Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, lepiej powiedzcie, jakie macie pomysły dla aktualnej klasy politycznej, żeby uniknąć przypływu uchodźców z obozów, w Jordanii, czy Turcji. 

Różne źródła podają różne dane, ale podobno 5 milionów uchodźców znajduje się w takich obozach poza UE,a większość z nich chce do Niemiec i Szwecji

 

mamy taką sytuację, idzie arabska wiosna.

tunezja-francja

libia-usa/francja

egipt-usa

syria/rosja-usa/turcja

 

jestem ciekaw czy amerykanie specjalnie wstrzykują Europie wirusa w postaci uchodźców.

pamiętam tylko wypowiedź Rostowskiego, że myśli o emigracji do USA i przewiduje tutaj wojnę oraz rozruchy.

czy przypadkiem jego proroctwa się nie ukazuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Chamberlain był według mnie całkiem dobrym politykiem, ma złą legendę z powodu tego, że jakoby nabrał się na Monachium, a po prostu kupował wtedy cenny dla Brytyjczyków czas.

Francuzi nie wierzyli w obronienie się Polski i z tego powodu widać, że Polacy nic im nie oferowali. Akurat ten pogląd jest stary i doskonale ludziom znany. Więc w takim wypadku podaj jaki mieli w tym interes? Wojskowi politykom to odradzali. 

 

No interes wydaje się oczywisty - jak najdłuższa Kampania Wrześniowa, z jak największymi stratami III Rzeszy a potem osłabianie ich polską partyzantką (przez co Niemcy muesieli trzymać u nas pokaźną armię w przeciwieństwie do innych zajętych przez nich państw)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt piękna ta obietnica, więc w nią kompletnie nie wierzę 

Jak zabierali pieniądze z OFE to też nie wierzyłem, więc teraz jak szykują się na ZUS i NFZ to wcale mnie to nie dziwi. Do tego największy deficyt budżetowy roczny w historii Polski i zniesione progi ostrożnościowe :nevreness:  Jak zobaczyłem to ten spot o greckiej tragedii dzisiaj to parsknąłem :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

progi ostrożnościowe są zawieszone od 2013 roku

zabranie kasy z OFE to zabieg księgowy który pozwolił obniżyć wskaźnik relacji dług do PKB poniżej 50%

nie mam wątpliwości że kolejne rządy niezależnie które zlikwidują OFE całkowicie, kwestie tylko kiedy

 

deficyt na 2016 rekordowy pod względem cyfr ale tym bym się nie przejmował (za 2014 planowano 47,5 skończyło się na 29), z reguły jest mniejszy od planowanego

 

na papierze w stosunku do 2015 roku jest wzrost o 8 mld z czego 1 mld na świadczenia rodzinne 1 mld na ratowanie kopalni 2 mld na podwyżki w szeroko rozumianej administracji i 4 mld wzrasta dziura w ZUS i to ostatnie jest najbardziej martwiące bo trwałe i wydaje się nie do ruszenia, a wynika z wcześniej rozdanych przez partie opozycyjne przywilejów emerytalnych (głównie SLD - to oni rozjebali reformę Buzka) i teraz powoli zbieramy tego efekty

 

jak nikt nie zrobi porządku z emeryturami to żadne progi ostrożnościowe Nas nie ochronią - no chyba że rząd któryś tam będzie w 2020-2030 tnie emerytury o 30% 

 

Miller powinien być postawiony przed TS - zasłużył na to najbardziej ze wszystkich polityków po 89

Edytowane przez drtoudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

progi ostrożnościowe są zawieszone od 2013 roku

zabranie kasy z OFE to zabieg księgowy który pozwolił obniżyć wskaźnik relacji dług do PKB poniżej 50%

nie mam wątpliwości że kolejne rządy niezależnie które zlikwidują OFE całkowicie, kwestie tylko kiedy

 

deficyt na 2016 rekordowy pod względem cyfr ale tym bym się nie przejmował (za 2014 planowano 47,5 skończyło się na 29), z reguły jest mniejszy od planowanego

