Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda tej wypowiedzi ponieważ ja Stanisława Michalkiewicza bardzo cenię i jakby miał umiejętności przebicia się , popracowałby nad PR-em , mógłby być naprawdę gościem, który miałby wpływ na polską politykę, nadzwyczaj inteligentny i mądry

ale jak w sytuacji Korwina Mikka mają problem z przekazem

tu nie problem z przekazem zawinił

Ten człowiek się sam pognębił porównując zgwałcona kobietę do dziwki

Podobną retorykę słyszeliśmy przy okazji ustaw dot. aborcji

I o ile zgadzam się z teza że nie powinno być tak iż kobiety przerywają ciążę bo przespały się z kolesiem na imprezie i zaciążyły o tyle mówienie że zgwałcona kobieta/dziewczynka powinna urodzić bo "tak chce Bóg" jest sk****syństwem

Bo akurat Boga tam bym nie szukał, tam go być nie mogło

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w europie ścierają się dwie siły: USA-izrael (i ich podnóżkiem jest m.in. PiS) oraz niemcy-rosja (tu z kolei PO). resztę sobie dopowiedz. 

 

Izrael ma chyba całkiem niezłe układy z Rosją, ich premier spędził niedawno całe 3 dni na Kremlu, co w języku dyplomacji dowodzi pewnej zażyłości; zaś Ameryka na potegę kupuje np. rosyjskie silniki rakietowe i pewnie wiele innych ciekawostek, a w okolicach Białego Domu podnoszą się głosy, że z Rosją należy zacząć normalnie żyć; zresztą, mają wspólnego wroga : Chiny.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tej wypowiedzi ponieważ ja Stanisława Michalkiewicza bardzo cenię

 

no man, no cry, w TVP UFO ani słowa o tym wykwicie radiomaryjnej kultury towarzyskiej.

 

ani słowa o tym, ze "Kler" dociąga do 2 milionów, że Premier na taśmach radośnie opowiadał o "zap...laniu za miskę ryżu, k... mać", że biskupi spanikowani przeprosili za pedofilię, bo [że] sąd skazał kościelną instytucję na milionowe odszkodowanie dla ofiary pedofilskich wyczynów, ani że przyznano nagrodę Nike sponsorowaną przez Agorę i Wyborczą, czy o posadzie dla syna posła Czarneckiego, albo o tym, ze ceny prądu pójdą w górę o 50 procent, nie wspominając już o koncertowym zarzynaniu przez PIS spółek skarbu państwa, stadnin, puszcz czy zasłużonych teatrów.

 

w sumie, ludzie czerpiący informacje z TVP mogą poczuć się jak obywatele Korei Północnej. nawet prezenterka Wiadomości do złudzenia przypomina tę afektowaną jejmość w kimonie.

 

wczoraj najważniejszymi wydarzeniami dnia były : gierkowskie wizyty gospodarskie ukochanego premiera, przemówienie umiłowanego prezesa i jakiś Platfus, który się napił i do kobiet zwrócił się per "napalone", z czego zrobiono aferę tysiąclecia, porównywalną z zamachem na ks. Popiełuszkę.

 

ale i tak najśmieszniejszym akcentem tego cyrku było taktowne przemilczenie pomyłki Kaczyńskiego, który Szwajcarię pomylił z Bawarią. O jego śmiałych bawarskich zapędach poinformowano bez cytatu, żeby skośnocy Polacy nie doznali szoku widząc jak prezesina przeprasza za to, że źle przeczytał, co mu na kartce napisali.

 

swoją drogą, kiedy o ekonomii i gospodarce państwa peroruje facet, który nie umie zrobić zakupów w sklepie, to już nawet Korea Północna jest porównaniem zbyt zaawansowanym dla tej błazenady.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna juz zobaczyc pierwsze audycje komitetow wyborczych:

https://www.youtube.com/watch?v=s-W4eEr9Tts

wg mnie:

slabo
PIS oraz PO (bo oczywiscie mowia o sobie na wzajem), a na przykład mówienie o szacunku to drugiego człowieka ze zdjęciem Kaczora stylizowanego na Stalina to jakieś WTF...
RN bo nie na temat

Wolność nie na temat, a dodatkowo śmiesznie wygląda Korwin wykorzystujący w reklamie tramwaje które chce powywalać z centrów miast, Liroy nieco ratuje;)

 

na plus:

Bezpartyjni samorządowcy, choc Kwasniewskiego nie kumam w tym filmie.

