Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Takie 3 punkty widzenia:

- my po katastrofie smoleńskiej robiliśmy wszystko żeby pokazać, że nasza wina a ruscy w niczym nie zawinili

- ruscy po katastrofie smoleńskiej mieli taki plan żeby mnożyć wątpliwości i niezależnie od tego co się tam stało żeby każdy miał gdzieś z tyłu głowy, że "a może to oni?"

- ISIS po katastrofie, do której prawdopodobnie się nie przyczynili robią wszystko żeby pokazać że to oni.

 

Jak tu nie kochać polityki zagranicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niech oni się tłuką z nimi w Syrii, na terenach arabskich

a my po prostu się temu przyglądajmy, bez zaangażowania własnego nawet dyplomatycznego i po prostu kibicujmy Ruskim ale tak żeby troszku stracili grosza na wojnę i w ten sposób stracili straszak ekonomiczny w postaci surowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to zawdzwon do isis i ich ładnie poproś żeby oslabiali Rosję na swoich terenach bo w Europie nie trzeba

 

Zrób to zaraz po tym jak napiszesz list do św.mikołaja bo w niego też pewnie jeszcze wierzysz...

 

Rosja naszym wrogiem

A ja głupi myślałem że mamy z nimi pokoj

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą jak drtoudi wyobrażasz sobie "naparzanie po stronie" ISIS? wyjdzie dziesięciu chłopa z karabinami i zaczną strzelać do myśliwców i czołgów? oni już to tak rozegrają, że interwencja Rosji u nich spowoduje konflikt Rosja - UE/USA i zrobię to właśnie za pomocą zamachów, a nie otwartej wojny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to zawdzwon do isis i ich ładnie poproś żeby oslabiali Rosję na swoich terenach bo w Europie nie trzeba

 

Zrób to zaraz po tym jak napiszesz list do św.mikołaja bo w niego też pewnie jeszcze wierzysz...

 

Rosja naszym wrogiem

A ja głupi myślałem że mamy z nimi pokoj

 

chyba sporo osób w tego mikołaja wierzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Rosją mamy pokój ale to nie przeszkadza Ruskim za każdym razem podkładać nam nogę

umowy z Gazpromem jedne z najgorszych w Europie, budowa drogiego Nord Stream (sens ekonomiczny żaden), trzymanie wraku, sankcje na żywność nawet gdy siedzimy cicho 

 

a co do ISIS vs Rosja/ktoś inny np Turcja - wystarczy że araby zaczną naruszać czyjeś interesy ekonomiczne/polityczne żeby ktoś zaczął się z nimi tłuc - my wielu rzeczy nie wiemy ale kto wie być może takie coś może mieć miejsce w przyszłości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy silna Rosja jest w naszym interesie. Po pierwsze przy silniejszej Rosji USA by sobie tak nie pogrywało, a że USA pogrywa z daleka od siebie, a blisko nas, to my na tym tracimy. Interwencje USA w Gruzji, na Ukrainie i w Syrii nas mocno pokarały, status quo w latach 2005-2013 nas świetnie urządzał i gdyby tak trwało, tylko klaskać. W 2013 nawet nam się udało po raz pierwszy w nowej historii mieć dodatni bilans import/export. I niech ktoś mi powie, że Majdan to fajna rzecz, wsparcie Janukowycza było naszym narodowym interesie. Po drugie - słabsza Rosja to silniejsze Chiny, a mimo pewnej dozy sympatii do nich, to to jest autorytaryzm, nie to co u Putina, a ja bym wolał jednak by nas od nich oddzielało jakieś silne mocarstwo. 


z Rosją mamy pokój ale to nie przeszkadza Ruskim za każdym razem podkładać nam nogę

umowy z Gazpromem jedne z najgorszych w Europie, budowa drogiego Nord Stream (sens ekonomiczny żaden), trzymanie wraku, sankcje na żywność nawet gdy siedzimy cicho 

Yhym, jeśli to co robi u nas każdy rząd nazywasz siedzeniem cicho, to chyba głosowałeś na PiS z nadzieją, że przestaną siedzieć cicho czytaj wypowiedzą wojnę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.