 

na papierze w stosunku do 2015 roku jest wzrost o 8 mld z czego 1 mld na świadczenia rodzinne 1 mld na ratowanie kopalni 2 mld na podwyżki w szeroko rozumianej administracji i 4 mld wzrasta dziura w ZUS i to ostatnie jest najbardziej martwiące bo trwałe i wydaje się nie do ruszenia, a wynika z wcześniej rozdanych przez partie opozycyjne przywilejów emerytalnych (głównie SLD - to oni rozjebali reformę Buzka) i teraz powoli zbieramy tego efekty

 

jak nikt nie zrobi porządku z emeryturami to żadne progi ostrożnościowe Nas nie ochronią - no chyba że rząd któryś tam będzie w 2020-2030 tnie emerytury o 30% 

 

Miller powinien być postawiony przed TS - zasłużył na to najbardziej ze wszystkich polityków po 89

Składka na ZUS za zeszły rok to około 132 miliardy złotych, składka zdrowotna to około 65 miliardów złotych. Z niecierpliwością czekam na jutro, bo nie mam pojęcia, co to za pomysły. Chyba, że PO jest pewna, że będzie w opozycji. 

 

Po prostu będziemy pracować do 70 roku życia, albo i dłużej. 4 miliardy wzrasta dziura w ZUS, mimo tego że właśnie pieniądze z OFE przeskoczyły, wiek emerytalny podniesiony, a reforma 6 latków też dołoży rok do stażu pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna wypowiedź Romana Polko, zaimponował mi już raz na woodstocku rzeczowością wypowiedzi i kulturalnym zruganiem jakiegoś gościa który użył wobec Arabów określenia 'kozojebcy', i zaimponował mi także teraz jasną i spokojną oceną sytuacji.

http://www.kufel.pl/pelnykufel/1431/gen-roman-polko-apeluje-o-niewpuszczanie-do-polski-uchodzcow/

Dużo lepiej się to czyta niż jakieś nadpobudliwe pi****lenie tego co ślina na język przyniosła, byle tylko pokazać że jest się przeciwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna wypowiedź Romana Polko, zaimponował mi już raz na woodstocku rzeczowością wypowiedzi i kulturalnym zruganiem jakiegoś gościa który użył wobec Arabów określenia 'kozojebcy', i zaimponował mi także teraz jasną i spokojną oceną sytuacji.

 

http://www.kufel.pl/pelnykufel/1431/gen-roman-polko-apeluje-o-niewpuszczanie-do-polski-uchodzcow/

 

Dużo lepiej się to czyta niż jakieś nadpobudliwe pi****lenie tego co ślina na język przyniosła, byle tylko pokazać że jest się przeciwko.

 

I to post od człowieka który w ostatnich wypowiedziach nazywał innych przygłupami, ze gównianie się zachowują czy szczeniacko i powinni mordę w kubeł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No interes wydaje się oczywisty - jak najdłuższa Kampania Wrześniowa, z jak największymi stratami III Rzeszy a potem osłabianie ich polską partyzantką (przez co Niemcy muesieli trzymać u nas pokaźną armię w przeciwieństwie do innych zajętych przez nich państw)..

To podaj liczbę dywizji trzymanych w Polsce w takim 1942 w porównaniu do innych zajętych terenów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj liczbę dywizji trzymanych w Polsce w takim 1942 w porównaniu do innych zajętych terenów. 

 

Nie mam obecnie dostępu do książek, w których mógłbym potwierdzić to co mówię. Ale to i tak przecież nie ma znaczenia - bo znów nawiązujesz do skutku (czyli patrzysz z perspektywy tego co się stało) a liczy się to czy pomoc była w ich interesie w momencie jej udzielania

 

Popatrz - czy II WŚ była w interesie Niemiec? Z Twojego punktu widzenia - nie, bo po wojnie byli w gorszej sytuacji niż przed nią (po prostu ją przegrali). Z mojego punktu widzenia - tak, bo mieli potencjał na podbój całej Europy i stać się europejskim supermocarstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam obecnie dostępu do książek, w których mógłbym potwierdzić to co mówię. Ale to i tak przecież nie ma znaczenia - bo znów nawiązujesz do skutku (czyli patrzysz z perspektywy tego co się stało) a liczy się to czy pomoc była w ich interesie w momencie jej udzielania

No to w momencie jej udzielania uznawano, że nie jest w interesie. Po prostu społeczeństwo i parlamenty uważały, że należy jej udzielić, sztaby w tym sensu zbytniego nie widziały i raczej były przeciwne. 