Kukiz, choć byłoby jeszcze lepiej gdyby Kukiza nie było na ekranie

PSL z wypowiedziami 'zwyklych ludzie' choc za duzo K-K mowi o wiarygodnosci

 

na duzy plus:

Zieloni, choc przerazajace jest to co robi Kossakowski w filmie dmuchajac?

SLD - bardzo dobry klip, widac ze wzieli na tapete filmy Razem z 2015 roku, zrobili bardzo podobnie. Minusem wg mnie jest to ze musieli brac aktorow do filmu

Razem - bo miejsce ksiedza jest w kosciele a nie szkole;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im ktoś bliżej twych poglądów i symaptii, tym wyżej go oceniłeś.

Nie wiem po co siliłeś się na ocenę, skoro wszystko to już napisałeś wcześniej.

 

Zrobiłem to byś mógł to skomentować tak samo bezsensownie jak bezsensowne są klipy komitetów, z którymi sympatyzujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo Razem przynajmniej odnosi się do rzeczy które są z gestii samorządu?

 

Ehe. Nie będzie religii w szkołach, skończymy z finansowaniem kościoła z publicznych pieniędzy oraz zerwiemy konkordat. Wszystko to przecież leży w gestii samorządu.

 

Mnie w spocie Razem rozbawiło, że wstydzą się pokazać twarze:)

 

Tu masz program samorządowy partii Razem:

http://partiarazem.pl/2018/01/program-samorzadowy/

 

To co było w spocie nie znajduje się w programie. Z prostego powodu. Nic z tego, co powiedzieli w spocie nie mogą zrobić w samorządzie, więc nie było sensu wpisywać tego do programu

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może nie wszystko ale dwie pierwsze rzeczy już tak

Samorząd może wycofać religię ze szkół? 

Nie możesz w samorządzie zlikwidować finansowania kościoła. Możesz nie sprzedawać im taniej działek w przyszłości. Co najwyżej

 

Zresztą jak możesz twierdzić, że można jako samorząd wycofać religię ze szkół, a nie można wypowiedzieć konkordatu, w którym jest napisane tak:

 

art. 12 konkordatu między Stolicą Apostolską i Rzecząpospolitą Polską z 1993 (Dz.U. z 1998 r. Nr 51, poz. 318) Państwo polskie zagwarantowało, że:

  • „Szkoły publiczne podstawowe i ponadpodstawowe[4] oraz przedszkola, prowadzone przez organy administracji państwowej i samorządowej[5], organizują zgodnie z wolą zainteresowanych naukę religii w ramach planu zajęć szkolnych i przedszkolnych.

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu Michalkiewicz jest autorem najbardziej obrzydliwej wypowiedzi tego roku. A jako że jest felietonista u rydzyka to oczywiście znowu cały kk oberwie za jednego nie powiem kogo żeby tu bana nie dostać.

 

Dość regularnie słucham Michalkiewicza i wiem, że On nie chciał obrazić tej kobiety. Chodziło mu raczej o to, że ten fatalny i bezprawny wyrok spowoduje, że znajdzie się wiele takich osób które kiedyś nie miały nic przeciwko a dziś za milion doznają traumy.

Michalkiewicz całkiem niedawno powiedział, że film Kler się przyda aby kościół doznał terapii wstrząsowej i zajął się sprawą pedofili księży. Jak się wie jakie jest jego stanowisko to się inaczej odbiera wypowiedź o wyroku - bo to o tym było a nie o tej skrzywdzonej kobiecie.

 

Inna sprawa, że dobór słów w wypowiedzi wyjątkowo głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość regularnie słucham Michalkiewicza i wiem, że On nie chciał obrazić tej kobiety. Chodziło mu raczej o to, że ten fatalny i bezprawny wyrok spowoduje, że znajdzie się wiele takich osób które kiedyś nie miały nic przeciwko a dziś za milion doznają traumy.

 

Inna sprawa, że dobór słów w wypowiedzi wyjątkowo głupi.

Michalkiewicz najwyrazniej nie zna sprawy. Ofiara tego księdza została porwana z domu w wieku 13 lat i zamknięta na wiele miesięcy przez tegoż księdza gdzie była regularnie gwałcona. Dziewczyna ma za sobą 4 próby samobójcze. To nie jest kolejny przypadek " przypomniałam sobie że 15 lat temu ktoś mnie klepnął w tyłek" tylko trudny do wyobrażenia ogromny dramat. Nie wolno w ten sposób się wypowiadać.

