Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Fabregas przyszedł jako rezerwowy, będąc jedną z największych gwiazd LM. Był upychany na różnych pozycjach - niekoniecznie swoich ulubionych, do tego ciągłe rotacje na stanowisku trenera też nie pomagały. 

 

Nie mogę też odżałować Thiago Alcantary - byłem przekonany, że to naturalny wychowanek-następca Xaviego...

 

Wyszło jak wyszło, nie wydaje mi się, zeby Rakitć to była taka półka, która zastąpi Xaviego, czy nawet Fabregasa - obym się mylił.

 

Może Oscar?

W swoim pierwszym sezonie i tak grał bardzo dużo, nie był pierwszym wyborem, ale nic dziwnego, byli lepsi zawodnicy od Fabsa. Zgoda co do szukania pozycji, ale to też wynikało z tego, że sam zawodnik spisywał się poniżej oczekiwań w roli, którą mu wstępnie przewidziano. Generalnie miał być następcą Xaviego a okazało się, że żaden z niego organizator gry. Cesc jest mistrzem ostatniego podania i pasuje do bardziej bezpośredniej gry, ale nigdy nie był i raczej nie będzie typowym organizatorem ataku pozycyjnego.

 

Thiago bardzo szkoda, odpowiedzialność za jego odejście ponosi zarząd i trenerzy. Nieodżałowana strata w moim odczuciu, ale trudno. Obecnie trapią go urazy, oby nie zniszczyły mu kariery.

 

Rakitić to zupełnie inny piłkarz niż Xavi czy Fabs. Dużo agresywniejszy, dynamiczniejszy, lepszy w odbiorze. Również nie będzie organizatorem gry, ale nikt go do tej roli nie przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakitić to Chorwacka wersja Busquetsa.

 

Jak patrze na Real, który co prawda troche przekombinowuje to mimo wszystko lepiej ich widzę...

 

Kedhira, Kroos, Alonso, Modrić, to przejebanie dobry środek pola. Troche szok, ze Barca mając takie potrzeby nie upomniała się o Kroosa - ale z tego akurat sie cieszę, bo nie lubie gościa ;]

 

W drugiej linii w ogóle są przejebani - Di Maria pewnie odejdzie, ale Bale, Ronaldo, Isco... Grubooo. 

 

Też mają ten problem, ze zamiast poszukać bocznych obronców będą grac znowu Marcelo, ktory ma wyjebane na obronę, ale maja alpha doga w postaci Sergio Ramosa, ktory jest szybki i mega wszechstronny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie ?

 

Hajs ?

 

 

 
 
Między innymi. Chelsea to klub, który nie musi sprzedawać swoich czołowych(w kontekście Oscara dosyć mocno nadwyrężyłem to słowo) zawodników. Wystarczy tyko spojrzeć na cenę Luiza. Wyrwanie zawodnika z tego typu klubu to dosyć ciężka sprawa wiążąca się z ogromnym przepłaceniem. 
 

 

deal science fiction - jakby Barca chciala Oscara to robiliby pewnie wymiane za Cesca z dopłatą z któejs strony

 

 

 

 

to nie NBA :smile: Tym bardziej, że Oscar to jeden z ulubieńców Mourinho. 

Edytowane przez Karwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakitić to Chorwacka wersja Busquetsa.

 

 

Daj spokój, Ivan jest DUŻO bardziej ofensywnym piłkarzem, inna paleta umiejętności.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Bp3N5laiI3w

 

Tylko proszę nie odpisywać czegoś w stylu 'na kompilkach każdy wygląda dobrze' bo styl gry i różnice pomiędzy zawodnikami można spokojnie wyłapać.

 

 

Jak patrze na Real, który co prawda troche przekombinowuje to mimo wszystko lepiej ich widzę...

 

Kedhira, Kroos, Alonso, Modrić, to przejebanie dobry środek pola. Troche szok, ze Barca mając takie potrzeby nie upomniała się o Kroosa - ale z tego akurat sie cieszę, bo nie lubie gościa ;]

 

W drugiej linii w ogóle są przejebani - Di Maria pewnie odejdzie, ale Bale, Ronaldo, Isco... Grubooo. 

 

Di Maria na pewno odejdzie, ale bardziej mnie dziwi traktowanie Bale'a czy Ronaldo jako zawodników drugiej linii. To są normalnie napastnicy, taka ich rola na boisku a to jest istotniejsze niż przedmeczowa grafika. Niemniej niech będzie, że to kwestia nazewnictwa, zapewne obaj dobrze wiem co i jak grają Ci piłkarze.

