Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

W kręgach ludzi zaangażowanych w polityczne spory, rzeczywistość kreują dwaj najpopularniejsi dziennikarze polityczni w kraju. Chyba rzeczywiście odstawię te butelkę, takie głupoty mi do łba wpadają :nevreness:

czyli kto?

 

Michnik i Ziemkiewicz?

Lis i Pospieszalski

Sporo nazwiska można tak zestawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś napisam tylko ze takiej teorii nie można wykluczyć to bym nie zareagował

 

Natomiast druga część tego zdania już mądra nie jest

"Najpewniej jest to po raz kolejny efekt rażących zaniedbań,ale teorię o zamachu wykluczy się wtedy, kiedy będą dowody na to, że przyczyna jest inna."

 

Otóż w mojej ocenie teorie trzeba poprzeć dowodami, a nie snuć domysły i szukac na nie dowodów, nie można po zdarzeniu, jakich mnóstwo na drogach wyskakiwac z gadkami o teorii zamachu

Sprawę trzeba wyjaśnić bezsprzecznie, ale punktem wyjścia nie może być teoria zamachu, bo jedna już Polskę podzieliła

 

Pierwszą część napisam czlowoek racjonalnie myślący, drugą już niekoniecznie

 

Zdaje sobie sprawę, że być może napisałeś to przypadkowo, może użyłes jakiegoś skrótu myslowego, mam przynajmniej taką nadzieję

 

Napisałem, że takiej teorii nie można wykluczyć i napisałem, kiedy będzie można ją wykluczyć. Nie użyłem skrótu myślowego, rozwinąłem myśl, na którą być nie zareagował. Moja wypowiedź odnosiła się do Rogera, który był zdziwiony, ze Błaszczak nie powiedział, że nie było zamachu, tak jakby miał dowody na to, że nie było zamachu.

 

Przecież to członkowie KOD-u i mainstream narzuciły narrację o zamachu, żeby po raz kolejny zrobić z PIS oszołomów.

 

czyli kto?

 

Michnik i Ziemkiewicz?

Lis i Pospieszalski

Sporo nazwiska można tak zestawić

Czyli Lis i Kuźniar, których śledzi na twitterze po 400k ludzi. Wartości bez porównania z innymi wymienionymi przez Ciebie osobami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam

Dla Ciebie retoryka Macierewicza jest ok, dla mnie to człowiek na prozaku

Dla Ciebie trzeba udowodnić że zamachu nie było, dla mnie zamach trzeba udowodnić

 

Wszystko to kwestia punktu widzenia, mój nie jest bliski pisowi

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koelner - słowo klucz Gdańsk. Ziemie niemieckie.

A Kraków to też ziemie niemieckie? Dla nich ziemie polskie a niemieckie to płynne pojęcie. To prawda, że przypadków masowych gwałtów na terenie "polskich" ja sam nie znalazłem ,jakieś pojedyncze przypadki jak gwałty na 4 latkach , babciach. Polecam książkę Beevora Berlin. Upadek 1945 i tam jest dość sporo relacji.

A gwałty na polkach, które wracały z zachodu z obozów czy z prac przymusowych było nagminne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fluber
 
Znana gęba, 100 tysięcy Newsweeków i 400 tysięcy ludków na twitterze nie jest równe 3 milionom ludzi oglądających codziennie wiadomości. Lis stracił zasięg, który posiadał, po tym jak stracił swój program w publicznej. W chwili obecnej jego pole rażenia jest dużo mniejsze niż polityków partii rządzącej, którzy do dyspozycji mają wiadomości.

 

 

 


Napisałem, że takiej teorii nie można wykluczyć i napisałem, kiedy będzie można ją wykluczyć. Nie użyłem skrótu myślowego, rozwinąłem myśl, na którą być nie zareagował. Moja wypowiedź odnosiła się do Rogera, który był zdziwiony, ze Błaszczak nie powiedział, że nie było zamachu, tak jakby miał dowody na to, że nie było zamachu.

