Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Inter był lepszy bo był skuteczny. Bayern trzymał piłke ale nic z tego nie wychodziło. Nie mieli Millito a Mullera :roll:

 

Czy mi sie przesłyszało czy Borek i Boniek pod koniec transmisji zastanawiali sie kiedy, ostatni raz, jakiś zespoł zdobył potrójną korone. I wyszło im że nie było takiej druzyny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie przesłyszało czy Borek i Boniek pod koniec transmisji zastanawiali sie kiedy, ostatni raz, jakiś zespoł zdobył potrójną korone. I wyszło im że nie było takiej druzyny :lol:

:D Ja nie wiem, ogladalem jakiegos streama biednego po niemiecku.

 

Nie wiem czy to przez jakosc przekazu ale wg mnie mecz ofensywnie stal na poziomie Macka z klanu. Moze to tez przez to ze bylem bezstronny i ogladalem to wszystko jednym okiem.

 

Gratulacje dla zwyciezcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inter był lepszy bo był skuteczny. Bayern trzymał piłke ale nic z tego nie wychodziło. Nie mieli Millito a Mullera :roll:

 

Czy mi sie przesłyszało czy Borek i Boniek pod koniec transmisji zastanawiali sie kiedy, ostatni raz, jakiś zespoł zdobył potrójną korone. I wyszło im że nie było takiej druzyny :lol:

dokladnie tak bylo nie wiem moze przespali poprzedni sezon albo te kilka pucharow barcy nie wpisuja w potrojna korone bo wygrala wiecej :D

wogole boniek to porazka w tym studio wzieli go tylko dlatego ze gral we wloszech chyba, te jego teksty po wlosku albo rozjebal mnie tekst o chivu chyba "jest murem, moze go przejsc tylko przeciwnik lub pilka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy co najlepszy obecnie trener swiata zrobi z Realu w najblizszym czasie, i jak te wszystkie gwiazdeczki zareaguja na jego upierdliwy sposob bycia. Takim jak jest geniuszem, takim jest tez "dzieciakiem", maruda, wszedzie doszukujacym sie spisku zrzeda. Ale trenerem jest genialnym i tego nikt mu nie odbierze. Juz z dwoma roznymi klubami rozpykal LM, czyzby pierwszy w historii z trzema? No dobra troche sie zapedzilem, ale on w Realu z tak nieograniczonym budzetem na transfery oznacza dla wszystkich w okolo same klopoty.

Dla fanow Interu gratulacje, a Daniel "moj imiennik" van Buyten lap noge kolego, bo mozesz zostac kaleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz z dwoma roznymi klubami rozpykal LM, czyzby pierwszy w historii z trzema? No dobra troche sie zapedzilem, ale on w Realu z tak nieograniczonym budzetem na transfery oznacza dla wszystkich w okolo same klopoty.

 

W Chelsea juz mial nieograniczony budzet. Jak narazie wygrywal LM z klubami ze zdecydowanie ograniczonymi budzetami. To - jako kibica Barcelony - mnie uspokaja w kontekscie przejscia do Madrytu :D

 

brawo Inter, byl ktos oprocz Rogera kto kibicowal Bayernowi?:D

Byl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mourinho w Realu brzmi rozpierduchowo. Tam trzeba bylo od dawna trenera z autorytetem większym niz autorytet tych wszystkich gwiazdeczek. Jose wpadnie, zrobi czystki gdzie trzeba, pogada z Perezem, zeby sciągnąć takich grajków, ktorych potrzebuje, a nie takich, ktorych sprzedaja sie koszulki.

 

Pierwszym wielkim poszukiwaniem będzie na bank defensywny pomocnik - bez nich Jose nie wyobraża sobie gry, a w Realu takich naprawde klasowych jest mało... Boje sie tylko, zeby nie buchnęli z Barcy Yayi Toure, bo przymierzamy się do Cesca, takze moze on zostac uznany za 'zbędnego' :/

 

Barca w ogole troche ma ostatnio problem z trafianiem jesli chodzi o transfery - Chyhryński, Caceres, Hleb, Zlatan - wlasciwie jedynie wychowankowie tak naprawdę są w stanie dopasowac sie do tego stylu gry - z pojedynczymi wyjątkami jak Alves, czy defensywni - Keita i Toure.