 

Ja też się zgadzam że to nie kościół tylko ten ksiądz powinien za to płacić. Ale z samym zadośćuczynieniem finansowym za krzywdy tego kalibru trudno dyskutować. Renta i odszkodowanie się tej dziewczynie po prostu należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie podejmie, zwłaszcza że Michalkiewicz wykłada u niego na uczelni.

 

Ja też nie rozumiem wyroku sędzi w tej sprawie (tzn. nie rozumiem, czemu ma płacić zakon tego księdza, skoro nie miał z tym zupełnie nic wspólnego, a nie sprawca tego czynu), ale takie komentarze wobec ofiary to jest absolutny szczyt chamstwa.

Pewnie chodziło o to, że w trakcie przestępstwa, ksiądz nie występował jako Iksinski a jako ksiądz. Jest to zawód zaufania publicznego i pewnie łatwiej jest księdzu zwabić dziecko, wykorzystać swą pozycje do niecnych celów, niż Iksińskiemu, prywatnej osobie.

Chyba wszystkie lub większość spraw o odszkodowanie tak się kończy, że płaci Kościół a nie prywatna osoba, czyli raczej są konkretne przepisy, które to umożliwiają.

Czy ksiądz ma własny majątek czy powierza swoją osobę Kościołowi w całej rozciągłości?

Pewnie jest to też narzędzie do naklaniania Kościoła do walki z możliwymi takimi przestępcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło o to, że w trakcie przestępstwa, ksiądz nie występował jako Iksinski a jako ksiądz. Jest to zawód zaufania publicznego i pewnie łatwiej jest księdzu zwabić dziecko, wykorzystać swą pozycje do niecnych celów, niż Iksińskiemu, prywatnej osobie.

Chyba wszystkie lub większość spraw o odszkodowanie tak się kończy, że płaci Kościół a nie prywatna osoba, czyli raczej są konkretne przepisy, które to umożliwiają.

Czy ksiądz ma własny majątek czy powierza swoją osobę Kościołowi w całej rozciągłości?

Pewnie jest to też narzędzie do naklaniania Kościoła do walki z możliwymi takimi przestępcami.

To 1 taki przypadek w polsce.

 

Tak, ksiądz ma własny majątek i w tym przypadku więził tę dziewczynę w swoim prywatnym mieszkaniu a nie na plebanii. Porwał tę dziewczynę z jej domu a nie po mszy czy lekcji religii. Poza tym że był księdzem z zawodu ( już jakis czas temu został wydalony ) nie ma żadnego związku z kościołem cała sprawa.

 

Jest teraz np w sadzie sprawa odnosnie znecania sie chyba przez siostre zakonna nad jakims dzieckiem w domu opieki prowadzonym przez zakon. W takim przypadku potencjalne odszkodowanie powinno byc od kk.

 

Mamy w polsce prawo swieckie i fakt ze pracodawca ma zaplacic milion zlotych za to co zrobil ich pracownik w wolnym czasie to jest jakies nieporozumienie, nie uwazasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 1 taki przypadek w polsce.

 

Tak, ksiądz ma własny majątek i w tym przypadku więził tę dziewczynę w swoim prywatnym mieszkaniu a nie na plebanii. Porwał tę dziewczynę z jej domu a nie po mszy czy lekcji religii. Poza tym że był księdzem z zawodu ( już jakis czas temu został wydalony ) nie ma żadnego związku z kościołem cała sprawa.

 

Jest teraz np w sadzie sprawa odnosnie znecania sie chyba przez siostre zakonna nad jakims dzieckiem w domu opieki prowadzonym przez zakon. W takim przypadku potencjalne odszkodowanie powinno byc od kk.

 

Mamy w polsce prawo swieckie i fakt ze pracodawca ma zaplacic milion zlotych za to co zrobil ich pracownik w wolnym czasie to jest jakies nieporozumienie, nie uwazasz?

To faktycznie dziwne. Myślę, że jednak na to pytanie musiałaby odpowiedzieć osoba mająca wgląd do akt, uzasadnienia i mająca znajomość prawa, bo jak się nie znamy to wszystko można zrzucić na złe sądy jak to jest w wielu przypadkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.