 

Popatrz - czy II WŚ była w interesie Niemiec? Z Twojego punktu widzenia - nie, bo po wojnie byli w gorszej sytuacji niż przed nią (po prostu ją przegrali). Z mojego punktu widzenia - tak, bo mieli potencjał na podbój całej Europy i stać się europejskim supermocarstwem.

Nie mieli takiego potencjału. W Europie były dwie równorzędne potęgi, a poza nią jedna wielokrotnie silniejsza. Udało im się zaskoczyć ZSRR w czasie możliwie, że w trakcie największego w dziejach przezbrajania armii, aliantom zachodnim zanim udało im się zmobilizować w pełni potencjał, w pewnym momencie pracowała na nich prawie cała Europa, a i tak ich klęska była pewna. 

przecież Herwarth przekazał cały tekst tajnego protokołu. 

żaden nie miał zamiaru się poddawać po podpisanych gwarancjach 25 sierpnia. tylko uważasz, że to nie było właśnie "cyniczne: zagranie? przecież Polska miała już gwarancje podpisane a Halifax potwierdził je tylko po to aby:

a) wystraszyć Hitlera (dlatego Hitler odłożył atak na 1 września)

B) aby Polacy się wykrwawiali za nich

pole manewru dla Polski było jasne. poddać się. potrafili 17 września wyjechać z kraju, potrafili 17 września dać rozkaz aby "nie walczyć z bolszewikami"

z pewnością opinia publiczna pogodziłaby się z porażką jakby wiedzieli, że Hitler i Stalin zaatakują razem. nie doceniasz siły mainstreamu :grin:

Przekazał go Amerykanom i tyle wiadomo, co się potem działo to jest gdybologia zależna od tego kto jest zwolennikiem jakiej opcji. Możliwe równie dobrze, że Beck z Rydzem się dowiedzieli. Ale nigdzie tam nie było o 17 września i jak to ostatecznie będzie wyglądać.

 

w październiku po ataku na Polskę na pewno ale we wrześniu czy w połowie września (ach ten słoneczny wrzesień gdzie samoloty Luftwaffe latały na bezchmurnym niebie)

czyli uważasz, że armia francuska (bez kontyngentu Brytyjskiego) między wrześniem 1939 a majem 1940 mniej się wzmocniła niż niemiecka? 

 

Nie było szans na to, żeby przebazowali i przygotowali się na początek czy nawet połowę września całą armię, zapasy amunicji, paliwa itd. To trwa. 

Tak - z powodu stworzenia pancernej pięści, która była kluczowa w klęsce Francji. Tak "obiektywnie" Francuzi i Brytyjczycy się bardziej wzmocnili jeśli chodzi o produkcję sprzętu, jednak warunkiem powodzenia blitzkriegu był ten tysiak panzerów, którego w 1940 jeszcze nie miał Hitler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przekazał go Amerykanom i tyle wiadomo, co się potem działo to jest gdybologia zależna od tego kto jest zwolennikiem jakiej opcji. Możliwe równie dobrze, że Beck z Rydzem się dowiedzieli. Ale nigdzie tam nie było o 17 września i jak to ostatecznie będzie wyglądać.

 

 

Lord Halifax dostał całość protokołu 27 sierpnia, wcześniej tylko dostał informację.

 

nie wiedzieli kiedy będzie atak sowiecki ale widzieli podział, więc mogli gdybać, że 

a) Niemcy zaatakują i przekażą tereny

B) dojdzie do dwustronnego ataku

 

przecież Stalin czekał na reakcję zachodu i dlatego zaatakował 17 września ponieważ obserwował wydarzenia. 17 września przecież Polska praktycznie już nie istniała. 

 

 

Nie było szans na to, żeby przebazowali i przygotowali się na początek czy nawet połowę września całą armię, zapasy amunicji, paliwa itd. To trwa. 

