Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

15 mln funtów. A od United chciał Jonesa/Smalla w zamian, debil. 

 

Co do Legii - kilka lat temu była podobna sytuacja, a drużyna dostała tylko małą karę finansową. Takie to są przepisy. Chcieli ich wjebać i tyle. Jestem ciekawy, jak wygląda odwołanie w takiej sytuacji, ale w pozytywne rozpatrzenie czegoś takiego i tak średnio wierzę, bo byłoby kolejne zamieszanie. Druga sprawa, która mnie ciekawi, to czy Boniek coś próbował zdziałać. 

 

Dodatkowo dupy dała też sama UEFA, bo ktoś te składy jednak zatwierdza, nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Legii - kilka lat temu była podobna sytuacja, a drużyna dostała tylko małą karę finansową. Takie to są przepisy. Chcieli ich wjebać i tyle. 

 

Podobna, ale z punktu widzenia regulaminu zupełnie inna. W Legii zagrał zawodnik, który był zawieszony za kartki, a w regulaminie jest że za takie coś jest walkower, a w sytuacji o której Ty mówisz zawodnik, który zagrał nie był zawieszony za kartki tylko po prostu niezarejestrowany, a w takim przypadku regulamin dopuszcza karę finansową lub właśnie walkower, uefa w tamtym przypadku wybrała karę finansową. W przypadku Legii nie mieli takiego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henry strzela gola ręką decydującego o awansie - nieważne, przecież Naczelna Rada do Spraw Futbolu A Zwłaszcza Bramek Strzelonych W Piątce w porozumieniu z Główną Komisją Piłkarską do Spraw Zagrań z Lewego Skrzydła przy Kanclerzu Sportów Kopanych Europy Środowkopołudniowo-Wschodniobałkańskich stwierdzili, że wynik poszedł w świat i nic się nie da zrobić.

jakiś jopek z Lecha wchodzi na 5 minut w meczu o (już) pietruszkę - walkower i wypaczenie wyniku.

 

Masz rację bogut, usuńmy piłkarzy, niech zostaną same mędrki przy zielonym stoliku.

 

 

Dodatkowo dupy dała też sama UEFA, bo ktoś te składy jednak zatwierdza, nie? 

 

nie, zawodnik zawieszony może był zgłoszony do składu (jak nie będzie zgłoszony, to jego zawieszenie ,,nie liczy się" na dany mecz, czyli jest przedłużone na kolejne spotkania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Identyczna sytuacja była w 2010 r. w dwumeczu Debrecen - Litex o prawo występu w LM! Debrecen wygrał dwumecz i awansował do LM, ale Bułgarzy złożyli protest, bo dopatrzyli się występu nieuprawnionego do gry piłkarza mistrza Węgier - pod koniec meczu tj. w 88 min. na boisku pojawił się niejaki Peter Mate! UEFA odrzuciła protest Bułgarów, uznając, że występ Mate nie wnosił niczego do tego meczu, bo wynik był już rozstrzygnięty wcześniej (Uzasadnienie UEFA: "Debrecen had no interest in fielding this player for the three last minutes of additional time, when the score was so clearly in its favour")! 

Takie coś wyczytałem.

 

Na moje mogli ich na luzie przepuścić, tutaj zadziałały już inne siły, niż tylko regulamin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem o tym samym meczu i wyjaśnienie do tego było takie, że ten zawodnik nie pauzował za kartki tylko był zwyczajnie nie zgłoszony do rozgrywek. I tak jak wcześniej napisałem w takiej sytuacji w regulaminie jest mowa o tym, że zamiast walkowera można dać karę finansową tylko. Ten kto napisał ten artykuł mógłby najpierw trochę poczytać, a nie od razu pisać o identycznej sytuacji. 

 

Inna sprawa, że wyjaśnienie  uefy co do tej sprawy jest bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś wyczytałem.

 

Na moje mogli ich na luzie przepuścić, tutaj zadziałały już inne siły, niż tylko regulamin. 