 

Ciekawe jestem jak to Carlo ustawi. Xabi trochę pójdzie w odstawkę prawdopodobnie, ale wciąż pozostaje kilka znaków zapytania.

 

Zakładam, że zawodnikami nietykalnymi (mowa o pierwszym składzie) są Cristiano, Bale, Modrić oraz nowo pozyskani Rodriquez (taki hajs nie wchodzi z ławki jeżeli jest zdrowy i gotowy do gry - pomijam rotacje) a także Kroos, który nie chciał być rezerwowym w Bayernie to i w Realu raczej nie zechce.

 

Jak zmontować z tego zrównoważoną pomoc i atak? Ofiarą Benzema, James jako fałszywy napastnik? Nie widzę tego. James zwyczajnie w miejsce Argentyńczyka a za nim Modrić i Kroos? Na większość średnich i przeciętnych zespołów może wystarczyć, ale w poważnych starciach to zbyt ofensywne ustawienie, raczej szalone. Przesunięcie CR7 albo Bale'a na szpicę? Ciekawe jak to będzie wyglądało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, Ivan jest DUŻO bardziej ofensywnym piłkarzem, inna paleta umiejętności.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Bp3N5laiI3w

 

Tylko proszę nie odpisywać czegoś w stylu 'na kompilkach każdy wygląda dobrze' bo styl gry i różnice pomiędzy zawodnikami można spokojnie wyłapać.

 

 

 

Di Maria na pewno odejdzie, ale bardziej mnie dziwi traktowanie Bale'a czy Ronaldo jako zawodników drugiej linii. To są normalnie napastnicy, taka ich rola na boisku a to jest istotniejsze niż przedmeczowa grafika. Niemniej niech będzie, że to kwestia nazewnictwa, zapewne obaj dobrze wiem co i jak grają Ci piłkarze.

 

Ciekawe jestem jak to Carlo ustawi. Xabi trochę pójdzie w odstawkę prawdopodobnie, ale wciąż pozostaje kilka znaków zapytania.

 

Zakładam, że zawodnikami nietykalnymi (mowa o pierwszym składzie) są Cristiano, Bale, Modrić oraz nowo pozyskani Rodriquez (taki hajs nie wchodzi z ławki jeżeli jest zdrowy i gotowy do gry - pomijam rotacje) a także Kroos, który nie chciał być rezerwowym w Bayernie to i w Realu raczej nie zechce.

 

Jak zmontować z tego zrównoważoną pomoc i atak? Ofiarą Benzema, James jako fałszywy napastnik? Nie widzę tego. James zwyczajnie w miejsce Argentyńczyka a za nim Modrić i Kroos? Na większość średnich i przeciętnych zespołów może wystarczyć, ale w poważnych starciach to zbyt ofensywne ustawienie, raczej szalone. Przesunięcie CR7 albo Bale'a na szpicę? Ciekawe jak to będzie wyglądało.

 

 

Gdyby nie to, ze ich trenerem jest Włoch, to powiedzialbym, ze Real pójdzie w wariant wyjabac defensywnego Alonso i wstawić kogoś ofensywnego w to miejsce, ale mam nadzieję, że tak się nie stanie.

 

Bale, Ronaldo... czy to napastnicy ? w moim odczuciu nie. Napastnikiem jest Benzema, Lewy, Falcao, Bale i Ronaldo dużo atakują z głębi pola, biegają po skrzydłach, zresztą Bale z tego co pamiętam zaczynał jako obrońca tak w ogóle...  Ofensywny skrzydłowy/schodzący napastnik prędzej bym to nazwał.

 

Dla mnie James powinien grać typową 10, ewentualnei skrzydło. Jest jebaniec bramkostrzelny, ale za drobny na tego najbardziej wysuniętego napastnika. Ronaldo jest na tyle uniwersalny i wysoki, ze chyba to jego najbardziej widziałbym jako tą 9'kę, chociaż troche żal marnować taki potencjał dryblerski, bo najlepiej będzie się czuł zawsze mając przed sobą przestrzeń i miejsce do rozpędu.

