Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, rodzice wszystkich głodnych dzieci, których dotyczył spot na pewno po te 500 złotych dostaną. Przy samej publikacji tego spotu było wyjaśniane, na czym ten program będzie polegał, jakie są limity przy pierwszym dziecku i że nie będzie limitów przy kolejnych. Uważam, że w porównaniu z partią, która w spocie zapowiada obniżenie jakiegoś podatku, a po dojściu do władzy go podnosi i teraz zarzuca przeciwnikom kłamstwo to i tak standardy znacząco wzrosły. To jest szukanie na siłę dziury w całym . Nikt nie robił takich kompilacji 4 miesiące temu, bo wszyscy wiedzieli, ze to 500 złotych będzie na kolejne dziecko, teraz liczy się na to, ze wszyscy o tym zapomną. Jakoś teraz nikt nie zarzuca, że projekt 500+ ma takie samo tempo legalizacji jak ustawa medialna i ustawa o TK. 

 

A więc mówię, że to, co jest najważniejsze i co zrobimy bez zbędnej zwłoki, natychmiast, to obniżenie wieku emerytalnego, to podniesienie kwoty wolnej od podatku i wreszcie to program dofinansowania dla rodzin - 500 złotych na każde dziecko. A ci, którzy mówią, że to niemożliwe, nie mają po prostu racji - to Pani Premier była uprzejma powiedzieć na konwencji przedwyborczej PIS. W debacie telewizyjnej z Ewką sformułowania 500 zł na każde dziecko użyła czterokrotnie.

 

Jasne, że gdy ktoś się bardziej interesował, to kumał o co w rzeczywistości chodzi. Ale ile jest takich osób, które w kampanii oglądały wizytę pani z broszką w przedszkolu? Większość ludzi czerpie wiedzę ze spotów, debat, wywiadów i dużych konwencji, które są relacjonowane w mediach. Trzeba mieć naprawdę spore pokłady miłości dla miłościwie nam panujących aby nie zauważyć, że chcieli mieć po prostu nośne hasła w kampanii. Teraz zobaczymy, ile osób poczuło się oszukanych.

 

Z lekami na receptę będzie zaraz identycznie - zarówno w kampanii, jak i w exspose Szydło mówiła darmowe leki powyżej 75 roku życia. Jak widać, tu też nie wchodziła w szczegóły. Może od czasu do czasu jednak warto wejść w szczegóły, by potem uniknąć shitstormu.

 

Od tej pory najlepiej będzie jeśli:

a.) Szydło nie będzie nic obiecywać

b.) koło niej będzie stał facet z planszą wyjaśniającą, co konkretnie miała namyśli

 

 

Porównania z Platformą mnie nie interesują, bo to retoryka idąca po najniższej linii oporu :smile:

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piję, sama chemia.

 

Może zacznę, będzie mi łatwiej odpowiadać na pytania o takim poziomie abstrakcji :smile:

 

Rozumiem, że premiera 38 mln kraju w środku Europy mam traktować jak kreskówkowego pingwina z reklamy? :smile:

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z lekami na receptę będzie zaraz identycznie - zarówno w kampanii, jak i w exspose Szydło mówiła darmowe leki powyżej 75 roku życia. Jak widać, tu też nie wchodziła w szczegóły. Może od czasu do czasu jednak warto wejść w szczegóły, by potem uniknąć shitstormu.

 

 

Dlaczego nikt nie podnosił  tematu 500+ w kampanii, kiedy wiadomo było, jak ten program wygląda. Od pół roku nic się w nim nie zmieniło. 

 

Jeżeli pod pojęciem darmowe leki dla seniorów rozumiałeś, że każdy senior może każdy lek wynieść z apteki za darmo, to pytanie Rappar naprawdę nie powinno być dla Ciebie abstrakcyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pod pojęciem darmowe leki dla seniorów rozumiałeś, że każdy senior może każdy lek wynieść z apteki za darmo, to pytanie Rappar naprawdę nie powinno być dla Ciebie abstrakcyjne...

 

Nie chodzi o to co ja zrozumiałem, tylko o samych zainteresowanych. W końcu to o ich głosy chodziło. Weź wytłumacz 80-letniej babci w przychodni, że słowa darmowe leki powyżej 75 roku życia stricte tego nie oznaczają.