 

UEFA ma zawsze taką samą zasadę - ostatnio był taki mecz bodajże w 97 kiedy psg grało ze Steua wszedł jakiś Francuz zawieszony i UEFA nie dyskutowała walkower dla Rumunów

Nigdy się nie zdarzyło aby nie przyznano walkoweru dla drużyny która wystawiła kolesia zawieszonego za kartki. To że Legia spieprzyła i nie zgłaszała do protokołu gracza to po prostu jej głupota - może próbowac udowodnić że gracz nie był kontuzjowany i że to było niedopatrznie i ktoś tam myślał że mu te 3 mecze kary minęły ale przypuszczam że regulamin nie dopuszcza takiego apektu i nie ma złudzeń .

 

A właściciel Legii to powinien wywalic kierownika drużyny i prezesa który nie dopatrzył takiej dupereli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wpisy tylko pobieżnie bo wiedziałem, że to będzie ciężka sprawa (masa mitów, dezinformacji i teorii spiskowych) i dodam od siebie tylko trzy rzeczy, które być może już ktoś napisał, ale zaryzykuję.

 

1. Przypadek Legii był inny niż przypadki drużyn, które wystawiły zawodnika niezgłoszonego/nieuprawnionego do gry. Zupełnie inny paragraf bo Legia wystawiła zawodnika zawieszonego, nastąpiło to oczywiście w wyniku pomyłki i niewpisania go w poprzedniej rundzie, ale konsekwencją tego było to, że zagrał zawodnik zawieszony a to jest po prostu inny paragraf i inna kara z tego tytułu.

 

2. Walkower to nie jest wynik 3-0 z urzędu w każdym przypadku. Jeżeli dotyczy jednego meczu to rzeczywiście formalnie wpisane jest 3-0, ale w przypadku dwumeczu jest inaczej. Walkower w pierwszym meczu to 3-0, ale drugi mecz jest normalnie rozgrywany i ukarany zespół może jeszcze odwrócić sytuację wygrywając odpowiednio wysoko. Jeżeli jednak kara walkowera dotyczy rewanżu to jest pozamiatane i wynik jest automatycznie podkręcany do zwycięstwa drugiego zespołu. W przypadku dwumeczu Legia - Celtic akurat walkower w postaci 3-0 daje awans rywalowi (bramki na wyjeździe) i stąd taki zapis. Pomyślcie jednak przez chwilę co by było gdyby walkower oznaczał po prostu porażkę trzema bramkami. Wystarczy wygrać pierwszy mecz różnicą co najmniej czterech goli a w rewanżu już hulaj dusza bo nawet walkower niczego nie zmieni? To lepiej by było coś odwalić niż ryzykować roztrwonienie przewagi albo oszczędzić sobie biegania gwarantując walkowera jeszcze przed meczem. Także przestrzelone karne nie miały żadnego znaczenia, walkower w rewanżu to zawsze porażka w dwumeczu.

 

3. Wyrok oczywiście najgorszy z możliwych, ale UEFA była pod ścianą. Od wszystkich decyzji można się odwoływać do TAS, czyli Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu. To instancja niezależna od UEFA czy FIFA, kierują się literą prawa i często pomagają przy różnego rodzaju redukcjach kar. Ta właśnie komórka zmniejszy karę nałożoną na Luisa Suareza, ale to tak tylko nawiasem mówiąc. Kluczowa jest tutaj rola Szkotów. Gdyby UEFA zdecydowała się wlepić Legii tylko karę finansową (pomimo, że w przepisach stoi jak byk kwestia walkowera) to Celtic mógłby się odwołać do TAS właśnie i to by było piekło. Dlaczego? Trybunał nie podejmuje decyzji natychmiast, istnieje tryb przyspieszony, ale nawet wtedy potrzeba kilku tygodni. Sprawa w świetle przepisów jest oczywista więc należałoby się spodziewać, że TAS orzeknie na korzyść Szkotów i co wtedy? Wyrok zapadłby zapewne już po meczach III rundy, w najlepszym wypadku podczas spotkań. W najgorszym wypadku po rozlosowaniu grup LM. Zamieszanie byłoby niesamowite i burdel dużo większy, UEFA wybrała bezpieczne wyjście, poparte przepisami.

