Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie relacjonowania ważnych wydarzeń przez nasze postPRLowskie media i funkcjonariuszy poprzebieranych za dziennikarzy głównego nurtu.

http://www.uziemkiewicza.pl/2015092972/blog-naczelnego/72-gry%C5%BA%C4%87-dud%C4%99-czyli-gnojki-udaj%C4%85ce-dziennikarzy

Rzadko kiedy? A to nie powinien wtedy, kiedy wyzywał ludzi od kretynów, co go poprawiali, że Jaworowski to lekarz, a nie fizyk jak to wyczytał na angielskiej wikipedii, że to physician?

Gość walił z taką arogancją takie babole i kłamał w takich rzeczach, że nawet przyćmiewa tym swój felieton o tym, że PO wprowadziło ustawę o małorolnych rolnikach, bo go Tusk nie lubi. 

sorki ze dopiero teraz, ale weekendowałem się poza Warszawą

 

Masz rację twierdząc że 24.8, bo tyle dokładnie wynosiło poparcie dla PiSu to może nie jest mało, ale tendencja był zdecydowanie zniżkowa

W poprzednim sondażu na kaczyńskich chciało głosować prawie 5% ludzi wiecej, a nie był to jedyny spadek, bo z tego co pamiętam (z małymi odchyłkami) PiS leciał w dół, a jeszcze gorzej miał sie Lech kaczyński, na którego na dzień 31.03.2010 chciało głoswać niecałe 19% ludzi i też genetralnie było tak, że to poprcie regularnie sie obniżało.

Społeczeństwo przed Smoleńskiem było raczej przychylne PO bo ludzie świeżo mieli w pamięci Giertycha i Leppera ministrów i kilka innych grzechów Jarka, którego najzwyczajniej nikt nie lubił (i nie lubi), dlatego to uporczywe pchanie go na pierwszy plan samo w sobie było strzałem w stope prawa i sprawiedliwości. no i sztab odpowiedzialny za PR Platformy wdeptywał wówczas speców PiSu w ziemię

Zależy, kojarzę że był jakiś sondaż w kwietniu 2010, który Lechowi dawał zwycięstwo w wyborach. Ale PiS zyskuje przede wszystkim na tym, że każdy ma dość PO, brak jakiejkolwiek znaczącej opcji prawo, bo wciągnął Polska Razem, a LPR nie ma i ostatnio na imigrantach. Smoleńsk, nie Smoleńsk i tak by został żelazny elektorat, a zwycięstwo będzie miał raczej pomimo katastrofy, niż dzięki niej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RappaR za zwrócenie uwagi, że Józek coś w końcu odpisał.

 

PiS nie odpuści Smoleńska bo tym scementowal swój twardy elektorat, tym zyskał kilkanaście procent w wyborach na prezydenta 5 lat temu

Zapytałem jak to obliczyłeś, ale odpisałeś tylko RappaRowi.

 

sorki ze dopiero teraz, ale weekendowałem się poza Warszawą

 

Masz rację twierdząc że 24.8, bo tyle dokładnie wynosiło poparcie dla PiSu to może nie jest mało, ale tendencja był zdecydowanie zniżkowa

W poprzednim sondażu na kaczyńskich chciało głosować prawie 5% ludzi wiecej, a nie był to jedyny spadek, bo z tego co pamiętam (z małymi odchyłkami) PiS leciał w dół, a jeszcze gorzej miał sie Lech kaczyński, na którego na dzień 31.03.2010 chciało głoswać niecałe 19% ludzi i też genetralnie było tak, że to poprcie regularnie sie obniżało.

