Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie nie wiadomo tego zbytnio, bo po hitleryźmie jest tak mocarny kac, że nikt nie może się uczciwie za to zabrać, a jak ktoś się próbuje, to już z miejsca ma łatkę rasisty.  

Nie wiem, czy to hitleryzm, ale moje skojarzenie z Twoimi wypowiedziami jest jak" Warunkiem korzystania z MOPS-u powinna być kastracja" :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to hitleryzm, ale moje skojarzenie z Twoimi wypowiedziami jest jak" Warunkiem korzystania z MOPS-u powinna być kastracja" :nevreness:

Argumentem ad absurdum. Stać Cię na więcej. Po prostu uważam, że programy demograficzne powinny być ukierunkowane bardziej pod kryterium czy te dzieci pójdą potem pracować, niż czy rodzice mają ślub kościelny. Najlepszym przykładem tego o czym mówię są cygani, gdzie w jakoś 65% rodzin nie pracuje ani jedna osoba. A oni mają spore rodziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentem ad absurdum. Stać Cię na więcej. Po prostu uważam, że programy demograficzne powinny być ukierunkowane bardziej pod kryterium czy te dzieci pójdą potem pracować, niż czy rodzice mają ślub kościelny. Najlepszym przykładem tego o czym mówię są cygani, gdzie w jakoś 65% rodzin nie pracuje ani jedna osoba. A oni mają spore rodziny. 

Skoro przytaczasz problem Cyganów, to może jednak trzeba pójść tropem ślubu kościelnego? :nevreness:

 

Zakładasz, że bezrobocie jest dziedziczne, a to duży błąd. Tego się nie da przewidzieć. 

Dziadkowie i babcie aktualnie bezrobotnych w wieku 20-30 lat przecież w zdecydowanej większości pracowali? :nevreness:

 

Bezrobocie nie jest genetycznie dziedziczone. Skoro bezrobotni mają przeciętnie dwa razy więcej dzieci niż pracujący, to jakim cudem poziom bezrobocia w Polsce nie rośnie w tempie geometrycznym?

 

Jeżeli chcesz zwiększyć poziom dzietności w grupie najbardziej zaradnych, najlepiej zarabiających Polaków, to musiałbyś ich zmuszać siłą do prokreacji, ewentualnie groźbą pozbawienia majątku :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładam, że bezrobocie jest dziedziczne, ale jednak wychowanie w pewnych warunkach znacząco zwiększa szanse, że dzieci także będą korzystały z MOPSu. Znowu brak danych by to dokładnie powiedzieć, mówię na podstawie odczuć. 

rapciu na kolejny zlot w Stolicy zaproszę kumpla, który pochodzi z rodziny patologicznej, wyprowadził sie z domu, został jednym z lepszych kucharzy jakich znam (a z uwagi na prace wykonywana na studiach znam wielu), utrzymuje rodzine, czyta książki, i choć ma tylko zawodowe wykształcenie jest wspaniałym ojcem i kumplem

 

Przedstawisz mu swoją teorię, tylko mów szybko, bo on nie lubi szufladkowania ludzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rapciu na kolejny zlot w Stolicy zaproszę kumpla, który pochodzi z rodziny patologicznej, wyprowadził sie z domu, został jednym z lepszych kucharzy jakich znam (a z uwagi na prace wykonywana na studiach znam wielu), utrzymuje rodzine, czyta książki, i choć ma tylko zawodowe wykształcenie jest wspaniałym ojcem i kumplem

 

Przedstawisz mu swoją teorię, tylko mów szybko, bo on nie lubi szufladkowania ludzi ;)

Bo mnie pobije? Wow. Faktycznie gość jest wzorem do naśladowania.

A co do Ciebie, to poważnie powinieneś wiedzieć co to statystyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziedziczenie biedy - o ile dziedziczenia biedy nie ma to już dziedziczenie postaw jak najbardziej ma miejsce. Jezeli nie wychowuje się dziecka w jakimś etosie, kulturze pracy to ciężko będzie mu się tego nauczyć samemu. Nie jest to niemożliwe, ale jednak trudne. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że w Polsce nie ma tak wielu rodzin patologicznych a to niskie zarobki powodują, że bieda może dotknąć nawet ludzi z przeciętną etyką pracy. Jeżeli gospodarka będzie dobra ich dzieci mają dużą szansę z tej biedy wyjść.

 

@KOD - jak to kiedyś ktoś ładnie powiedział - Kijowski jest w tym roku bezapelacyjnym contenderem do nagrody za aktywizację seniorów.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartki "JESTEM TW BOLEK" w rękach starych babć na marszu KODu mnie niszczą :smile:

Na serio takie kartki były czy sobie podśmiec***ki robisz z manifestanów? ;) Ostatnio podobnie jak Ziemkiewicz często łapię na przekonaniu, że ktoś sobie jaja robi z tej strony sceny politycznej, a później okazuje się, iż to jednak naprawdę ma miejsce i stąd moje pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serio takie kartki były czy sobie podśmiec***ki robisz z manifestanów? ;) Ostatnio podobnie jak Ziemkiewicz często łapię na przekonaniu, że ktoś sobie jaja robi z tej strony sceny politycznej, a później okazuje się, iż to jednak naprawdę ma miejsce i stąd moje pytanie ;)

W sprawie Bolka lewa strona polskiej polityki odpłynęła kompletnie. Jak ich słucham i czytam to serio - takiego steku bzdur i idiotyzmów to nie widziałem. Jakby wszyscy weszli na poziom intelektualny Wałęsy, który rzecz jasna jest kompletnym idiotą o IQ w okolicach 75. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serio takie kartki były czy sobie podśmiec***ki robisz z manifestanów? ;) Ostatnio podobnie jak Ziemkiewicz często łapię na przekonaniu, że ktoś sobie jaja robi z tej strony sceny politycznej, a później okazuje się, iż to jednak naprawdę ma miejsce i stąd moje pytanie ;)

 

https://twitter.com/GandziaPL/status/703568063107637248

 

icon_lol.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serio takie kartki były czy sobie podśmiec***ki robisz z manifestanów? ;)

Poważnie, przełączyłem tv a tam były babki z takimi kartkami. Nie tylko starzy to trzymali. W linku od rahu też widać taką kartkę. 

 

I ci ludzie sobie dają wmawiać, że są lepsi, ciekawa strategia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.