 

 

 

Jeśli chodzi o Barcelonę to cóż, nie chciałem Belga, ale to tylko kolejny cios z wielu jakie dostaliśmy. W sumie nawet jestem sobie w stanie wyobrazić gorsze scenariusze, staram się wykrzesać nieco optymizmu.

 

Buh_ZVYl_Cc_AAdzrc.jpg

Sporo się tego lata pozmieniało i nie brakuje pozytywów. Przed rokiem dysponowaliśmy dwoma CB + Mascherano. Dziś mamy 4 CB a Javier może robić robotę w pomocy zarówno obok Busquetsa jak i zamiast Hiszpana co dodaje także niezbędnej rywalizacji. O Mathieu pisałem już wcześniej także powtórzę tylko, że dla mnie to dobry ruch pomijając kwestię ceny. Vermaelen to ryzyko z racji jego zdrowia, ostatni sezon to tragedia Belga, ale w Arsenalu generalnie problemy zdrowotne to chleb powszedni. Cesc Fabregas podczas trzech ostatnich sezonów w Londynie opuścił 63 spotkania z powodu urazów, w Barcelonie przez trzy lata opuścił 7 spotkań. Nie twierdzę, że Belg będzie w Barcelonie okazem zdrowia, ale wierzę, że będzie lepiej, na tyle dobrze, aby był prawdziwą opcją w kadrze. Kolejny plus tych wszystkich transferów to wzrost, wybieganie i siła fizyczna. W obronie możemy wystawić naprawdę wysoki skład i to w różnych kombinacjach, w pomocy dysponujemy zawodnikami, którzy będą w stanie przywrócić odpowiedni pressing. Jeżeli kogoś razi Sergi Roberto na grafice to może sobie w zamian podstawić Sampera albo Halilovicia, którzy powinni dostać trochę szans w sezonie. Suarez wiadomo, powrót '9', napastnicy grający bliżej siebie i Messi bardziej z tyłu - dokładnie tego potrzebujemy w ataku. Ostatnim elementem, którego brakuje jest jakiś skrzydłowy do grania 352, Cuadrado mógłby być OK, ale raczej nie przejdzie. Obawiam się, że z Alvesa już nie da się wiele wykrzesać a Martin może nie sprostać, ale zobaczymy. Nie zdziwiłbym się gdyby w roli skrzydłowego wypróbowany był nawet Pedro. Generalnie kadra jest dużo głębsza i pozwala grać na kilka sposobów + oczywiste usprawnienia personalne w każdej formacji. Nie jest to na pewno idealne okienko, sam oczekiwałem nieco innych ruchów, ale bałem się również, że może być dużo gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem o tym samym meczu i wyjaśnienie do tego było takie, że ten zawodnik nie pauzował za kartki tylko był zwyczajnie nie zgłoszony do rozgrywek. I tak jak wcześniej napisałem w takiej sytuacji w regulaminie jest mowa o tym, że zamiast walkowera można dać karę finansową tylko. Ten kto napisał ten artykuł mógłby najpierw trochę poczytać, a nie od razu pisać o identycznej sytuacji. 

 

Inna sprawa, że wyjaśnienie  uefy co do tej sprawy jest bez sensu

 

Piszesz w kazdym zdaniu ze uefa zachowala sie tak jak powinna, czyli wg regulaminu , a jestes slepy na argument ze naście lat temu wcisneli ( nieregulaminowo) L-pool. Plus jakiś przekret z Celticiem tez sie przewinał przez ten temat. To ta ułefa w koncu taka regulaminowa czy nie ? Czyli mam odhaczyć w kalendarzu ta date i czekać 10 lat na nastepny przekret? Ja tam osobiscie bólu dupy nie mam, piłkarze zagrali super, 6:1 w bramkach ;]. Kutas tych co sie pomylili na tym szczeblu rozgrywek albo wzieli pod biurkiem.

