Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucasz linki do forum?

You are better than that, czy może raczej tonacy brzytwy się chwyta?

 

No fsjne to forum, znalazłem przekład z artykułu, który wcześniej wrzuciłem i taki wiersz

 

Ostry dzwonek. Łomot w drzwi.

Jakiś brzęk - to szyba pękła.

Potem tupot, za kimś biegną

I kobiecy krzyk po chwili:

Jestem Polka, a nie Niemka!

A im i tak wszystko jedno,

Jest okazja - to skorzystaj.

 

 

Wstałem dziś o 4tej więc lekko zmęczony jestem, może pomożesz

Czy to miało mi uzmysłowić że mam rację? Bo jeśli tak, to chyba będzie sadny dzień w historii tego forum, bo Ty się nigdy do błędu nie przyznajesz

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucasz linki do forum?

You are better than that, czy może raczej tonacy brzytwy się chwyta?

Masz tam numer rozkazu 220172 Stalina z 9 sierpnia 1944, o którym mówiłem. Jak chcesz, zacytuję Ciebie:

Na masową skalę gwałty na Polkach zaczęły się po rozpoczęciu ofensywy zimowej. Zdarzały się już w Krakowie w styczniu 1945 r. i podczas zdobywania twierdzy Poznań. W tym ostatnim mieście były wypadki, że żołnierze radzieccy prosili młode kobiety o rzekomą pomoc przy opatrywaniu rannych, w rzeczywistości gwałcili je. Jednak fala gwałtów, jaka przeszła wiosną i latem, była przede wszystkim falą odbitą, przeniesieniem brutalnego zachowania wobec niemieckich kobiet na Polki.

 

ofensywa_zimowa.JPG

 

I zacytuję siebie:

Na ziemiach niemieckich. Jak już zluzowane soldatom, to wiadomo, że szaleli i nie dało się tego kontrolować. Nie tylko w Berlinie czy w Niemczech, Budapeszt też "ma traumę". Często byli pijani i nie rozróżniali albo nie chcieli tego rozróżniać. A oficerów czy NKWD to kompletnie nie obchodziło. W przeciwieństwie do takich zachowań na ziemiach polskich, gdzie i tak większość przypadków to nie sami żołnierze, co dezerterzy i maruderzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to miało mi uzmysłowić że mam rację? Bo jeśli tak, to chyba będzie sadny dzień w historii tego forum, bo Ty się nigdy do błędu nie przyznajesz

Moja rodzina jak już pisałem, pochodziła z kresów. W 1944 zostali wyzwoleni przez sowietów. Jeśli znajdziesz jakieś artykuły tyczące się masowych i powszechnych gwałtów 1944 na ziemiach polskich(Lwów, Wołyń, Wilno), przyznam Ci rację i uznam, że faktycznie moi krewni kłamali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rodzina jak już pisałem, pochodziła z kresów. W 1944 zostali wyzwoleni przez sowietów. Jeśli znajdziesz jakieś artykuły tyczące się masowych i powszechnych gwałtów 1944 na ziemiach polskich(Lwów, Wołyń, Wilno), przyznam Ci rację i uznam, że faktycznie moi krewni kłamali. 

A pisał ktokolwiek o MASOWYCH gwałtach na kresach? Każdy kto pisał na ten temat mówił po prostu o gwałtach (że były - bo były i każdy kto przeżył tamte czasy o tym wie) i plądrowaniu gospodarstw. Więc wygląda na to, że wymyśliłeś sobie inną linię obrony bo Twoja niedorzeczna próba gloryfikacji ACz zderzyła się z nieubłaganą ścianą faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A pisał ktokolwiek o MASOWYCH gwałtach na kresach? 

A Kraków to też ziemie niemieckie? Dla nich ziemie polskie a niemieckie to płynne pojęcie. by koelner.

 

 

 Każdy kto pisał na ten temat mówił po prostu o gwałtach (że były - bo były i każdy kto przeżył tamte czasy o tym wie) 

Pokaz mi, gdzie napisałem, że gwałtów nie było.

 

Więc wygląda na to, że wymyśliłeś sobie inną linię obrony bo Twoja niedorzeczna próba gloryfikacji ACz zderzyła się z nieubłaganą ścianą faktów.

Ale ja cały czas mówię to samo. Na ziemiach polskich - Lubelszczyźnie, kresach, Wileńszczyznie, Małopolsce, gwałty były incydentalne i historie o gwałtach i dzikości armii czerwonej pod tym względem pochodzą z ziem niemieckich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o rozkazie a czytałeś treść?

 

Surowo karać, włącznie do przekazywania sprawy sądowi wojennemu wszystkie osoby, niezależnie od ich stopnia i stanowiska służbowego, którym udowodniono bezprawną i samowolną konfiskatę mienia miejscowej ludności. Do odpowiedzialności pociągać również poszczególnych dowódców i przełożonych, którzy nie zapobiegli wypadkom samowoli lub je tolerowali

 

 

To szczegółowe wyjaśnienie

 

Jednocześnie ściśle tajny rozkaz

Stalina, nr 220172 z 9 sierpnia tego roku, zobowiązywał dowódców radzieckich do

ochrony mienia polskich instytucji państwowych, właścicieli prywatnych i

samorządów miejskich.

