Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

"Będziemy do nich strzelać"

 

pan premier Morawiecki o tym, co ma zamiar zrobić wobec uchodźców

znowu wyrwane z kontekstu. tutaj masz nagranie (ton głosu jest również ważny) https://wiadomosci.onet.pl/kraj/afera-tasmowa-to-mowil-mateusz-morawiecki-na-tasmie-od-sowy-i-przyjaciol/247cq75

od 2:57 do 4:26. podobno jesteś literatem, i to pewnie całkiem dobrym sądząc po forumowym stylu, więc na pewno poradzisz sobie z interpretacją.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na torentach jest, ale kiepska jakość (cam) i podobno jeszcze brakuje ostatnich 20 minut.


No i podobno biletów nie ma.

Multikino, Warszawa Złote Tarsay

dziś 14:30, 15:00 -  80% miejsc wolnych

Wieczór wiadomo, godz 20:00 - jakieś 30 miejsc wolnych

 

Jutro do południa 95% miejsc wolnych

18:10 - 60% wolnych

18:55 - 50% wolnych

20:00, 21:00 - 40/50% wolnych

21:45 - 80% wolnych

 

Nie przesadzałbym z hasłami typu "że brakuje biletów". Na spokojnie każdy sobie obejrzy :) Dobrze, że jestem ;)

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam odnosisz się ad personam wobec osób je biorących, więc merytoryczna dyskusja nigdy nie była Twoim celem. 

 

Tylko do Ciebie i to gdy zrobiłeś to pierwszy :) Wyjątek potwierdzający regułę.

 

Pytałem bo nieraz spotkałem się z takimi "wiecznymi" studentami m.in ekonomii, na utrzymaniu rodziców, którzy przekrzykiwali się, który jest większym korwinistą(mniej podaktów, mniej zasiłków itd).

Mając już własną rodzinę inaczej patrzysz na pewne sprawy. Nieraz przepaść między teorią a praktyką jest spora.

 

Ale co ma do tego Korwin? Jeżeli chcą zrobić ludziom dobrze mogą albo dać zasiłki - wtedy zrobią dobrze beneficjentom owych, lub mogą zmniejszyć podatki i zrobić dobrze płatnikom. Kogo w Polsce jest więcej? Ludzi pobierających 500+ czy ludzi płacących podatki?

 

Sęk w tym, że jak Mariola i Sebiks dostaną po 5 stów na Brajanka, to "PiS dał, fajny ten PiS". Jak Sebiks z roboty przyniesie mniej opodatkowany hajs i ceny w markecie spadną po obniżeniu VAT to Mariola i Sebiks tego nie połączą z PiSem. Ty tego nie wiesz, oni to wiedzą, dlatego tak zmienia się narracja Maowieckiego z okresu pre i post 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do Ciebie i to gdy zrobiłeś to pierwszy :smile: Wyjątek potwierdzający regułę.

Po pierwsze maksyma wyjątek potwierdza regułę pochodzi z prawa rzymskiego i oznacza, że jeśli istnieje wyjątek od jakiejś reguły, oznacza to, że taka regułą sama w sobie istnieje. Grawitacja istnieje, Ziemia i jabłko się nawzajem przyciągają, nie jest potrzebne istnienie żadnej antonówki odpychającej się do Ziemi, by takowa reguła była prawdziwa. 

Po drugie nie mam dzieci na które mogę brać 500+ i szczerze nie wiem co masz na myśli mówiąc, że zrobiłem to pierwszy, nawet gdybym takowe faktycznie miał. Złożyłem wniosek do urzędu pierwszy? Jako pierwszemu mi go rozpatrzono pozytywnie? Pierwszy otrzymałem pieniądze z programu?

Ale co ma do tego Korwin? Jeżeli chcą zrobić ludziom dobrze mogą albo dać zasiłki - wtedy zrobią dobrze beneficjentom owych, lub mogą zmniejszyć podatki i zrobić dobrze płatnikom. Kogo w Polsce jest więcej? Ludzi pobierających 500+ czy ludzi płacących podatki?

Ludzi płacących podatki. Tak orientacyjnie licząc o około 20 mln, jakoś 3-4 razy więcej. Możliwe, że więcej. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że jak Mariola i Sebiks dostaną po 5 stów na Brajanka, to "PiS dał, fajny ten PiS". Jak Sebiks z roboty przyniesie mniej opodatkowany hajs i ceny w markecie spadną po obniżeniu VAT to Mariola i Sebiks tego nie połączą z PiSem. Ty tego nie wiesz, oni to wiedzą, dlatego tak zmienia się narracja Maowieckiego z okresu pre i post 

Rozejrzyj się dookoła i wśród swojej rodziny także. Uważasz, że tylko Sebik i Mariolka mają dzieci? Nie róbmy z posiadania dzieci jakiejś patologii. Z tym Brajankiem to też bym nie przesadzał, bo teraz masz tylko Janków, Antosiów i Franków na placach zabaw. :) to tak na marginesie.