 

Ja nie odnoszę się do wypowiedzi samej w sobie, tylko do sposobu jej przedstawienia.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam

Dla Ciebie retoryka Macierewicza jest ok, dla mnie to człowiek na prozaku

Dla Ciebie trzeba udowodnić że zamachu nie było, dla mnie zamach trzeba udowodnić

 

Wszystko to kwestia punktu widzenia, mój nie jest bliski pisowi

Nie piszę nic o retoryce Macierewicza. Piszę, że w trakcie śledztwa można wykluczyć jakąś teorię, jeżeli znajdzie się dowody, że jest błędna, albo udowodni się, że inna teoria jest prawdziwa. W tej chwili nie można wykluczyć teorii o tym, że kierowca popełnił błąd, ż producent opon popełnił błąd, że wykonawca autostrady popełnił błąd, że ktoś celowo uszkodził oponę, że osoba odpowiedzialna sprawdzenie stanu opon popełniła błąd. Mój punkt widzenia nie ma nic wspólnego z PIS-em, tylko z podstawami logiki i zdrowego rozsądku. Tak samo nie można wykluczyć teorii o zamachu, jak nie można powiedzieć, że PO jest odpowiedzialne za wypadek, dopóki się nie okaże, co jest jego przyczyną.

 

@Fluber

 

Znana gęba, 100 tysięcy Newsweeków i 400 tysięcy ludków na twitterze nie jest równe 3 milionom ludzi oglądających codziennie wiadomości. Lis stracił zasięg, który posiadał, po tym jak stracił swój program w publicznej. W chwili obecnej jego pole rażenia jest dużo mniejsze niż polityków partii rządzącej, którzy do dyspozycji mają wiadomości.

 

 

 

 

Ja nie odnoszę się do wypowiedzi samej w sobie, tylko do sposobu jej przedstawienia.

30 tysięcy polityków PIS ma większe pole rażenia niż jeden Tomasz Lis?W sensie objętości wypowiedzi, pewnie, ze tak, ale wypowiedź każdego członka PIS jest/może być różna. Lis ma większe pole rażenia niż Macierewicz, Lis ma większe pole rażenia niż Błaszczak, Lis ma większe pole rażenia niż Sasin. Fakty mają większe pole rażenia niż Wiadomości. Tu chodzi o jeden autorytet i jego pole rażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kraków to też ziemie niemieckie?

Masz jakieś relacje na temat masowych gwałtów w Krakowie lub przyzwolenia korpusu oficerskiego/NKWD na nie?

Dla nich ziemie polskie a niemieckie to płynne pojęcie. To prawda, że przypadków masowych gwałtów na terenie "polskich" ja sam nie znalazłem ,jakieś pojedyncze przypadki jak gwałty na 4 latkach , babciach. 

Ja mam relacje z Austrii o ojcu, co gwałcił w piwnicy córkę przez kilkanaście lat. Armia Czerwona liczyła 16 milionów głównie facetów w sile wieku. Jakby w Sztokholmie postawili pomnik Polaka odcinającego głowę Polce to jak byś zareagował?

 

Polecam książkę Beevora Berlin. Upadek 1945 i tam jest dość sporo relacji.

Jak weźmiesz chociażby mapę samochodową Europy do ręki, zobaczysz, że Berlin leży w Niemczech. 

 

A gwałty na polkach, które wracały z zachodu z obozów czy z prac przymusowych było nagminne.

Na ziemiach niemieckich. Jak już zluzowane soldatom, to wiadomo, że szaleli i nie dało się tego kontrolować. Nie tylko w Berlinie czy w Niemczech, Budapeszt też "ma traumę". Często byli pijani i nie rozróżniali albo nie chcieli tego rozróżniać. A oficerów czy NKWD to kompletnie nie obchodziło. W przeciwieństwie do takich zachowań na ziemiach polskich, gdzie i tak większość przypadków to nie sami żołnierze, co dezerterzy i maruderzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze w sprawie życzeń śmierci PAD, przypomnę że za rządów Tuska sąd skazał 35 osób za sam okrzyk - "Donald matole".

A dokładnie za lekceważenie RP i jej konstytucyjnych organów.

We wrześniu 2015 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że karanie aresztem lub grzywną za wykroczenie polegające na:"demonstracyjnym okazywaniu lekceważenia... Rzeczpospolitej Polskiej lub jej konstytucyjnym organom jest zgodne z Konstytucją". Sędziowie orzekli, że przepis jest zgodny z konstytucyjną zasadą wolności słowa.

 

Wniosek do TK został złożony własnie po tym, jak 35 osób zostało skazanych na karę aresztu lub grzywny za okrzyki: "Donald matole, twój rząd obalą kibole" oraz "Precz z komuną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappar jak wezmę choćby jedna mapę do ręki uznam że z Geografii miałeś przynajmniej mierny, jak czytam twoje wpisy o zakazie gwałtów Stalina to też mi wychodzi mierny z historii

 

Więc pytanie jak dostales się na akademie medyczna?

