Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

przekładasz 1000 czołgów (dokładnie 700) nad 9 miesiącami (wrzesień-maj) przygotowań do wojny Wielkiej Brytanii i Francji. 

czy ktoś oprócz mnie nie uważa to za śmieszne, czy Rappar ma rację? 

rozumiem już Twoja zaczepki. 

Tak, bo wiem co to plan Dyle i jego konsekwencje, a ty nie. 

 

czytałem to w pamiętnikach Edena lub Herwartha. ale wystarczy w google wpisać i zrobiłem to za Ciebie abyś już nie musiał się pocić.

http://prawy.pl/37-historia/rocznica/1648-pakt-ribbentrop-molotow-czyli-iv-rozbior-polski-23-viii-1939-r

Mniej znany jest fakt, że już 25 sierpnia sekretarz ambasady niemieckiej w Moskwie Hans-Heinrych Herwartha von Bittenfeld przekazał treść tajnego protokołu przedstawicielowi ambasady USA (ambasador Charles E. Bohlen), wkrótce poznali jego treść Anglicy (Lord Halifax - 27 VII) i Francuzi, tu należy szukać klucza do ich bierności na początku wojny i oczekiwania na wkroczenie do Polski Armii Czerwonej. Mimo tej wiedzy Anglicy interweniowali u marszałka Rydza-Śmigłego, aby opóżniał mobilizacje wojska.

http://wpolityce.pl/polityka/165565-plk-jozef-beck-wzlot-i-upadek-polityka-zagraniczna-ii-rp-cz-2-odrzucajac-warunki-hitlera-beck-postapil-logicznie-widzial-jaki-los-spotkal-negocjujaca-czechoslowacje

 

 

to jest ten sam artykuł ale jak wpiszesz sobie w necie to też angielskie strony wyskakują i z tego co pamiętam to w Ribbentrop-beck chyba pisał o tym Zychowicz  ale u Edena chyba też to jest. 

w pamiętnikach Edena na pewno to jest , sam opisywał dokładnie ostatnie dni sierpnia. i mam tę datę w notatkach z wykładu profesora Nurka z UG. 

więc słowa rewelacja nie wiem jak skomentować. 

Sęk w tym, że z tego co wiem tego w żródłach nie ma. Jest to wtórne, Mazur szukał potwierdzenia w dokumentacji i nie znalazł. 

 

no tak bo Stalin szybciej przerzuciłby Armię przez pół Europy i całą Azję niż Hitler z ziem zachodnich do Zagłębia Ruhry :grin:

Stalin nie przerzucił ani jednego żołnierza, po prostu to była osoba, która nie chciała żadnych dwóch frontów etc. Był metodyczny i nie chciał zaczynać spraw w Europie nie unormowawszy dalekiego wschodu. Znowu pozostaje Ci tylko zaczepka. 

 

No właśnie nie była. Mało książek na ten temat powstało?

 

Ale bottom line jest taki, że interes trzeba oceniać z perspektywy podejmowania działań a nie ich skutków.

Dokładnie - i w momencie podejmowania działań nie było to w interesie. Tyle, że nie wiem czy wiesz, ale Hitler do najbardziej racjonalnych osób w historii nie należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo wiem co to plan Dyle i jego konsekwencje, a ty nie. 

 

 

 

to jest Twoje subiektywne zdanie, że 700 czołgów > 9 miesięcy przygotowań 

ale masz prawo , nic innego po tej dyskusji Ci nie zostało.

 

 

 

Stalin nie przerzucił ani jednego żołnierza, po prostu to była osoba, która nie chciała żadnych dwóch frontów etc. Był metodyczny i nie chciał zaczynać spraw w Europie nie unormowawszy dalekiego wschodu. Znowu pozostaje Ci tylko zaczepka. 

 

żadna osoba nie chce dwóch frontów. ale jeśli uważasz, że ta potyczka z wojskami japońskimi była powodem to masz prawo.

tutaj masz artykuł

http://obserwatorium.neon24.pl/post/74264,17-wrzesnia-dlaczego-wtedy

bardziej podoba mi się teoria tego Pana niż Twoja.

 

 

i dalej nie mam odpowiedzi na pytanie

Dlaczego nie było w interesie WB i Francji pomagać Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest Twoje subiektywne zdanie, że 700 czołgów > 9 miesięcy przygotowań 

ale masz prawo , nic innego po tej dyskusji Ci nie zostało.

Nie 700 czołgów, tylko pancerna pięść, która odcięła grupy armii A i B. Skoro nie jesteś w stanie zrozumieć tego, cóż. Pozostaje mi tylko współczucie. 

 

żadna osoba nie chce dwóch frontów. ale jeśli uważasz, że ta potyczka z wojskami japońskimi była powodem to masz prawo.

tutaj masz artykuł

http://obserwatorium.neon24.pl/post/74264,17-wrzesnia-dlaczego-wtedy

bardziej podoba mi się teoria tego Pana niż Twoja.

