Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

k**** jak można porównywać chrześcijaństwo do islamu?

 

największe hardcory Jezusa to rozróba w świątyni i styranie psychy Judaszowi, doprowadzając go do samobója

Mahomet zezwalał na morderstwa, tortury, kłamstwa. ruchał nastolatki i generalnie BYŁ POLITYKIEM (to jest najistotniejsze - bo Islam od samego początku jest polityczny)

W historii obu religii się przewinęło jeszcze kilka miliardów ludzi poza dwójką wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak islam nie jest religią wojny? Pracuję z kolesiem z Syrii, niby normalny facet ale o takich działaniach mówi, że to "naturalna walka w dla Allaha, to wina świata i tak musi być". Zresztą obczajcie - chrześcijaństwo mówi "zło dobrem zwyciężaj", islam mówi "psie niewierny, przyjmujesz Allaha albo giń". To nie są równoważne religie. Dobry katol odda ci ostatnią koszulę, bo za to czeka go nagroda. Dobry islamista dla Twojego i swojego dobra zdmuchnie Cię wysadzając się.

 

Swoją drogą, coś u nas się ruszyło i kandydat na ministra ds. UE mówi, że nie możemy przyjąć uchodźców. Zresztą nie róbmy już jaj, jeżeli ktoś wędruje przez kilka bezpiecznych państw aż na drugi koniec kontynentu to nie jest to uchodźca szukający po prostu schronienia.

andy czytałeś koran?

andy czytałeś biblię?

nie fragmenty tylko obie księgi

ja nie czytałem, dlatego sie nie wypowiem nt treści tam zawartych

ale mam w pamieci krucjaty, "przyjcie" chrześcijaństwa w Polsce itp

 

nie bronie multikulti ale pisanie ze religia jest zła jest wypaczeniem, religia nie zabija, a na podstawie fragmentów jakiejść księgi/doktryny mozna każdego przekonac, że powinien zabijac w imię swojej wyższości

tak sie składa ze przez rok mieszkałem z ludźmi z bangladeszu, byłem ich gosciem kiedy pracowałem na cyprze i troche sie tematów przewinęło, miedzy innymi o zamachach w londynie czy w NY

ale ok, mogli ściemniać

z tym ze j z nimi MIESZKAŁEM przez 11m-cy i kzdego dnia z nimi obcowałem, dzieliłem sie jedzeniem, wszystkim.

Nie zman nikogo tak serdecznego i pomocnego jak Ci trzej ludzie, ale to tylko trzej przedstawicielee islamu wiec oczywiście nie jest to reprezentatywna grupa, ale grupa ludzi wykształconych, mozna powiedzieć światowych, którzy do religii podchodzą z wielkim oddaniem, ale radykalizmu nigdy od nich nie słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy czytałeś koran?

andy czytałeś biblię?

nie fragmenty tylko obie księgi

ja nie czytałem, dlatego sie nie wypowiem nt treści tam zawartych

ale mam w pamieci krucjaty, "przyjcie" chrześcijaństwa w Polsce itp

 

śmieszne

koranu i biblii nie czytałem i się nie wypowiem (chociaż księgi w formie czytanej przez dzisiejszych muslimków i katoli dostępne od ręki, ba w necie można poczytać)

ale "mam w pamięci" wydarzenia sprzed ponad 1000 lat (chociaż taki chrzest polski był przecież opisywany lata po samym fakcie i generalnie dużo ciężej tutaj o interpretację)

 

Gratuluję dobrej pamięci w takim razie! Bilobil?

Coś mało tych jezusów dookoła.

 

za to, jak widać, Mahometów nie brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmieszne

koranu i biblii nie czytałem i się nie wypowiem (chociaż księgi w formie czytanej przez dzisiejszych muslimków i katoli dostępne od ręki, ba w necie można poczytać)

ale "mam w pamięci" wydarzenia sprzed ponad 1000 lat (chociaż taki chrzest polski był przecież opisywany lata po samym fakcie i generalnie dużo ciężej tutaj o interpretację)

 

Gratuluję dobrej pamięci w takim razie! Bilobil?

