Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Są ludzie, którzy chcą zmienić i zmieniają. Takich ludzi TVN Ci nie pokaże :smile:

 

tak, tak są ich całe tłumy telewizja nam pokazuje tylko te zbłąkane owieczki....

jak zawsze:)

----

Nawet papież odpuszcz już fantazje o reformowaniu kościoła widząc że tych którzy chcieliby coś zmienić jest chyba mniej niż Razemów występujących w TVP i zaczyna mówić jak Ci którzy rządzą KK: https://www.theguardian.com/world/2018/oct/10/pope-francis-compares-abortion-hiring-hitman?CMP=twt_gu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak są ich całe tłumy telewizja nam pokazuje tylko te zbłąkane owieczki....

jak zawsze:)

----

Nawet papież odpuszcz już fantazje o reformowaniu kościoła widząc że tych którzy chcieliby coś zmienić jest chyba mniej niż Razemów występujących w TVP i zaczyna mówić jak Ci którzy rządzą KK: https://www.theguardian.com/world/2018/oct/10/pope-francis-compares-abortion-hiring-hitman?CMP=twt_gu

Papiez potepia aborcje!

Ja Cie krece!

No shit!

lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiej płci dziecko? Córki nie zostawił bym pod opieka czerwonoarmisty. Prawnik zrujnuje finansowo niezależnie od płci.,A chłopca strach powierzyć księdzu.

Tak z ciekawości gdybyś zamiast "księdzu" napisał " murzynowi " lub " gejowi" to byłaby to już mowa nienawiści, rasizm czy coś w tym stylu w usa?:) bo to chyba nieelegancko tworzyc krzywdzace dla danej grupy ludzi stereotypy.

 

Btw. Obejrzałem kler, zobaczyłem oceny na filmwebie i zrobiło mi się strasznie smutno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio nie wstydzisz sie dalej wypowiadac w tym temacie? :grin:

 

A Ty nie wstydzisz się swojego opisu statusu na forum? Cytat:" 

Od ilu ludzi usłyszałeś realnie,że jesteś najbardziej inteligentną osobą jaką w życiu poznały ? Ja od kilkuset."Koniec cytatu.,Przecież trzeba być wyjątkowo tępym  zarozumiałym bucem żeby pisać o sobie takie rzeczy.,Mam nadzieje ,że to jest tylko Twoja "internetowa tożsamość" a w rzeczywistości jesteś skromnym ,grzecznym młodym człowiekiem.,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>

 

A Ty nie wstydzisz się swojego opisu Przecież trzeba być wyjątkowo tępym zarozumiałym bucem żeby pisać o sobie takie rzeczy.,Mam nadzieje ,że to jest tylko Twoja "internetowa tożsamość" a w rzeczywistości jesteś skromnym ,grzecznym młodym człowiekiem.,.[/size][/size][/background][/size][/font][/color]

Oj Mayor, jak kulą w płot:) jakbyś jeszcze julka nie poznał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty nie wstydzisz się swojego opisu statusu na forum? Cytat:" 

Od ilu ludzi usłyszałeś realnie,że jesteś najbardziej inteligentną osobą jaką w życiu poznały ? Ja od kilkuset."Koniec cytatu.,Przecież trzeba być wyjątkowo tępym  zarozumiałym bucem żeby pisać o sobie takie rzeczy.,Mam nadzieje ,że to jest tylko Twoja "internetowa tożsamość" a w rzeczywistości jesteś skromnym ,grzecznym młodym człowiekiem.,.

 

 

Przecież to cytat z postu innego użytkownika

http://www.e-nba.pl/topic/5893-playoffs-2018-1st-round-cleveland-cartel-4-vs-indiana-pacers-5/?p=583623

szmalcownictwo było przejawem wysokiej inteligencji ?

Było przejawem poddania się podłym instynktom.

 

ferrari i syrenka są samochodami

Dokładnie. Dlatego oba działają dokładnie podług tych samych zasad termondynamiki, która była u mnie w liceum omawiana. Różnica jest w wykonaniu.