 

Dlaczego nikt nie podnosił  tematu 500+ w kampanii, kiedy wiadomo było, jak ten program wygląda. Od pół roku nic się w nim nie zmieniło.

 

Jeśli wiedziałeś, jak ten projekt wygląda w szczegółach, to masz zdolności profetyczne. Aż zerknąłem do programu wyborczego PiS - w liczącej 168 stron publikacji, o projekcie 500+ jest tam... 8 zdań. Jeden akapit z lakoniczną informacją. Bez projektu ustawy można się jedynie przekrzykiwać w tym, co się komu wydaje.

 

PIS od początku planował dawać od drugiego dziecka i dalej, ale nie przeszkadzało mu to w wysyłaniu skrótowych komunikatów o populistycznym charakterze. Dlatego nie nazywam tego oszustwem, a manipulacją.

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to co ja zrozumiałem, tylko o samych zainteresowanych. W końcu to o ich głosy chodziło. Weź wytłumacz 80-letniej babci w przychodni, że słowa darmowe leki powyżej 75 roku życia stricte tego nie oznaczają.

 

 

Jeśli wiedziałeś, jak ten projekt wygląda w szczegółach, to masz zdolności profetyczne. Aż zerknąłem do programu wyborczego PiS - w liczącej 168 stron publikacji, o projekcie 500+ jest tam... 8 zdań. Jeden akapit z lakoniczną informacją. Bez projektu ustawy można się jedynie przekrzykiwać w tym, co się komu wydaje.

 

PIS od początku planował dawać od drugiego dziecka i dalej, ale nie przeszkadzało mu to w wysyłaniu skrótowych komunikatów o populistycznym charakterze. Dlatego nie nazywam tego oszustwem, a manipulacją.

Nie chodzi o żadne zdolności profetyczne, to co jest w programie - jest w ustawie

 

Z tymi lekami, to pozostawię bez komentarza. 

 

Ciekawie, jak nazwiesz np. program darmowy podręcznik. Przecież nie można rzucić hasłem wyjaśniając wszystkie szczegóły. 

Albo "wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną", ewentualnie "zlikwidujemy NFZ" :nevreness:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o żadne zdolności profetyczne, to co jest w programie - jest w ustawie

 

Nie ma. W programie jest podstawowa informacja, nie ma progów dochodowych czy samotnych rodziców. To jedynie rzucenie pomysłu, na który w kampanii możesz odpowiedzieć na dwa sposoby: 1.) super lub 2.) nie ma kasy. A nawet jakby było, to niewiele to zmienia. Jak zaczniesz ludziom machać pieniędzmi przed twarzami, to potem uważaj aby ich nie rozczarować, bo pewne rzeczy mogą traktować dosłownie. Politycy mówią, co im wygodnie, a ludzie słyszą to, co chcą usłyszeć.

 

Nasza dyskusja dotyczy z resztą czegoś innego, a mianowicie - czy ktoś mógł czuć się oszukany stosowaniem przez PIS skrótowych haseł dotyczących ich pomysłów? 

 

Z tymi lekami, to pozostawię bez komentarza.

 

 

Beata Szydło (konwencja PIS, wrzesień 2015):

Starsze osoby chcą godnie żyć, nie musieć wybierać, czy zapłacą rachunki, czy wykupią recepty. Wielu seniorów musi takich wyborów dokonywać.Czerpanie z doświadczenia i mądrości seniorów to nowoczesność, której dzisiaj potrzebujemy. I musimy się uczyć od naszych seniorów, jak godnie żyć. Przygotowaliśmy projekt ustawy gwarantującej seniorom po 75 roku życia darmowe leki.

 

Fluber, powiedz mi z łaski w swojej, jak należy rozumieć takie słowa?

 

Hasło przywrócimy stary wiek emerytalny też mam rozumieć w jakiś podprogowy sposób? :)

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekajmy spokojnie ten rok - max 2 lata i zobaczymy czy ładowanie socjału nam na dobre wyjdzie

pamiętajcie liczy się ekonomia - wszystko inne ma znaczenie drugorzędne

jako to mawiał pan od Lewinsky - "gospodarka głupcze"

TK, służb cywilna, media to tylko pierdoły nie mające znaczenia dla codziennego funkcjonowania ludu

łatwo będzie atakować PiS za 3,5 roku za jego obietnice wyborcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowaliśmy projekt ustawy gwarantującej seniorom po 75 roku życia darmowe leki.