 

Nakazywał zabezpieczenie od kradzieży i zniszczenia: składów żywności, trzody i

bydła, materiałów budowlanych, lekarstw, maszyn i urządzeń, towarów szerokiej

konsumpcji itp. Wymienione mienie komendanci przekazywać mieli naszym organom

na podstawie aktów zdawczo-odbiorczych. Ten sam rozkaz surowo zabraniał

rekwizycji na terytorium RP u osób prywatnych, organizacji spółdzielczych,

przedsiębiorstw przemysłowych i władz terenowych jakichkolwiek dóbr, sprzętu i

transportu. Polecenie Stalina w tym samym miesiącu dowódcy frontów przekazali

podległym oddziałom. Marszałek Konstanty Rokossowski, dowódca 1 Frontu

Białoruskiego, zawarł je w rozkazie nr 0346 z 12 sierpnia 1944 roku.

 

 

Czyli mam jeszcze uwierzyć że nie tylko nie gwałcili ale też nie rabowali?

Dziwne ze Marvel o nich komiksu nie zrobił, przecież to armia superhero, bez skazy z wladczym, groźnym, ale sprawiedliwym przywódcą

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W temacie Lisa to raczej bym doszukał się sarkazmu choć nie ukrywam dość miernego lotu za to jak Karnowski wypisuje dziś o zamachu na Dudę to trochę nie wiem co powiedzieć. I chyba obie strony po prostu lubią pisać głupoty inna sprawa że w moim życiu strzeliła mi opona na autostradzie przy 130 km/h i tak mi się auto nie zachowywało --- goście musieli jechać sporo powyżej dopuszczalnej prędkości no chyba że napęd na tył daje taki efekt

 

 

Nie mylmy sarkazmu ze zwykłym chamstwem. Nie wiem, o jakiej wypowiedzi Karnowskiego piszesz. O tej, że w śledztwie należy przyjąć, ze to był zamach  i żeby to sprawdzić? 

 

Śmiejemy się z prostego Wałęsy, a Kaczyński też dziś ostro poplynal w Łomży, widać zasmakowal w tamtejszym piwie

Wałęsa jest bezkonkurencyjny, aczkolwiek rzeczywiście mam wrażenie, ze Kaczyński miał mniej triumfalne przemówienie, po tym jak wygrał wybory do Sejmu :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że Beevor mówi o maksymalnie 100 tysięcy gwałtach na Polkach, a te liczby zwykle przy głębszej analizie mają tendencje do spadania, nie wzrastania. Statystyk nie ma, a pojedyncze przypadki nie są wymierne. Mam pojedyncze relacje o zwycięstwach polskich lotników we wrześniu 1939, ale nie budują na nich tezy o zwycięstwie Polski, czy choćby polskiego lotnictwa. Ty to robisz.

 

masz statystyki na temat zwycięstw potyczek przez polaków, które są szacunkowe a tutaj praktycznie jednego i drugiego brak. ale to nie jest nic odkrywczego , wstęp tak jak u Perkowskiego ten temat porusza i tłumaczy materiał źródłowy, na temat gwałtów jedynym źródłem są właśnie notatki lekarzy, którzy także w tamtych czasach i tak zaniżali statystyki ,dlatego pole do popisu jest tak wielkie, że jak czyta się tak pewnego siebie i aroganckiego Rappara to się już odechciewa.

ja podałem proste przykład, w gwoli ścisłości Gdańsk to było wolne miasto, Gdynia to była II RP ,Tczew , Bydgoszcz tak samo i są relacje jak przechodziły hordy gwałtów i kobietom które się posługiwały językiem polskim nic nie pomagało

dlatego nie rozumiem Twojego toku myślenia, dla mnie podane przez Ciebie 100 000 to jest dużo ,dla Ciebie to może rozrywka

a właśnie przy opisie badań źródeł bardzo często przyjmuje się, że kobiety nie przyznawały się do gwałtów z powodu wstydu w rodzinie czy samych siebie i przyjmuje się, że większość unika przyznania się dlatego tę skalę bardzo często się zawyża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2hq3sps.jpg

 

Wiadomo, że Rysiek pieprzy 3po3 i nawet na ekonomi nie bardzo się zna, ale tutaj chyba już lekko się Pani redaktor przypierdoliła bez potrzeby. No bo co by nie gadać, to nie rządzi "tylko PiS", ale jak sam Jarek podkreślał rząd "zjednoczonej prawicy". Łatwo o tym zapomnieć, ale tam jest tez partia Ziobry i Gowina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, ze Pan Maciej wie, gdzie jest granica między dowcipem śmiesznym, a niesmacznym, a poszedł o jeden krok za daleko

Myślałem, że po obejrzeniu tego dostanę raka. Jednak raka zamiast tego dostał jego ojciec. 

Koelner - odpiszę jutro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,wPolitycepl-opublikowal-projekt-orzeczenia-TK-ws-nowelizacji-ustawy-autorstwa-PiS,wid,18203792,wiadomosc.html?ticaid=1169ed

 

Trybunał Konstytucyjny jest tak samo apolityczny i pracuje w ten sam sposób co Komisja Smoleńska Macierewicza...

 

Roger, gdzie zniknął Twój post? :nevreness:

 

No to już wiemy, że wpolityce opublikowało sentencję dzisiejszego wyroku :nevreness:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.