By uprościć dla Ciebie - robią brum brum w identyczny sposób.

 

zależy kto jaką logiką się posługuje i jakie ma cele, np. geje chętnie żenią się z kobietami już posiadającymi dzieci, aby móc uprawiać mimikrę społeczną, zaspokajając instynkt stadny, a do tego nie będąc nawet zmuszonym do zachowań prokreacyjnych, niezgodnych z ich instynktem seksualnym

Akurat geje, które odeszły od swojej rodziny i nie mają własnych dzieci to jest właśnie klasyczny przypadek zachowania nielogicznego, przeciwnego instynktom.

Homoseksualizm w świecie zwierząt jest logiczny tylko wtedy, kiedy takie osobniki dbają o dzieci swoich krewnych.

 

tak, tak są ich całe tłumy telewizja nam pokazuje tylko te zbłąkane owieczki....

jak zawsze:)

----

Nawet papież odpuszcz już fantazje o reformowaniu kościoła widząc że tych którzy chcieliby coś zmienić jest chyba mniej niż Razemów występujących w TVP i zaczyna mówić jak Ci którzy rządzą KK: https://www.theguardian.com/world/2018/oct/10/pope-francis-compares-abortion-hiring-hitman?CMP=twt_gu

 

Toż mnie zaskoczył Cichy. Naprawdę nigdy bym się nie spodziewał, że papież okaże się katolikiem.

Dzięki za informację.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>

 

A Ty nie wstydzisz się swojego opisu statusu na forum? Cytat:"

Od ilu ludzi usłyszałeś realnie,że jesteś najbardziej inteligentną osobą jaką w życiu poznały ? Ja od kilkuset."Koniec cytatu.,Przecież trzeba być wyjątkowo tępym zarozumiałym bucem żeby pisać o sobie takie rzeczy.,Mam nadzieje ,że to jest tylko Twoja "internetowa tożsamość" a w rzeczywistości jesteś skromnym ,grzecznym młodym człowiekiem.,.
Ahh te forumowe meltdowny :D

 

to teraz zagadka: kim trzeba byc aby w temacie w ktorym sie osmieszylo (tepo podajac dane, ktore zaprzeczaja wlasnym tezom) dalej zarozumiale gloscic swoje niczym niepotwierdzone teorie (i to w dosc wulgarny i bucowaty sposob)?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak są ich całe tłumy telewizja nam pokazuje tylko te zbłąkane owieczki....

jak zawsze:)

----

Nawet papież odpuszcz już fantazje o reformowaniu kościoła widząc że tych którzy chcieliby coś zmienić jest chyba mniej niż Razemów występujących w TVP i zaczyna mówić jak Ci którzy rządzą KK: https://www.theguardian.com/world/2018/oct/10/pope-francis-compares-abortion-hiring-hitman?CMP=twt_gu

Przecież papiez franciszek zawsze wypowiadał się w ten sposób o aborcji więc jakie "już". Mówi to samo co mówił całe życie. Reforma kk nie będzie polegać na zmianie przykazań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.,Ciesze się ,że potwierdziłeś moje podejrzenia i kolega @ julekstep nie jest tępym zarozumiałym bucem tylko  skromnym,grzecznym młodym człowiekiem.,Zawsze warto stosować benefit of doubts 

 

Ahh te forumowe meltdowny :grin:

 

to teraz zagadka: kim trzeba byc aby w temacie w ktorym sie osmieszylo (tepo podajac dane, ktore zaprzeczaja wlasnym tezom) dalej zarozumiale gloscic swoje niczym niepotwierdzone teorie (i to w dosc wulgarny i bucowaty sposob)?