Ja wiem, że obniżka podatków fajnie brzmi, ale który kraj na świecie wpadł na tak genialny i prosty pomysł? Za wysoki VAT na artykuły spożywcze jest jedyną przycyzną ich wysokich cen w Polsce? Coś mi się wydaje, że producenci takich "tortilli, pit"to jednal sami przesadzają z narzucanie cen, wołając za swoje produkty po 5-9 zł, podczas gdy na zachodzie za takie zwykłe produkty zapłacisz odpowiednio 2€ i 0.90€.

No chyba, że zatoczymy koło i zwalimy to na wysokie opodatkowanie przedsiębiorców.

 

Z tymi zasiłkami w Polsce to nie przesadzałbym, bo jeśli chodzi o zasiłki dla bezrobotnych to przepisy w Polsce w tej materii są jednymi z najbardziej restrykcyjnych w Europie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że obniżka podatków fajnie brzmi, ale który kraj na świecie wpadł na tak genialny i prosty pomysł? Za wysoki VAT na artykuły spożywcze jest jedyną przycyzną ich wysokich cen w Polsce? Coś mi się wydaje, że producenci takich "tortilli, pit"to jednal sami przesadzają z narzucanie cen, wołając za swoje produkty po 5-9 zł, podczas gdy na zachodzie za takie zwykłe produkty zapłacisz odpowiednio 2€ i 0.90€.

Ceny żywności są niższe u mnie niż w Lwowie, więc nie wiem skąd masz dane o ich wysokich cenach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie

wygrywa właśnie podejście niech gadają, nie wazne jak

 

wyobraź sobie film o szajce gejów pedolifi

lewica by oszalała, a prawica by film z przekory obejrzała i uznała to za prawde bo przeeciez "wsród homo jest wiecej pedofili"

efekt ten sam

kasa sie zgadza

 

dokładnie

 

To co zrobiło Grossowi i filmowi "Pokłosie" lepszą reklamę? TVN, Polsat i ówczesna TVP w rękach demoliberalnego salonu, 80-90% przewaga na pozostałym rynku medialnym czy niszowa wtedy Gazeta Polska i TV Trwam, która wtedy miała w szczytowym momencie oglądalność na poziomie 100 tys widzów.

Odpowiesz?

A dziś kto na prawicy robi filmowi reklamę? Przecież tzw. reżimową TVP nikt dzisiaj nie ogląda. Co chwilę jesteś zasypywany newsami o tym, że Wiadomości tracą widzów, że ogólnie publiczna ma najgorszą oglądalność od lat.

 

To tak jakbyś z 30 kolegami zaczął naśmiewać się z matki jednego, takiego Zbyszka. W końcu Zbyszek dla świętego spokoju, powiedziałby "odczepcie się", a Ty z kolegami krzyknął - "patrzcie, dał się sprowokować".

 

to kto zrobił im reklamę , że biją rekordy ? :o

Twoja logika jest pokrętna.

 

właśnie jak w rękach salonu była TV i wszystkie media, próbowano "Pokłosie" reklamować i nie biło rekordu.

teraz w tvp ,tvn, polsat , w necie szła ostra nagonka na film ,że aż większość postanowiła go obejrzeć.

nie oglądam aż tyle tv ale reklam z Kleru nie widziałem , co najwyżej banery na mieście i trailer na youtube.

 

odpowiedz na pytanie

"co się stało , że się zesrało"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kto zrobił im reklamę , że biją rekordy ? :o

Twoja logika jest pokrętna.

 

właśnie jak w rękach salonu była TV i wszystkie media, próbowano "Pokłosie" reklamować i nie biło rekordu.

teraz w tvp ,tvn, polsat , w necie szła ostra nagonka na film ,że aż większość postanowiła go obejrzeć.

nie oglądam aż tyle tv ale reklam z Kleru nie widziałem , co najwyżej banery na mieście i trailer na youtube.

 

odpowiedz na pytanie

"co się stało , że się zesrało"?

Chwytliwy temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze maksyma wyjątek potwierdza regułę pochodzi z prawa rzymskiego i oznacza, że jeśli istnieje wyjątek od jakiejś reguły, oznacza to, że taka regułą sama w sobie istnieje. Grawitacja istnieje, Ziemia i jabłko się nawzajem przyciągają, nie jest potrzebne istnienie żadnej antonówki odpychającej się do Ziemi, by takowa reguła była prawdziwa. 

Po drugie nie mam dzieci na które mogę brać 500+ i szczerze nie wiem co masz na myśli mówiąc, że zrobiłem to pierwszy, nawet gdybym takowe faktycznie miał. Złożyłem wniosek do urzędu pierwszy? Jako pierwszemu mi go rozpatrzono pozytywnie? Pierwszy otrzymałem pieniądze z programu?

Ludzi płacących podatki. Tak orientacyjnie licząc o około 20 mln, jakoś 3-4 razy więcej. Możliwe, że więcej. 

