Skocz do zawartości

Toronto Raptors 2014/15


metlik

Rekomendowane odpowiedzi

Niespodzianki nie było niestety... Jastrzębie nas rozszarpały.

 

Martwią mnie pogłoski, że drużyna zaczęła się czuć zbyt pewnie... szybko to zostało wykorzystane -> sześć wtop w ośmiu meczach. Dołóż do tego 19 strat z tego spotkania i nagle obraz wspaniałych Raps zaczyna się powoli rozmywać, a człowiek zdążył uwierzyć że coś nieoczekiwanego może się wydarzyć.

 

55 strat w ostatnich 3 meczach? Kyle Lowry #NBABallot?

 

Człowiek ma mieszane uczucia, bo było widać że bez DeRozana ta końcówka morderczej wyjazdowej serii ich wykańczała i powrót wypoczętego DD miał tchnąć w Raps tego starego ducha, a tu okazuje się, że wszystko trzeba budować od nowa. 

 

T-Ross w kryzysie od dłuższego czasu :/ myślicie, że dotarły do niego pogłoski o potencjalnych wymianach? W ogóle ten niby trade z udziałem Tobiasa Harrisa był czymś więcej niż zwykłą plotką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowry made it! Moje kilkanaście głosów nie poszło na marne. :)

 

Lowry finished with 805,290 votes to Wade’s 789,839.

 

Cieszę się i mam nadzieje, że będzie to zastrzyk pewności siebie dla Lowry'ego, bo przy przeciętnie grających Rossie i Vasquezie potrzebujemy go bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ATL mieliśmy jeszcze feralną porażkę przeciwko Hornets... damn you Tyreke! Potem na 3 mecze zaciął się DeMar 0 punktów przeciwko Bucks było czymś niemożliwym do wykonania.

 

Baty od Grizz powinniśmy przyjąć bez płaczu, bo szybko trzeba było rozprawić się z Philly oraz Pistons. Są dwa zwycięstwa i w końcu lepszy ofensywnie mecz DeRozana. 

 

Nadal daleko do ustabilizowania formy. Przeciwko Detroit ograniczyliśmy straty do 8 co jest w ogólnym maraźmie bardzo dobrą informacją. 

 

ostatnie 5-7 pozwala nam trzymać się jednym paluszkiem trzeciego miejsca. Nie pozostaje nic innego niż trzymać kciuki za jakiś impuls, który ich popchnie do przodu. Cokolwiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zadam pytanie do fanów bo zakładam że oglądacie każdy mecz ale własnie zobaczyłem jedne mecz Toronto ostatnio - grają niesamowitą ofensywę za sam marzec mają 113 ortg co tylko nieznacznie jest gorsze od spurs i Cavs a mimo to za marzec są na minusie. Czy w ogóle Raptors w tej chwili bronią bo muszę przyznać że być na minusie punktowym przy takiej historycznie bardzo dobrej ofensywie to jest wyczyn chyba jeszcze bardziej historyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrona wygląda fatalnie, nic nie pomaga... ani kontuzja Lowrego, ani wcześniejsze rotacje w wyjściowym ustawieniu. Według mnie cały ofensywny playbook został rozczytany i na ten moment nie możemy niczym nikogo zaskoczyć.

 

Pamiętacie początek sezonu? 24-7 i wszyscy chwaliliśmy Raps za to, że poszli o krok dalej, że dzięki zebranemu doświadczeniu będą mogli spróbować nas zaskoczyć.

 

Następnie zwyczajnie coś pękło, przyszła kontuzja DeRozana, a resztę już znamy: 3-8, na chwilę przebłysk 10-2 i to ostatnie 3-9. 

 

Ogólnie jak wcześniej Lowry i DeMar niszczyli w ataku, tak równolegle martwiła spadająca ilość asyst (oboje notują mniej niż rok temu). Gra była za bardzo uzależniona od indywidualnej postawy obu graczy. Brak tego drugiego pokazał, że bez kluczowego elementu układanki nie istniejemy, a po powrocie zaczęły pojawiać się problemy ze skutecznością (+ z regularnością), teraz nie bronimy w ogóle, a przecież wcześniej z tego słynęliśmy! Casey chwalił graczy za team effort, za to że każdy nie odpuszcza po bronionej stronie...

