Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo duża akceptacja tutaj panuje dla trucicieli wołowiny

ciekawe co powiecie jak w końcu od tego syfu ktoś naprawdę zginie

 

najlepsze że każdy w tym temacie wypowiada się jak ekspert i usprawiedliwia nieco takie działania powołując się na innych

Nie zauwazylem. Ktore wypowiedzi oceniasz jako wyraz akceptacji dla, jak to nazwales, trucicieli wolowiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posty Delta Sebastiana 

 

nie interesuje mnie los branży w Polsce, interesuje mnie mój los jako konsumenta

każde oszustwo trzeba tępić nawet jeżeli branża ucierpi

Ale o jakie konkretne wypowiedzi chodzi? Mam wrażenie, że błędnie interpretujesz ich posty.

 

W jaki sposób robienie z tej sprawy międzynarodowego skandalu ma poprawić Twój los jako konsumenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie widzę tu międzynarodowego skandalu

tylko złą prasę polskiej wołowiny

 

krytyka TVN za ujawnienie jest nie na miejscu

tak jak pisanie że w Niemczech takiej rzeczy się ukrywa

Jeżeli rządy zagranicznych krajów wprost nawołują do tego, by nie kupować polskiej wołowiny ( a 90% polskiej wołowiny idzie na eksport) to mamy do czynienia z międzynarodowym skandalem i poważnym kryzysem.

 

Myślę, że krytyka TVN za ujawnienie sprawy jest nie na miejscu, natomiast krytyka TVN za to, że przygotowywali przez pewien czas materiał w tajemnicy nie informując służb o całej sytuacji (gdy to mięso w tzw. międzyczasie wędrowało po Europie i było tam spożywane), jest już bardzo na miejscu.

 

Nie chodzi o to, gdzie się co ukrywa, natomiast nagłośnienie tej sytuacji nie jest korzystne dla konsumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo duża akceptacja tutaj panuje dla trucicieli wołowiny

ciekawe co powiecie jak w końcu od tego syfu ktoś naprawdę zginie

 

najlepsze że każdy w tym temacie wypowiada się jak ekspert i usprawiedliwia nieco takie działania powołując się na innych

 

posty Delta Sebastiana 

 

nie interesuje mnie los branży w Polsce, interesuje mnie mój los jako konsumenta

każde oszustwo trzeba tępić nawet jeżeli branża ucierpi

 

Przecież tam się rozbiło o hajsy i januszowanie :D (a zrobiono skandal pt "truciciele!")

 

Jako konsument wcześniej też wcinałeś mięso leżaków i krów z chorobami (takie mięso jest dopuszczane do handlu nie tylko w PL tak btw).

 

Smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostra:

https://twitter.com/Crimestory68/status/1091956550112104448

 

https://twitter.com/Bart_Wielinski/status/1091972844764975104

 

 

Ja co innego miałem na myśli:) Ale widzę, że grunt pod robienie z siebie męczenników za prawdę jest już przygotowywany.

 

Jeszcze Ad 1

To jest taka grupa debili, że ręce opadają:

https://twitter.com/SzymonKrawiec/status/1091836904742572032

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z tym walczyć w prosty sposób. Zgłaszając takie rzeczy służbom weterynaryjnym ( w tym przypadku) i robiąc normalne reportaże. Dając rzetelne paski albo w ogóle ich nie dając. Wrzucając to jako news dnia szkodzisz i to bardzo. Na tym reportażu mnóstwo osób straciło pieniądze mimo, że są w ogóle niezwiązani z tą sprawą. Jedyną ich winą jest to, że hodują lub sprzedają wołowinę.

