Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Moze sie skompromituje niewiedza w tym poscie, ale wytlumaczcie mi 1 rzecz. Jezeli lewica w sprawach gospodarczych stara sie glownie o "wyrownywanie szans" i zmniejszanie roznic społecznych to dalczego PiS jest uwazane za partie stojaca tak mocno na prawo? Swiatopogladowo oczywiscie sa prawicowi ale jak dla mnie wszystkie 500 zl na dziecko i inne to typowo lewe obietnice. Ktos mi to wyjasni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nikt nie chce podać źródła do tych rewelacji. Twitter aż huczy, ale o źródle kto i skąd ma tę informację jest cicho.

 

To prawda. Ale faktem jest, że w trakcie liczenia głosów zawsze z PKW skapują jakieś nieoficjalne informacje - i bardzo często się później potwierdzają.

Moze sie skompromituje niewiedza w tym poscie, ale wytlumaczcie mi 1 rzecz. Jezeli lewica w sprawach gospodarczych stara sie glownie o "wyrownywanie szans" i zmniejszanie roznic społecznych to dalczego PiS jest uwazane za partie stojaca tak mocno na prawo? Swiatopogladowo oczywiscie sa prawicowi ale jak dla mnie wszystkie 500 zl na dziecko i inne to typowo lewe obietnice. Ktos mi to wyjasni?

 

Moje wytłumaczenie jest proste. W Polsce podział na lewicę/prawicę jest związany z akceptowaniem/kontestowaniem okrągłego stołu. Ci którym nie podobała się transformacja, w które największa zmianą było przylepienie orzełkowi korony są prawicowcami, Ci którym łagodne przejście z jednego systemu do drugiego - lewicowcem. A pis ma konserwatywne poglądy światopoglądowo więc jeszcze bardziej przyjęło się że są prawicą.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

steve,

 

ucisk finansowy nie ma nic wspólnego z lewicą

akurat pojęcie w dzisiejszych czasach między lewicą a prawicą jest dość płynne, ponieważ nie wiadomo czy mamy dzielić od czasów rewolucji francuskiej, od XIX wieku czy na warunkach dzisiejszych

 

podaj mi w takim razie swoja definicje lewicy bo moze czegos nie rozumiem

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kucio odpowiedzial.

patrze przede wszystkim na sprawy gospodarcze mniej na swiatopogladowe i propozycje PiSu 500 zl na dziecko itp. to jest dla mnie lewica w gospodarce. PO czy PSL tez na pewno blizej w lewo niz w prawo.

 

ps. nie napisalem ze jest sama lewica tylko ze jest jej i tak juz wystaczajaco a to jest roznica. Petru i Kukiz raczej do lewicy sie nie zaliczaja ale zobaczymy jak to bedzie w praktyce.

czekam na Twoja odpowiedz. moze po prostu inaczej postrzegamy lewice.

 

ps2.

ogolnie to spotkalem sie z ludzmi ktorzy uwazaja PiS za prawice bo ma w nazwie Prawo.....

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako osoba wywodząca się od Korwina aby uprościć moje zdanie się zmieniło oczywiście z powodów wejścia na rynek pracy, dlatego ponieważ pojąłem skąd się wziął socjalizm i dlaczego powstał (historia XIX wieku) i dlatego, że Korwin mówił, że strzelałby do protestujących

 

ogólnie to jest długi temat ale proponuje więcej luzu ;) może jesteście młodsi ale już przeżyliście kilka wyborów a do końca życia przeżyjecie więcej :smile:

Nie rozumiem jak możesz mieć takie poglądy jak KNP i głosować na Razem to raz. Dwa z tym strzelaniem do protestujących to nie wkur wia Ciebie taki dziadek kumpla, który jako były Górnik ma 82 lat i bierze 4300 brutto od 33 lat? Czy twoja różnica netto i brutto to pokrywa? A ci protestujący to właśnie oni. Wiadomo, że strzelenia do nich nie rozwiąże sytuacji, a tylko ich wzmocni, jednak to jest patologia. No chyba, że Ci się taka sytuacja podoba i popierasz emerytury górnicze i Krus, gdzie właśnie naprawdę idzie ta twoja fajna różnica netto i brutto.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.