 

Pique okazał się mega stealem, ale też swoje w szkólce Barcy odklepał. Pedro, ktory był zajebistym energizerem, Bojan powolutku zaczyna wchodzic... Mi tylko zal, ze zamiast sięgnąc po młodszego, ogranego w hiszpanii i na wyspach Torresa, gdzie Lpool ma problem z kasa, to placimy taka kasę za Villę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw gdzie pójdzie Silva i Mata.

 

mourinho w realu. nie pasuje. mourinho uwielbia żelazną taktykę i obronę. a w realu wszystko jest na odwrót. indywidualności nastawione na ataku. ale w sumie jak widzę z kontry lecących nie eto,pandev,sneijder czy milito ale higuain,ronaldo,van der vart czy kaka to wydaje się to skuteczniejsze. defensywny pomocnik to lassania i jest gago. na pewno czeka jakaś rewolucja el jak przyjdzie jose to pewnie van der varta będzie więcej grał. mam nadzieję ,że jose to ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze Mourinho najczęsciej ma przynajmniej 2 klasowych defensywnych pomocnikow, a o Gago slyszalem rozne opinie - choc nie wdziałem go duzo...

 

W Interze miał Cambiasso, Mottę, Zanettiego, czy Chivu na defensywnym, w Chelsea Makelele, Essiena, Ballacka...

Do tego naprawde dobrych srodkowych obroncow, jak Terry, czy Carvalho, teraz Lucio z Samuelem, Materazzi, czy Chivu...

 

Jose lubi dobrze bronic, a ofensywni słuzą mu głownie do kontry, Real ma tutaj duzą dysproporcje... Tyle, ze jak opylą Benzemę, kilku innych gostków + Perez wezmie znowu kilkadziesiat milionow pozyczki, to pewnie kasa się znajdzie, a kogo jak kogo, ale Mourinho Flore na pewno poslucha... zreszta do ataku nie ma juz i tak kogo dokupywac, bo po co? i kogo ? Torres to jedyny zawodnik na rynku dla realu godny uwagi.

 

Ciekawe kogo z Interu będzie chcial ze sobą Jose zabrać ;> Chivu ?

 

Anyway, atak z Kaką, Ronaldo, czy Higuanem wyglada imponująco, jesli w koncu zaczną sensownie rozbijac akcje i utrzymywac sie przy piłce, to beda zajebiscie grozni. Kaka ma to do siebie, ze znacznie lepiej wyglada w ukladanch systemach, niz Ronaldinho np. ktory byl raczej wolnym elektronem i robil co mu się żywnie podobało... pytanie tylko, czy Kaka zostanie w Realu ?

 

W bramce jest Casillas, takze tutaj przynajmniej jest spokój... Z tego co pamietam kupili chyba jeszcze Di Marię z Benfici ?

 

Tez mocno jestem ciekaw gdzie Valencia odda Matę i Silvie - obydwoma interesowala sie Barca w zeszlym roku, pytanie tylko ,czy będą chciieli jeszcze tyle kasy na nich bulic... Chociaz miejsce dla przynajmniej jednego z nich zamiast Henry'ego na pewno by się znalazlo...Zawsze jarał mnie Silvia, Mata nie wiem, czy jeszcze nie ejst dla FCB za mlody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mi słów... wielka radość, tyle lat kibicowania, często bezowocnego i ocierającego się o masochizm a teraz taki sukces .Niesamowite były te rozgrywki, tyle stresu i nerwów, a potem jeszcze więcej radości i dumy. Fantastycznie było patrzeć jak Massimo Moratti i Javier Zanetti odbierają puchar najbardziej na to trofeum zasłużyli, będąc już tyle lat z drużyną na dobre i na złe