Ta teza ma pewien niedostatek. Mianowicie sugeruje, że dopiero po Abeville dowiedział się, że alianci nie dokonają ofensywy. Wiedział o tym już sporo wcześniej podczas negocjacji na temat sojuszu polsko-angielsko-francusko-sowieckiego, kiedy został o tym poinformowany. 

 

i dalej nie mam odpowiedzi na pytanie

Dlaczego nie było w interesie WB i Francji pomagać Polsce?

Odpowiedziałem Ci już - ponieważ nie widzieli w tym żadnych korzyści. I wypowiedzieli tę wojnę wbrew sobie pod presją społeczeństwa i parlamentu. Chamberlain był temu przeciwny i zgodził się dopiero pod groźbą upadku gabinetu, Francuzi ulegli naciskom brytyjskim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 700 czołgów, tylko pancerna pięść, która odcięła grupy armii A i B. Skoro nie jesteś w stanie zrozumieć tego, cóż. Pozostaje mi tylko współczucie. 

 

 

 

ale piszesz o wydarzeniach z maja 1940 pomijając to co mogłoby się wydarzyć w 1939. jak dalej tego nie rozumiesz to mi przykro. 

jeśli chodzi o współczucie to bardzo niska odpowiedź z Twojej strony. ponieważ logiki w Twoim rozumowaniu nie ma za grama , to jest dyskusja alternatywna a Ty się upierasz jakbyśmy rozmawiali o faktach.

wszystkie Twoja informacje można wyczytać z wikipedi. mi nie zależy abyś zmieniał tylko słówka z "700 czołgów" na "pancerna pięść" tylko napisał dlaczego uważasz, że Niemcy mieliby mniejsze szanse w połowie września 1939 z Francją niż w maju 1940 mimo, że pisałeś jak to z biegiem czasu alianci byliby silniejsi i nie byłoby im na rękę iść jak najszybciej na wojnę co jest oczywistą oczywistością. 

przecież sam pisałeś o braku mobilizacji we wrześniu 1939 roku a w maju 1940 mieliśmy już do czynienia z bardziej gotową armią a została szybciej rozjechana niż Żydzi podczas Powstania w Gettcie Warszawskim. 

 

 

 

Ta teza ma pewien niedostatek. Mianowicie sugeruje, że dopiero po Abeville dowiedział się, że alianci nie dokonają ofensywy. Wiedział o tym już sporo wcześniej podczas negocjacji na temat sojuszu polsko-angielsko-francusko-sowieckiego, kiedy został o tym poinformowany. 

 

teraz można dyskutować czy Stalinowi były potrzebne dwa wydarzenia:

a) Żukow

B) Abbeville

 

 

 

 

Odpowiedziałem Ci już - ponieważ nie widzieli w tym żadnych korzyści. I wypowiedzieli tę wojnę wbrew sobie pod presją społeczeństwa i parlamentu. Chamberlain był temu przeciwny i zgodził się dopiero pod groźbą upadku gabinetu, Francuzi ulegli naciskom brytyjskim. 

 

to "nie widzieli" czy "nie było" w ich interesie? k****, Rappar skoncentruj się się ponieważ rozmowa z Tobą robi się męcząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale piszesz o wydarzeniach z maja 1940 pomijając to co mogłoby się wydarzyć w 1939. jak dalej tego nie rozumiesz to mi przykro. 

jeśli chodzi o współczucie to bardzo niska odpowiedź z Twojej strony. ponieważ logiki w Twoim rozumowaniu nie ma za grama , to jest dyskusja alternatywna a Ty się upierasz jakbyśmy rozmawiali o faktach.

wszystkie Twoja informacje można wyczytać z wikipedi. mi nie zależy abyś zmieniał tylko słówka z "700 czołgów" na "pancerna pięść" tylko napisał dlaczego uważasz, że Niemcy mieliby mniejsze szanse w połowie września 1939 z Francją niż w maju 1940 mimo, że pisałeś jak to z biegiem czasu alianci byliby silniejsi i nie byłoby im na rękę iść jak najszybciej na wojnę co jest oczywistą oczywistością. 

przecież sam pisałeś o braku mobilizacji we wrześniu 1939 roku a w maju 1940 mieliśmy już do czynienia z bardziej gotową armią a została szybciej rozjechana niż Żydzi podczas Powstania w Gettcie Warszawskim. 

Ja mówię o faktach historycznych. Błyskawiczne rozjechanie armii francuskiej jest konsekwencją planu Dyle. Zaważyło nie to, że była niegotowa, źle przygotowana itd. Zaważył zła strategia. Armia Francuska dała się odciąć w Belgii i w takiej sytuacji każda armia jest bezradna. A to odcięcie zostało zrealizowane dzięki pancernej pięście. Problemem nie była słabość armii(chociaż faktycznie była słabsza od niemieckiej, ale dałaby radę wybronić się w normalnych warunkach), a założenia strategiczne. A do wykorzystania tragicznego w skutkach błędu francuskiego były potrzebne nowoczesne czołgi. Których nie było w dostatecznej liczbie we wrześniu, a były w maju. To nie bajdurzenie alternatywne. A we wrześniu 1939 chociażby Francuzi nie planowali wyjścia na spotkanie Niemcom, a także plan Mansteina jeszcze się nie narodził.