to jest sensacje, ludzie to oglądają. tak jak byłem korwinistą za małolata i wszędzie widziałem propagandę lgbt. pogadałem przez znajomego z dość sławnym polskim reżyserem i powiedział, „ wiesz w naszym środowisku dość dużo tego a teraz można to robić tym bardziej że ludzie lubią sensację , nie lubią oglądać filmów z rodziną 2+2 gdzie mają psa tylko musi być show coś intrygującego” my jesteśmy na etapie Vegi czyli gdzieś lata 80-90 w usa, z dziennikarstwem też tak jest, a że komuś odbije się na kieszeni trudno, ludzie i tak wydadzą te pieniądze i kupią wieprzowinę albo kurczaki czy przejdą na wegę. jak chodzę do chińczyka na obiad to też widzimy że w okolicy nie ma żadnego bezdomnego psa ale intak będę tam jadł, może jestem za mało wrażliwy czy wszędzie niemcy , żydzi i ruskie maczają palce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest sensacje, ludzie to oglądają. tak jak byłem korwinistą za małolata i wszędzie widziałem propagandę lgbt. pogadałem przez znajomego z dość sławnym polskim reżyserem i powiedział, „ wiesz w naszym środowisku dość dużo tego a teraz można to robić tym bardziej że ludzie lubią sensację , nie lubią oglądać filmów z rodziną 2+2 gdzie mają psa tylko musi być show coś intrygującego” my jesteśmy na etapie Vegi czyli gdzieś lata 80-90 w usa, z dziennikarstwem też tak jest, a że komuś odbije się na kieszeni trudno, ludzie i tak wydadzą te pieniądze i kupią wieprzowinę albo kurczaki czy przejdą na wegę. jak chodzę do chińczyka na obiad to też widzimy że w okolicy nie ma żadnego bezdomnego psa ale intak będę tam jadł, może jestem za mało wrażliwy czy wszędzie niemcy , żydzi i ruskie maczają palce?

 

Rany Koelner... styl gdzieś zgubiłeś :)

 

Problem leży w tym, że trzeba mieć świadomość konsekwencji. Trzeba mieć świadomość, że na takim rynku hurtowym ceny są bardzo podobne wszędzie a konkuruje się jakością, terminowością, dobrą opinią i łatwością obsługi. Po pojawieniu się takiego artykułu konkurencja natychmiast poczuła krew. Co to za problem zadzwonić do takiej centrali McDonalda i zadać pytanie czy w ich hamburgerach nie ma mięsa z chorych polskich krów ? A reszta robi się sama. 

 

I to jest ze szkodą dla nas wszystkich, naprawdę. Gospodarka to system naczyń połączonych, łącznie z systemem podatkowym. Na końcu za takie coś zawsze oberwie obywatel. 

 

A... tego mięsa było 9,5 tony, z tego 2,7 tony pojechało za granicę. Dla porównania i zobaczenia skali, w 2016 roku wyeksportowaliśmy  363,1 tysięcy ton wołowiny. W pierwszym kwartale roku 2018 wyeksportowaliśmy 108 tysięcy ton wołowiny.

 

A w zachodniej prasie - zatruta wołowina z Polski.. I masz później takich drtoduich.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany Koelner... styl gdzieś zgubiłeś :)

 

Problem leży w tym, że trzeba mieć świadomość konsekwencji. Trzeba mieć świadomość, że na takim rynku hurtowym ceny są bardzo podobne wszędzie a konkuruje się jakością, terminowością, dobrą opinią i łatwością obsługi. Po pojawieniu się takiego artykułu konkurencja natychmiast poczuła krew. Co to za problem zadzwonić do takiej centrali McDonalda i zadać pytanie czy w ich hamburgerach nie ma mięsa z chorych polskich krów ? A reszta robi się sama.

 

I to jest ze szkodą dla nas wszystkich, naprawdę. Gospodarka to system naczyń połączonych, łącznie z systemem podatkowym. Na końcu za takie coś zawsze oberwie obywatel.

 

A... tego mięsa było 9,5 tony, z tego 2,7 tony pojechało za granicę. Dla porównania i zobaczenia skali, w 2016 roku wyeksportowaliśmy 363,1 tysięcy ton wołowiny. W pierwszym kwartale roku 2018 wyeksportowaliśmy 108 tysięcy ton wołowiny.

