Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna wyborczyni ma być argumentem? Serio?

 

Przywołane przeze mnie teorie pojawiają się pod spiskowymi filmikami i artykułami, mają często kilkaset plusików/lajków/łapek i mnóstwo komentarzy je popierających. A jak znajdzie się ktoś, kto nie zgadza się z nimi to dostaje setki minusików i zostaje określony ,,żydem", ,,pedałem", ,,lewakiem", ,,zdrajcą Polski".

 

Owszem, wyborcy PO czy SLD wyśmiewają się np. z tego, że pisiaki wszędzie widzą spiski albo z tego, że Jaruś jest kurduplem, nie ma rodziny i nawet nie był internowany. Często nie są to argumenty najwyższych lotów, zdarzają się nawet chamskie żarty, ale serio chcesz to porównywać z sugerowaniem, że Tusk i Bronek zamordowani polską delegację i już niedługo powinni za to wisieć?

Inna wyborczyni PO twierdziła, że Kaczyński chce wyjścia z unii. Kiedy jej udowodniłem, że jest kompletnie inaczej, powiedziała z wyrzutami, że Kaczyński chce by Polska odgrywała w UE większą rolę. Inną wyborczynią PO jest moja babcia, historia dłuższa i może nie na forum publiczne, ale uwierz mi - jest w najlepszym wypadku na poziomie tyych postów. Kolejnym argumentem wyborczym niech będzie Puzon  :panda: Generalnie wyborcy PO to są raczej osoby z kręgów, w których się nie obracam, więc te przykłądy są bardzo dużym odsetkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się po 25 października bardzo zdziwisz

 

PiS nie odpuści Smoleńska bo tym scementowal swój twardy elektorat, tym zyskał kilkanaście procent w wyborach na prezydenta 5 lat temu

 

Ciekawe czy gdyby do tej tragedii nie doszło PiS wciąż by funkcjonował w polskiej polityce, bo z tego co pamiętam poparcie społeczne dla Kaczyńskich leciało na mordę jak teraz PO

 

Totalnie jest inaczej niż piszez joseph. PiS zyskiwał wyborców jak walczył z układem, korupcją i całym tym polskim post-pzprowskim syfem:

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_parlamentarne_w_Polsce_(wyniki)

 

Wybory w 2007 przegrali bo właśnie Platoforma była w stanie wymyślić "IV RP" i przekonać Polaków, że nie jest w ich interesie "reset" Polski. PiS oczywiście tez zawalił sprawę bo zabrał się za wszystko na raz, w dodatku często działając na granicy prawa co można było bardzo łatwo wykorzystać. Myślę, że tamte doświadczenia dużo ich nauczyły i drugi raz tak kardynalnych błędów nie będą popełniać.

 

W 2011 ubyło im wyborców właśnie z powodu Smoleńska. Nie wiem jak to o Polakach świadczy, ale dobre 3/4 społeczeństwa miało wtedy podejście "nawet gdyby zrobiła to Rosja to lepiej tego nie wiedzieć". Jest to stosunkowo zrozumiałe bo ludzie mają swoje życie i wojna raczej jest im średnio na rękę. Najlepiej oddają to słowa Tuska, mistrza interpretacji sondaży (to jest jedna rzecz w której był wybitny), który tłumacząc dlaczego nie naciska na oddanie wraku powiedział "przecież wojny Rosji nie wypowiemy".

 

A wynik Jarka w wyborach to był wynik nie wiem - albo tabletek na których jechał po zamachu i które go spowolniły albo rozmyślnej taktyki pt. zmieniłem się, jestem łagodny, chcę spokoju.

 

 

Anyway - teraz jak mamy mniej więcej wyłożone programy gospodarcze można już z całą pewnością powiedzieć, że czekają Polskę ciężkie czasy, niezależnie kto wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie mieliśmy sporo wydarzeń dotyczących PiS:

- sugestię Stonogi, że na Jarka też znajdzie papiery i żeby ,,nie igrał z ogniem"

- Pawłowicz i ,,szkołę polską", która pisze ,,wziąść"

- wyrzucenie rzecznika PiS, który kpił z Prezesa za jego plecami o czym doniósł Jarkowi jakiś lizus

- aresztowanie męża pierwszej córki IV RP

Serio? I porównujesz to z serią afer i przekrętów obecnej władzy? Nie wierzę... "sugestie" pionka, jakieś gadki starej kobiety... poważnie, jesteś typowym "fanem" TVN i reszty, skoro takimi rzeczami się przejmujesz i bierzesz za jakieś poważne argumenty. 

 

A Stonoga... on już na każdego coś miał. Traktujesz kolesia serio?

7648f5b38fae3933f2dbe4f5e743b3d2.jpg

Mistrz byłby dumny, gdyby czytał nasze forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Pawłowicz i ,,szkołę polską", która pisze ,,wziąść"

 

zapomniałeś już o bulu i nadzieji?

 

ktoś tam wyżej pisał, że pis będzie straszyć Smoleńskiem. W jaki sposób? czy to na prawdę takie dziwne, że chcą w końcu wyjaśnić sprawę, która ciągnie się latami i nic do końca nie zostało ustalone, poza tym, że przez 5 lat jesteśmy ruchani w dupe przez ruskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy gdyby do tej tragedii nie doszło PiS wciąż by funkcjonował w polskiej polityce, bo z tego co pamiętam poparcie społeczne dla Kaczyńskich leciało na mordę jak teraz PO

http://polska.newsweek.pl/poparcie-dla-pis-spada-w-sondazach,56006,1,1.html

25%, faktycznie tragedia. PiS na Smoleńsku tylko straciło, przez to ich się często pokazuje jako bandę oszołomów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polska.newsweek.pl/poparcie-dla-pis-spada-w-sondazach,56006,1,1.html

25%, faktycznie tragedia. PiS na Smoleńsku tylko straciło, przez to ich się często pokazuje jako bandę oszołomów.

