Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

No popatrz, a w przypadku zabójstw kilkulatków uzyskanie przebaczenia już takie łatwe nie jest. 

 

Katolicy powinni chyba przebaczać tak samo.

 

Sęk w tym, że prawo 'wartościuje ludzi' (czyli ochrona prawna płodu jest mniejsza niż kilkulatka) - co dla mnie jest totalnie zrozumiałe / naturalne, ale rozumiem że katolicy muszą z tym walczyć (bo tego oczekuje od nich ich wiara).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze nie jest osoba?

widocznie dla ciebie nic, tak samo jak mówienie, że smartfon zostanie zbawiony,

 

Jak rozumiem chodzi o dziedziczenie, nizsze podatki, latwiejszy dostep do informacji o partnerze. Natomuast do tego nie trzeba tworzyc zwiazku partnerskiego

ale można (o inne rzeczy też chodzi, np. adopcję). więc w czym problem? że cię razi to ze względów wyznania, to rozumiem, ale są jakieś inne powody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale można (o inne rzeczy też chodzi, np. adopcję). więc w czym problem? że cię razi to ze względów wyznania, to rozumiem, ale są jakieś inne powody?

 

wow! wow! Czekaj!

 

Czy ty właśnie opowiedziałeś się również za adopcją dla związków homoseksualnych?

 

Bo o ile wcześniej czytając dyskusje mogłem przyznać Ci sporo racji i nie widziałem problemu za jakąś formą legalizacji związku partnerskiego dla ułatwienia im życia, tak tutaj wszedłeś na bardzo trudny temat dla którego z mojej strony, nigdy nie będzie zgody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie dla ciebie nic, tak samo jak mówienie, że smartfon zostanie zbawiony,

 

 

ale można (o inne rzeczy też chodzi, np. adopcję). więc w czym problem? że cię razi to ze względów wyznania, to rozumiem, ale są jakieś inne powody?

Ja jestem tolerancyjny, Ty widze mniej:)

 

Znowu odwracasz kota ogonem. Argument " ale mozna " to nie jest argument za czymkolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokaż mi zachodni podręcznik ginekologii albo pediatrii, w którym pisze, że płód nie jest człowiekiem. 

 

Skoro to jest oczywiste, że człowiek powstaje w momencie zapłodnienia to jak to w ogóle możliwe, że powstają takie dyskusje jak poniżej i w zasadzie nikt nie udziela jednoznacznej odpowiedzi? 

 

Dlaczego w ogóle padają stwierdzenia typu:  ,,w moim przekonaniu", ,,przyjmuje się" ,,w wielu przypadkach nie da się tego ustalić"?

 

https://www.focus.pl/artykul/granice-ycia-od-ilu-komrek-zaczyna-si-czowiek?page=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow! wow! Czekaj!

 

Czy ty właśnie opowiedziałeś się również za adopcją dla związków homoseksualnych?

 

 

 

tak. np. lepiej, aby dzieci miały rodziców homo, niż męczyły się w bidulach. (można też argumentować od strony wartości naszej chrześcijańskiej cywilizacji, tj. lepiej aby było życie niż nie, więc surogactwo itp również wchodzi w grę.) oczywiście tylko po spełnieniu określonych warunków. poza tym pewnie mało kto oponuje przeciw temu, aby samotny rodzic (bo np. współmałżonek zmarł) wychowywał dzieci, więc brak wzorca ojca/matki w parze homo nie powinien być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój tok rozumowania jest tożsamy z poziomem inteligencji ameby

 

Identyczny argument jak "każdy nacjonalista to faszysta"

 

Ergo jesteś dla mnie tym czym jest delta czyli ignorantem nie potrafiącym prowadzić dyskusji

 

Co k**** wspólnego ma chęć dziedieczenia po sobie czy wspólnoty majątkowej do adoptowania dzieci?

 

Widzisz Misiu, ja w odróżnieniu od Ciebie uczę się i potrafię wyciągać wnioski. Wystarczy mi obejrzeć się wokół aby wiedzieć, że ja mam rację zaś Ty jesteś zwyczajnie - wybacz - głupi. Nawet Cię za to nie winię, jest całe mnóstwo osób które nie potrafią wyciągać wniosków ze zdarzeń dziejących się wokół i ze zdarzeń historycznych. To po prostu tak przypadłość ludzi z niskim iq lub oderwanych od książek. Naprawdę - nie winię Cię za to.

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katolicy powinni chyba przebaczać tak samo.