 

 

za to, jak widać, Mahometów nie brakuje :)

no to super ze są dostępne

Więc ponawiam pytanie- pierdolisz głupoty czy opierasz się na wiedzy zdobytej po przeczytaniu obu ksiąg?

Ja nie wypowiem się na ten temat bo nie czuje sie kompetentny

Napisałem tylko to co o islamie wiem

Co wiesz ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to super ze są dostępne

Więc ponawiam pytanie- pierdolisz głupoty czy opierasz się na wiedzy zdobytej po przeczytaniu obu ksiąg?

Ja nie wypowiem się na ten temat bo nie czuje sie kompetentny

Napisałem tylko to co o islamie wiem

Co wiesz ty?

 

Pierdolę głupty ofc - ale nie aż takie jak to, że mam w pamięci sprawy sprzed 1000 lat :smile:

No jest trochę, jak zdychają to nie płacze. Niemniej Jezusów wciąż mało więc dalej uważam że słabo dobrałeś argument w poście z 15:36

 

yyyy, okeeeej?

w sumie z Twoich postów płynie taki wniosek: "być Jezusem - ciężko, ale dobrze (skoro ich brakuje, napisane w tonie 'utęsknienia')", "być Mahometem - łatwiej, ale niedobrze (skoro nie płaczesz jak zdychają)", czyli argument na wyższość chrześcijaństwa nad islamem, całkiem spoko. Dzięki za pomoc! Cheers!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czepiaj się zwrotu co świadczy że nie masz argumentu

 

Więc sprostuje

Pamiętam z historii przyjęcie chrześcijaństwa oraz wyprawy krzyżowe, jak również inkwizycje

 

Mieszkałem z wyznawcsmi islamu i żyje a moja głowa wciąż jest tam gdzie powinna

 

 

A teraz CO TY O ZNAWCO WIESZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Własnie słucham najbardziej żenującego wywiadu jaki kiedykolwiek słsyzałem (tvp info). Pewien autorytet moralny własnie stwierdził, że polski antysemityzm KTÓRY SKOŃCZYŁ SIĘ HOLOCAUSTEM przerodził się teraz w islamofobię. Aha i że muzułamanie nie mają nic wspólnego z tymi zamachami, to wszystko ISIS a jak Polska się wycofa z podziału uchodźców to powinni na nas nałożyć sankcje.

 

Tak, mówi to Polak. Albo przynajmniej bardzo dobrze mówi po polsku.

Dobre! 

 

Radio też ciekawe głosy dziś dawało, moim zdaniem najlepsze było to, że jak Breivik mordował, to nikt nie mówił, że chrześcijanie są źli, są mordercami, a po atakach terrorystycznych robi się z ogółu muzułmanów zabójców i niebezpieczeństwo. Tylko do k****, za prawie wszystkie akcje terrorystyczne na świecie są odpowiedzialni właśnie oni... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wg Ciebie Rapciu logiczne jest pisanie o religii jako sprawcy zamachów?

 

Rozumiem że w imię religii różne mendy próbuje osiągać swoje niskie cele, potrafię to zrozumieć, ale nie podoba mi sie pisanie że skoro isis teraz robi rozpierdziel to jest to wina religii, to wina interpfetacji

Moi znajomi interpretowali Koran w inny sposób i dali mi dach nad głową, zaprosili na ucztę po ramadanie, jadłem z nimi Z jednej miski i żyje

 

I nie, nie jestem zwolennikiem przyjmowania imigrsntow tak jak to się odbywa, wg mnie na taki przywilej trzeba zasłużyć zapracować jak moi kumple, którzy dotali syltypendia naukowe i po zajeciech charowali jak woły na zmywaku w hotelu, w którym i ja pracowałem. Byli ponizani, traktowani jak smieci nie ludzie

I na to mojej zgody nie ma nie było i nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy, okeeeej?

w sumie z Twoich postów płynie taki wniosek: "być Jezusem - ciężko, ale dobrze (skoro ich brakuje, napisane w tonie 'utęsknienia')", "być Mahometem - łatwiej, ale niedobrze (skoro nie płaczesz jak zdychają)", czyli argument na wyższość chrześcijaństwa nad islamem, całkiem spoko. Dzięki za pomoc! Cheers!

