Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem czy to można nazwac programem? Aborcja, zabierzemy księżom, edukacja seksualna, opodatkujemy tace, nie będziemy klękać przed biskupami to ja słyszałem i ze 20 lat temu ponad od APP Racja.

Typowo głośne hasełka, cześć w miarę nośnych tylko po to żeby bezpiecznie wprowadzić do sejmu 20-30 posłów. Zero odpowiedzialności za państwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając absurdalność tego programu, brakuje mi wyjaśnień skąd on weźmie pieniądze przynajmniej na stworzenie możliwości zamknięcia kopalń. Skąd on wyczaruje energię? O energii odnawialnej do 2035 jako głównym źródle energii możemy raczej zapomnieć. O energii jądrowej nawet nie marzę (on też chyba raczej z tych atomosceptycznych). Więc co w zamian? Dupe Niemcom i Kacapom nadstawimy jeszcze bardziej?

 

Niepoważny program, ale swoich zwolenników w narodzie znajdzie.

 

 

Ja... przecież to są tylko puste hasła. Potem powie jak Trzaskowski - nie stać nas na to chyba, że ktoś pomoże :) 

 

Najbardziej zabawny jest element wyprowadzenia religii ze szkół. Czyli rozumiem, że wraca ona do kościołów. Czy ktoś liczył jakie tego będą koszty ? Bo, że wyższe niż utrzymania katechetów w szkołach to na pewno. Ale się zastanawiam ile wyższe ? Jakie będą koszty finansowe i społeczne tego, że dzieciaki trzeba będzie transportować w kolejne miejsce. I jak się to ma do walki ze smogiem ? :)

 

Naprawdę byłbym przerażony gdybym nie wiedział, że to Biedroń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja... przecież to są tylko puste hasła. Potem powie jak Trzaskowski - nie stać nas na to chyba, że ktoś pomoże :smile:

 

Najbardziej zabawny jest element wyprowadzenia religii ze szkół. Czyli rozumiem, że wraca ona do kościołów. Czy ktoś liczył jakie tego będą koszty ? Bo, że wyższe niż utrzymania katechetów w szkołach to na pewno. Ale się zastanawiam ile wyższe ? Jakie będą koszty finansowe i społeczne tego, że dzieciaki trzeba będzie transportować w kolejne miejsce. I jak się to ma do walki ze smogiem ? :smile:

 

Naprawdę byłbym przerażony gdybym nie wiedział, że to Biedroń :smile:

raczej odbędzie się to na zasadzie, wypad z religią ze szkół, odebranie etatów katechetom i niech Kościół sam sobie organizuje lekcje religii w salkach przykościelnych, kościołach czy innych wynajętych/użyczonych pomieszczeniach za własne pieniądze i dla chetnych oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej odbędzie się to na zasadzie, wypad z religią ze szkół, odebranie etatów katechetom i niech Kościół sam sobie organizuje lekcje religii w salkach przykościelnych, kościołach czy innych wynajętych/użyczonych pomieszczeniach za własne pieniądze i dla chetnych oczywiście. 

 

Ja o tym wiem. Ale ludzie będą posyłać dzieci na religię. Dowozić do kościołów itp. Będą chcieli darmowych autobusów które Biedroń obiecuje :) Rodzice stracą czas, który mogliby poświęcić na coś innego. Spalą paliwo itp. 

Generalnie koszt będzie większy niż tego katechety w szkole, bo zawsze jest taniej gdy masz wszystko w jednym miejscu. Ale Biedroń jest głupi i o tym nie wie. I dociera do tych baranów, którzy chcą wyprowadzenia religii ze szkół tak jakby ta była tam obowiązkowa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym wiem. Ale ludzie będą posyłać dzieci na religię. Dowozić do kościołów itp. Będą chcieli darmowych autobusów które Biedroń obiecuje :smile: Rodzice stracą czas, który mogliby poświęcić na coś innego. Spalą paliwo itp.

Generalnie koszt będzie większy niż tego katechety w szkole, bo zawsze jest taniej gdy masz wszystko w jednym miejscu. Ale Biedroń jest głupi i o tym nie wie. I dociera do tych baranów, którzy chcą wyprowadzenia religii ze szkół tak jakby ta była tam obowiązkowa :smile:

Generalnie to z tym transportem to pociag w kazdej gminie wymagalby polozenia ilu kilometrow torow? Bo mam wrazenie ze we wschodniej polsce tych torow jest niewiele

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_gmin_w_Polsce

 

 

http://www.siskom.waw.pl/kp-kolej-polska.htm

 

W Polsce jest 2500 gmin, a tylko 1600 stacji, z czego wiele oczywiście jest w tej samej gminie. Przecież gościu opowiada takie dyrdymały, że to się w pale nie mieści:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że jako obrazek to się sprzeda, to ten program jest po prostu niebezpieczny i świadczy o skrajnej głupocie osób za niego odpowiedzialnych nie mających zielonego pojęcia o polityce na szczeblu centralnym.