 

Gdzieś się pojawił jakiś cancer (ostatnio małe nieporozumienia między DC i Lou w sprawie egzekwowania zagrywek) i zaczęło wszystko gnić od środka... podczas trade deadline miał przyjść West/Gibson/Faried i też nic nie wyszło, bo Ujiri miał swój plan wydania poważnych pieniędzy w offseason. Ciągle "na osiedlu" mówi się o Wigginsie i Durancie.

 

Inside Presence brak, obrony Vasqueza brak, Rossa brak, a jumpery DeRozana niezawsze docierają do celu... to tak w skrócie.

 

Wszystko wyglądało tak pięknie, a cały misterny plan poszedł w pizdu i nawet jak I rundę zakończymy sukcesem, to do drugiej nie musimy podchodzić, bo efekt będzie identyczny. Nie widzę szans na powrót do formy z początku sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casey to buc, mam nadzieje że Ujiri go wywali w offseason. Był coachem od defensywy w mistrzowskich Mavs a teraz nie potrafi z Raptors zrobić choćby przeciętniaków w obronie. Jego odpowiedzią na fatalną obrone jest kiszenie najlepszego defensora - Jamesa Johnsona na ławce i dawanie mu pograć 15min.

Jeżeli Raptors skończą na 4 miejscu to mogą wygrać w PO z Wizards, w tym sezonie zrobili im sweepa a na przestrzeni dwóch sezonów mają bilans 6-1, jedyne zwycięstwo Wzards po trzech dogrywkach także leżą im jak mało kto. W 2rd 0-4 z kimkolwiek by nie zagrali.

Ryan Wolsat napisał niedawno że w przyszłym sezonie skład Raptors będzie wyglądać zupełnie inaczej, odejdzie Fields, Hansbrough, Stiemsma, Hayes, Amira tez wątpie że podpiszą po tym piachu który gra, piernik wie ile $ będzie chciał Lou i co z Rossem? ja bym go wy^&*$ póki jest coś wart także kupa kasy do wydania a fundamenty już są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciągle "na osiedlu" mówi się o Wigginsie i Durancie.

 

Durant w Toronto??? Czym niby mieliby go skusić??? Na pewno nie dolarami bo to mu może zaoferować kilka innych, bardziej atrakcyjniejszych drużyn. O ile on powróci do formy z zeszłego roku, co jest bardzo wątpliwe w tym momencie, to jak już będzie szukał alternatywy dla okc  - będzie chciał iść do klubu, który da mu misia. Toronto z obecnym składem, nawet + durant mieliby marne szanse. Bez obrony żadna drużyna nie dojdzie nawet do finału konferencji a Raptors są na 27miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta grengolada Raps zaczęła się od przegranego meczu w NY z Knicksami. Tak beztrosko grające ekipy nie widzialem... może ze względu na fakt ze zaraz będę chłopaków przepedzac każdy myśli tylko o cyferkach bo inaczej tego wytłumaczyć nie można. Raps nie potrafili wybronic takich tuzow jak Amudson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze ten niecelny 360 DeRozana... to był gwóźdź do trumny według mnie...

 

@kp11

Bardziej chodziło mi o sytuacje, po której Raps byli ukarani przez Drakea. Był koncert w Toronto, KD przyjechał, a Drake go przywitał i pytał "Kto chciałby, że Kevin grał u nas za rok" (czy coś w tym stylu). Wszystkim na miejscu oczywiście odjebało...

 

no, my tu gadu gadu, a tu poszło zwycięstwo nad Rox i career night DeRozana... czy to może być to kolejne walnięcie cegły w głowe, żeby wrócił stan sprzed marazmu?

 

Meczu jeszcze nie widziałem, a jestem ciekaw jak zawodnicy zareagowali na to zwycięstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Raptors zostali ukarani 25 000$ grzywną za ten wybryk...

Póki co gdybanie na temat przyszłości można sobie odpuścić z 2 powodów:

po pierwsze nie wiadomo jaką formę zaprezentuje po kontuzji

po drugie nie wiadomo co się stanie z brooksem i jeżeli go zwolnią to kto przyjdzie na jego miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.