 

Fluber, powiedz mi z łaski w swojej, jak należy rozumieć takie słowa?

Że PIS przygotuje ustawę, która zagwarantuje seniorom po 75 roku życia darmowe leki.  Że pojawi się lista leków, którą seniorzy po 75 roku życia w przeciwieństwie do innych grup będą mogły nabywać za darmo.

 

Jeżeli zrozumiałeś te słowa, jako :"będziesz mógł przyjść do apteki i zabrać wszystkie leki za darmo", to jestem pełen podziwu, ze potrafisz samodzielnie używać klawiatury :nevreness:

 

O ile na podstawie samego spotu o dzieciach można było to tak zrozumieć, choć moim zdaniem jedyni, którzy to tak zrozumieli z pewnością spełniają kryterium dochodowe na pierwsze dziecko, to w przypadku leków dla seniorów nie rób z ludzi małp

poczekajmy spokojnie ten rok - max 2 lata i zobaczymy czy ładowanie socjału nam na dobre wyjdzie

pamiętajcie liczy się ekonomia - wszystko inne ma znaczenie drugorzędne

jako to mawiał pan od Lewinsky - "gospodarka głupcze"

TK, służb cywilna, media to tylko pierdoły nie mające znaczenia dla codziennego funkcjonowania ludu

łatwo będzie atakować PiS za 3,5 roku za jego obietnice wyborcze

Bez przesady, gdyby liczyła się tylko ekonomia nigdy nie skończylibyśmy z ustrojem niewolniczym.

 

Jeżeli program 500+ nie zwiększy dzietności, to będzie to nietrafiona inwestycja, ale na ten moment nie nazwałbym tego programu ładowaniem socjalu.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że PIS przygotuje ustawę, która zagwarantuje seniorom po 75 roku życia darmowe leki.  Że pojawi się lista leków, którą seniorzy po 75 roku życia w przeciwieństwie do innych grup będą mogły nabywać za darmo.

 

Jeżeli zrozumiałeś te słowa, jako :"będziesz mógł przyjść do apteki i zabrać wszystkie leki za darmo", to jestem pełen podziwu, ze potrafisz samodzielnie używać klawiatury :nevreness:

 

O ile na podstawie samego spotu o dzieciach można było to tak zrozumieć, choć moim zdaniem jedyni, którzy to tak zrozumieli z pewnością spełniają kryterium dochodowe na pierwsze dziecko, to w przypadku leków dla seniorów nie rób z ludzi małp

Bez przesady, gdyby liczyła się tylko ekonomia nigdy nie skończylibyśmy z ustrojem niewolniczym.

 

Jeżeli program 500+ nie zwiększy dzietności, to będzie to nietrafiona inwestycja, ale na ten moment nie nazwałbym tego programu ładowaniem socjalu.

 

I to wszystko ma sobie dopowiedzieć schorowany dziadek z 800 zł emerytury? Damn, sporo wymagasz od seniorów :) My wiemy co się kryje pod takimi hasłami, ale wielu ludzi jest skłonnych brać takie teksty dosłownie.

 

Cmon fluber, jest istotna różnica między przygotowaliśmy projekt ustawy gwarantującej seniorom po 75. roku życia darmowe leki a będziesz mógł przyjść do apteki i zabrać wszystkie leki za darmo. Chyba, że jesteś tak dobry w czytaniu między wierszami, że lepiej ode mnie wiesz co myślę :smile:

 

Kończąc, bo żaden z nas nie zmieni swojego spojrzenia na ten temat - moje zdanie jest takie, że PIS świadomie odwoływał się do prostych sloganów, które były szczególnie atrakcyjne dla mniej zamożnej części społeczeństwa. Skrótowe hasła 500 zł na każde dziecko, darmowe leki dla seniorów czy przywrócenie niższego wieku emerytalnego miały rozbudzać wyobraźnię ludzi i stanowić (obok akcentów patriotycznych) wiodącą rolę ich kampanii. Używając ich, często nie zagłębiali w szczegóły by nie psuć efektu, stąd część mniej ogarniętych wyborców mogła traktować je na serio. Najlepszym sędzią będą następne wybory, wtedy zobaczymy ilu jest rozczarowanych.

 

Z ciekawości - przy jakim wzroście dzietności uznasz ten program za trafioną inwestycję?