Dane które podawałem są wynikiem badań przeprowadzonych przez John Jay College of Criminal Justice.,Same badania nie były śledztwem tylko wynikiem ankiet wypełnionych przez amerykanskie diecezje katolickie, są na tyle prawdziwe na ile szczerzy byli urzędnicy kościelni.,Próbowałem pisać w sposób dosyć oględny i cywilizowany.,Wulgarna forma by była jakbym naPISał ,że "Dobrodzieje si*rbią si*siory ministrantom"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankiet? Jak w familiadzie? No to po wuju te badania. Ale podziwiam jak lekko i szybko przełożyłeś je na to co się w Polsce dzieje:

 

...Problem molestowania nieletnich dotyczy księży katolickich, a dokładnie rzecz biorąc od 5% do 7 % z ponad 30 000 księży w Polsce...

 

...Tylko każdy wie ,że lekarze, policjanci,wojskowi,rabini,pastorzy nie molestują dzieci a robią to katoliccy księża, oczywiście nie wszyscy tylko ok 1500 do 2000   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mało oglądałeś

Nie wiem, natomiast od strony warsztatowej, realizacyjnej, czy aktorskiej to jak na polskie warunki bardzo dobry film. Natomiast jeśli mam go oceniać za całokształt, jako film, a nie sumę części składowych to jest absolutnie beznadziejny. Chyba, że z założenia miał być filmem propagandowym, to wtedy rzeczywiście, muszę przyznać, że jest wspaniały. Natomiast ja poszedłem na film obyczajowy i w tej kategorii mogę ocenić ten film jako beznadziejnie zły.

 

Ja rozumiem, że ateiści lubią się dobrze poczuć ze swoim ateizmem, bo mają często wątpliwości co do swojego ateizmu i źle się z nimi czują. Po takim filmie na pewno poczują się lepiej. Takim osobom zdecydowanie gorąco go polecam.

 

Jeżeli natomiast ktoś chciałby zobaczyć film, który zmusza do myślenia, który pozwala postawić się w roli bohaterów, który na koniec pozostawia jakieś pole do interpretacji, który pozostawia jakieś niedopowiedzenia, to lepiej zostać w domu. Szkoda czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja rozumiem, że ateiści lubią się dobrze poczuć ze swoim ateizmem, bo mają często wątpliwości co do swojego ateizmu i źle się z nimi czują.

 

 

Całe Szczęście że katolicy nie mają żadnych wątpliwości bo za dużo nie muszą myśleć. Odpowiedzią na wszystko może być "wiara" lub "bóg tak chciał" :)

 

A tak na poważnie to smutne/śmieszne że inteligentny człowiek wypowiada się steretypowo co odczuwa każdy członek pewnej grupy społecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, natomiast od strony warsztatowej, realizacyjnej, czy aktorskiej to jak na polskie warunki bardzo dobry film. Natomiast jeśli mam go oceniać za całokształt, jako film, a nie sumę części składowych to jest absolutnie beznadziejny. Chyba, że z założenia miał być filmem propagandowym, to wtedy rzeczywiście, muszę przyznać, że jest wspaniały. Natomiast ja poszedłem na film obyczajowy i w tej kategorii mogę ocenić ten film jako beznadziejnie zły.

 

Ja rozumiem, że ateiści lubią się dobrze poczuć ze swoim ateizmem, bo mają często wątpliwości co do swojego ateizmu i źle się z nimi czują. Po takim filmie na pewno poczują się lepiej. Takim osobom zdecydowanie gorąco go polecam.

 

Jeżeli natomiast ktoś chciałby zobaczyć film, który zmusza do myślenia, który pozwala postawić się w roli bohaterów, który na koniec pozostawia jakieś pole do interpretacji, który pozostawia jakieś niedopowiedzenia, to lepiej zostać w domu. Szkoda czasu.

propaganda, ateiści, koleś nabierz dystansu do życia bo wybuchniesz, piszesz że bardzo dobry film następnie go krytykujesz przez swój światopogląd, wyluzuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe Szczęście że katolicy nie mają żadnych wątpliwości bo za dużo nie muszą myśleć. Odpowiedzią na wszystko może być "wiara" lub "bóg tak chciał" :smile:

 

Nie wiem skąd to przekonanie. Zawsze kiedy w coś wierzysz, a nie masz 100% pewności, że masz rację pojawiają się wątpliwości. Czy to w przypadku wiary/ateizmu, czy to w przypadku innych życiowych sytuacji - np. czy dokonałem dobrych życiowych wyborów, czy żona mnie nie zdradza, czy powinienem zmienić pracę itd. A kiedy pojawiają się wątpliwości, człowiek lubi się czasem utwierdzić w swoim zdaniu.

