Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Alonso-Granero-Diarra w jednym momencie na boisku jako regularne ustawienie Realu Madryt? Nie ma szans. Nie uwierzę dopóki nie zobaczę.

Podstawowym ustawieniem, który aż się ciśnie na usta, jest duet zabezpieczająco rozgrywający Diarra-Alonso, przed którym grać będzie Ronaldo-Kaka-Benzema-Higuain.

 

Wyobraźnię mam sporą, ale nie wyobrażam sobie, by było inaczej i chętnie poczekam żeby przekonać się, jak będzie naprawdę.

 

 

Co do Caceresa - Juventus pozyskuje zawodnika, który grać u nich będzie wiele lat i może nawet stanie się kimś w rodzaju następcy Montero w Turynie. Jak dla mnie świetne posunięcie Juve, biorą zawodnika za czapkę gruszek, ot dlatego, że jest nieprzydatny w swoim obecnym klubie, tym samym skompletowali sobie znakomicie kadrę.

 

Juve, co pokazuje na każdym kroku, wyeliminuje Real Madryt jeśli tylko na niego trafi, a teraz z "11" Buffon - Grygera,Cannavaro,Chiellini,Caceres-Sissoko/Melo- Giovinco, Camoranesi - Diego - Amauri/Del Piero, Iaquinta/Trezeguet będą mieli odpowiednich ludzi do dokonania tego jak i ostatecznego triumfu w rozgrywkach, który jest nareszcie naprawdę realny.

 

 

Danp - co do Lucio, skoro masz takie zdanie o nim to ok, ja widząc go widzę w nim to, czego potrzebuje środkowy obrońca - siła, szybkość i spokój + dobra gra głową. Uzupelnia obronę Interu w sposób wg mnie niemal idealny i postrzegam to jako ogromne wzmocnienie (patrząc na Inter kompleksowo). Kwestia motywacji do gry, której wyraźnie mu brakowało gdy grał kolejne sezony w różnych niemieckich "mieścinach" też raczej jest oczywista w nowym klubie. Tak to widzę :)

A z tymi nerwami to pojechałeś nieźle... musiałbym na głowę upaść, żeby w jakikolwiek sposób wejść z tobą w "tego" typu "rozmowy" :)

 

 

W mojej subiektywnej ocenie, FC Barcelona tego lata, poprzez Eto'owo-Caceresowskie umowy pomysły, na pewno nie poszła do przodu a jeszcze na tym straciła finansowo ogromnie, natomiast Real Madryt jest prawdziwym królem tego okienka transferowego i nawet w porównaniu z Juve, Interem czy Man. City robią największy skok jakościowy.

 

Real Madryt to zespół teraz kompletny, znakomicie zestawiony i zbilansowany, teraz trzeba to wszystko zgrać i zobaczyć jak działa. Czy dokona tego Pellegrini? Nie wiem, możliwe, że tak. Czy wystarczy to do zdetronizowania Barcelony w Hiszpanii? Tego też nie wiem, nie mówiąc o Europie. Ale na pewno mają wszystko czego piłkarsko potrzebowali, a motywacją będą bili rywali na głowę.

 

To także pokazuje, jak ważna jest sukcesywna praca, rok po roku, latami, nad budową zespołu. To czyli porównanie Realu do Barcy. Mimo tak ogromnych transferów, wydatków, dzisiaj nikt nie jest w stanie dać ręki, że przeskoczyli "Dumę Katalonii", czyli, że jednorazowy szał zakupów nie jest jednoznacznie lepszy, od pracy na bieżąco z zespołem, kompletowanie i uzupełnianie, poprawianie kadry z roku na rok. Zresztą - wszyscy wiemy, że tego typu podejście jest lepsze i do tego wszystkie ekipy dążą, ale Real może jednorazowo tą prawdą lekko zachwiać.

 

I jak tu nie czekać na Gran Derby? :)

 

 

 

 

Jeszcze do Danpa słówko - Antonio Valencia naprawdę wymiata. Wygląda to na świetny transfer. Miałem okazje śledzić jego debiut na żywo, ostatni mecz (z Valencią) także miał znakomity... szybkość, drybling, wrzutki, strzały... chłopak gra bez kompleksów i naprawdę, naprawdę, naprawdę wprowadził się do drużyny jak mało kto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc Lass Xabi Granero Kaka to tylko propozycja jak ja bym to widział,kto by pasowałi kto obecnie (mówię tu o Granero) gra najlepiej.

 

Ronaldo-Kaka-Benzema-Higuain.

Jak narazie wygląda to tak jak pisałem,że zostaniemy zapewne w pierwszej 11 bez Granero i z Raulem. Higuain dotychczas w okresie przygotowawczym był kompletnie bez formy i jest niebezpieczenstwo ze Raul zacznie wychodzić w pierwszym sklądzie. Ale linia ataku ze strzelcem 22 goli w la liga wydaje się jednak jak najbardziej naturalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mowic, rywalizacja w Hiszpanii bedzie wyborna, z wieloma podstekstami, a juz same pojedynki Barcy z Realem nieziemsko wypasione.