Tak - z powodu stworzenia pancernej pięści, która była kluczowa w klęsce Francji. Tak "obiektywnie" Francuzi i Brytyjczycy się bardziej wzmocnili jeśli chodzi o produkcję sprzętu, jednak warunkiem powodzenia blitzkriegu był ten tysiak panzerów, którego w 1940 jeszcze nie miał Hitler.

 

no tak 6 sierpnia podczas pierwszej wojny światowej jednostki, które walczyły na zachodnim froncie w Belgii już 27 sierpnia walczyły w Prusach wschodnich. 

 

gubisz się całkowicie i pomijasz powoli pojedyncze wątki a te, które komentujesz to zaliczasz wpadki.

piszesz jednym razem, że Wielka Brytania i Francja grała na zwłokę aby jak najpóźniej odwlekać wojnę a teraz piszesz, że szybszy atak Niemiec byłby lepszy dla nich w skutkach ponieważ III Rzesza nie miałaby czołgów ;] 

to nic, że Francja byłaby jeszcze bardziej zaskoczona, z mniejsza ilością sprzętu ,niezmobilizowana , nieprzygotowana i bez kontyngentu Brytyjskiego ale te 1000 czołgów robiło różnicę ;]

 

miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak 6 sierpnia podczas pierwszej wojny światowej jednostki, które walczyły na zachodnim froncie w Belgii już 27 sierpnia walczyły w Prusach wschodnich. 

Przerzucanie jednostek, a przerzucanie zapasów i innych tego typu rzeczy to dwie różne rzeczy. Niemcy do ataku na ZSRR przygotowywali się 4 miesiące zwoząc amunicję, paliwo, bomby etc. 

 

gubisz się całkowicie i pomijasz powoli pojedyncze wątki a te, które komentujesz to zaliczasz wpadki.

piszesz jednym razem, że Wielka Brytania i Francja grała na zwłokę aby jak najpóźniej odwlekać wojnę a teraz piszesz, że szybszy atak Niemiec byłby lepszy dla nich w skutkach ponieważ III Rzesza nie miałaby czołgów ;] 

to nic, że Francja byłaby jeszcze bardziej zaskoczona, z mniejsza ilością sprzętu ,niezmobilizowana , nieprzygotowana i bez kontyngentu Brytyjskiego ale te 1000 czołgów robiło różnicę ;]

Tak, te tysiąc czołgów zrobiło różnicę, jak nie wiesz co to plan Dyle i jego konsekwencje, to pozostaje Ci tylko walenie emotinków.

http://portalwiedzy.onet.pl/130162,,,,ii_wojna_swiatowa_w_liczbach,haslo.html

Masz tutaj liczby i widać jak to wyglądało. Gospodarka potrzebowała czasy się przestawić, to nie jest tak, że z miejsca produkują więcej, co powoli rozkręcają produkcję. Dżizas to nie fizyka kwantowa, powinieneś to być w stanie zrozumieć. 

Lord Halifax dostał całość protokołu 27 sierpnia, wcześniej tylko dostał informację.

 

nie wiedzieli kiedy będzie atak sowiecki ale widzieli podział, więc mogli gdybać, że 

a) Niemcy zaatakują i przekażą tereny

B) dojdzie do dwustronnego ataku

 

Poproszę o żródło tej rewelacji. 

przecież Stalin czekał na reakcję zachodu i dlatego zaatakował 17 września ponieważ obserwował wydarzenia. 17 września przecież Polska praktycznie już nie istniała. 

No to tutaj z kolei tworzysz nowe kanony. Do tej pory jest raczej pogląd, że przyczyną był konflikt sowiecko-japoński na wschodzie i Stalin czekał na jego rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzucanie jednostek, a przerzucanie zapasów i innych tego typu rzeczy to dwie różne rzeczy. Niemcy do ataku na ZSRR przygotowywali się 4 miesiące zwoząc amunicję, paliwo, bomby etc. 

