Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Moja mama jest nauczycielką. Gdybyś zobaczył parę tych rodzin, które na 500+ ogromnie zyskają, zrozumiałbyś mój sceptycyzm. 

Wszędzie jest jakiś margines. O wiele lepiej by było, gdyby 500+ było od 1 dziecka z górnym kryterium dochodowym. Z drugiej strony, czy podobny sceptycyzm prezentowany jest przy, chociażby, zasiłku rodzinnym? Nie i szczerze powiem, potwornie mi się nie podoba, kiedy z tradycyjnej rodziny robi się siedlisko patologii, degeneracji, alkoholizmu i wszelkiego zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł z finansowaniem kredytów hipotecznych dla demografii raczej by się znacznie nie przysłużył, ale już finansowanie 500+ przez bykowe (przy odpowiednim zmniejszeniu podatku dochodowego) miałby sens. Przynajmniej w tym przypadku realnie można by mówić o nagradzaniu prokreacji i karaniu jej braku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł z finansowaniem kredytów hipotecznych dla demografii raczej by się znacznie nie przysłużył, ale już finansowanie 500+ przez bykowe (przy odpowiednim zmniejszeniu podatku dochodowego) miałby sens. Przynajmniej w tym przypadku realnie można by mówić o nagradzaniu prokreacji i karaniu jej braku.

Jednak w PRL-u mieli czasem dobre pomysły :nevreness:

 

Na podstawie tych pomysłów wyraźnie widać, jak ciężko pogodzić kampanię wyborczą z realną polityką :nevreness:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jest jakiś margines. O wiele lepiej by było, gdyby 500+ było od 1 dziecka z górnym kryterium dochodowym. Z drugiej strony, czy podobny sceptycyzm prezentowany jest przy, chociażby, zasiłku rodzinnym? Nie i szczerze powiem, potwornie mi się nie podoba, kiedy z tradycyjnej rodziny robi się siedlisko patologii, degeneracji, alkoholizmu i wszelkiego zła.

Inaczej. W mojej rodzinie jest 8 dzieci w 4 parach rodzicielskich. Wyższe wykształcenia rodziców, zarobki raczej dobre itd. Z 500+ nie dostanie nikt. Już nie mówię, że potrzeba tego, tylko żeby jednak 500 złoty szło do osób, które pracują, a nie żyją z zasiłków.

 

Jednak w PRL-u mieli czasem dobre pomysły :nevreness:

 

Na podstawie tych pomysłów wyraźnie widać, jak ciężko pogodzić kampanię wyborczą z realną polityką :nevreness:  

To ty nie wiesz, że PRL to raj każdego narodowca? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej. W mojej rodzinie jest 8 dzieci w 4 parach rodzicielskich. Wyższe wykształcenia rodziców, zarobki raczej dobre itd. Z 500+ nie dostanie nikt. Już nie mówię, że potrzeba tego, tylko żeby jednak 500 złoty szło do osób, które pracują, a nie żyją z zasiłków.

 

To ty nie wiesz, że PRL to raj każdego narodowca? ;)

Chyba czegoś nie zakapowałem. Jak jest 8 dzieci w 4 parach rodzicielskich, to czemu nikt nie dostanie?

To akurat fajny pomysł dla SLD. Z Ruchem Narodowym chyba jeszcze nie próbowali się połaczyć :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czegoś nie zakapowałem. Jak jest 8 dzieci w 4 parach rodzicielskich, to czemu nikt nie dostanie?

Na rodzinę przypada maksymalnie jedno dziecko poniżej 18 roku(raczej już studenci), a rzecz jasna nie jest poniżej 800 złotych na osobę.

 

To akurat fajny pomysł dla SLD. Z Ruchem Narodowym chyba jeszcze nie próbowali się połaczyć :nevreness:

Ale próbują :P Miller i Ogórek to akurat po wypowiedziach ostatnio bardziej prawicowi od PiSu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rodzinę przypada maksymalnie jedno dziecko poniżej 18 roku(raczej już studenci), a rzecz jasna nie jest poniżej 800 złotych na osobę.

 

 

Moja babcia jest wdową i ma 7 dzieci i tez nic nie dostanie. 

 

A tak na poważnie, to czy któraś z tych 4 par rodzicielskich urodzi kolejne dzieci? Czy PIS wprowadza ten program po to, żeby zwiększyć dzietność, czy żeby dofinansować małżeństwa po 50-tce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem - problem nie w tym, że nikt z mojej rodziny nie dostanie, tylko żeby pieniądze szły do normalnych rodzin, które jednak żyją głównie z pracy rodziców, a nie z zasiłków i pomocy socjalnej. 