Społeczeństwo przed Smoleńskiem było raczej przychylne PO bo ludzie świeżo mieli w pamięci Giertycha i Leppera ministrów i kilka innych grzechów Jarka, którego najzwyczajniej nikt nie lubił (i nie lubi), dlatego to uporczywe pchanie go na pierwszy plan samo w sobie było strzałem w stope prawa i sprawiedliwości. no i sztab odpowiedzialny za PR Platformy wdeptywał wówczas speców PiSu w ziemię

 

Oczywiście minęło już ponad 5 lat i tak mnie jak i Tobie sie troche fakty zatarły, do tego wiadomo jak należy postrzegać sondaże przygotowane przez różne "niezależne" instytuty. ja powołuje sie na ten z Dziennika Gazeta Prawna. Prawda jest taka, że katastrofa w Smoleńsku najbardziej pomogła właśnie tej partii (choc daleki jestem od stwierdzeń palignija że zamach zlecił Jarek), bo skazywany na porażkę kandydat PiSu w wyborach po tej tragedii miał jakoś ok 48% chyba. Tak to sie ma ta nasza narodowa solidarność z ofiarami, taka cecha naszego społeczeństwa, że na współczucie mozna u nas zrobić sobie troche hajsu/procentów w wyborach etc

Szkoda ze potem przerodziło się to w czystą nienawiść, ale jeśli ktoś wini za to tylko PO to jest w błędzie bo to u Jarka wystapił syndrom "obraziłem się na cały świat i to jest wina PO" po przegranej

Obalmy może mit prostymi faktami.

 

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,7822503,Wybory_2010__Sondaz__GW___Komorowski_wygralby_w_pierwszej.html

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/jarosaw-bez-szans-na-paac_136957.html

 

Tak wyglądały sondaże Jarka bezpośrednio po tragedii. Zmieniało się to sukcesywnie w krótkiej kampanii na jego korzyść, dzięki czemu zdobył 36,5% w pierwszej turze, a 2 tygodnie później 47%.

Dlaczego? Gdyby było tak jak stwierdziłeś, że to dzięki Smoleńsku, to powinno to być widoczne już w sondażach, o których mowa w przytoczonych przeze mnie linkach. Widać jednak wyraźnie, że przewaga pojawiła się później. Dlatego jasnym jest, że to nie dzięki tragedii Kaczyński zyskał w wyborach kilkanaście punktów procentowych poparcia.

Odpowiedź jest prosta: zyskał, bo za przeciwnika miał gościa, który jak nie popisywał się znajomością "ortografi", to wiedzą o Unii Europejskiej obejmującej Norwegię, bez przerwy wykazując się właściwym sobie wdziękiem wypowiadając się na temat powodzi czy jakikolwiek inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat Duda nie wygląda na osobę, co pali mosty. Może i dopiero półtorej miesiąca, ale wydaje mi się najlepszym prezydentem w historii Polski. Nie za to co robi, bo bądźmy szczerzy - prezydent gówno może, to i Duda gówno zrobił. Za to jak się prezentuje, teraz tylko liczyć by nie popełniał żadnych gaf, chociaż ma ułatwione zadanie po Komorowskim, który nisko zawiesił pod tym względem poprzeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywołane przeze mnie teorie pojawiają się pod spiskowymi filmikami i artykułami, mają często kilkaset plusików/lajków/łapek i mnóstwo komentarzy je popierających. A jak znajdzie się ktoś, kto nie zgadza się z nimi to dostaje setki minusików i zostaje określony ,,żydem", ,,pedałem", ,,lewakiem", ,,zdrajcą Polski".

 

Owszem, wyborcy PO czy SLD wyśmiewają się np. z tego, że pisiaki wszędzie widzą spiski albo z tego, że Jaruś jest kurduplem, nie ma rodziny i nawet nie był internowany. Często nie są to argumenty najwyższych lotów, zdarzają się nawet chamskie żarty, ale serio chcesz to porównywać z sugerowaniem, że Tusk i Bronek zamordowani polską delegację i już niedługo powinni za to wisieć?

CQBGPh6W8AARSWc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Duda jako reprezentant narodu na arenie międzynarodowej nie prezentuje się źle. Nie robi większych błędów, używa dosyć wyważonego języka. Może nie zgadzam się do końca z jego oceną sytuacji w kraju ale to inna sprawa.