 

Szkoda odejścia Mou liczyłem że stanie się nowym Helenio Herrera ale osiągnął tu wszystko i rozumiem chęć podjęcia nowych wyzwania. Po 13 latach kibicowania po raz pierwszy zobaczyłem Inter w finale LM a sezon zakończyli jako jedyny włoski klub w potrójnej koronie.Za jestem mu wdzięczny i życzę mu powodzenie w nowym klubie. Nie ma zespołu który by obronił LM jest za to zawodnik który wygrał ja dwa razy z rzędu –Eto ,ciekawe co sobie myśli teraz Zlatan.

 

To co przy drugim golu Milito zrobił z Van Buytenem to czysta poezja ,zwycięski gol w Pucharze Włoch ,decydujące trafienie w ostatniej kolejce ligi włoskiej wreszcie dwa gole w finale LM, tryplet i 30 goli w sezonie gdyby nie MŚ, nie było by nikogo kto by bardziej zasługiwał na Złotą Piłkę.

 

Ciekawe kogo z Interu będzie chcial ze sobą Jose zabrać

Quaresme już raz sobie go zażyczył :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ciesze się, ze Zanetti w koncu wygrał, dla Interu to też dobrze, został mi troche sentyment do nich jeszcze po Baggio. Ale takie ziomki jak Zanetti wlasnie zaslugują na takie zwycięstwa - po tylu latach wiernosci, szczególnie, ze nie jedzie na mundial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze Mourinho najczęsciej ma przynajmniej 2 klasowych defensywnych pomocnikow, a o Gago slyszalem rozne opinie - choc nie wdziałem go duzo...

 

Jedyną zaletą Gago jest do,ze strasznie dużo biega, więcej nic. On przeważnie w sezonie ma 1-2 miesiące dobrej formy i tyle. Na miarę realu dp to nie jest. Widziałem go od początku przygody z Realem i chłopak przychodzący z rozdmuchanymi nadziejami na nowego Redondo się po prostu nie sprawdził.

 

Z defensywnymi pomocnikami może być różnie, Lass 2 część sezonu kompletnie bez formy, chodzą plotki, że Mahamadou ma odejść, ale w taktyce Mou idelnie się przyda, wiec bardziej spodziewałbym się odejścia Gago, szczególnie ,ze już w zimie o niego City pytało.

 

Jose lubi dobrze bronic, a ofensywni słuzą mu głownie do kontry, Real ma tutaj duzą dysproporcje... Tyle, ze jak opylą Benzemę, kilku innych gostków

Benzema imo raczej nie poleci. Po 1 to jego 1 sezon w hiszpanii, przez 3/4 czasu nie umiał slowa po hiszpańsku, mieszkał w hotelu. zaczyna się dopiero aklimatyzować. Po 2 to transfer Florka, w którego dodatkowo nadzieje pokłąda Zidane a po 3 Benzema podpisał kontrakt na 7 lat, więc raczej z niego tak szybko nie zrezygnują.

 

Torres to jedyny zawodnik na rynku dla realu godny uwagi.

Tak, tylko,że na jego grę w Realu z racji tego w jakim klubie sie wychował nie ma szans :)

 

Anyway, atak z Kaką, Ronaldo, czy Higuanem wyglada imponująco, jesli w koncu zaczną sensownie rozbijac akcje i utrzymywac sie przy piłce, to beda zajebiscie grozni. Kaka ma to do siebie, ze znacznie lepiej wyglada w ukladanch systemach, niz Ronaldinho np. ktory byl raczej wolnym elektronem i robil co mu się żywnie podobało... pytanie tylko, czy Kaka zostanie w Realu ?

Co do systemu zgadzam się, a do kontr które preferuje Mou ofensywa dobrze się nadaje. Kaka też raczej na 100% zostanie. Tak jak w przypadku Benzemy, to transfer Pereza, nie grał prawie pół sezonu zmagajac sie z kontuzją a poza tym,co w realu liczy równie bardzo jak poziom sportowy- zarabia kasę z reklam :D

 

Z tego co pamietam kupili chyba jeszcze Di Marię z Benfici ?

