Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakieś źródło, które jednoznacznie to rozstrzyga? Można dostrzec różnice pomiędzy np. Lechem i Jarosławem (inny głos, znamię u Lecha na twarzy), ale - z tego co kojarzę - nie przeczy to identyczności DNA.

Tak, sa roznice w dna u blizniakow jednojajowych co nie ma zadnego znaczenia w kontekscie tego ze jak ktos ma dna czlowieka to jest czlowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy można określić czy płód człowieka jest żywy czy nie?

 

Powiedz mi jakiego gatunku jest płód człowieka?

 

Można, ale co to ma do rzeczy? Swoją drogą śmierci zarodka czy płodu kobieta może nawet nie dostrzec a po morderstwach Trynkiewicza była afera na cały kraj. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale co to ma do rzeczy? Swoją drogą śmierci zarodka czy płodu kobieta może nawet nie dostrzec a po morderstwach Trynkiewicza była afera na cały kraj. ;]

To jakiego gatunku jest zywy plod czlowieka?

Swoją drogą śmierci zarodka czy płodu kobieta może nawet nie dostrzec a po morderstwach Trynkiewicza była afera na cały kraj. ;]

I co w zwiazku z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest definicja organizmu?

Bo te znalezione za pomocą googla zaprzeczają temu stwierdzeniu, dlatego wolę się spytać specjalisty.

Odrębna jednostka, której komponety tworzą funkcjonalną całość, w której zachodzą procesy życiowe.

Można, ale co to ma do rzeczy? Swoją drogą śmierci zarodka czy płodu kobieta może nawet nie dostrzec a po morderstwach Trynkiewicza była afera na cały kraj. ;]

 

W minutę umiera jakieś 150 osób na świecie. W trakcie tej dyskusji umarło kilka tysięcy. Jak nie ma afery przy śmierci, to oni już przestali być ludźmi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiego gatunku jest zywy plod czlowieka?

 

Człowiekiem sensu stricto jest noworodek - tutaj nie ma sporu. Czy jest nim również zarodek i płód (a jeżeli tak to od kiedy) to już kwestia czysto etyczna. Unikalny kod genetyczny każdego zarodka tej kwestii wcale nie przesądza.

 

A jeżeli już chcecie uznawać, że człowiekiem sensu stricto jest zarodek sekundę po zapłodnieniu to bądźcie konsekwentni i każdego lekarza dokonującego aborcji traktujcie co najmniej jak Trynkiewicza a martwym zarodkom urządzajcie pogrzeby i chrzty.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiekiem sensu stricto jest noworodek - tutaj nie ma sporu. Czy jest nim również zarodek i płód (a jeżeli tak to od kiedy) to już kwestia czysto etyczna. Unikalny kod genetyczny każdego zarodka tej kwestii wcale nie przesądza.

 

Poleć jakiś podręcznik z ginekologi albo pediatrii, który twierdzi, że płód człowiekiem czy dzieckiem nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiekiem sensu stricto jest noworodek - tutaj nie ma sporu. Czy jest nim również zarodek i płód (a jeżeli tak to od kiedy) to już kwestia czysto etyczna. Unikalny kod genetyczny każdego zarodka tej kwestii wcale nie przesądza.

 

Czyli to czy jest sie czlowiekiem czy nie zalezy od tego czy jestes w brzuchu czy nie i jest to kwestia etyczna bo zywy przedstawiciel gatunku " człowiek " to przeciez nie zywy czlowiek. To kwestia opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niebezpieczny jest seks do którego odbywania nie potrzeba wcale małżeństwa. Poza tym czy bezpieczne jezt wspolzycie w zwiazkach homo?

2. Niepraktyczne dla kogo? I w jaki sposob zagraza ladowi spolecznemu?

3. Co jest zlego w zwiazku z tosterem?

 

4. Bo to niebezpieczne ( hiv) , niepraktyczne ( natura zaprojektowala bardziej praktyczne konfiguracje ) i zagraza ladowi spolecznemu ( hejterzy homo moga protestowac i robic zadymy)

 

1. mieszasz poziomy.