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten program to klasyczny socjał - nikt przecież nie skontroluje tego czy dany obywatel wyda te 500 zł na dziecko czy np nie przepije 500 zł, czy nie przepuści na hazard itp

lepiej byłoby już zrobić darmowe przedszkola, leki dla dzieci, obiady w szkołach, i wszystkie inne opłaty jakie rodzice muszą jeszcze ponosić za dzieci - w ten sposób mamy pewność że kasa idzie na utrzymanie dzieci, pomaga w tym,

dzietności socjałem się nie zwiększy, póki młodzi nie będą mieć poczucia stabilności życiowej i finansowej (i tu uogólniam bo dla każdego to pojęcie może być inaczej zdefiniowane) to dzietność się nie zwiększy

nikt nie założy rodziny będąc na bezrobociu lub zarabiając niewiele ponad minimalna krajową

obecne pokolenia młodych i przyszłe płacą za wcześniejsze emerytury, górników, służby mundurowe i innych pasożytów -ten rachunek będzie coraz wyższy

PiS z tym nic nie robi a jedynie odkłada problem dla kolejnego rządu

Edytowane przez drtoudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to wszystko ma sobie dopowiedzieć schorowany dziadek z 800 zł emerytury? Damn, sporo wymagasz od seniorów :smile: My wiemy co się kryje pod takimi hasłami, ale wielu ludzi jest skłonnych brać takie teksty dosłownie.

 

Cmon fluber, jest istotna różnica między przygotowaliśmy projekt ustawy gwarantującej seniorom po 75. roku życia darmowe leki a będziesz mógł przyjść do apteki i zabrać wszystkie leki za darmo. Chyba, że jesteś tak dobry w czytaniu między wierszami, że lepiej ode mnie wiesz co myślę :smile:

 

Kończąc, bo żaden z nas nie zmieni swojego spojrzenia na ten temat - moje zdanie jest takie, że PIS świadomie odwoływał się do prostych sloganów, które były szczególnie atrakcyjne dla mniej zamożnej części społeczeństwa. Skrótowe hasła 500 zł na każde dziecko, darmowe leki dla seniorów czy przywrócenie niższego wieku emerytalnego miały rozbudzać wyobraźnię ludzi i stanowić (obok akcentów patriotycznych) wiodącą rolę ich kampanii. Używając ich, często nie zagłębiali w szczegóły by nie psuć efektu, stąd część mniej ogarniętych wyborców mogła traktować je na serio. Najlepszym sędzią będą następne wybory, wtedy zobaczymy ilu jest rozczarowanych.

 

Z ciekawości - przy jakim wzroście dzietności uznasz ten program za trafioną inwestycję?

To ja już nie rozumiem, jak 80-letni człowiek mógł zrozumieć to hasło. Nie znam partii na świecie, która nie stosuje tego typu uproszczeń, Ty też nie. 

 

A w przywróceniu wieku emerytalnego, do czego się można przyczepić, bo nie ogarniam już zupełnie?

 

Sam nie jestem w stanie tego policzyć, ale podejrzewam, że centrum Adama Smitha pewnie zrobi w najbliższym czasie jakieś porządne obliczenia

 

ten program to klasyczny socjał - nikt przecież nie skontroluje tego czy dany obywatel wyda te 500 zł na dziecko czy np nie przepije 500 zł, czy nie przepuści na hazard itp

lepiej byłoby już zrobić darmowe przedszkola, leki dla dzieci, obiady w szkołach, i wszystkie inne opłaty jakie rodzice muszą jeszcze ponosić za dzieci - w ten sposób mamy pewność że kasa idzie na utrzymanie dzieci

Ten program absolutnie nie sprawi, ze dokładnie te 500 złotych będzie przeznaczane na dzieci, albo o 500 złotych więcej będą rodzice na to dziecko wydawać. To jest bonus dla osób, które mają dzieci. Im więcej, tym większy. Program ten, o czym parę razy mówiono już w... Radiu Maryja ma na celu zachęcenie do rodzenia kobiet w wieku 20-25, których nie stać na potomstwo, a są w najlepszym wieku do jego posiadania. To jest docelowa grupa tego projektu

Nie wiem, czy największym problemem rodzica jest to, gdzie pośle dziecko do przedszkola i za ile, podejrzewam że jednak nie. Jak zostanie obniżony wiek emerytalny, to babcia zajmie się dzieckiem :nevreness:

Polska się wyludnia, trzeba coś z tym zrobić, a rozwiązanie tego problemu, pomoże rozwiązać także inne problemy, o których wspomniałeś.