 

Co do Rakiticia - jest bardziej ofensywny, ale nie jest typem rozgrywającego... tak jak Xavi, Oezil, czy chocby kolega z reprezentacji - Modrić. Jest fajny, jako taki cofnięty, defensywny rozgrywający, bo przerywać akcje, ktoś do pary z Mascherano, ale przed nimi jeszcze kogos bym widział.  Tymbardziej, ze po odejsciu Thiago, Cesca i mając starzejącego się Xaviego robi się coraz szczuplej w środku pola, ktory jeszcze jakis czas temu był w Barcy najlepszy na swiecie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bale, Ronaldo... czy to napastnicy ? w moim odczuciu nie. Napastnikiem jest Benzema, Lewy, Falcao, Bale i Ronaldo dużo atakują z głębi pola, biegają po skrzydłach, zresztą Bale z tego co pamiętam zaczynał jako obrońca tak w ogóle...  Ofensywny skrzydłowy/schodzący napastnik prędzej bym to nazwał.

 

Dla mnie James powinien grać typową 10, ewentualnei skrzydło. Jest jebaniec bramkostrzelny, ale za drobny na tego najbardziej wysuniętego napastnika. Ronaldo jest na tyle uniwersalny i wysoki, ze chyba to jego najbardziej widziałbym jako tą 9'kę, chociaż troche żal marnować taki potencjał dryblerski, bo najlepiej będzie się czuł zawsze mając przed sobą przestrzeń i miejsce do rozpędu.

 

Co do Rakiticia - jest bardziej ofensywny, ale nie jest typem rozgrywającego... tak jak Xavi, Oezil, czy chocby kolega z reprezentacji - Modrić. Jest fajny, jako taki cofnięty, defensywny rozgrywający, bo przerywać akcje, ktoś do pary z Mascherano, ale przed nimi jeszcze kogos bym widział.  Tymbardziej, ze po odejsciu Thiago, Cesca i mając starzejącego się Xaviego robi się coraz szczuplej w środku pola, ktory jeszcze jakis czas temu był w Barcy najlepszy na swiecie....

 

Nie tylko najbardziej wysunięty zawodni, snajper, łowca bramek jest napastnikiem. Generalnie podział piłkarzy na cztery grupy (bramkarz, obrońca, pomocnik, napastnik) to zdecydowanie za mało, bardziej istotna jest rola. Bale czy Ronaldo to skrzydłowi, ale skrzydłowi napastnicy bo można być też skrzydłowym pomocnikiem albo obrońcą.

 

Messi podczas swojej kariery w Barcelonie grał na różnych pozycjach i w różnych rolach, ale to zawsze był napastnik.

 

Zgadzam się, że James to klasyczna 10, tym bardziej powinien przed nim biegać jakiś typowy napastnik (Benzema), aby to jak najlepiej działało. Wysunięty napastnik, Ronaldo i Bale po bokach oraz James jako klasyczna 10 to pewnie optymalny wariant, ale wtedy pozostają tylko dwa miejsca w pomocy a konkurencja duża.

 

Carlo jest inteligentny więc na pewno coś wymyśli, w ubiegłym sezonie również minęło trochę czasu zanim poukładał klocki jak należy.

 

Rakitić oczywiście nie jest rozgrywającym w stylu Xaviego, ale w jednym szeregu obok Creusa umieszczasz też Ozila? Przecież Mesut to także inny typ, nie każdy pomocnik z dobrym podaniem jest rozgrywającym. Modrić jak najbardziej, ale Ozil w żadnym razie, to bardziej typ Cesca. Rozgrywający to organizator gry, niewielu zawodników nadaje się do tej roli a już na pewno nie regularnie znikając Ozil, który ma świetne ostatnie podanie, ale nie kontroluje tempa, robią to za niego inni.

 

Zmierzch Xaviego wymusza dwie możliwości: szukamy kogoś podobnego do Hiszpana (w klubie lub poza nim) albo wykorzystujemy możliwość jaką daje wolne miejsce w pomocy i uzupełniamy ją zawodnikiem, który daje coś innego.

 

Przed parą Rakitić/DM będzie grał Iniesta/Rafinha chociaż ten drugi może być też zmiennikiem Leo. Oczywiście to nie ten poziom, ale dobry profil, będzie grał bardziej z prawej strony gdzie po wymianie Sancheza na Suareza pojawi się luka do uzupełnienia przez prawego obrońcę a nie wiadomo czy Alves/Montoya podoła temu zadaniu na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bramkarzem będzie Navas.

 

O takim ustawieniu pisałem, na większość średnich, przeciętnych czy słabych zespołów tak niezbilansowany skład wystarczy, ale na trudniejsze potyczki raczej nie. Za mało tutaj ludzi od czarnej roboty, destrukcji, asekuracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conte odwalił jakiś dziwny manewr, nie znamy szczegółów sprawy więc trudno powiedzieć coś więcej. Ciekaw jestem gdzie trafi bo Blanc jeszcze zostaje w PSG a we Włoszech chyba nie zostanie Antonio?