 

;)

Zróbmy dżentelmeński zakład. Ja Ci wyślę zdjęcie mojego świadectwa na PW z ostatniej klasy liceum, ty mi wyślesz swoje świadectwo z ostatniej klasy liceum na PW, porównamy i osoba z niższą średnią stawia na zlocie drugiej osobie jakąś dobrą flachę. Co ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber jutro poniedziałek odstaw butelkę

 

 

Zróbmy dżentelmeński zakład. Wyślijmy sobie na priv nasze wyniki z pomiaru z alkomatu. Te kto jest bardziej trzeźwy pije na zlocie za Twoje :nevreness:  

Zróbmy dżentelmeński zakład. Ja Ci wyślę zdjęcie mojego świadectwa na PW z ostatniej klasy liceum, ty mi wyślesz swoje świadectwo z ostatniej klasy liceum na PW, porównamy i osoba z niższą średnią stawia na zlocie drugiej osobie jakąś dobrą flachę. Co ty na to?

Dziwię się, że nie poszedłeś na prawo :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ciekawe Rappar cały czas nie wykazał ani jednego wyroku za gwałt na Polce choć w Poznaniu po zdobyciu miasta gwałcono sporo a potem w 45 i 46 gdy Armia Czerwona wracała do siebie do takich gwałtów było coraz więcej - wystarczy poszukać oficjalne raporty na ten temat z polskiego MO z powiatu ostrowskiego, poznańskiego itp

 

W temacie Lisa to raczej bym doszukał się sarkazmu choć nie ukrywam dość miernego lotu za to jak Karnowski wypisuje dziś o zamachu na Dudę to trochę nie wiem co powiedzieć. I chyba obie strony po prostu lubią pisać głupoty inna sprawa że w moim życiu strzeliła mi opona na autostradzie przy 130 km/h i tak mi się auto nie zachowywało --- goście musieli jechać sporo powyżej dopuszczalnej prędkości no chyba że napęd na tył daje taki efekt

 

A tak przy okazji jak się czujecie kiedy Zelnika ( którego Pis uwielbia) nagle ma bronić Gmyz i nie ma ogólnego napiętnowanai współpracy choć schemat z TW Bolkiem jest identyczny ( pomijam to czy to co znaleziono jest prawdziwe czy nie choć ciekawe że na pobraniu pieniędzy jest kilka różnych charakterów pisma ale żem nie grafolog to się nie wypowiem\0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ciekawe Rappar cały czas nie wykazał ani jednego wyroku za gwałt na Polce choć w Poznaniu po zdobyciu miasta gwałcono sporo a potem w 45 i 46 gdy Armia Czerwona wracała do siebie do takich gwałtów było coraz więcej - wystarczy poszukać oficjalne raporty na ten temat z polskiego MO z powiatu ostrowskiego, poznańskiego itp

 

 

i nie wykaże, nawet odeśle Cię do atlasu samochodowego, trollów czy memów (jego główne argumenty). pozycje Beevora(Berlin 1945) czy Snyder (Skrwawione Ziemie ) to praktycznie kanon jeśli chodzi o badania nad tematem naszych ziem. jak to przystało na obecne prace historyczne jest dużo elementów historii społecznej czy indywidualnych przypadków, czasami opartymi na statystykach. ale jak można dyskutować na ten temat jeśli często nie ma badań na ten temat ponieważ nikt w czasie wojny nie zawracał sobie głowy budowaniem statystyk gwałtów.

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ciekawe Rappar cały czas nie wykazał ani jednego wyroku za gwałt na Polce choć w Poznaniu po zdobyciu miasta gwałcono sporo a potem w 45 i 46 gdy Armia Czerwona wracała do siebie do takich gwałtów było coraz więcej - wystarczy poszukać oficjalne raporty na ten temat z polskiego MO z powiatu ostrowskiego, poznańskiego itp

 

W temacie Lisa to raczej bym doszukał się sarkazmu choć nie ukrywam dość miernego lotu za to jak Karnowski wypisuje dziś o zamachu na Dudę to trochę nie wiem co powiedzieć. I chyba obie strony po prostu lubią pisać głupoty inna sprawa że w moim życiu strzeliła mi opona na autostradzie przy 130 km/h i tak mi się auto nie zachowywało --- goście musieli jechać sporo powyżej dopuszczalnej prędkości no chyba że napęd na tył daje taki efekt

 

A tak przy okazji jak się czujecie kiedy Zelnika ( którego Pis uwielbia) nagle ma bronić Gmyz i nie ma ogólnego napiętnowanai współpracy choć schemat z TW Bolkiem jest identyczny ( pomijam to czy to co znaleziono jest prawdziwe czy nie choć ciekawe że na pobraniu pieniędzy jest kilka różnych charakterów pisma ale żem nie grafolog to się nie wypowiem\0