 

Sęk w tym, że prawo 'wartościuje ludzi' (czyli ochrona prawna płodu jest mniejsza niż kilkulatka) - co dla mnie jest totalnie zrozumiałe / naturalne, ale rozumiem że katolicy muszą z tym walczyć (bo tego oczekuje od nich ich wiara).

 

Widać jednak, że przebaczenie Chazanowi przyszło im znacznie łatwiej niż przebaczenie Trynkiewiczowi (i bynajmniej jedynym powodem nie jest to, że Chazan się zmienił a Trynkiewicz niekoniecznie). Czyli nawet katolicy podświadomie odmawiają zarodkom i płodom pełnego człowieczeństwa. ;] 

 

Ja powiedziałbym, że prawo nie wartościuje ludzi (w kontekście ochrony życia) tylko rozgranicza zarodek i płód od człowieka sensu stricto. 

tak. np. lepiej, aby dzieci miały rodziców homo, niż męczyły się w bidulach. (można też argumentować od strony wartości naszej chrześcijańskiej cywilizacji, tj. lepiej aby było życie niż nie, więc surogactwo itp również wchodzi w grę.) oczywiście tylko po spełnieniu określonych warunków. poza tym pewnie mało kto oponuje przeciw temu, aby samotny rodzic (bo np. współmałżonek zmarł) wychowywał dzieci, więc brak wzorca ojca/matki w parze homo nie powinien być problemem.

Jakimś tam problemem byłaby kwestia stygmatyzacji w środowisku rówieśniczym (grubas czy biedak ma często przejebane a co dopiero dziecko z dwoma ojcami). 

 

Inna sprawa, że obecnie w Polsce są dzieci wychowywane przez dwie lesbijki (najczęściej jedna z nich jest matką biologiczną) więc w wielu przypadkach mielibyśmy jedynie do czynienia z prawnym potwierdzeniem stanu faktycznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać jednak, że przebaczenie Chazanowi przyszło im znacznie łatwiej niż przebaczenie Trynkiewiczowi (i bynajmniej jedynym powodem nie jest to, że Chazan się zmienił a Trynkiewicz niekoniecznie). Czyli nawet katolicy podświadomie odmawiają zarodkom i płodom pełnego człowieczeństwa. ;] 

 

Nie wiem kto jak wybaczył - nie siedzę ludziom w głowach, ale znam sporo 'katoli', którzy Chazana nie trawią (takich co go lubią też znam ofc).

 

Ja powiedziałbym, że prawo nie wartościuje ludzi (w kontekście ochrony życia) tylko rozgranicza zarodek i płód od człowieka sensu stricto. 

 

Nie no wiadomka: czasem prawo rozgranicza żydów od aryjczyków (nadludzi), czasem czarnych od białych (ludzi sensu stricto), czasem kobiety od mężczyzn (ludzi sensu stricto) a czasem rozgranicza tych na wcześniejszym etapie rozwoju od tych na dalszym.

 

Ja tam wolę nazywać to wartościowaniem.

 

Hej! Może emancypacja płodów to po prostu kolejny krok w rozwoju człowieczeństwa, tylko te jebane pro-aborcyjne ciemnogrody stoją jeszcze na straży starego porządku? :grin:

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber płyniesz i to jest żenada na poziomie niskich lotów gimbazy. Rozumiem gdyby to napisał jakiś Sebek czy inny gnom

 

 

 

Argument przeciw związkowi z tosterem?

A proszę

Związek to coś na co świadomie godzą się obie strony, w oparciu o wzajemne uczucia i chęci spędzenia razem jakiej jednostki czasu

 

Toster nie ma świadomości więc taki "związek" z punktu widzenia prawa byłby przestępstwem w stosunku do tostera który byłby w związku potraktowany przedmiotowo a nie podmiotowo

 

Mało tego zalegalizowanie związku odbywa się poprzez złożenie choćby podpisu pod umową jaką jest "akt"

Toster z racji nieumiejętności pisania czytania oraz przede wszystkim braku rąk bądź strun głosowych nie jest w stanie złożyć takiej deklaracji co z automatu czyni taki związek nieważnym

 

 

Argument o tym że nie powinno się legalizować związków homoseksualnych bo AIDS to już kompletny odpal

Zdajesz sobie sprawę że ta choroba można zarazić się choćby u kosmetyczki? Mamy zakazać kosmetyczki fryzjera czy tatuaży. Zakazać im wykonywania zawodu bo istnieje ryzyko czy może lepiej ich edukować i zwiększać świadomość?

Zdajesz sobie sprawę że jest wiele innych chorób które przenoszą się drogą płciową niezależnie od plci?

Zdajesz sobie wreszcie sprawę że to nie sa lata 70te?