 

W Rzymie się cieszą, już w ubiegłym sezonie Roma fajnie walczyła a teraz powinni mieć jeszcze większe szanse o ile poradzą sobie z grą na dwóch frontach bo czym innym jest rywalizować tylko w rodzimych rozgrywkach, a czym grać do tego (z powodzeniem) w Lidze Mistrzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rzecz w tym, że jeszcze nie został. To prawdopodobny kierunek, ale i tak zaskakujący bo posada selekcjonera reprezentacji to coś zupełnie innego niż rola trenera. Dwa różne światy, dziwi mnie, że na tym etapie kariery Conte decyduje się na taki krok.

 

O Allegrim to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo postów, nie angażowałem się w dyskusje, bo właściwie powieliłbym posty Mentora. 

 

http://blaugrana.pl/16546-Buractwo-na-Camp-Nou-co-Mathieu-zrobil-cul%C3%A9s

 

Skandaliczni są ci katalońscy kibice, zero oleju w głowie. Mathieu jest naprawdę niewinny, w przeciwieństwie do ukochanego zarządu, jednak to właśnie on obrywa, a nie oni. Sami kretyni w tym mieście.

 

BTW. Będę za kilka dni w Barcelonie, chce ktoś jakiś Geschenk z FCBotiga?

Edytowane przez leeewy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW. Będę za kilka dni w Barcelonie, chce ktoś jakiś Geschenk z FCBotiga?

ech... ja dopiero za miesiąc, ale juz nie moge sie doczekać...

 

Kibice się buntują i dobrze, ale szkoda, że w tak c***owy sposób. Szkoda też Jeremy'ego, miejmy nadzieję, że na boisku wyrobi sobie szacunek w oczach kibiców.

 

W ogole, kiedy Barcelona z zespołu opartego na wychowankach stała się gorszą wersją Realu - która sprowadza za chore kwoty gwiazdy, w dodatku wyłącznie do ataku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guardiola wyczuł co się święci i uciekł. Tłumaczył to swoim wypaleniem, co z pewnością było prawdą, ale musiał widzieć co się działo w tym klubie. Od jego odejścia było tylko gorzej.

 

@Julius - ja już tam wracam bodaj trzeci albo czwarty raz. Magiczne miejsce. Będziesz zadowolony, oj będziesz :smile:.

Edytowane przez leeewy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zrezygnował z funkcji trenera Juve to na bank zostanie. W sumie to jeden z lepszych trenerów aktualnie. Koleś w ciągu jednego sezonu zrobił mega robotę. Szkoda, że odchodzi, bo mógłby być dla Juve jak Ferguson dla Man Utd.

Z tym jednym z najlepszych to bym nie szalał poza Serie A  gościu póki co niczego nie osiągnął a popisy Juve w zeszłym sezonie LM to jego  już wręcz kompromitacja .Sposób w  jaki się pożegnał z Juve też chwały mu nie przynosi chyba nie można sobie wybrać gorszego momentu na odejście niż w środku okresu przygotowawczego i transferowego tym bardziej że nosił się z tym zamiarem już po zeszłym sezonie .Nie zdziwię się jak ten wszędzie krytykowany Allegri dużo lepiej poradzi sobie w Europie niż Conte bo to nie jest zły trener wbrew temu co się ostatnio wszędzie piszę .Podobna gównoburza jak  z transferem Mathieu 

 

Conte został selekcjonerem Włoch, a zastąpił go Allegri, ten co Milan prawie spuścił.

 

Upadek Milanu to przede wszystkim zasługa Berlusconiego który tak jak Moratti swego czasu  w Interze mocno przykręcił kurek z hajsem   (tegoroczne negocjacje transferu Ramiego to już  w ogóle apogeum beki)Allegri powinien szybciej stamtąd spi*****ić a nie  firmować to bagno swoim nazwiskiem 

Edytowane przez rahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagno transferowe? Bo nie chcą jak Real i Barca jeden kredyt spłacać innym kredytem ? Serio? Daleko mi do fana Juve bo akurat  kibicuje  klubowi który w Turynie jest chyba najbardziej znienawidzony ze wszystkich ale ich rozsądna polityka transferowa zawsze mi się podobała, wydaja tyle ile zarabiają   wole to niż ciągłe życie na kredycie  zwłaszcza że z "szejkami" i tak nie wygrasz nie wygrasz Conte tego nie zrozumiał i dlatego poleciał 

 

Mirko to już liczy hajs w Emiratach 

Edytowane przez rahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.