Mnie bardziej wkurza to, że i PO i PIS w swojej kampanii zachowują się jak dwie pokłócone grupki nastolatków. Triki i brak możliwości współpracy nawet w najważniejszych sprawach dla kraju kosztem walki politycznej o władzę. Rozumiem chęć objęcia władzy, chęć wprowadzenia własnych reform, ale szkoda, że nie umieją oni raz na jakiś czas usiąść i dojść do porozumienia w totalnie najważniejszych sprawach dla bezpieczeństwa jak uchodźcy, emerytury czy wojna na Ukrainie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bloku mieszkają jeden pod drugim odpowiednio:

3 piętro – kilku arabów

2 piętro – Grek

1 piętro – Węgier

parter – Niemiec i naprzeciwko Polak

 

Araby tak zasrały kibel, że u Greka pękła rura i całe gówno zaczęło się rozlewać po jego mieszkaniu. Niestety Greka nie ma w domu, bo mu Niemiec kazał na mieście zbierać puszki w celu odpracowaniu długu. Gówno zaczęło przesiąkać do Węgra, Węgier leci po Niemca, żeby razem wpaść do Greka i Arabów i zrobić porządek. Zdziwiony słyszy od Niemca, że on nie będzie nic robił, bo i tak ma już trochę osraną chatę i może przyjąć więcej gówna. Smutny Węgier wraca do siebie i sam coś próbuje uszczelniać ale słabo mu to idzie. Niemiec zanim się zorientował co zrobił stoi już po pas w tym syfie. Nie może się już ruszyć z własnego mieszkania, więc woła Polaka. Polak wpada do Niemca a ten od razu z mordą, że w ramach solidarności Polak ma zabrać część tego gówna, bo on już sobie nie radzi. Polak protestuje, ale Niemiec mówi, że wypierdoli go z bloku jak się nie będzie słuchał. Blok w końcu jest jego. Polak dalej protestuje, ale w końcu Niemiec go przekonuje że na początek musi wziąć tylko trochę gówna i jak je rozsmaruje povcałej swojej podłodze, to w sumie poza ogólnym smrodem, nikt nic nie zauważy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duda w ONZ fajne przemówienie trzasnął.

 

Niby wszyscy wiedzą o kogo chodzi, ale bez żadnych bezpośrednich zarzutów, wspomniał kilku większych i mniejszych polaków. Przesłanie dobre.

 

Zaufania do niego nadal nie ma, ale jeśli się wyrobi to może być ciekawą opcją.

 

Dość już tych PO-PiSów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W bloku mieszkają jeden pod drugim odpowiednio:

3 piętro – kilku arabów

2 piętro – Grek

1 piętro – Węgier

parter – Niemiec i naprzeciwko Polak

 

Araby tak zasrały kibel, że u Greka pękła rura i całe gówno zaczęło się rozlewać po jego mieszkaniu. Niestety Greka nie ma w domu, bo mu Niemiec kazał na mieście zbierać puszki w celu odpracowaniu długu. Gówno zaczęło przesiąkać do Węgra, Węgier leci po Niemca, żeby razem wpaść do Greka i Arabów i zrobić porządek. Zdziwiony słyszy od Niemca, że on nie będzie nic robił, bo i tak ma już trochę osraną chatę i może przyjąć więcej gówna. Smutny Węgier wraca do siebie i sam coś próbuje uszczelniać ale słabo mu to idzie. Niemiec zanim się zorientował co zrobił stoi już po pas w tym syfie. Nie może się już ruszyć z własnego mieszkania, więc woła Polaka. Polak wpada do Niemca a ten od razu z mordą, że w ramach solidarności Polak ma zabrać część tego gówna, bo on już sobie nie radzi. Polak protestuje, ale Niemiec mówi, że wypierdoli go z bloku jak się nie będzie słuchał. Blok w końcu jest jego. Polak dalej protestuje, ale w końcu Niemiec go przekonuje że na początek musi wziąć tylko trochę gówna i jak je rozsmaruje povcałej swojej podłodze, to w sumie poza ogólnym smrodem, nikt nic nie zauważy.

Serio śmieszy Cię to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.