 

 

A tak na poważnie to smutne/śmieszne że inteligentny człowiek wypowiada się steretypowo co odczuwa każdy członek pewnej grupy społecznej.

 

Myślałem, że to oczywiste, że każdy minimum przeciętnie inteligentny, myślący człowiek, a za takich ludzi uważam większość ateistów, odczuwa czasem wątpliwości na temat rzeczy, których nie da się udowodnić lub obalić. To przecież cecha każdego myślącego człowieka. Wbrew pozorom, ja tym co napisałem nie krytykuję ateistów, tylko ich komplementuję, a Ty komentujesz to w taki sposób, jakby ateiści byli jakimiś nierozumnymi stworzeniami.

 

 

propaganda, ateiści, koleś nabierz dystansu do życia bo wybuchniesz, piszesz że bardzo dobry film następnie go krytykujesz przez swój światopogląd, wyluzuj

Piszę, że ma bardzo dobre elementy, natomiast oceniam go źle, bo jest to film propagandowy, którego jedynym celem jest wywołanie w odbiorcy konkretnego wrażenia. Technik manipulacji w tymi filmie jest mnóstwo, ale nie chcę ich wymieniać, żeby nie zdradzać fabuły. Nie krytykuję filmu przez swój światopogląd. Tak samo jak nie krytykuję Smoleńska przez swój światopogląd, tylko dlatego, że jest to film propagandowy, którego jedynym celem jest wywołanie w odbiorcy ściśle określonego wrażenia. Kler to jest bardzo dobrze zagrany i zrealizowany Smoleńsk, ale jako film propagandowy nie może być odbierany pozytywnie. Nie można manipulować widzem w tak ordynarny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę, że ma bardzo dobre elementy, natomiast oceniam go źle, bo jest to film propagandowy, którego jedynym celem jest wywołanie w odbiorcy konkretnego wrażenia. Technik manipulacji w tymi filmie jest mnóstwo, ale nie chcę ich wymieniać, żeby nie zdradzać fabuły. Nie krytykuję filmu przez swój światopogląd. Tak samo jak nie krytykuję Smoleńska przez swój światopogląd, tylko dlatego, że jest to film propagandowy, którego jedynym celem jest wywołanie w odbiorcy ściśle określonego wrażenia. Kler to jest bardzo dobrze zagrany i zrealizowany Smoleńsk, ale jako film propagandowy nie może być odbierany pozytywnie. Nie można manipulować widzem w tak ordynarny sposób.

 

ale to od tego nie jest film? każdy praktycznie film ma propagandę oraz manipulację. doszukujesz na siłę czegoś co chcesz zobaczyć, a to się nazywa paranoja. to się leczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to od tego nie jest film? każdy praktycznie film ma propagandę oraz manipulację. doszukujesz na siłę czegoś co chcesz zobaczyć, a to się nazywa paranoja. to się leczy.

 

Nie, dobry film jest od tego, by zmusić do myślenia, by pozwolić wczuć się w bohaterów, spróbować postawić w ich sytuacji, pozostawić pewne niedopowiedzenia. Naturalnie, nie da się przedstawić świata w sposób 100% obiektywny w żadnym filmie. Natomiast są filmy, który przez cały czas stosują różne techniki manipulacji by wywrzeć na widzu ściśle określone i z góry założone przez reżysera wrażenie. Takich elementów jest w tym filmie mnóstwo. Takie filmy nazywamy propagandowymi. Takim filmem jest Kler, takim filmem jest Smoleńsk. Zatem skoro dostrzegam dokładnie te same mechanizmy i w Smoleńsku i w Klerze, to raczej nie podejrzewałbym siebie o paranoję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.