Skocz do zawartości

2015 NBA All-Star Game


szkoda-czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o fantasy to stoimy bardzo wysoko moim zdaniem. Nie wiem, jak to wygląda na yahoo fantasy nba, ale chociażby w Drive to the Finals w zeszłym sezonie 3 największe prywatne ligi były z Polski.

Zresztą w tym kraju jest zarówno gazeta o NBA, jak i płatny portal i jakoś utrzymują się na rynku, więc z zainteresowaniem NBA w Polsce nie jest jeszcze tak źle.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rw30

Oczywiście że mogą. Pytanie co te statystyki pokażą. Nawet na tym forum LP ma niewiele osób. Większość ogląda streamy bo są darmowe (nie potępiam tylko stwierdzam fakt). 

 

 

jesli jest tak jak mowisz, to sam sobie odpowiadasz na pytanie jakie tu jest zainteresowanie i czy NBA zrobi u nas biznes

 

to pewnie nie przypadek ze mecze z NBA tour odbywaja sie rokrocznie w tych samych lokalizacjach - hiszpania / niemcy / wlochy / czasem tel aviv / moskwa / paryz / londyn / stambul [ale juz zadne z mniejszych miast w krajach w ktorych przeze mnie wymienione miasta lezo ]

 

 

Podobnie z koncertami muzycznymi. Nieraz szklak mnie trafia kiedy mam ochotę wybrać się na jakiś fajny zespół/wykonawcę i mam do wyboru Berlin, Frankfurt, Monachium, Praga, Wiedeń, Bratysława, Wilno, Talin.

 

ciekawe, i troche racji chyba ma kolega sewer - ja mieszkajac w Barcelonie czesto widze ile jest ciekawych koncertow w Polsce i Shaq mnie trafia ze tutaj nie ma nawet polowy tego

dobrze ze Dropkick Murphies wpadajo raz na jakis czas

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest tak jak mowisz, to sam sobie odpowiadasz na pytanie jakie tu jest zainteresowanie i czy NBA zrobi u nas biznes

 

to pewnie nie przypadek ze mecze z NBA tour odbywaja sie rokrocznie w tych samych lokalizacjach - hiszpania / niemcy / wlochy / czasem tel aviv / moskwa / paryz / londyn / stambul [ale juz zadne z mniejszych miast w krajach w ktorych przeze mnie wymienione miasta lezo ]

 

 

 

Akurat lokalizacje wynikają z tego, że największe kluby w Europie grają w tych państwach/miastach, chociaż wielkość miasta tez robi swoje, dlatego brak spotkań np. na Litwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem (być może na tym forum), że za preseason game NBA bierze 1 mln USD plus delegacje, przelot i zakwaterowanie drużyny. Do tego trzeba doliczyć wynajęcie hali, ochronę, dystrybucję biletów itp. W złotówkach byłaby to pewnie kwota około 6-7 mln dla 20 tysięcznej hali. Nie znam zasad i nie wiem czy można sprzedać prawa do transmisji telewizyjnej lokalnej stacji (pewnie nie). Zakładając, że jedynym wpływem są bilety to jeśli podzieli się 7 mln przez 20 tys biletów daje średnio 350 zł za bilet.

Pewnie przy odpowiedniej dystrybucji, da się na tym zarobić, ale biznes jest dość ryzykowny. Przynajmniej ja bym swoich pieniędzy w coś takiego nie zainwestował. Poza tym w miejscach gdzie mamy duże hale, nie ma klasowych drużyn, a w takim Zgorzelcu nie ma dużej hali. Z kolei jeśli przyjechały by dwie drużyny z NBA szansa na finansowe domknięcie projektu raczej nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie taki mecz na Narodowym widział. No, ale nie przyjdzie na taki mecz wg mnie nawet połowa stadionu... to byłaby jednak jakaś inność/plus w porównaniu do meczów w zwykłej hali.

Ponad 20 tysięcy ludzi było na Narodowym oglądać windsurfing. Na stadionie. Windsurfing. Nie wierzę, że na mecz zespołu NBA przyszłoby tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 20 tysięcy ludzi było na Narodowym oglądać windsurfing. Na stadionie. Windsurfing. Nie wierzę, że na mecz zespołu NBA przyszłoby tyle samo.

 

i masz już odpowiedź dlaczego tyle ludzi przyszło. Byli po prostu ciekawi. Windsurging na stadionie? jak to tak można?

 

Ja nie wierzę w zapełnienie chociażby połowy narodowego podczas meczu NBA. Gdyby to był żużel albo inne bieganie czy strzelanie na nartach, wtedy kto wie.

Edytowane przez kiwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 20 tysięcy ludzi było na Narodowym oglądać windsurfing. Na stadionie. Windsurfing. Nie wierzę, że na mecz zespołu NBA przyszłoby tyle samo.