W Anglii sir Alex jux skreslil szanse Liverpoolu, moim zdaniem sie pospieszyl, ale gierka z menago L'poolu widac sprawia mu frajde :) Dodatkowo MU stracilo van der Sara na pare ladnych tygodni. Ja widze Chelsea jako glownego rywala MU, Arsenal jak sie nie rosprzeda za pare sezonow bedzie mial strasznie silna pake, jak widzialem co ostatnio Arshavin wyprawial w jakims towarzyskim meczu to mi galy na wierch wychodzily.

W koncu Wlochy, ja wiem ze tam jest Murincho i wzmocniony Inter, ale Juve panowie, z tym mega zejebistym Diego, tez ma super pake i na pewno latwo skory nie sprzeda.

ps-Maciek cieszy mnie ze Valencia tak ladnie sie wkomponowal w sklad, dodatkowo Owen ma wiele do udowodnienia, i na pewno bedzie extra zmotywowany zeby udowodnic niedowiarkom ze wciaz moze byc napadziorem na swiatowym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu bardzo smutna informacja. Daniel Jarque,kapitan Espanyolu,zmarł. Przyczyną prawdopodobnie był atak serca.

 

Niewątpliwie jest to dramat,kolejny już po śmierci Antonio Puerty. Jarque był bardzo młody,miał tylko 26 lat. Wydaje się,że takie rzeczy w profesjonalnym futbolu,gdzie wykonuje się setki badan,testów,nie powinny mieć miejsca. Może to dziwny zbieg okoliczności,że wszystko ( dodając jeszcze omdlenie Rubena De la Reda,który do dziś nie gra) dzieje się w lidze hiszpańskiej,której jestem fanem,tym bardziej mnie to smuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotko po niedzielnym meczu o Charity Sheild.

Sedziowie nie lubia Evry, oj nie lubia. Sedzia zepsul cale widowisko, Chelsea po sportowemu dwukrotnie nie chciala oddac pilki przy kontuzji gracza MU i za drugim razem udalo im sie z tego strzelic gola, brawo :(

Swoja droga to jest jedna z najwiekszych glupot druzyny "pokrzywdzonej" dopuscic do tego by rywal atakujac 2 na 3 oddal strzal, mieli gracze MU dwie szanse by sfaulowac gracza nie chcacego oddac pilke, zawsze tak sie robi, taka mala nauczka, z "delikatnym" docisnieciem sruby. Jak widac za brak inteligencji trzeba placic.

Inna gadka to nasz gk, jaki on jest niepewny, popelnia sporo bledow, sorry ale ten bramkarz nie zaprowadzi MU do wielkich wynikow, to widac jak na dloni. Nie wiem czemu sir Alex jeszcze w niego wierzy. Jak nie wierzy w Kuszczaka to niech po prostu sprowadzi innego gk, ale takie proby przekonania na sile ze jest z niego bardzo dobry gk tylko beda kosztowac zespol w dluzszej perspektywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.weszlo.com/news/3560

 

Wyprostowaną nogą wszedł skurwiel. Powinni go zawiesić na całą rundę, a dostanie pewnie 2 lub 3 mecze.

 

Wracaj do zdrowia Wasyl

widzialem to w sportowej niedzieli raz i drugi raz juz nie chce ;/ naprawde ciezka kontuzja, a jaki bol... ;/ co najmniej rok ma z glowy. Aż mi się przypomniało jak kiedys Larsson miał otwarte złamnie nogi ;/

 

PS

tu widac jak strasznie to wyglądało

http://s.v3.tvp.pl/images/4/2/e/uid_42e ... 3_gs_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ciezka kontuzja... Eduardo jakos doszedl do siebie - oby tylko mu sie nie odnowilo pliss.. to moze i Wasilewskiemu sie uda. Tez tak mialem noge urwana to wiem co to znaczy, do tej pory mnie boli a minely z 4 lata :( Niech wraca do zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskudna kontuzja, wielka szkoda Wasilewskiego. Ten sukinsyn ktory to zrobil powinien miec runde z glowy, dodatkowo kapitan rywala za wypowiedzi w stylu "Anderlecht sam sie o to prosil" itd powinien dostac min 3-4 mecze kary, trener za zachowanie na konferencji prasowej rowniez powinien obejrzec z jedno, dwa spotkania z trybun.

I jeszcze wlasnie przeczytalem ze najbardziej chamski "dive" w ostatnich miesiacach w wykonaniu Eduardo konczy sie zaledwie 2 meczami zawieszenia to mnie smiech ogarnia. Dla takich ludzi nie ma miejsca w pilce, zabija to rywalizacje, przyjemnosc z ogladania i wypacza sens i wyniki. I Wenger jeszcze ma czelnosc mowic ze zacznie sie teraz "polowanie" na biednego brazylijczyka z chorwackim paszportem, nie no trzeba go poklepac i powiedziec ze nic sie nie stalo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mozna zapytac to co Ci sie dokladnie stalo?