 

Błąd, fakt, upowszechniony dość, ale błąd.

 

Napisałeś że używam argumentów ad personam do pobierających zasiłek, więc merytoryczna dyskusja nie jest moim celem. Nie rozumiem jak się ma jedno z drugim.

 

Rozejrzyj się dookoła i wśród swojej rodziny także. Uważasz, że tylko Sebik i Mariolka mają dzieci? Nie róbmy z posiadania dzieci jakiejś patologii. Z tym Brajankiem to też bym nie przesadzał, bo teraz masz tylko Janków, Antosiów i Franków na placach zabaw. :smile: to tak na marginesie.

Ja wiem, że obniżka podatków fajnie brzmi, ale który kraj na świecie wpadł na tak genialny i prosty pomysł? Za wysoki VAT na artykuły spożywcze jest jedyną przycyzną ich wysokich cen w Polsce? Coś mi się wydaje, że producenci takich "tortilli, pit"to jednal sami przesadzają z narzucanie cen, wołając za swoje produkty po 5-9 zł, podczas gdy na zachodzie za takie zwykłe produkty zapłacisz odpowiednio 2€ i 0.90€.

No chyba, że zatoczymy koło i zwalimy to na wysokie opodatkowanie przedsiębiorców.

 

Z tymi zasiłkami w Polsce to nie przesadzałbym, bo jeśli chodzi o zasiłki dla bezrobotnych to przepisy w Polsce w tej materii są jednymi z najbardziej restrykcyjnych w Europie .

 

Nie robię patologii z posiadania dzieci. Który kraj na świecie? Rumunia chociażby. Zaraz powiesz, że jadę Korwinem czy "to jedź do Rumunii", ale to nie o to chodzi. Powinniśmy robić to co robiły bogate kraje zachodnie gdy były tak biedne jak Polska, a nie to co TERAZ robią te kraje, bo nie jesteśmy bogatym krajem zachodnim. 

 

Restrykcyjne przepisy = armia urzędników którzy sprawdzają czy dana osoba jest godna zasiłku czy nie = wciąż wysokie koszty nawet mimo dużych restrykcji.

Biorąc pod uwagę frekwencję na Botoksie to podejrzewam że ludzie poszli na kler bo spodobał im się zwiastun.

 

Nah, ludzie poszli bo fajnie obejrzeć jak dopierdolą księżom. A tu okazało się, że film powiedział tylko, że księża mają kobiety i dzieci na boku, chleją, ustawiają przetargi, biorą w łapę za udzielanie sakramentów, wożą się luksusowymi brykami (akurat tylko jeden z bohaterów filmu) i dobierają się do małych chłopców.

 

No i meh, przecież to akurat wszyscy wiedzieli i przed seansem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że używam argumentów ad personam do pobierających zasiłek, więc merytoryczna dyskusja nie jest moim celem. Nie rozumiem jak się ma jedno z drugim.

Gdyby merytoryczna dyskusja była Twoim celem, to ograniczyłbyś stosowanie pozamerytorycznych sposób dyskusji. 

 

Nie robię patologii z posiadania dzieci. Który kraj na świecie? Rumunia chociażby. Zaraz powiesz, że jadę Korwinem czy "to jedź do Rumunii", ale to nie o to chodzi. Powinniśmy robić to co robiły bogate kraje zachodnie gdy były tak biedne jak Polska, a nie to co TERAZ robią te kraje, bo nie jesteśmy bogatym krajem zachodnim. 

Polska ma w tym roku wyższy wzrost gospodarczy od Rumunii.

 

Kraje zachodu były tak biedne jak Polska nominalnie około 30 lat temu. Dziki kapitalizm w mniemaniu Korwina istniał ponad 100 lat temu. A 30 lat temu już zachód stosował się do Keysenizmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby merytoryczna dyskusja była Twoim celem, to ograniczyłbyś stosowanie pozamerytorycznych sposób dyskusji. 

 

Polska ma w tym roku wyższy wzrost gospodarczy od Rumunii.

 

Kraje zachodu były tak biedne jak Polska nominalnie około 30 lat temu. Dziki kapitalizm w mniemaniu Korwina istniał ponad 100 lat temu. A 30 lat temu już zachód stosował się do Keysenizmu. 

 

Do dyskutantów ich nie stosuję.

 

W tym roku tak, w zeszłym było w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nah, ludzie poszli bo fajnie obejrzeć jak dopierdolą księżom. A tu okazało się, że film powiedział tylko, że księża mają kobiety i dzieci na boku, chleją, ustawiają przetargi, biorą w łapę za udzielanie sakramentów, wożą się luksusowymi brykami (akurat tylko jeden z bohaterów filmu) i dobierają się do małych chłopców.

 

No i meh, przecież to akurat wszyscy wiedzieli i przed seansem.

Znają ich życie i wiedzieli, czy po prostu takie było wyobrażenie o nich na podstawie babskich polotek?

Dlaczego akurat wkleiłeś opinię o.Szustaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.