 

20 tys na narodowym to nie jest chyba jakaś zayebista frekfencja? tam coś koło 55 czy 60 się mieści?

 

poza tym, wybacz, ale PŚ w surfingu a mecz przedsezonowy to jednak troszkę inna ranga imprezy - mimo to tylko 20 tys przyszło, ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nie wierzę w zapełnienie chociażby połowy narodowego podczas meczu NBA. Gdyby to był żużel albo inne bieganie czy strzelanie na nartach, wtedy kto wie.

Nie wierzę, że jesteś tak oderwany od rzeczywistości. Byłby komplet o ile cena biletów nie byłaby przesadzona.

 

Druga sprawa że NBA się nie opłaca tego robić gdy dużo bogatsze kraje zachodnie mają łącznie 2-4 mecze preseasonu rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że najtańsze bilety na ten windsurfing kosztowały 20 zł, a VIP strefa bodajże 600 zł. Teraz na żużlowe Grand Prix bilety zaczynały się od 49 zł. W przypadku NBA podejrzewam, że cena najtańszego biletu byłaby podobna do tej z meczów Realu czy Barcy, a było to chyba 200 zł. Nie wiem czy w takim przypadku dałoby się zapełnić stadion? Bo jednak na hasło Messi, czy Ronaldo "psychofani"(a jest ich niemało) Barcelony i Realu oddadzą wszystko. W meczach europejskich zawsze z zespołem NBA spotykały się drużyny z dużych miast, które mają niezłe składy i dużo kibiców(Alba, Fenerbahce, Maccabi, AJ Mediolan). U nas kto miałby zagrać na Narodowym z takimi Wizards? Turów Zgorzelec? Naprawdę? Zigeranovic kontra Nene, czy Chyliński kontra Beal to mogły być mega pojedynki :grin: Gdyby tak był w Polsce zespół jak choćby Assecco Gdynia z 2010, to wtedy może i tak. Dopóki nie będzie w Polsce mocnej ligi, w której są duże pieniądze, to moim zdaniem NBA się meczem u nas nie zainteresuje.

Edytowane przez kleczes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że najtańsze bilety na ten windsurfing kosztowały 20 zł, a VIP strefa bodajże 600 zł. Teraz na żużlowe Grand Prix bilety zaczynały się od 49 zł. W przypadku NBA podejrzewam, że cena najtańszego biletu byłaby podobna do tej z meczów Realu czy Barcy, a było to chyba 200 zł. Nie wiem czy w takim przypadku dałoby się zapełnić stadion?

 

Na KSW w Krakowie bilety były po 150-300 zeta i z 80% rozeszło się w pierwsze 2 dni jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do zapełnienia było 20 tyś miejsc, a nie z 60 tyś, jak byłoby to w przypadku meczu koszykówki na narodowym. No i jestem zdania, że w Polsce KSW jest bardzo popularne(na UFC pewnie w ogóle będzie szał). Mega robotę zrobił Lewandowski z wypromowaniem swojego projektu i teraz zbiera żniwo ;) To, że robią w TV to w PPV niejako to potwierdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do zapełnienia było 20 tyś miejsc, a nie z 60 tyś, jak byłoby to w przypadku meczu koszykówki na narodowym. No i jestem zdania, że w Polsce KSW jest bardzo popularne(na UFC pewnie w ogóle będzie szał). Mega robotę zrobił Lewandowski z wypromowaniem swojego projektu i teraz zbiera żniwo ;) To, że robią w TV to w PPV niejako to potwierdza. 

 

KSW jest kilka razy w roku. Nikt normalny z drugiego końca Polski nie będzie na nie jechał.

 

UFC ma pewnie z szesnastu fanów w Polsce. Założę się, że po tygodniu nie będzie biletów.

 

NBA byłoby raz, po raz pierwszy, 99% fanów kosza w Polsce i okolicach nie widziało nigdy meczu NBA na żywo, przyjechaliby ludzie z całego kraju i kilku krajów ościennych. Na meczu team Gortata-Wojsko Polskie było 13 tysięcy ludzi. jednorazowy event na stadionie z palcem w dupie zrobiłby komplet.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle co to za dyskusja, że nie zapełniłoby się stadionu narodowego na mecz ps NBA? Ci którzy tak uważają, to chyba są troszkę w tyle z realiami. Pytanie jest inne czy mecz koszykówki udałoby się odpowiednio zorganizować z punktu atrakcyjności oglądanego widowiska. Nie lubię siatkówki, ale kojarzę zdjęcia - gdzie goście za mecz inauguracyjny MŚ w siatkowej zapłacili gruby hajs po to by ostatecznie oglądać filar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.