 

2. dla społeczeństwa, bo nie starczyłoby partnerek dla wszystkich, gdyż bogatsi zabieraliby tyle, że stworzyłoby to zbyt dużą nierównowagę (są badania na ten temat, ale nie chce mi się szukać).

 

3. nic złego, bo toster nie jest osobą, więc taki związek nie może zaistnieć.

 

4. hiv można się zarazić i w tradycyjnych małżeństwach;

jak to niepraktyczne? czym się różni anal lub oral z kobietą od analu czy oralu z facetem?

znowu mieszasz skale, ponieważ ten hejt bierze się z lęku oraz niewiedzy. tak więc to kwestia odpowiedniej edukacji, a nie czegoś, czego zmienić się nie da (lub byłoby bardzo trudno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleć jakiś podręcznik z ginekologi albo pediatrii, który twierdzi, że płód człowiekiem czy dzieckiem nie jest.

 

Człowiek po śmierci również jest nazywany człowiekiem (potocznie, medycznie, prawnie), ale czy zwłoki człowieka to człowiek sensu stricto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrębna jednostka, której komponety tworzą funkcjonalną całość, w której zachodzą procesy życiowe.

Z tego co pamiętam z biologii, popraw mnie, to procesy życiowe to m.in:

-oddychania,

-odżywiania,

-rozmnażanie

-reakcja na bodźce

-wydalanie

 

Pewnie coś pokreciłem, ale czy od momentu zapłodnienia zachodzą te wszystkie procesy życiowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli już chcecie uznawać, że człowiekiem sensu stricto jest zarodek sekundę po zapłodnieniu to bądźcie konsekwentni i każdego lekarza dokonującego aborcji traktujcie co najmniej jak Trynkiewicza a martwym zarodkom urządzajcie pogrzeby i chrzty.

Niby z jakiego powodu mamy urzadzac zarodkom chrzty i pogrzeby? Czemu nie sluby? Albo czemu nie wyswiecajmy zarodkow na ksiezy? Co ma piernik do wiatraka?

 

I co ma do tego trynkiewicz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek po śmierci również jest nazywany człowiekiem (potocznie, medycznie, prawnie), ale czy zwłoki człowieka to człowiek sensu stricto?

 

Znajdź mi podręcznik z medycyny, który zwłoki człowieka klasyfikuje i opisuje tak samo jak człowieka. Albo inne źródło, z którego wziąłeś tą definicję medyczną, że zwłoki człowieka to człowiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z biologii, popraw mnie, to procesy życiowe to m.in:

-oddychania,

-odżywiania,

-rozmnażanie

-reakcja na bodźce

-wydalanie

Pewnie coś pokreciłem, ale czy od momentu zapłodnienia zachodzą te wszystkie procesy życiowe?

Czy Ty mnie właśnie na poważnie zapytałeś, czy embrion jest perpetum mobile?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z biologii, popraw mnie, to procesy życiowe to m.in:

-oddychania,

-odżywiania,

-rozmnażanie

-reakcja na bodźce

-wydalanie

 

Pewnie coś pokreciłem, ale czy od momentu zapłodnienia zachodzą te wszystkie procesy życiowe?

 

nie muszą zachodzić wszystkie, aby człowieka uznać za żywego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby z jakiego powodu mamy urzadzac zarodkom chrzty i pogrzeby? Czemu nie sluby? Albo czemu nie wyswiecajmy zarodkow na ksiezy? Co ma piernik do wiatraka?

 

I co ma do tego trynkiewicz?

 

 
Z tego samego powodu, dla któego urządzacie pogrzeby i chrzty kilkumiesięcznym dzieciom (bo przecież według was pomiędzy nimi a dwudniowymi zarodkami nie ma różnicy). Zresztą przecież K.K. dopuszcza pogrzeby płodów i zarodków, po prostu katolicy tego prawie w ogóle nie praktykują. Ciekawe dlaczego.  :nevreness:
 
Trynkiewicz zabił mniej dzieci (według waszej definicji) niż Chazan czy Piecha. Tego pierwszego potępiacie znacznie bardziej niż pozostałą dwójkę. Dostrzegam tu ogromną niekonsekwencję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.