 

Tak, te tysiąc czołgów zrobiło różnicę, jak nie wiesz co to plan Dyle i jego konsekwencje, to pozostaje Ci tylko walenie emotinków.

http://portalwiedzy.onet.pl/130162,,,,ii_wojna_swiatowa_w_liczbach,haslo.html

Masz tutaj liczby i widać jak to wyglądało. Gospodarka potrzebowała czasy się przestawić, to nie jest tak, że z miejsca produkują więcej, co powoli rozkręcają produkcję. Dżizas to nie fizyka kwantowa, powinieneś to być w stanie zrozumieć. 

 

 

przekładasz 1000 czołgów (dokładnie 700) nad 9 miesiącami (wrzesień-maj) przygotowań do wojny Wielkiej Brytanii i Francji. 

czy ktoś oprócz mnie nie uważa to za śmieszne, czy Rappar ma rację? 

rozumiem już Twoja zaczepki. 

 

 

 

Poproszę o żródło tej rewelacji. 
 

 

czytałem to w pamiętnikach Edena lub Herwartha. ale wystarczy w google wpisać i zrobiłem to za Ciebie abyś już nie musiał się pocić.

http://prawy.pl/37-historia/rocznica/1648-pakt-ribbentrop-molotow-czyli-iv-rozbior-polski-23-viii-1939-r

Mniej znany jest fakt, że już 25 sierpnia sekretarz ambasady niemieckiej w Moskwie Hans-Heinrych Herwartha von Bittenfeld przekazał treść tajnego protokołu przedstawicielowi ambasady USA (ambasador Charles E. Bohlen), wkrótce poznali jego treść Anglicy (Lord Halifax - 27 VII) i Francuzi, tu należy szukać klucza do ich bierności na początku wojny i oczekiwania na wkroczenie do Polski Armii Czerwonej. Mimo tej wiedzy Anglicy interweniowali u marszałka Rydza-Śmigłego, aby opóżniał mobilizacje wojska.

http://wpolityce.pl/polityka/165565-plk-jozef-beck-wzlot-i-upadek-polityka-zagraniczna-ii-rp-cz-2-odrzucajac-warunki-hitlera-beck-postapil-logicznie-widzial-jaki-los-spotkal-negocjujaca-czechoslowacje

 

 

to jest ten sam artykuł ale jak wpiszesz sobie w necie to też angielskie strony wyskakują i z tego co pamiętam to w Ribbentrop-beck chyba pisał o tym Zychowicz  ale u Edena chyba też to jest. 

w pamiętnikach Edena na pewno to jest , sam opisywał dokładnie ostatnie dni sierpnia. i mam tę datę w notatkach z wykładu profesora Nurka z UG. 

więc słowa rewelacja nie wiem jak skomentować. 

 

 

 

No to tutaj z kolei tworzysz nowe kanony. Do tej pory jest raczej pogląd, że przyczyną był konflikt sowiecko-japoński na wschodzie i Stalin czekał na jego rozwiązanie. 

 

no tak bo Stalin szybciej przerzuciłby Armię przez pół Europy i całą Azję niż Hitler z ziem zachodnich do Zagłębia Ruhry :grin:

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w momencie jej udzielania uznawano, że nie jest w interesie. Po prostu społeczeństwo i parlamenty uważały, że należy jej udzielić, sztaby w tym sensu zbytniego nie widziały i raczej były przeciwne. 

 

Nie mieli takiego potencjału. W Europie były dwie równorzędne potęgi, a poza nią jedna wielokrotnie silniejsza. Udało im się zaskoczyć ZSRR w czasie możliwie, że w trakcie największego w dziejach przezbrajania armii, aliantom zachodnim zanim udało im się zmobilizować w pełni potencjał, w pewnym momencie pracowała na nich prawie cała Europa, a i tak ich klęska była pewna. 

 

No właśnie nie była. Mało książek na ten temat powstało?

 

Ale bottom line jest taki, że interes trzeba oceniać z perspektywy podejmowania działań a nie ich skutków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to post od człowieka który w ostatnich wypowiedziach nazywał innych przygłupami, ze gównianie się zachowują czy szczeniacko i powinni mordę w kubeł ...

fluber bądź co bądź mnie mocno dopytywał co o nim sądze więc pozwoliłem sobie na ostrzejsze określenia. Specyfika sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.