Nad wyższość teoretycznych podwalin to prawdopodobnie tak. Rzeczywistego chrześcijaństwa nad rzeczywistym islamem tak bym nie bronił. Tutaj trzeba jednak innych argumentów niż Jezus i Mahomet. Nie przeczę, że rzeczywiste chrześcijaństwo jako ogół jawi się lepiej od rzeczywistego islamu ogółem. Ale ani jedno ani drugie nie jest monolitem. W internecie ktoś co chwilę sili się na jakieś argumenty mające pokazać, że oni wszyscy są tacy sami, wszędzie stosują takijję a jak Ahmed umrze w wieku 80 lat bez żadnej zbrodni na koncie to albo mu jej nie wykryli albo nie zdążył popełnić. Niektórzy to łykają (okropna przywara wielu ludzi - odpowiedzialność zbiorowa wydaje się im dużo sensowniejsza gdy dotyczy "ich" a nie "nas") ale jest też wielu, którym ta demonizacja śmierdzi równie nieprzyjemnie co przesadzanie w drugą stronę, często określane jako poprawność polityczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre! 

 

Radio też ciekawe głosy dziś dawało, moim zdaniem najlepsze było to, że jak Breivik mordował, to nikt nie mówił, że chrześcijanie są źli, są mordercami, a po atakach terrorystycznych robi się z ogółu muzułmanów zabójców i niebezpieczeństwo. Tylko do k****, za prawie wszystkie akcje terrorystyczne na świecie są odpowiedzialni właśnie oni... 

Po pierwsze Breivik był jeden i działał samemu, po drugie w przypadkach muzułmanów mówimy o setkach milionów - wszak szariat rządzi w państwach przez tylu zamieszkanych, a kolejni jego zwolennicy są rozlokowani po całym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wg Ciebie Rapciu logiczne jest pisanie o religii jako sprawcy zamachów?

 

Rozumiem że w imię religii różne mendy próbuje osiągać swoje niskie cele, potrafię to zrozumieć, ale nie podoba mi sie pisanie że skoro isis teraz robi rozpierdziel to jest to wina religii, to wina interpfetacji

Moi znajomi interpretowali Koran w inny sposób i dali mi dach nad głową, zaprosili na ucztę po ramadanie, jadłem z nimi Z jednej miski i żyje

 

I nie, nie jestem zwolennikiem przyjmowania imigrsntow tak jak to się odbywa, wg mnie na taki przywilej trzeba zasłużyć zapracować jak moi kumple, którzy dotali syltypendia naukowe i po zajeciech charowali jak woły na zmywaku w hotelu, w którym i ja pracowałem. Byli ponizani, traktowani jak smieci nie ludzie

I na to mojej zgody nie ma nie było i nie bedzie

No, skoro się odbywa to w imię religii to tak. Podobnie jak za holocaust był odpowiedzialny nazizm, a nie wina interpretacji nazizmu, a za zbrodnie w ZSRR komunizm, a nie wina interpretacji komunizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, skoro się odbywa to w imię religii to tak. Podobnie jak za holocaust był odpowiedzialny nazizm, a nie wina interpretacji nazizmu, a za zbrodnie w ZSRR komunizm, a nie wina interpretacji komunizmu.

Nazizm nazwałbym raczej interpretacją interesów narodu niemieckiego. To nie był taki nazizm dla samego nazizmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za zbrodnie komumy odpowiadał Stalin. Beria i jemu podobni

Za nazizm Hitler Himmler itd

Za zamachy odpowiada isis i alkaida

Smiejscie się z tego kretyna co udaje znawce tematu i porównuje brevika do zamachowcow z Paryża. I zgoda to kretyn nie znający pewnie tematu

I moje pytanie brzmi- czy ktoś z was zetknal sie z wyznawcami islamu i wie coś ponad info z memow i filmikow i jeśli nie to co różni Was i wasze tezy od tez tego debila z tv?

 

Piszecie że uproszczeniem jest atak na Narodowcow skoto tylko garstka odpierdala, a jednocześnie tego samego uproszczenia używacie tutaj

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.