 

Jak współpracował to jest to jednoznaczna sytuacja - wielki minus dla człowieka. Oczywiście wszystko zależy od tego czy donosił tak jak Wałęsa na kolegów, czy były tego jakieś konsekwencje (jak w przypadku Wałęsy - chodzi mi szczególnie o aresztowania) itd... Choć tego typu elementy jedynie zwiększają/zmniejszają stopień winy bo już sama współpraca była co najmniej przejawem nieodpowiedzialności i oportunizmu. I ogólnie zawsze uważałem, ze jeżeli ktoś wykazuje się tymi cechami to nigdy dla niego nie powinno być miejsca w życiu publicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapciu a co mnie twoje świadectwo?

Mogłeś zskuc, ale widocznie już zapomniałeś, bo (zakładając że tski rozkaz był) Stalin wydal wiele tajnych wyroków, których się wypieral (Katyń pierwszy z brzegu, czystki ludności polskiej i rosyjskiej)

Brniesz głupio w to bagno, ale dowodów nie masz żadnych

 

Ostatnio ukazała się Nowa biografia Stalina, w której mocno poruszono temat jego sadyzmu i braku skrupułów, więc polecam

Niewykluczone, że gwałty i poniżanie kobiet wynikały z potrzeby dominacji ludzi, którzy sami na co dzień – nie tylko w armii – byli poniżani. Ponadto, i to jest chyba najważniejsze, na takie, a nie inne zachowanie radzieckich żołnierzy istniało przyzwolenie dowódców wszystkich szczebli, z najwyższym włącznie. Zemsta na wrogu była z pewnością jednym z motywów gwałtów. Nie tłumaczy to jednak gwałtów na więźniarkach obozów koncentracyjnych czy robotnicach przymusowych, z których wiele było przecież Rosjankami.

 

Na masową skalę gwałty na Polkach zaczęły się po rozpoczęciu ofensywy zimowej. Zdarzały się już w Krakowie w styczniu 1945 r. i podczas zdobywania twierdzy Poznań. W tym ostatnim mieście były wypadki, że żołnierze radzieccy prosili młode kobiety o rzekomą pomoc przy opatrywaniu rannych, w rzeczywistości gwałcili je. Jednak fala gwałtów, jaka przeszła wiosną i latem, była przede wszystkim falą odbitą, przeniesieniem brutalnego zachowania wobec niemieckich kobiet na Polki. Przyszła od morza, z Prus Wschodnich oraz ze Śląska. W liście wysłanym 17 kwietnia 1945 r. z Gdańska, Polka, prawdopodobnie ubiegająca się o pracę w otoczeniu radzieckiego garnizonu, skarżyła się, że została zgwałcona siedem razy: „Chciano nas chętnie, bo my mówiliśmy po polsku. Gdy jednak już słyszałam, że wszystkie te kobiety po 15 razy gwałcono, przestraszyłam się bardzo i poszłam z powrotem. (...) Raz tej nocy zostałam zgwałcona, ta hańba odbyła się na oczach ojca. (...) Mnie zgwałcono 7 razy, to było straszne”.

 

Na Mazurach ofiarą gwałtów padła co druga kobieta – nieważne, czy Polka czy Niemka. Te drugie pytały siebie nawzajem już tylko: „ile razy”, mając na myśli gwałty. Sowieccy żołdacy rzucali się nawet na więźniarki obozów koncentracyjnych. Swój bojowy szlak znaczyli nieprzebraną liczbą zabitych i zgwałconych cywilów.

 

 

 

Wpisałem tylko w googla gwałty AC w Polsce, Rapciu to nie jest trudne

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie wykaże, nawet odeśle Cię do atlasu samochodowego, trollów czy memów (jego główne argumenty). pozycje Beevora(Berlin 1945) czy Snyder (Skrwawione Ziemie ) to praktycznie kanon jeśli chodzi o badania nad tematem naszych ziem. jak to przystało na obecne prace historyczne jest dużo elementów historii społecznej czy indywidualnych przypadków, czasami opartymi na statystykach. ale jak można dyskutować na ten temat jeśli często nie ma badań na ten temat ponieważ nikt w czasie wojny nie zawracał sobie głowy budowaniem statystyk gwałtów.