 

A w zachodniej prasie - zatruta wołowina z Polski.. I masz później takich drtoduich..

może dlatego tak do tego podchodzę ponieważ bawie się w akcje a tam plotki, artykuły dość mocno wpływają na rynek. zależy od perspektywy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "trzeci i nowy".

 

Palikot, Kukiz startowali z takim samym impetem i świeżoścą. Teraz pewnie z 8-10% w wyborach dostanie i w 2024 roku nikt o Biedroniu pamiętać nie będzie.

Ale mógłby facet chociaż Konstytucję przeczytać, zanim się będzie darł ze sceny "Zlikwidujemy klauzulę sumienia"...

 

Przynajmniej facet ma jakiś program, głupi co prawda strasznie, ale przynajmniej ma:

Wprowadzimy limit 30 dni oczekiwania na lekarza specjalistę. Po tym czasie za wizytę prywatną zapłaci NFZ

 

Do 2035 r. zamknę wszystkie kopalnie węgla w Polsce

 

Stworzymy urząd Rzecznika Praw Przyrody, zakażemy hodowli zwierząt futerkowych i nie wpuścimy cyrków, w których występują zwierzęta

 

Zagwarantujemy kobietom prawo do bezpiecznego przerywania ciąży do 12. tygodnia

 

Zlikwidujemy klauzulę sumienia

 

Wprowadzimy rzetelną edukację seksualną

 

Rozszerzymy naukę języka angielskiego, aby każdy z uczniów biegle nim władał, gdy będzie kończył szkołę, tak aby żadne dziecko nie musiało chodzić na korepetycje

 

Uzupełnieniem skoku cywilizacyjnego będzie darmowy szybki internet w całym kraju

 

W naszej Polsce nikomu nie będziemy mówić z kim może brać ślub, a z kim nie. Odważnie wprowadzimy związki partnerskie i ustawową równość małżeńską

 

Wprowadzimy nieopodatkowaną emeryturę minimalną w wysokości 1600 złotych dla każdego 

 

Program 500 plus zmienimy tak, aby obejmował pierwsze dziecko

 

Zlikwidujemy fundusz kościelny i opodatkujemy tacę. Wycofamy lekcje religii ze szkół. A zwieńczeniem tego będzie renegocjacja konkordatu. Nie będziemy klęczeli przed biskupami

 

Zagwarantujemy transport publiczny jako obowiązek samorządu finansowany przez państwo, aby autobus był w każdej gminie, a pociąg dojeżdżał do każdej gminy

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mógłby facet chociaż Konstytucję przeczytać, zanim się będzie darł ze sceny "Zlikwidujemy klauzulę sumienia"...

 

Przynajmniej facet ma jakiś program, głupi co prawda strasznie, ale przynajmniej ma:

z tym angielskim to dobry pomysł i o funduszu kościelnym. może te 5% da rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym angielskim to dobry pomysł i o funduszu kościelnym. może te 5% da rade

No tak, świetny, tylko nie wiem czemu tak skromnie, ja bym zaproponował rozszerzyć godziny z 3 języków obcych, żeby każde dziecko biegle mówiło po angielsku, niemiecku i rosyjsku. Czemu nie? :smile:

 

Odsyłam do mojego ostatniego posta w temacie rozważań o KK, tam jest mniej więcej wyjaśnione finansowanie KK.

 

Poza tym, że jako obrazek to się sprzeda, to ten program jest po prostu niebezpieczny i świadczy o skrajnej głupocie osób za niego odpowiedzialnych nie mających zielonego pojęcia o polityce na szczeblu centralnym.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając absurdalność tego programu, brakuje mi wyjaśnień skąd on weźmie pieniądze przynajmniej na stworzenie możliwości zamknięcia kopalń. Skąd on wyczaruje energię? O energii odnawialnej do 2035 jako głównym źródle energii możemy raczej zapomnieć. O energii jądrowej nawet nie marzę (on też chyba raczej z tych atomosceptycznych). Więc co w zamian? Dupe Niemcom i Kacapom nadstawimy jeszcze bardziej?

 

Niepoważny program, ale swoich zwolenników w narodzie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.