzie, którzy przywiązywali się łańcuchami do tęczy, żeby jej nie rozbierać. co i rusz stawiają w Polsce jakieś gówniane pomniki, mamy monumenty narutowicza, armii czerwonej, pizdy, zębów, centaura i pewnie tysiące innych, powołacie komisję orzekającą o tym, co jest wystarczająco ,,wybitne" i ,,zasłużone", żeby mogło mieć prawo do własnego kamiennego kloca? a jak się czyta, że postawienie pomnika to ,,kult tragedii, mesjanizm, czczenie tragedii" i reszta chochołów, a tak naprawdę nie ma o czym pamiętać, kwaśniewski był bardziej wybitny, bo wprowadził Polskę do nato, w ogóle to trzeba przeprowadzić referendum w sprawie pierdolonego pomnika (sic!), to ręce po prostu opadają. te wszystkie ,,argumenty" to tak naprawdę racjonalizowanie swojej nienawiści do kaczyńskiego i pisu i jeden wielki festiwal bólu dupy. sam sram na pis i jego polityków, ale nie mogę zrozumieć jak można tyle czasu i energii poświęcać na walkę z kamiennym ryjem kaczyńskiego, który ma stanąć gdzieś tam, lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jeden pomnik w zupełności by starczył, ale co zrobić jak PiS swoją siłę zbudował też na tym co się stało w Smoleńsku(przynajmniej ja mam takie wrażenie) więc będą stawiać pomniki i przypominać o tym na każdym kroku. Nie jest to temat najważniejszy, a jak widać choćby po tym forum, sprawi, że ludzie będą się znowu kłócić. Obrońcy pomnika vs przeciwnicy pomnika już niedługo na TVN 24 - same bzdury, całą dobę.... 

 

Dla rozluźnienia "krul" w Russia TV wykłóca się z Rosjanami:

https://pl-pl.facebook.com/janusz.korwin.mikke/videos/10153423791942060/

Moment jak jednemu Ruskowi pokazuje, żeby się popukał po głowie - :grin:

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie nazywaj mnie sloikiem, bo mnie to obraża, place podatki w stolicy i tu mieszkam

Po drugie zapominasz że PiS już raz musiał w połowie kadencji abdykowac, właśnie dlatego że ludziom przestało się podobać że traktują Polskę jak swoje prywatne podwórko

A teraz poziom determinacji ich przeciwników jest zdecydowanie większy

Nie musiał, tylko chciał. Liczyli, że wygrają wybory i będą mogli bez babrania się w chore koalicje z LPR i Samoobroną rządzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.