Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jednak całkiem co innego - zaczęło się przed wojną, trwało długo po wojnie i stal miała z tym mało co wspólnego. To sobie wyjaśniliśmy.

 

To w Polsce ponad 50% społeczeństwa ma na tyle pieniędzy :smile:

 

Czyli generalnie w każdym biednym nominalnie społeczeństwie bardzo łatwo osiągnąć awans, bo wystarczy posiadać odpowiednie kwalifikacji i z łatwością się osiągnie awans poprzez emigrację. 

Jak dla mnie awans się osiąga w sytuacjach kiedy osoba z biednej/robotniczej rodziny zaliczy awans do bogatej/inteligencji, nie kiedy osoba z inteligencji poprzez emigrację z jednego kraju do drugiego zwiększa swoje zarobki, a nie relatywny status społeczny. Dobry inżynier górnictwa z Polski może zarobki swoje zwiększyć 4-5 razy przeprowadzając się do Australii, ale dla mnie to średnio się liczy jako awans społeczny. Nawet jeśli wróci do kraju ze sporymi oszczędnościami.

Dobra, ostatni raz odpisuję:

1. Nie, przeczytaj raz jeszcze całą nasza rozmowę i artykuły które Ci pokazałem. Tam są wszelkie odpowiedzi.

2. Łapu capu. Może to prawda jeżeli chodzi o miast wojewódzkie. Na pewno nie w kontekscie całej Polski

3. Ale właśnie się liczy. Emigracja tutaj zastępuje talent etc... z uwagi na różnice pomiędzy państwami. A emigracja sama w sobie nie jest taka łatwa. Teraz jest lajtowo w UE, ale wcześniej gdziekolwiek wyjechać do pracy było ciężko i ten model awansu społecznego (tzn. wyjechać, zarobić i wrócić) był bardzo ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie, przeczytaj raz jeszcze całą nasza rozmowę i artykuły które Ci pokazałem. Tam są wszelkie odpowiedzi.

Które mówią całkiem coś innego, słowo stal nawet się nie pojawia. Ja zdaję sobie sprawę, że bogactwo Szwecji wynika z ciężkiej pracy jej obywateli, nie zgadzam się z tym, że z handlu stalą, więc albo się wycofujesz albo próbuj to uzasadnić.

 

2. Łapu capu. Może to prawda jeżeli chodzi o miast wojewódzkie. Na pewno nie w kontekscie całej Polski

Czyli ponad 50% Polaków nie je i jest bezdomna? :|

 

3. Ale właśnie się liczy. Emigracja tutaj zastępuje talent etc... z uwagi na różnice pomiędzy państwami. A emigracja sama w sobie nie jest taka łatwa. Teraz jest lajtowo w UE, ale wcześniej gdziekolwiek wyjechać do pracy było ciężko i ten model awansu społecznego (tzn. wyjechać, zarobić i wrócić) był bardzo ograniczony.

O czym świadczy 10 milionów Polaków i polskim potomków w USA i kolejne ~5 milionów Żydów i ich potomków, które także wyemigrowały z tego samego rejonu  :panda:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz rację, po prostu nie wytrzymuję obłudy, że lekarz czy inna osoba jak się przeprowadza do innego, jeszcze bogatszego kraju zalicza awans społeczny, a pozostając w swoim kraju już nie, no bo ma "deficytowe umiejętności. Sorry, przy obłudzie mi za mocno ciśnienie skacze.

Sorry Rappar ale piedzielisz. Mozna byc bardzo dobrym lekarzem i nie zarabiac rozsadnyh pieniedzy w tym kraju. Sam etat w szpitalu i na uczelni to sa smieszne pieniadze w porownaniu z zachodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu. Serio nie rozumiesz? Zalicza awans spoleczny bo zarabia bardzo dobrze a nie jak murarz bo tak jest w polsce. Wiec chyba ten przeskok finansowy mozna nazwac awansem spolecznym

Znam się bardzo dobrze na zarobkach lekarzy w Polsce i jak się mają do zachodnich. Awans społeczny nie bardzo, bo jesteś dalej w tej samej klasie społecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które mówią całkiem coś innego, słowo stal nawet się nie pojawia. Ja zdaję sobie sprawę, że bogactwo Szwecji wynika z ciężkiej pracy jej obywateli, nie zgadzam się z tym, że z handlu stalą, więc albo się wycofujesz albo próbuj to uzasadnić.

 

Czyli ponad 50% Polaków nie je i jest bezdomna? :|

 

O czym świadczy 10 milionów Polaków i polskim potomków w USA i kolejne ~5 milionów Żydów i ich potomków, które także wyemigrowały z tego samego rejonu  :panda:

1. To przeczytaj moje posty raz jeszcze uważnie. Nie będę się powtarzał.

2. 

na tyle pieniędzy, że jest w stanie zaspokoić takie potrzeby jak: jedzenie, mieszkanie, służba zdrowia, transport, edukacja na wysokim poziomie

 

Znów - czytanie CAŁYCH zdań ZE ZROZUMIENIEM.