Mialem podobnie zlamana noge bo obie kosci piszczelowa i strzalkowa poszly sie j*. I tez w najgorszym do zrosniecia miejscu, ok 10cm nad kostka - podobnie do Eduardo czy Wasilewskiego. A zdarzylo mi sie to podczas gry w kosza.. kolega tak niefortunnie na mnie upadl i bylo po ptokach. Ja oczywiscie korzystajac z publicznej sluzby zdrowia do dzisiaj nie jestem w pelni sprawny.. A ze kocham sport to troche na tym cierpie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety, wszystko wskazuje na to ze bedziemy miec kolejny sezon w ktorym mecze Barcelony z reszta Europy to beda pojedynki formacji 4-3-3 vs 9-1-0 :?

 

Gdzie jest ten "wielki Inter" Mourinho pytam? Teraz ten kretyn powienien zamknac jape i sie nie odzywac jak to jego pilkarze sa wielcy, wspaniali i najlepsi na swiecie. Wstyd wygadywac takie glupoty, wstyd bronic sie na wlasnym boisku oddajac calkowicie inicjatywe rywalom, wstyd wybijac pilke przed siebie..

 

Swoje droga ciekawe jak sie czarny czuje w nowych realiach pilkarskich..

 

Niestety, pewnie znowu nas czeka sezon ze wszystki Intery, Chelsea, Reale schowaja sie za podwojna garda a jeden Manchester bedzie mial jaja zeby grac. Eh, co takie mecze sa nudne.. Pilka schodzi na psy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kore Barca powinna sadzac polowe podstaw na lawie, jak z Getafe i wtedy mozna ogladac mecz :) W weekend super mi sie ogladalo ten mecz, gospodarze cisneli, slupki, poprzeczki... po czym Guardiola zepsul mi zabawe i wstawil najwiekszych wypasow i pozamiatane :)

 

Jako ze bardzo mi sie nudzilo, to w sobote obejrzalem 4 mecze wszystkich najwazniejszych (poza francuska) lig europejskich i jestem pod absolutnym wrazeniem jak MU podniosl sie z 0-1 w 50 sec po przewrotce Defoe. W koncu dobry w tym sezonie wystep podopiecznych SAF. Genialny rzut wolny Giggsa, nareszcie po tak dlugim czasie gol ligowy Andersona i piekne kontry MU od 65 min po glupiej czerwonej kartce Scholesa. Jedna z kontr zakonczona golem Rooneya. Swoja droga, ostatnio chadzam sobie regularnie do takiego sklepu akwarystyki morskiej, i wlaze w mojej koszulce MU i z plecakiem MU (od tesiowej :)). Ogladam tam jakies ryby, gadka, szmatka, podchodzi do mnie jeden ze sprzedawcow i mowi jak tam Kuszczak? Wciaz placze ze musi siedziec na lawce a gra ta lamaga Foster. Oczy zrobilem wielkie, po krotkie wymianie zdan bylem w szoku, ze amerykanin moze byc tak "wyszczekany" w temacie angielskiej pilki, do tego kibic MU :)

 

Aha osobny temat, ten burak i pajac Adebayor. Najpierw chcial oslepic bylego juz kolege van Persiego (chamstwo na maxa), potem jak pajac biega do kibicow Arsenalu po strzelonym golu, widac musial sie przebiec od jednej bramki do drugiej. Glupota w czystej postaci, i to podwojna, nie ma usprawiedliwienia dla takich zachowan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Derby do przodu!!!!! Coz za mecz, emocje niebywale, przy tak duzej przewadze, przy tylu akcjach, szansach i strzalach dac sobie prawie wyrwac 2pkt to bylby "skandal". Glupota obroncow i naszego "wspanialego" gk doprowadzila do mega nerowoej koncowki, a z wkoncu MO uklul w 96 min i Ci ty z placzem musialo zejsc z boiska.

Barca piekny mecz, piekne sztuczki i tylko szkoda biednego gk Atletico ze musial wyciagac tyle razy pile z sieci, choc przy wolnym Alvesa zawalil (IMO). Bramka Ibry majstersztyk, generalnie polot, swoboda i koronkowe akcje, duze wrazenie. Poki co wygladaja naprawde rewelacyjnie, a to jak widac nie koniec ich mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś się oreintuje co jest dokładnie z Robinho?I kiedy wróci do gry??

 

btw to Cristiano szaleje w Realu ;] narazie nie było meczu, żeby nie strzelił gola ;)

Robson złapał kontuzje w meczu reprezentacji z Argentyna,i z tego co pamiętam z transmisji ostatniego meczu komentator mówił,że wróci on za około 3 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info o Robinho ;]

 

ciekawy sezon zapowiada się w Primera Divison... Naprawde Real i jak Barca idą jak burza narazie seria 4 meczy wygranych, a kto wie czy dopiero jedna z drużyn nie zakończy tego dopiero przy bezpośrednim spotkaniu. Real gra bardzo ładną piłę i to może się podoboać, nie odpuszczają jak prowadzą 1:0, tylko jeszcze wiecje goli chcą strzelić, to się moze podobac. A Barca przede wszytkim jest zgrana co tez powoduje, ze prezentuja piekny futbol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.