Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że potwierdzając autentyczność teczek IPN potwierdził jednocześnie to, że zostały one wykonana na początku lat 70-tych? Znalazłem taką informację w dwóch gazetach, ale jasnego stanowiska IPN nigdzie nie znalazłem.

 

Wypowiedź Wałęsy o tym, że Bolek to pomysł Kaczyńskich to mistrzostwo świata :nevreness: Najwyraźniej to oni podrobili te teczki osobiście :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, że to jest śmieszne ale ludzie naprawdę są tępi. przykład z roboty , cytują wypowiedź Wałęsy o małych człowieczku. a ja na to co ma Kaczyński do teczek Bolka no chyba ,że Kiszczakowa ma jakiś romans z Kaczyńskim , a on że w sumie nie wie.

ludzie jak słuchają tych śmieci w tv to później zapominają w ogóle od czego się zaczęło, przykład manipulacji jest tutaj widoczny gołym okiem.

nawet cenckiewicz nie jest wymieniany, tylko kaczor, wczoraj wyzywali kaczora i słyszałem krzywonos jak mówiła, że to nie Kiszczakowa tylko Kaczor za tym stoi ,bo ona sama tych dokumentów by nie przeniosła. ;]

 

kabaret, parodia westernu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, że to jest śmieszne ale ludzie naprawdę są tępi. przykład z roboty , cytują wypowiedź Wałęsy o małych człowieczku. a ja na to co ma Kaczyński do teczek Bolka no chyba ,że Kiszczakowa ma jakiś romans z Kaczyńskim , a on że w sumie nie wie.

ludzie jak słuchają tych śmieci w tv to później zapominają w ogóle od czego się zaczęło, przykład manipulacji jest tutaj widoczny gołym okiem.

nawet cenckiewicz nie jest wymieniany, tylko kaczor, wczoraj wyzywali kaczora i słyszałem krzywonos jak mówiła, że to nie Kiszczakowa tylko Kaczor za tym stoi ,bo ona sama tych dokumentów by nie przeniosła. ;]

 

kabaret, parodia westernu ;]

Myślę, że wiele zależy od pokolenia. Dla tych, dla których Wałesa był bohaterem w latach 80-tych, pewnie takim pozostanie. Dla młodego pokolenia patriotów, które za idoli wybiera sobie żołnierzy wyklętych, pozostanie zwykłym kapusiem.

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Prokuratorzy-IPN-w-domu-Jaruzelskiego-Trwa-przeszukanie,wid,18188567,wiadomosc.html?ticaid=116917

 

Pozazdrościć refleksu

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd się bierze argument "wyście wtedy nie żyli"? Właśnie stąd - atak na Wałęsę to wielowymiarowy w odczuci ludzi, którzy już byli pełnoletni w PRL atak na nich. Zarówno na ich zachowanie za PRLu, jak na magdalenkową transformację komunizmu, która jest ogłaszana przez nich jako przecież wspaniały sukces. 

 

Lata sowietyzacji + zlewaczony zachód. O elektorat socjaliści się martwić nie muszą.

To, że Zjednoczona Lewica uczestniczy w marszu w obronie Wałęsy, zapewniając że był największym wrogiem komunizmu świata jest szczególnie zabawne :nevreness:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pierdoli, to że Wałęsa podpisał teczki w 1970. Nigdy nie miałem lufy przy czole, ani nigdy mnie nikt nie walił rurą po jajach, nie wiem jakbym się zachował, ale raczej nie za dobrze. Rola Wałęsy w Solidarności to rola wioskowego głąba. Ale to plucie przez 27 lat, wypieranie się wszystkiego i próby gnojenia każdego kto chciał dojść do prawdy daje mu laurkę naprawdę żałosnego i małego człowieka


Myślę, że wiele zależy od pokolenia. Dla tych, dla których Wałesa był bohaterem w latach 80-tych, pewnie takim pozostanie. Dla młodego pokolenia patriotów, które za idoli wybiera sobie żołnierzy wyklętych, pozostanie zwykłym kapusiem.

W moim pojęciu idole równie źli, ale znajomych za RN przynajmniej powoli o tym uświadamiam :smile:

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W moim pojęciu idole równie źli, ale znajomych za RN przynajmniej powoli o tym uświadamiam :smile:

 

Dzień w którym zgadzam się z Tobą. Trochę to śmieszne jakoby Wyklęci nie donosili ( w końcu większość z nich bezpieka złamała i sypali swoich kompanów aż miło) a dwa co to za bohaterzy co w większości mordowali jednak zwykłych cywili albo Sokistów albo milicjantów których jedynym przewinieniem było to że byli przedstawicielami władzy na małych wioskach...