 

teraz można dyskutować czy Stalinowi były potrzebne dwa wydarzenia:

a) Żukow

B) Abbeville

Jest w nowej polityce artykuł o Abeville, możesz przeczytać. Ta konferencja tak naprawdę żadnego większego znaczenia nie miała i po latach się przypisuje jej. 

 

to "nie widzieli" czy "nie było" w ich interesie? k****, Rappar skoncentruj się się ponieważ rozmowa z Tobą robi się męcząca.

Nie widzieli by to było w ich interesie i nie było w interesie. Zabawa słówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie widzieli by to było w ich interesie i nie było w interesie. Zabawa słówkami?

 

wcale nie.

inaczej jest jakbyś napisał , że nie widzieli niż nie było. nie widzieli to jest postawa subiektywna , tak postanowili ,tak obliczyli, takie mieli założenie i tyle.

a "nie było" jest istotniejsze ponieważ moim zdaniem jak najbardziej było w interesie w tamtym momencie udzielenie pomocy czyli wypowiedzenie wojny. nikt nie wierzył, że wojna będzie trwała tak krótko (znaczy się chociażby Fall Weiss, Fall Gelb) ,mit Linii Maginota istniał, Polacy rzygali krwią a nie dołączyli do Państw Osi i III Rzeszy ,więc jak najbardziej było to w interesie aliantów aby pomóc Polsce w postaci wypowiedzenia wojny ponieważ moim zdaniem wojna do nich dotarłaby do nich szybciej i to jeszcze z gorszym dla nich skutkiem niż był w 1940 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie.

inaczej jest jakbyś napisał , że nie widzieli niż nie było. nie widzieli to jest postawa subiektywna , tak postanowili ,tak obliczyli, takie mieli założenie i tyle.

a "nie było" jest istotniejsze ponieważ moim zdaniem jak najbardziej było w interesie w tamtym momencie udzielenie pomocy czyli wypowiedzenie wojny. nikt nie wierzył, że wojna będzie trwała tak krótko (znaczy się chociażby Fall Weiss, Fall Gelb) ,mit Linii Maginota istniał, Polacy rzygali krwią a nie dołączyli do Państw Osi i III Rzeszy ,więc jak najbardziej było to w interesie aliantów aby pomóc Polsce w postaci wypowiedzenia wojny ponieważ moim zdaniem wojna do nich dotarłaby do nich szybciej i to jeszcze z gorszym dla nich skutkiem niż był w 1940 roku. 

Poważnie - ciężko wyobrazić sobie gorszy skutek niż maj 1940. Ciężko mi podać równie wielki, brzemienny skutkach błąd, nie wiem? Kanny? Wyjście do Belgii z otwartą flanką zapraszającą czołgi i odcięcie najlepszej części armii w pułapce? Potem w fall riot już Niemcom nie szło tak bardzo dobrze i wynikało tylko z kolosalnej przewagi, wyobraź sobie fall riot, kiedy armia francuska jest dwa razy silniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniała dodać, że przy tych 10% jest *

10% to ma być dla najniżej zarabiających, a PIT ma rosnąć aż do 39,5%, nie wspomniała też nic o progach i kwocie wolnej. Nie mu cudów, kasa się musi zgadzać.

No i do tego magiczne "kiedy budżet na to pozwoli", czyli nigdy.

 

No i nic o KRUS-ie nie było, więc pewnie zostaje.

Edytowane przez halfoat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ich słucha?

Mam nadzieję ze kazdy kto krytykuje wie co krytykuje a więc słucha

 

Kopaczowa dała radę, mówili nam ze bajki znikną z TVP a tu proszę

 

 

Przebili tym nawet 100mln Wałęsy i 500zł Dudka

 

Nie wiem czy było, ale dis zobaczyłem na tablicy znajomego

https://video-fra3-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xlp1/v/t42.1790-2/11958396_895272933841371_867685137_n.mp4?efg=eyJybHIiOjM2NSwicmxhIjo1MTJ9&rl=365&vabr=203&oh=0b5e26eba899923742458d97765cd616&oe=55F61579

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie nie chce w to wierzyc.

teraz jest ogolnie nagonka na Polakow, Żydzi chca miliardowych odszkodowan za majatki, Obama ich popiera,a  wiadomo ze i tak w USA rzadzą rodziny Zydowskie. Polacy na pewno sie ugna i zaplaca Kaczynski juz chyba takie cos powiedzial.

sam fakt ze w latach 30 i 40 i pewnie wczesniej tez bylo tak wielu Żydów w PL swiadczy o tym ze byli dosyc tolerowani tutaj, w innych czescciach Europy chyba nie tak bardzo z tego co pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.