Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Brajanku kochany, Rumunia mimo rekordowego wzrostu ma olbrzymi deficyt w budżecie :smile: Tamtejszy rząd rozdaje kasę na lewo i prawo :smile:

 

Polska nie ma deficytu :) no tak

 

Znają ich życie i wiedzieli, czy po prostu takie było wyobrażenie o nich na podstawie babskich polotek?

 

Wyobrażenie, które powtarzane wszem i wobec zostało przyjęte do ogólnej wiadomości. Jak byłem ministrantem wymienili u nas w kościele całą kadrę księży w tym proboszcza, który budował kościól w 1990 roku, oficjalnie nikt nie wie, ale tajemnicą poliszynela jest, że na plebanii odbywały się libacje połączone z pokerem i towarzystwem kobiet.

Będąc w gimbazjum w roku bierzmowania wymienili nam nagle księdza. Do redakcji gazetki parafialnej i prasy miejskiej wysłali zdjęcia księdza całującego kobietę na praskim rynku. Także nikt nie wie, wszyscy wiedzą.

 

Nie, nie lizałem księżom kolan.

 

 

Maowiecki zawitał do USA, ciekawe czy będzie jakaś szabasowa kolacja, a raczej czy i kiedy się o niej dowiemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Budżet na 2018 rok przewiduje deficyt nie większy niż 41,5 mld zł, dochody w wysokości 355,7 mld zł, a wydatki na poziomie 397,2 mld zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz rację, tylko co to ma do rzeczy z czymkolwiek co ja napisałem?

 

Powyżej, jak połączysz te dwa puzzle daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym że budżet jest ciągle uchwalany z deficytem, a twierdzisz, że jakiś link pokazuje że dług spada. Nie spada.

Spada stosunek długu. Jeśli płacisz ratę kredytu za mieszkanie 1000 złotych, a zarabiasz 2500 złotych, to wtedy płacisz 40% swoich dochodów na spłatę kredytu. Jeśli jednak dostaniesz awans i podwyżkę do 5000 złotych i jeszcze sobie weźmiesz kolejny kredyt na telewizor 500 złotych miesięcznie, to mimo że raty Ci wzrosły do 1500 złotych miesięcznie, płacisz już tylko 30% swoich dochodów na spłatę kredytu.

Podobnie mamy do czynienia z Polską - wzrost zadłużenia jest znacznie wolniejszy od wzrostu PKB, więc dług staje się coraz mniejszy w stosunku do niego. 

Dla porównania w 1990 mieliśmy zadłużenie zagraniczne w wysokości 68,9% PKB, które wynosiło jednak nominalnie jedynie 46,1 mld dolarów. Obecnie mimo posiadania około 300 mld dolarów długu, wynosi on tylko 51,1% PKB.

Żebyś mi jednak zaraz w prosty sposób nie negował tego i podkreślał jak to wzrósł w dolarach, odpowiedź mi najpierw na jedno pytanie, który kraj według Ciebie jest bardziej zadłużony: Grecja czy Południowa Korea?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spada stosunek długu. Jeśli płacisz ratę kredytu za mieszkanie 1000 złotych, a zarabiasz 2500 złotych, to wtedy płacisz 40% swoich dochodów na spłatę kredytu. Jeśli jednak dostaniesz awans i podwyżkę do 5000 złotych i jeszcze sobie weźmiesz kolejny kredyt na telewizor 500 złotych miesięcznie, to mimo że raty Ci wzrosły do 1500 złotych miesięcznie, płacisz już tylko 30% swoich dochodów na spłatę kredytu.

Podobnie mamy do czynienia z Polską - wzrost zadłużenia jest znacznie wolniejszy od wzrostu PKB, więc dług staje się coraz mniejszy w stosunku do niego. 

Dla porównania w 1990 mieliśmy zadłużenie zagraniczne w wysokości 68,9% PKB, które wynosiło jednak nominalnie jedynie 46,1 mld dolarów. Obecnie mimo posiadania około 300 mld dolarów długu, wynosi on tylko 51,1% PKB.

Żebyś mi jednak zaraz w prosty sposób nie negował tego i podkreślał jak to wzrósł w dolarach, odpowiedź mi najpierw na jedno pytanie, który kraj według Ciebie jest bardziej zadłużony: Grecja czy Południowa Korea?

 

Czyli jest tak dobrze, że spokojnie możemy zadłużać się dalej, bo o spłacaniu nikt raczej nie myśli. Jednocześnie pompuje się do głów, że "Unia daje", a zysk netto z UE nie wystarcza nawet na pokrycie obsługi długu publicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.