he he  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to Nie jjest argument. Nie pisze że Uefa jest regulaminowa, o czym wcześniej już pisałem. Jeśli złamali regulamin trzeba tepic takie zachowanie z jej strony i odwoływać się do wszystkich możliwych sądów itd. Ja czegoś nie rozumiem.. Wy macie pretensje do uefy, że zrobiła wszystko według regulaminu.. To tak jak mieć pretensje ze kogos wsadzili za zabójstwo. Poza tym przypadek Liverpoolu był inny, a tak jak pisał ely w takim przypadku jakim był przypadek Legii Uefa zawsze karala walkowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ciężko bo opierałem się na informacjach podawanych na bieżąco kiedy wybuchła cała sprawa. Generalnie trudno też o porządne info w postaci konkretnych paragrafów, regulaminów czy przykładów. Zapamiętałem taką formę bo zgadza mi się ona pod względem logiki, nietrudno wymyślić absurdalne sytuacje w przypadku gdyby walkower w każdej sytuacji oznaczał po prostu porażkę 3-0. Tak czy inaczej zawsze dobrym pomysłem jest prośba o źródło także jeżeli ktoś nie ufa takiej interpretacji to nie mam z tym problemu.

 

Pamiętam jeszcze, że jednym z argumentów przemawiających za tą teorią była konieczność natychmiastowych rozstrzygnięć. Terminarz piłkarskich rozgrywek jest maksymalnie napięty i bardzo ciężko jest w razie czego znaleźć jakikolwiek dodatkowy termin. Walkower w postaci 3-0 rodziłby problem w razie identycznego wyniku (oczywiście w drugą stronę) w pierwszym meczu. Co wtedy decydowałoby o awansie skoro po dwóch meczach mamy wynik 3-3 a nie można rozegrać dogrywki ani karnych bo orzeczenie o walkowerze zapadło po zakończeniu spotkania? Problematyczne, stąd walkower w rewanżu ma kończyć dwumecz.

 

Tak czy inaczej nie potrafię podać rzetelnego źródła, ani odpowiednich przepisów na potwierdzenie tego.

 

Istotne jest również, aby nie kierować się przykładami ani sytuacjami sprzed wielu lat bo prawo jest często zmieniane, korygowane, dopracowywane. Po to właśnie, aby uniknąć takich sytuacji i zminimalizować możliwość różnych interpretacji.

 

Tak w ogóle to Zbigniew Boniek potwierdził, że jedynym ratunkiem dla Legii mogła być postawa Celticu, który mógł zrzec się awansu. Do wyczytania w wywiadzie ---> http://www.weszlo.com/2014/08/09/zbigniew-boniek-walka-trwa-jesli-byly-bledy-formalne-ze-strony-komisji-to-byc-moze-da-sie-uchylic-jej-orzeczenie/

Edytowane przez Mentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to Nie jjest argument. Nie pisze że Uefa jest regulaminowa, o czym wcześniej już pisałem. Jeśli złamali regulamin trzeba tepic takie zachowanie z jej strony i odwoływać się do wszystkich możliwych sądów itd. Ja czegoś nie rozumiem.. Wy macie pretensje do uefy, że zrobiła wszystko według regulaminu.. To tak jak mieć pretensje ze kogos wsadzili za zabójstwo. Poza tym przypadek Liverpoolu był inny, a tak jak pisał ely w takim przypadku jakim był przypadek Legii Uefa zawsze karala walkowerem.

git git, przepis is przepis w tym przypadku sie zachowała tak jak trzeba  btw przyklad zabójstwa- legia zabiła w samoobronie a dostała kare jak za zajebanie z premedytacja.

 

http://www.legia.sport.pl/legia/1,139320,16456952,Mioduski_pisze_do_Celticu__Spotkajmy_sie_w_Warszawie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, już widzę to "honorowe" zachowanie Leśnodorskiego i Mioduskiego gdyby role były odwrócone. Honor nie ma nic wspólnego z robieniem z siebie frajera i dawaniu drugiej szansy komuś, kto zachował się kompletnie nieprofesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna nadzieja dla Legii to uchybienia proceduralne, czyli z 5%. Coś na twiterze Włodarczyk z PS napisał, że decyzję powinna wydać komisja w składzie 3 osób, a była jednoosobowa. Małe szanse że coś wskurają, ale spróbować można.

Niech się skupią na awansie do LE i tam powalczą o poprawę rankingu, bo na dobrą sprawę za dwa czy trzy sezony odleci im połowa punktów z tego dobrego sezonu w LE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.