Z tym, że Beevor mówi o maksymalnie 100 tysięcy gwałtach na Polkach, a te liczby zwykle przy głębszej analizie mają tendencje do spadania, nie wzrastania. Statystyk nie ma, a pojedyncze przypadki nie są wymierne. Mam pojedyncze relacje o zwycięstwach polskich lotników we wrześniu 1939, ale nie budują na nich tezy o zwycięstwie Polski, czy choćby polskiego lotnictwa. Ty to robisz.

 

Rapciu a co mnie twoje świadectwo?

Nie wiem, ale dopiero co wykazałeś wielką ciekawość względem moich ocen. Czemu? To chyba ty powinieneś znać na to odpowiedź. 

 

Niewykluczone, że gwałty i poniżanie kobiet wynikały z potrzeby dominacji ludzi, którzy sami na co dzień – nie tylko w armii – byli poniżani. Ponadto, i to jest chyba najważniejsze, na takie, a nie inne zachowanie radzieckich żołnierzy istniało przyzwolenie dowódców wszystkich szczebli, z najwyższym włącznie

Ale ty z kolei dowodu na to nie dasz?

 

Mogłeś zskuc, ale widocznie już zapomniałeś, bo (zakładając że tski rozkaz był) Stalin wydal wiele tajnych wyroków, których się wypieral (Katyń pierwszy z brzegu, czystki ludności polskiej i rosyjskiej)

Ale na Katyń rozkazy są. 

rozkaz%20Katyn_-_decision_of_massacre_p1

Na przyzwolenie na gwałty na Polkach nie byłem zaznajomiony. Chętnie przeczytam.

 

Wpisałem tylko w googla gwałty AC w Polsce, Rapciu to nie jest trudne

Bo prawicowych stron jest mnóstwo i rządzą polskim internetem. Możesz przeczytać o 5 milionowej armii francuskiej we wrześniu 1939 i inne tego typu narracje. Podobnie jak w ukraińskim internecie, że żadnej rzezi wołyńskiej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i szach mat Rapciu

To jest z POLITYKI!

 

Good night

 

 

 

Czy jest jakieś potwierdzenie, dokument, że żołnierze sowieccy, którzy szli przez Polskę do Berlina, mieli gwałcić kobiety? Czy było takie polecenie dla żołnierzy?

Oficjalnego dokumentu jak dotąd nie ma, ale są debaty o tym, czy istniał. Ilja Erenburg, stalinowski propagandysta żydowskiego pochodzenia, nawoływał sowieckich żołnierzy do tego, aby „złamać dumę kobiet niemieckich”. A nieoficjalnie zalecano np. sowieckim partyzantom zabijanie jeńców niemieckich bez litości.

 

Ten propagandysta namawiał do tego w prasie, na ulotkach?

Tak, w prasie, na ulotkach. W propagandzie nawoływał do bezlitosnego obchodzenia się z kobietami, aby złamać ich dumę. Padło też z jego ust bardzo ostre nawoływanie do przemocy wobec niemieckiej ludności cywilnej.

 

Takie przyzwolenie dla sowieckich żołnierzy dotyczyło gwałcenia również Polek?

Skala gwałtów wobec Polek była mniejsza niż wobec Niemek. Nie było na takie traktowanie oficjalnego przyzwolenia, ale armia sowiecka, szczególnie jednostki tyłowe, to nierzadko było żołdactwo, często pijane. Oni gwałcili Polki. To jest niezaprzeczalne. Trzeba jednak przyznać, że jak przekroczyli granicę z Niemcami, tę z 1937 r., to liczba gwałtów na kobietach, teraz już Niemkach, diametralnie wzrosła. To były gwałty masowe, polowanie na kobiety, także ciężarne, podlotki, starsze kobiety. Rzeźba, która wywołała takie oburzenie, oddaje jak najbardziej realia tego czasu, niestety

 

 

 

 

Mogę Cię zalać takimi cytatami, przy czym Ty nie zacytujesz mi nic co potwierdza Twoja tezę, że Stalin zakazał gwałtów i że był to respektowany rozkaz

 

 

 

 

A propos "rozkazów" Stalina, na które nie znajdziesz dowodów na piśmie

 

Jedno szybkie nazwisko- Jeżow

 

I na tym zakończę, bo pytania w stylu "a dlaczego" mam każdego dnia w domu, od trzylatka, tylko że jemu rzeczy pozornie oczywiste mam ochotę tłumaczyć

 

 

 

Z innej beczki

Śmiejemy się z prostego Wałęsy, a Kaczyński też dziś ostro poplynal w Łomży, widać zasmakowal w tamtejszym piwie

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.