 

3. W większości nielegalnie i są to dane dotyczące z emigracji z bardzo dużej przestrzeni czasowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Znów - czytanie CAŁYCH zdań ZE ZROZUMIENIEM.

Edukację przeduniwersytecką mamy na bardzo dobrym poziomie, służbę zdrowia wbrew pozorom też. W tym przypadku pewne kwestie nam mocno zaniżają rankingi, ale z punktu widzenia pacjenta jest naprawdę nieźle.

 

1. To przeczytaj moje posty raz jeszcze uważnie. Nie będę się powtarzał.

 

Przeczytałem, wynika z nich całkiem coś innego.

 

3. W większości nielegalnie i są to dane dotyczące z emigracji z bardzo dużej przestrzeni czasowej.

Były też i inne kraje docelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No imo klasa spoleczna to nie tylko wykonywany zawod ale tez zarobki Rappar. Co z tego jak jestes lekarzem skoro koles ktory kladzie Ci kafle w domu zarabia na godzine wiecej od ciebie. No chyba ze sama przynaleznosc do tego grona na tyle poprawia ci humor ze juz cie nie boli ze jesz kurczaka z biedronki zamiast poledwicy wolowej z epi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No imo klasa spoleczna to nie tylko wykonywany zawod ale tez zarobki Rappar. Co z tego jak jestes lekarzem skoro koles ktory kladzie Ci kafle w domu zarabia na godzine wiecej od ciebie. No chyba ze sama przynaleznosc do tego grona na tyle poprawia ci humor ze juz cie nie boli ze jesz kurczaka z biedronki zamiast poledwicy wolowej z epi

Hmm, jak według Ciebie wyglądają przeciętne zarobki lekarza w Polsce i za granicą oraz kafelkarza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły troll z tego Antka

 

https://www.youtube.com/watch?v=iVhowRiKmLI

 

kozak :)

 

mi się najbardziej podoba nowa mantra tvnów, że pis niby oszukał swoich wyborców powoływaniem antka na urząd - słuchając, obserwując itepe to wydaje mi się, że pis oszukał przede wszystkim wyborców PO (szeroko pojętego) hihi

 

a dziś cała druga strona metra o tym jak to duda zrywa z tradycjami i nie promuje robienia niepodległościowych kotyloników (tradycja jakoś od 2013, kiedy to bronko "odczarował symbole narodowe i zaczął krzewić pozytywny patriotyzm" - cytat z pamięci) mega!

 

dziękuję wam gw/tvn/lisy/kuźniary i inni kutasiarze bo miałem zajebistego moralniaka po głosowaniu na pis a wy jesteście dla mnie jak kefir! <3

 

P.S: szkoda, że antek nie startował z wawy, bo by miał mój głos po złości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=asCO3TzgWHA

 

ja rozumiem, że Bosak i Winnicki zrobią wszystko za czas antenowy, ale że oni tam nie wyszli po 5 min to nie ogarniam.

 

To, że Lisa jeszcze nikt nie napierdolił to jeden z większych kontrargumentów w sporze o istnienie Boga :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak według Ciebie wyglądają przeciętne zarobki lekarza w Polsce i za granicą oraz kafelkarza?

W trakcie specjizalizacji w polsce ok 2.5 tysiaca na zachodzie tyle albo i wiecej w euro. Dobry kafelkarz w polsce to spokojnie 4 tysiace wyciaga. Na zachodzie duzy rozstrzal ale ok 2 tysiace euro pewnie by wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oburzenie z Antkiem ma swoje uzasadnienie i nie ma

 

nie ma bo wszyscy wiedzą jacy cyniczni są politycy a zwłaszcza Jarosław i jego zmiany z wersji łagodnej na hardcore - i to że jest szefem MON jest oczywiste dla twardego elektoratu i potrzebne dla Jarka bo tak łatwiej kontrolować Antka nie bacząc na to że może narobić szkód

 

ma bo jednak Antek był chowany i była publiczna deklaracja że nie będzie szefem MON - i to wszystko było dla elektoratu płynnego który wędruje od wyborów do wyborów do innej partii i dla części takiego elektoratu chowanie Antka miało jakąś wartość

 

póki co mamy kompromitację Dudy ws szczytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie specjizalizacji w polsce ok 2.5 tysiaca na zachodzie tyle albo i wiecej w euro. Dobry kafelkarz w polsce to spokojnie 4 tysiace wyciaga. Na zachodzie duzy rozstrzal ale ok 2 tysiace euro pewnie by wyszlo

Słowo klucz - dobry kafelkarz. Poznałem wiżazystkę, co zarabiała powyżej 10 tysięcy, ale uwierz mi średnio tyle nie wyciągają.

A rezydentura ma to do sobie, że mija. 

A na zachodzie nie zarobi się powyżej 2,5 tysiąca euro. Raczej jest między 2 tysiące, a 2,5 tysiąca. Czyli mniej więcej ta sama półka(no trochę wyższa) finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.