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa jakosć w polityce powiadasz

 

6e34d0e9504a6a6faca7acd68a9d3eca.jpg

 

żałuję ,że nie zmienił nazwy na Ruch Biedronia :)

 

 

odnośnie związków partnerskich oraz aborcji , kolejny raz zgadzam się z Sebastianem , tematy z pasków telewizji informacyjnych.

w obu dyskusjach jest ściana , ponieważ dopóki ludzie wierzący będą słuchać Kościoła a Kościół nie zmieni zdania , oni także nie zmienią, bo nie mogą , nie jest to zgodnie z nauką Chrystysa.

kraje zachodnie czyli protestanckie dlatego są bardziej wyedukowana ponieważ u nich czytanie oraz interpretacja pisma świętego jest zakorzeniona od XVI wieku i dokonywana indywidualnie lub zbiorczo (we wspólnocie) a u nas jest wykład.

między KK a protestantyzmem jest różnica jak między wykładem gdzie profesor chodzi i gada , uczniowie przyjmują do wiadomości a wykładem dyskusją naukową.

nie jestem za związkami partnerskimi ponieważ nie ma jeszcze takiej u nas potrzeby , procent społeczeństwa chcącego takiej formy legalizacji prawnej związku osób tej samej płci to margines, który powoduje znowu rozrost legislacyjny, kompletnie niepotrzebny.

chyba , że forma zgłoszenia związku jak w krajach skandynawskich gdzie nawet związki heteroseksualne zgłasza się za pomocą jednego pisma w urzędzie i po sprawie, można nad tym usiąść.

ogólnie rozmawiamy o sprawach, które i tak do nas przyjdą tak jak akceptacja homoseksualistów w życiu publicznym, kiedyś nie do pomyślenia a popatrzcie jak już jest wychowana obecnie młodzież. porozmawiajcie z rodzicami dzieci w wieku szkół podstawowych jaki mają stosunek i jak edukacji oraz film wpłynął na ich światopogląd.

fluber za 20 lat będzie pokazywany palcem jako dinozaur i obrzucany kamieniami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to jest oczywiste, że człowiek powstaje w momencie zapłodnienia to jak to w ogóle możliwe, że powstają takie dyskusje jak poniżej i w zasadzie nikt nie udziela jednoznacznej odpowiedzi? 

 

Dlaczego w ogóle padają stwierdzenia typu:  ,,w moim przekonaniu", ,,przyjmuje się" ,,w wielu przypadkach nie da się tego ustalić"?

 

https://www.focus.pl/artykul/granice-ycia-od-ilu-komrek-zaczyna-si-czowiek?page=1

Skoro to takie oczywiste, to pokaż mi te podręczniki, z których się uczą zachodni lekarze, że płód nie jest człowiekiem :)

PS. Nawet wstępu do artykułu czytać nie potrafisz, więc nie wiem skąd Twoje zdziwienie na temat mojej opinii odnośnie Twojego głosu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Może emancypacja płodów to po prostu kolejny krok w rozwoju człowieczeństwa, tylko te jebane pro-aborcyjne ciemnogrody stoją jeszcze na straży starego porządku? :grin:

Good one. Stop plodofobii!!!

 

Gdybym nie mial pogladow nadrzednych wobec tego problemu (reprezentuje skrajny odlam cywilizacji smierci), to musialbym chyba zrewidowac stanowisko wobec aborcji. Ciekawy angle.

 

Niestety, na szerokorozumianej lewicy opowiadanie sie jednej osoby za dwoma sprzecznymi ze soba stanowiskami jest ostatnio zelaznym standardem, wiec raczej nie licz, ze wlasnie dokonales przelomu i ktokolwiek przyzna ci racje ;]

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluber za 20 lat będzie pokazywany palcem jako dinozaur i obrzucany kamieniami :tongue:

Azja już jest najbogatszym kontynentem. Za 20 lat Azja będzie bogatsza od reszty świata razem wziętych(czyli de facto od Ameryki Północnej i Europy). Wpływ Zachodu przy braku impulsu ekonomicznego będzie marginalny. 

Ja bym jednak nie ekstrapolował obecnych trendów kulturowych, w sytuacji kiedy to wkrótce Azja będzie ich głównym eksporterem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Long story.

 

W uproszczeniu nie podzielam chrzescijanskiej pozycji, w ktorej zycie dla zycia jest nadrzedna wartoscia wobec wszystkiego innego. Komfort i brak cierpienia >>> zycie.

 

Najlepszy los dla czlowieka to nigdy sie nie urodzic.

 

ha, to nie tylko kosza postrzegamy dość podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.