"Problem nie w tym, że nikt z mojej rodziny nie dostanie, tylko żeby pieniądze szły do normalnych rodzin. Takich jak moja. I mojej cioci. I mojego wujka. Je*ać plebs" :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Problem nie w tym, że nikt z mojej rodziny nie dostanie, tylko żeby pieniądze szły do normalnych rodzin. Takich jak moja. I mojej cioci. I mojego wujka. Je*ać plebs" :nevreness:

Mieliśmy dyskusję wcześniej na temat dzietności. W obecnym społeczeństwie dużo dzieci nie rodzi się w rodzinach z wyższym wykształceniem czy dużymi zarobkami, tylko w takich co chociażby mają czas na dzieci = bezrobotni. I potem moja matka widzi takie trzecie pokolenie rejestrujące się w MOPSie, prawie że dynastia. Jak chcesz, to chwal i podziwiaj takie rodziny, ja tego na pewno nie zrobię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy dyskusję wcześniej na temat dzietności. W obecnym społeczeństwie dużo dzieci nie rodzi się w rodzinach z wyższym wykształceniem czy dużymi zarobkami, tylko w takich co chociażby mają czas na dzieci = bezrobotni. I potem moja matka widzi takie trzecie pokolenie rejestrujące się w MOPSie, prawie że dynastia. Jak chcesz, to chwal i podziwiaj takie rodziny, ja tego na pewno nie zrobię. 

Przepraszam, ale Twoje kryteria podziału rodzin na normalne i nienormalne są dla mnie zupełnie nie do przyjęcia.

Kiedy Polska wchodziła do UE była identyczna dyskusja na temat dopłat dla rolników: przepiją i przehulają. Teraz widzę rzucanie tego samego argumentu w stosunku do rodzin wielodzietnych. I zupełnie nie rozumiem ostatniego zdania, które odnosi się do nie wiem, której mojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też inne więzy rodzinne np. brat-siostra, ale oczywiście zgodnie z wiarą, którą wyznaję: "Mężczyzna i kobieta połączeni małżeństwem tworzą ze swoimi dziećmi rodzinę" KKK 2202

O ile jestem klasycznym przykładem homofoba, to akurat nie widzę tutaj powodu do wtryniania tego w dyskusję. Bardziej raczej wydaje mi się ,że programy demograficzne powinno zwiększać populację ludzi pracujących, nie populację żyjącą z budżetu państw.

Żeby nie było nie jestem przeciwnikiem 500+ i jest to nie najgorsza próba, ale na pewno nie jest to powtórnę zstąpienie Jezusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile jestem klasycznym przykładem homofoba, to akurat nie widzę tutaj powodu do wtryniania tego w dyskusję. Bardziej raczej wydaje mi się ,że programy demograficzne powinno zwiększać populację ludzi pracujących, nie populację żyjącą z budżetu państw.

Żeby nie było nie jestem przeciwnikiem 500+ i jest to nie najgorsza próba, ale na pewno nie jest to powtórnę zstąpienie Jezusa.

Zapytałeś, jak definiuję rodzinę, to odpowiadam

 

Błędnie zakładasz, że za 25 lat efekty programu 500+ będą żyły z zasiłku. A właściwie nie tyle błędnie, co nie masz danych, żeby tak stwierdzić. Ktoś już kiedyś był zwolennikiem eugeniki i to nie był dobry trop.

 

Spokojnie, wiem że dobra zmiana to nie paruzja :nevreness:

 

No i oczywiście nie uważam, że 500 złotych należy się tylko sakramentalnym małżeństwom

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak, że 500+ jest dla ludzi, którzy nie biorą inny zasiłków socjalnych? 

 

podatek katastralny to kurestwo.

 

kiedyś z Korwinnem wszedłem na ten temat w dyskusję jak był w Gdańsku i wiele osób się zraziło do niego jak tłumaczył potrzebę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędnie zakładasz, że za 25 lat efekty programu 500+ będą żyły z zasiłku. A właściwie nie tyle błędnie, co nie masz danych, żeby tak stwierdzić. Ktoś już kiedyś był zwolennikiem eugeniki i to nie był dobry trop.

 

Generalnie nie wiadomo tego zbytnio, bo po hitleryźmie jest tak mocarny kac, że nikt nie może się uczciwie za to zabrać, a jak ktoś się próbuje, to już z miejsca ma łatkę rasisty.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.