500 + też wydawało się nierealne :) może właśnie politycy muszą iść w skrajną głupotę i tak jak wspomniał Sebastian iść z paskami newsów oraz filmami Patryka Vegi żeby osiągnąć sukces. PiSowi z populizmem udało się z prawej strony to może ktoś wymyśli coś po lewej. ja nie kibicuje Biedroniowi i wolałbym w Polsce prawdziwą socjaldemokracje a nie jakieś podróby typu Palikot, Biedroń czy Razem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 + też wydawało się nierealne :smile: może właśnie politycy muszą iść w skrajną głupotę i tak jak wspomniał Sebastian iść z paskami newsów oraz filmami Patryka Vegi żeby osiągnąć sukces. PiSowi z populizmem udało się z prawej strony to może ktoś wymyśli coś po lewej. ja nie kibicuje Biedroniowi i wolałbym w Polsce prawdziwą socjaldemokracje a nie jakieś podróby typu Palikot, Biedroń czy Razem

500+ wydawało się nierealne tylko totalnej opozycji i zostało wprowadzone bardzo szybko bez żadnych problemów. Pomysły Biedronia to jest science fiction. Jeżeli obecnie minimalna emerytura wynosi 1029 złotych i jest opodatkowana, a Biedroń chce to podnieść do 1600 bez podatków i przyznać to niezależnie od płacenia składek, to przecież to są kwoty rzędu kilkudziesięciu miliardów złotych. A to tylko jeden z wielu pomysłów kosztujących miliardy złotych.

 

A już nie mogę się doczekać aż RappaR napisze co myśli o rozwiązaniu problemu kolejek do specjalistów poprzez napisanie ustawy w której ktoś napisze, że pacjent musi trafić do specjalisty w ciągu 30 dni. Czekam tylko aż Biedroń ustawowo zniesie biedę.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500+ wydawało się nierealne tylko totalnej opozycji i zostało wprowadzone bardzo szybko bez żadnych problemów. Pomysły Biedronia to jest science fiction. Jeżeli obecnie minimalna emerytura wynosi 1029 złotych i jest opodatkowana, a Biedroń chce to podnieść do 1600 bez podatków i przyznać to niezależnie od płacenia składek, to przecież to są kwoty rzędu kilkudziesięciu miliardów złotych. A to tylko jeden z wielu pomysłów kosztujących miliardy złotych.

 

A już nie mogę się doczekać aż RappaR napisze co myśli o rozwiązaniu problemu kolejek do specjalistów poprzez napisanie ustawy w której ktoś napisze, że pacjent musi trafić do specjalisty w ciągu 30 dni. Czekam tylko aż Biedroń ustawowo zniesie biedę.

 

 

To już jutro ! :smile:

 

Ale Koelner ma rację co do tych pasków. 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jutro ! :smile:

Poniekąd chyba myśli, że zniesie biedę ustalając według zapowiedzi pensję minimalną na poziomie 3100 złotych.

 

A przecież będziemy mieć niższe rachunki, bo za internet nie trzeba będzie płacić, bo będzie darmowy. Tak jak w Słupsku Biedroń obiecał w kampanii darmowy internet w Słupsku i...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd chyba myśli, że zniesie biedę ustalając według zapowiedzi pensję minimalną na poziomie 3100 złotych.

 

A przecież będziemy mieć niższe rachunki, bo za internet nie trzeba będzie płacić, bo będzie darmowy. Tak jak w Słupsku Biedroń obiecał w kampanii darmowy internet w Słupsku i...

 

Z tą pensją minimalną to jest całkiem zabawne, bo przecież ktoś za to musi zapłacić :) Już sobie wyobrażam to zdziwienie. Mleko po 5 zł. benzyna po 6, parówki po 25 szynka po 50 :) Wizyta hydraulika 300 zł za godzinę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program Biedronia socjał i lewactwo

niewiele go różni od PO i reszty w zakresie szeroko rozumianego lewactwa

 

a w zakresie socjału niewiele się różni od PiS - wszystko się da obiecać a nawet zrealizować

najlepszy przykład to obniżenie emerytur przy wzroście średniej długości życia, zwłaszcza obiecanie tego grupom krzykaczy tj służb mundurowych

licytacja na socjał jest w tym najlepsza - po co się martwić - zapłacą za to pokolenia naszych wnuków itd

 

kolejki do lekarzy i likwidacja kopalń chyba najbardziej mnie rozbawiły

każdy kolejny minister zdrowia to nieudacznik i do tej pory niestety ten kurs jest utrzymywany 

tutaj mamy tylko gaszenie pożarów i tworzenie nowych ognisk zapalnych

 

a lobby górnicze jest za silne to raz a dwa nie ma w tej chwili alternatywy dla węgla w krótkim czasie

 

jedyne co im życzę to legalizacji związków partnerskich i liberalizacja aborcji tak aby w końcu zamknąć te bezsensowne tematy

Edytowane przez drtoudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co im życzę to legalizacji związków partnerskich i liberalizacja aborcji tak aby w końcu zamknąć te bezsensowne tematy