 

Jakby zupełnie było to poza ich kontrolą ze ich tak pokazują.

Złe media oj złe - wciskają im w usta te wszystkie dyrdymały :D

 

 

btw. Kaczor nie ma rodziny bo nie wiem czy jest ukrytym czy nie, ale gejem. Więc tu chyba naturalnie postępuje. Hmm naturalnie nienaturalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie PiS na Smoleńsku zyskało 

tego nie da się w tak prosty sposób prześledzić cyferkami choć ja z chęcią bym zrobił sondaż pt "wymień 3-5 powodów dla których głosujesz na dana partię" i wtedy pewnie mielibyśmy najlepszy obraz

wydaje mi się  i pisze to z dużą dozą pewności że:

1) dzięki Smoleńskowi mamy mit Lecha Kaczyńskiego męczennika, ofiary zamachu, męża stanu itp itd

2) Lech prawdopodobnie przegrałby wybory, nawet z gafą Bronkiem, nie byłoby wtedy współczucia itp nie bardzo byłoby na czym zbudować kampanii i kto wie czy to nie spowodowałoby ruchów rozłamowych w PiS

3) Smoleńsk cementuje twardy elektorat na poziomie 20-25% - to taka bariera dla PiS poniżej której nie spadną nawet pomimo wpadek czy to Jarka czy innych działaczy

4) mając ten twardy elektorat Jarek może sobie pozwolić na sięgnięcie po elektorat miękki olewając nieco w przekazie ogólnopolskim ten elektorat twardy poprzez chowanie Macierewicza i jemu podobnych oraz samego Jarka

5) twardy elektorat niechcący przyciąga resztę ludzi niezdecydowanych, gro ludzie przeciwnych PO głosuje na PiS nie z miłości ale jako na partie która ma największe szanse na pokonanie PO i odsunięcie ich od władczy (to samo było w przypadku PO i po części ciągle jeszcze jest)

Edytowane przez drtoudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co rzeknie Przem = fakt a my plebs mamy się tym zajmować zamiast pi*****ić trzy-po-trzy?

 

prowadź wodzu!

 

haha (bardziej męska wersji hihi!)

 

P.S: wodzu popraw literówkie (pare na paru), bo słabo będzie wyglądało Twoje wytykanie tego typu błędów w przyszłości

 

P.S2: aha i piszesz o tym, że nie przyklejasz łatek trzy posty po tym jak określiłeś mnie "ważniakiem z warszafki"

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polska.newsweek.pl/poparcie-dla-pis-spada-w-sondazach,56006,1,1.html

25%, faktycznie tragedia. PiS na Smoleńsku tylko straciło, przez to ich się często pokazuje jako bandę oszołomów.

sorki ze dopiero teraz, ale weekendowałem się poza Warszawą

 

Masz rację twierdząc że 24.8, bo tyle dokładnie wynosiło poparcie dla PiSu to może nie jest mało, ale tendencja był zdecydowanie zniżkowa

W poprzednim sondażu na kaczyńskich chciało głosować prawie 5% ludzi wiecej, a nie był to jedyny spadek, bo z tego co pamiętam (z małymi odchyłkami) PiS leciał w dół, a jeszcze gorzej miał sie Lech kaczyński, na którego na dzień 31.03.2010 chciało głoswać niecałe 19% ludzi i też genetralnie było tak, że to poprcie regularnie sie obniżało.

Społeczeństwo przed Smoleńskiem było raczej przychylne PO bo ludzie świeżo mieli w pamięci Giertycha i Leppera ministrów i kilka innych grzechów Jarka, którego najzwyczajniej nikt nie lubił (i nie lubi), dlatego to uporczywe pchanie go na pierwszy plan samo w sobie było strzałem w stope prawa i sprawiedliwości. no i sztab odpowiedzialny za PR Platformy wdeptywał wówczas speców PiSu w ziemię

 

Oczywiście minęło już ponad 5 lat i tak mnie jak i Tobie sie troche fakty zatarły, do tego wiadomo jak należy postrzegać sondaże przygotowane przez różne "niezależne" instytuty. ja powołuje sie na ten z Dziennika Gazeta Prawna. Prawda jest taka, że katastrofa w Smoleńsku najbardziej pomogła właśnie tej partii (choc daleki jestem od stwierdzeń palignija że zamach zlecił Jarek), bo skazywany na porażkę kandydat PiSu w wyborach po tej tragedii miał jakoś ok 48% chyba. Tak to sie ma ta nasza narodowa solidarność z ofiarami, taka cecha naszego społeczeństwa, że na współczucie mozna u nas zrobić sobie troche hajsu/procentów w wyborach etc

Szkoda ze potem przerodziło się to w czystą nienawiść, ale jeśli ktoś wini za to tylko PO to jest w błędzie bo to u Jarka wystapił syndrom "obraziłem się na cały świat i to jest wina PO" po przegranej

 

 

 

nie wie, czy było, ale FB mi cos takiego pokazał

http://telewizjarepublika.pl/polska-pozbawiona-prawa-weta-w-kwestii-podzialu-uchodzcow-tak-zdecydowal-donald-tusk,23897.html

prawda czy fejk?

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.