Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

wyobraźcie sobie że Ignerski wali 40 pkt a LeBron 10 pkt. niesamowite

Cóż za adekwatne porównanie, pewnie jakby strzelił 5 bramek to byś go porównał do Lampe, a jak 6 to może nawet do Gortata. ;]

 

 

 

Co do Borussi to szacun, ale niestety widać też jaka jest różnica między nią a Bayernem. Bayern tuż po awansie po półfinału podpisał nowego all-stara (Goetze) i za rok będzie jeszcze mocniejszy. Natomiast BVB na lato planuje wielką wyprzedaż i zostanie pewnie z Błaszczykowskim jako go-to-guy i masą rolsów, więc minie co najmniej kilka lat zanim znowu będzie contenderem (nie tylko w LM, ale nawet w Bundeslidze).

 

To samo było z FC Porto - wygrana w Pucharze UEFA, rok później Liga Mistrzów i potem sprzedaż połowy składy, a wcześniej podobny los spotkał Ajax Amsterdam, Dynamo Kijów i wiele innych ekip. Nawet Arsenal od kilku lat jest tylko dostarczycielem młodych talentów do innych klubów.

 

Najśmieszniejsze są te dzieciaczki kpiące sobie, że Chelsea, Man City czy PSG budują ekipę za pieniądze ruskich, szejków czy innych Talibów. Tyle tylko, że bez tych inwestorów piłka w Europie byłaby zdominowana przez Real, Barcę, MU i Bayern. A tak przynajmniej mamy nowe siły w futbollu, które nie rozdają swoich gwiazd po dwóch udanych sezonach jak Borussia czy Porto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

bardziej chodziło mi o pozycje. Ronaldo i Lewandowski to napastnicy a Ignerski i LeBron to 3/4 :)

I tak porównanie nieadekwatne.

 

Ronaldo to top 2 napastników na świecie, Lewandowski top 15 minimum, a może i top10.

 

LeBron to z kolei nr 1 wśród SF, a Ignerski by nawet na ławce Bobcats się nie zmieścił.

 

No chyba, że ta cała twoja wypowiedź to jakiś żart czy coś. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewandowski top10-15 ? Proszę was... Koleś jest dobry jeśli chodzi o all-around skille w polu karnym. Dobra z niego typowa 9-tka i tyle. Nie pamiętam gola którego by strzelił po wykreowaniu akcji samemu.

Pewnie zostanie w Dortmundzie bo gdzie ma iść? Jeśli do Czelsi wróci Murinio to pewnie, ale to tylko spekulacje ;)

Szkoda tylko że nie umie w reprezentacji strzelać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewandowski top10-15 ? Proszę was... Koleś jest dobry jeśli chodzi o all-around skille w polu karnym. Dobra z niego typowa 9-tka i tyle. Nie pamiętam gola którego by strzelił po wykreowaniu akcji samemu.

Napastnik ma strzelać bramki a to, w jaki sposób to robi to sprawa drugorzędna.

 

Benzema czy Villa są może wszechstronniejsi, ale co z tego, skoro ta ich wszechstronność nie przekłada się ostatnio na skuteczność.

 

Messi, Ronaldo, Falcao, Van Persie, Ibra, Suarez i Cavani to wyższa półka niż Lewandowski. O Aguero czy Gomezie jeszcze rok temu bym powiedział, że to o klasę lepsi napastnicy niż RL, ale ten sezon mają słaby, jednak od biedy za całokształt można powiedzieć, że nie są gorsi (choć to jak dla mnie byłoby jednak dość kontrowersyjne). Czyli mamy 7 na pewno lepszych napastników i 2 powiedzmy na podobnym poziomie. Nie ma więc opcji żeby Lewandowski nie był w top15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguero to jest nie ten poziom, w tym sezonie miał kłopoty zdrowotne z tego co pamiętam, normalnie to klasa wyżej od Lewego.

 

Jeśli by zrobić podział na klasycznych napastników, wyrzucając gości typu CR7, Messi, Aguero to Lewy by się zmieścił w przedziale 7-10.

Przed nim biorę: Falcao, RVP, Suarez, Cavani, Ibrahimovic, Balotelli na pewno, do tego wahałbym się z Villą, Dżeko, a nawet Jacksonem Martinezem z Porto i Bonym z Vitesse.

Każdy z tych gości jednak gra lepiej od lewego przodem do bramki i są wszechstronniejsi. Jeśli nie miałbym w zespole kozackich kreatywnych pomocników robiących grę to Lewego klasyfikuje zdecydowanie za nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Neymarem poczekajmy aż zagra na starym kontynencie, wtedy będzie można wysuwać jakiekolwiek wnioski bo typ poza fryzura niczym się nie wyróżnił do tej pory.

Co do kontraktu Lewego. Są plotki, że dadzą mu jednak tyle ile chce. Na jego miejscu bym został bo jest w Dortmundzie uwielbiany przez kibiców. Tak jak mówiłem, jedyny kierunek to Arsenal/Chelsea z Murinio, z Manchesterami czy Realami dałby sobie spokój bo są tam lepsi piłkarze chyba że woli grzać ławę za grubą kasę.

 

Napastnik ma strzelać bramki a to, w jaki sposób to robi to sprawa drugorzędna.

 

Benzema czy Villa są może wszechstronniejsi, ale co z tego, skoro ta ich wszechstronność nie przekłada się ostatnio na skuteczność.

Oczywiście nie mówię, że jego bramki powinny się liczyć jako pół czy 1/4 bo wykorzystuje świetne podania od kolegów z drużyny. Trzeba się jarać tym że Polak strzela 4 bramki niebyle komu ale też nie wynośmy go na piedestały i nie mówmy, tak jak media, że jest na poziomie nieosiągalnym dla śmiertelnika. Jak w rewanżu dołoży 2 gole to polskie media będą go porównywać do Pele czy Maradony. Media już to nakręcają i mówią, że on jest lepszy od Bońka(a zapomnieli o kimś takim jak Deyna który jest dla mnie the greatest w polskiej piłce nożnej).

Lewy jest trochę jak Messi. Jak koledzy z drużyny nie grają to oni też ***** ustrzelą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie same odczucia. Ja im kibicuję od 9 roku życia i też nie wyobrażam sobie kogoś innego... ale chcę tylko Moyesa. Cholera, a mam zamiar jechać we wrześniu na OT i liczyłem, że go zobaczę. Giggsa widziałem na igrzyskach i marzeniem było jeszcze zobaczyć sir Alexa na własne oczy. Wielka szkoda.

 

O Mou już powiedzieli, że nie będzie prowadził United.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.