Nie, była tylko taka plotka,że jest już podpisany. Zresztą nadal prasa rozpisuje się,że Mou nie ma nic przeciwko,żeby dołączył on do Realu. W sumie byłby to chyba 1 prawdziwy skrzydłowy od czasu Figo, tylko czy to gracz już na tym poziomie,żeby grać w Realu. Talent ma, tylko czy to juz ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Real jest zajebisty. Musi mieć Ronaldo, Kake, Casilliasa teraz Villie i jeszcze Mourinho zeby wygrać LM? I tak nie wygrają. Druzyny się tworzy z głową a nie czekami. Musi być jakas mysl taktyczna, nie watpie ze Jose tam by to wprowadził ale bez przesady. Wg ich to najlepiej kupic k**** wszystkich najlepszych- w koncu kasy maja wc***. Moze wtedy sie uda. Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Links a moze wlasnie na odwrot, przez lata kupowali wszystko co byla narynku, wszystkie najwieksze dostepne i niedostepne nazwiska i g... im to dalo (w ostatnich latach przynajmniej). Moze wlasnie lepsza mysla jest trener z charyzma ktory tu kogos dorzuci, tam kogos wykopie, albo ustawi do pionu i w koncu zrobi z nich druzyne a nie zbiorowisko indywidualnosci. Dziwisz im sie ze kombinuja? Wcale nie musza to byc w to lato najwieksze nazwiska, to musza byc gracze pasujacy do jego koncepcji, zadne mega gwiazdy.

ps-juz gdzies wyczytalem ze Milito moze byc pierwszym ktory poleci za Jose, byc moze tylko plotka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niesamowicie ciekaw Jose i jego wzajemnych relacji z dyrektorem sportowym Realu Jorge Valdano a przede wszystkim z Pérezem.

 

To jak grał Inter w LM to przede wszystkim efekt czasu i podporządkowanie transferów oczekiwaniom Mourinho. Miał absolutna władzę w klubie, Moratti traktował go jak zbawiciela i spełniał jego każda zachciankę. Nawet po słabszych meczach każdy z klubu stał za nim murem. Na pewno nie pozwoli sobie na żadne publiczne uwagi względem gry ze strony Valdano lub kogoś innego z kierownictwa .Dla niego klub to on i ludzie wykonujący jego polecenia .Nie wiem czy Real jest gotowy na takie absolutne podporządkowanie, letnie zakupy na pewną dadzą szerszy obraz przyszłej współpracy.

 

Druga sprawa to styl jaki będzie prezentował Real co jak pokazuje przykład Capello jest ważniejsze nawet od zwycięstwa w lidze. Mou wielokrotnie pokazywał że nie boi się zabić futbolu w Realu może to nie przejść ,Perez dostał by chyba zawału gdyby zobaczył królewskich grających tak jak Inter w drugim spotkaniu na Camp Nou .

 

ps-juz gdzies wyczytalem ze Milito moze byc pierwszym ktory poleci za Jose, byc moze tylko plotka...

 

Wątpię by tam trafił ma 31 lat i jest za mało madrycki nie zdążą nawet zarobić na koszulkach. Poza tym Moratti stracił głównego architekta sukcesu nie pozwoli dalej osłabić zespołu jest hojnym prezydentem także Milito i Maicon niedługą dostaną sowitą podwyżkę.

 

Najważniejsze to utrzymać obecny skład , jedyne kogo bym sobie życzył w Interze to Javier Pastore z Palermo stosując pewne uproszczenie zapowiada się na nowego Kake, polecam zwrócić na niego uwagę podczas mundialu. Mam nadzieje że sukces nie zmieni polityki transferowej Interu i czasy gigantycznych transferów już minęły, jak pokazuje historia najlepiej sprawdzają się tu młodzi zawodnicy lub odrzuty z innych klubów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.