Zabójstw przedstawicieli UB było bardzo mało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień w którym zgadzam się z Tobą. Trochę to śmieszne jakoby Wyklęci nie donosili ( w końcu większość z nich bezpieka złamała i sypali swoich kompanów aż miło) a dwa co to za bohaterzy co w większości mordowali jednak zwykłych cywili albo Sokistów albo milicjantów których jedynym przewinieniem było to że byli przedstawicielami władzy na małych wioskach...

Zabójstw przedstawicieli UB było bardzo mało....

Postacie dwuznaczne, jak chociażby Bandera na Ukrainie, aczkolwiek mało która wojna/rewolucja odbywała się bez tego typu akcji. Z tymi milicjantami to już przesadziłeś. To tak, jakby Batalion Zośka piętnować za próbę zlikwidowania Ludwiga Fischera, którego jedynym przewinieniem było to, że był przedstawicielem władzy w Warszawie :nevreness:

 

Temat wyklętych z powodu naszej historii jest mało znany i fajnie by było, gdyby ktoś oficjalnie nad tym posiedział i pokazał wyraźną różnicę między Inką, a Ogniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Temat wyklętych z powodu naszej historii jest mało znany i fajnie by było, gdyby ktoś oficjalnie nad tym posiedział i pokazał wyraźną różnicę między Inką, a Ogniem.

Nie tyle mało znany, co strasznie zakłamany. Potrzeba było jakiegoś symbolu, wybrano wyjątkowo c***owy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle mało znany, co strasznie zakłamany. Potrzeba było jakiegoś symbolu, wybrano wyjątkowo c***owy. 

 

Ja bym właśnie się upierał, że mało znany. Przecież "młodzi patrioci" uczeni są tego (od ludzi, którzy sa niedouczeni właśnie, bo ciężko m wierzyć w złą wolę w tej sprawie), że ŻW byli wyłącznie pozytywną masą ludzi, którzy jako nieliczni nie zgodzili się na kolejna okupację i walczyli o wolność (nie żebym się z tym nie zgadzał, sęk w tym, że w przekazie brak jest słowa ALE i po nim tego co sprawia, że nie byli to ludzie krystalicznie czyści*). Z drugiej strony jest jeszcze zupełnie odwrócona narracja komunistyczna (czyli, że ŻW są wyklęci i dobrze, bo na to zasłużyli).

 

*Żeby nie było - mimo wszystko ja Żołnierzy Wyklętych uważam za pozytywną kartę naszej historii. Chciałbym tylko żeby wygodna narracja historyczna nie przesłaniała całości opowieści.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda postać, każda organizacja, prawie większość historii mają dwie strony, tylko zależy od punktu siedzenia punkt widzenia. dlatego nie rozumiem że w opinii publicznej czy nawet na tym forum jak ktoś ma inne zdanie to druga osoba idzie w zaparte i nawet próbuje ad persona uderzać aby tylko mieć satysfakcję. tym bardziej, że historia jest ciągle pisana, często nowe źródła dochodzą więc iść w zaparte aby później za pomocą jednego źródła stracić pozycje jest słabe. ja np. ostatni rok wkręciłem się w wędrówkę ludów oraz badanie genetyczne i wychodzi że praktycznie w każdym państwie żyli "tutejsi". tylko władza się zmieniała i nacjonalizm w gruncie rzeczy jest dość trafnie oparty na badaniach ale z drugiej strony odwoływać się do historii będąc nacjonalistą jest głupie no chyba że do nacjonalizmu kulturowego a nie genetycznego. dlatego Wałęsa jak Wyklęci mają różne oblicza ale organizacja jest zawsze złożona i ciężko ocenić ale jedną postać dość łatwo. z podanych źródeł tylko potwierdza się charakter Wałęsy i jak go postrzegałem. oportunista i prostak który był gdzie trzeba ale w tak w życiu jest że jak jest rewolucja to zawsze gówno na wierzch wypłynie, taki Gwiazda który był grzecznym człowiekiem został w tyle. spróbujcie poczytać o Wyszkowskim, te same CV jak Bolek a porównajcie nawet dzisiejszy poziom intelektualny a Bolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krytykującym wyklętych, bo część z nich to byli bandyci, przypominam, iż nawet ci kryształowi wybawiciele z USA gwałcili niemki czy setki tysięcy francuzek, nie wspominając o pewnych obozach aliantów....

No, ale Armia Czerwona to jest już jednoznacznie zła i tylko burzyć jej pomniki i stawiać nowe krasnarmijców gwałcących Polki?

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale Armia Czerwona to jest już jednoznacznie zła i tylko burzyć jej pomniki i stawiać nowe krasnarmijców gwałcących Polki?

 

yyyy no?*

 

* Jednoznacznie najgorsza (spośród sił działających w XX w na terenie Polski), chociaż wiadomo że i tam zapewno było kilku porządniejszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.