Js to bym wolal zeby ktos w koncu odwaznie zalegalizowal zwiazki ze wszystkimi i wszystkim i zalegalizowal mordowanie wlasnego potomstwa minimum do 18 roku zycia zeby raz na zawsze zamknac te bezsensowne tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legalizacja aborcji do 12 tygodnia nie popieram, tak jak i samej aborcji

choć zarodek nie jest oczywiście dla mnie człowiekiem

ale to nie czas na takie dyskusje

 

mi tylko chodzi o to że są ludzie którzy mają inne poglądy w tej kwestii - i niech państwo takich ludzi nie blokuje 

 

a geje niech się hajtają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legalizacja aborcji do 12 tygodnia nie popieram, tak jak i samej aborcji

choć zarodek nie jest oczywiście dla mnie człowiekiem

ale to nie czas na takie dyskusje

 

mi tylko chodzi o to że są ludzie którzy mają inne poglądy w tej kwestii - i niech państwo takich ludzi nie blokuje 

 

a geje niech się hajtają

A co z ludźmi, którzy uważają, że można zabić swoje dziecko do 18 roku życia i chcą się ożenić w własnymi rodzicami? Dyskryminujesz ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500+ wydawało się nierealne tylko totalnej opozycji i zostało wprowadzone bardzo szybko bez żadnych problemów. Pomysły Biedronia to jest science fiction. Jeżeli obecnie minimalna emerytura wynosi 1029 złotych i jest opodatkowana, a Biedroń chce to podnieść do 1600 bez podatków i przyznać to niezależnie od płacenia składek, to przecież to są kwoty rzędu kilkudziesięciu miliardów złotych. A to tylko jeden z wielu pomysłów kosztujących miliardy złotych.

.

jeszcze wtedy nie była opozycją i nie hyła totalna, oj fluber a próbowałeś być neutralny. w 500 plus nie wierzyli nawet Ci co na nich głosowali :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze wtedy nie była opozycją i nie hyła totalna, oj fluber a próbowałeś być neutralny. w 500 plus nie wierzyli nawet Ci co na nich głosowali :smile:

Ale rozumiesz różnicę między zapowiedzią przebiegnięcia 100 metrów w 10 sekund, a przebiegnięcia 100 metrów w 3 sekundy?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj fluber a próbowałeś być neutralny.

O typie, ktory w tym temacie napisal jakies 100 razy, ze jest pisowcem lol.

 

Aha i taka refleksja przy okazji - niech ktos obieca, ze warunkiem promocji do - powiedzmy - klasy 5 szkoly podstawowej bedzie umiejetnosc zrozumialego wyrazania mysli to z miejsca ma moj glos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiesz różnicę między zapowiedzią przebiegnięcia 100 metrów w 10 sekund, a przebiegnięcia 100 metrów w 3 sekundy?:)

oducz się takich głupkowatych porównań , za dużo Rappara :) dla społeczeństwa 500 plus i obniżenie wieku emerytalnego to był sufit , Biedroń idzie dalej , taki mamy klimat. nie wygrasz wyborów obiecując nawet nie obniżenie podatkow ale a uregulowanie systemu podatkowego czy zmniejszenie biurokracji :) czy nawet usunięcie senatu jak SLD czy PO

O typie, ktory w tym temacie napisal jakies 100 razy, ze jest pisowcem lol.

 

.

ale próbował :) Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oducz się takich głupkowatych porównań , za dużo Rappara :) dla społeczeństwa 500 plus i obniżenie wieku emerytalnego to był sufit , Biedroń idzie dalej , taki mamy klimat. nie wygrasz wyborów obiecując nawet nie obniżenie podatkow ale a uregulowanie systemu podatkowego czy zmniejszenie biurokracji :) czy nawet usunięcie senatu jak SLD czy PO

ale próbował :)

A Twoim zdaniem wygram jak obiecam ciuchcie w kazdej gminie, zamkne wszystkie kopalnie i opodatkuje tace?

 

Raczej w tym temacie caly czas probuje byc subiektywny wiec nie wiem o co kaman z tym probowaniem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprowadzenie religii ze szkół?

Nie przeszkadza mi religia w szkole ale sposób jej finansowania i brak wpływu głównego płatnika na wybór katachety już tak

Nie przeszkadza mi religia ale już w wieku szkołach brak alternatywy w postaci rzetelnych zajęć z etyki już tak

Nie przeszkadza mi religia w szkołach ale już skupianie się tylko na jednej religii już wydaje się nie do końca w porządku.

Albo niech zmienia nazwę na religię rzymskokatolicką albo jeśli ma to być przedmiot religia niech uczy o religiach, bo z tego co mi wiadomo Konstytucja nie nakazuje wyznawać tylko Naszą religie

Sam wracam do Kościoła po dłuższej przerwie ale to zasługa nowego Księdza i przede wszystkim Papieża.

 

Natomiast monopol na katolicyzm z szkołach i sposób w jaki się to odbywa wymaga od lat reformy i piszę to jako świadomy ojciec wychowujący syna na Katolika

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.