 

Gdybyśmy rozpatrywali problem na gruncie czysto myślowym, to oczywiście, że to co piszesz jest w 100% prawdziwe. To co mówi KORWIN jest w teorii idealnym rozwiązaniem. Dlatego też Pan Janusz ma tyle zwolenników wśród młodych ludzi, ale im człowiek staje się starszy, tym więcej widzi i rozumie, że takie rozwiązania są nie do przyjęcia we współczesnym świecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, tą Petru chyba sobie do innych celów (niż podbojów intelektualnych) wziął. ;)

A myślałem, że od tego ma Kamilkę :) 

 

Swoją drogą niszczy mnie ta gadka, że PiS dzieli dzieci na lepsze i gorsze. Jakim trzeba być bezmózgiem, żeby takie teksty łykać (bo że gadają, to już inna sprawa), ciekawe ilu jest takich ludzi. 

 

Kompletnie rozbraja mnie to, jak rozróżniane będą bliźniaki... serio, aż tacy idioci tam siedzą? On sprowadzają dialog do prostego "Twój brat będzie dostawał 500 zł co miesiąc, bo jest młodszy, a Ty nic". Jest demokracja, więc głos idioty liczy się tak samo, jak każdego innego, ale co musi mieć w głowie elektorat (do którego w sumie zwracają się takimi tekstami jak Neumanna), który odbiera to inaczej, niż 500 zł wsparcia dla całej rodziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jeśli mają wydawać na jakieś pierdoły te pieniądze to bardzo dobrze, że wydają je w taki sposób. tylko jeśli dojdą mnie już pewne informację, że muszą być zatrudnieni nowi urzędnicy to c*** im wszystkim w tym PiSie w dupę.

 

wystarczyłoby wprowadzić jakiś zwrot podatku co roku np. 500 x 12 = 6000.

6000 złotych netto dla rodziny co ma więcej niż 1 dziecko i tyle. to takie trudne? są już zatrudnione takie osoby. przy wypełnianiu PITu jest rubryczka ile się posiada dzieci, jest baza danych. po jakich c*** to utrudniać ?

 

i hasło 6000 zł rocznie na jedno dziecko jest bardziej chwytliwe ;] za 6000 zł to sobie rodzina na wycieczkę pojedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO pod koniec miała wszystko i wszystkich w dupie. Klasyczna partia władzy, w dodatku dziecinnie nieudolna. Na ich tle PIS wygląda pod tym względem o niebo sprawniej. Mocna pozycja lidera, no i rządzą raptem kilka miesięcy, więc przy medialnej nagonce siłą rzeczy pilnują się wizerunkowo i trzymają wspólny front. Przede wszystkim obchodzi ich to, co o nich sądzą ich wyborcy. 

 

Z Kamińskim to akurat wyszło zabawnie. Facet wygrał konkurs (przecież za PIS są już uczciwe i wybierani są najlepsi fachowcy ;) ), a dzień później z radia dowiaduje się, że właśnie złożył dymisję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO była z roku na rok coraz bardziej arogancka

PiS jest taki od razu

prokurator PRL, kłamca lustracyjny to są ludzie PiS (a mieni się ta partia jako moralnie najlepsza), Ziobro prokuratorem generalnym, wariat drogowy i babiarz Kurski prezesem TVP, Hoffman który kręci się koło PiS tylko w ukryciu,teraz zatrudnianie Kamińskiego (za czyjąś zgodą to się odbyło) a teraz wymuszona dymisja

krótko rządzą a takich przykładów jest pewnie o wiele więcej

 

pewnie za parę miesięcy zobaczymy czym się skończy skok na SC

 

oni sobie zbierają i kto wie jak to się skończy

Edytowane przez drtoudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapciu nje twierdzisz chyba że PiS nie wie kogo zatrudnia

Robią to z premedytacją ale mają ten niefart że media są przeciw im i MUSZĄ odwoływać swoich kolesi jak tylko wychodzi na jaw, że kręcą na boku

 

Wisi mi to, ale obłuda to u nich norma, więc mnie to też nie dziwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.