Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

kore, pierdolisz i tyle.

Eto'o poszedł do Interu i już zaczynasz po nim jechać, rozumiem, że można było jechać po Ronaldinho, bo tamten na to zasługiwał, ale nie po Eto'o.

 

Może i były jakieś nieporozumienia w szatni, ale gówno mnie to obchodzi dopóki Barca gra tak jak w tym sezonie.

Oddajemy jednego z lepszych napastników świata, niesamowicie bramkostrzelnego, dostajemy drugiego z czołówki i dorzucamy jeszcze 45mln i Hleba :?: :evil:

 

Głupota i to wielka, jak dla mnie to Inter wydymał Barce duuużo lepiej niż swego czasu Lakers Grizzlies przy wymianie z Gasolem.

 

Może i Ibra ma większą wartość piłkarską niż Eto'o chociaż i do tego mam duże wątpliwości, ale jeśli nawet to nie aż taką żeby równoważyć to Hlebem i taką kasą. Poza tym akurat Ibra do łatwych charakterów i grzecznych chłopców nie należy, nigdy go nie lubiłem, tego jego chamstwa, przesadnej pewności siebie, wręcz arogancji i zdecydowanie nie cieszę się z tej wymiany.

Sam pierdolisz.

 

Robisz z ludzi w FCB uposledzone niemoty ktore daly sie wydymac. A tymczasem w Barcelonie doskonale wiedzieli na co sie pisza i jakie sumy wchodza w ta wymiane. Nikt przy zdrowych zmyslach nie wymienialby niemal rownorzednych pilkarzy przy tak zajebistej doplacie z jednej strony. Tutaj nie ma czegos takiego o czym mowicie, ze to geniusz Interu, genialny ruch z ich strony itd. Od poczatku bylo wiadomo ze Barca MUSI opchnac Eto'o a ten sabotujac kolejne druzyny zawężal im krag do tego stopnia, ze ci musieli w koncu doplacic tyle hajsu. W koncu ktos wprost powiedziel ze TYLKO Inter zaplaci czarnemu tyle ile ten sobie zasapał. I po nikim nie jezdze. Jeszcze. 8)

 

A sytuacji nie porownywalbym w zadnym stopniu do transferu Gasola a raczej Grubasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladałem wczoraj półfinał Peace Cup Real- Juventus. Po tym meczu zaczynam rozumieć fanów Barcelony po meczach z Chelsea. Typowy przykłąd,gdzie jedna drużyna chce grać a druga myśli tylko o tym żeby faulować i orać boisko. Takeigo zachowania Chelsea można było sie spodziewać- półfinał Ligi Mistrzów,jest stawka. Wczoraj byłem zaszokowany tym,że można grać tak w półfinale ale turnieju towarzyskeigo.

 

http://www.youtube.com/watch?v=dySInw-Uayk&eurl=http%3A%2F%2Fwww.defensacentral.com%2Freal_madrid%2F32524%2F2009%2F08%2F01%2FGrygera-el-carnicero-que-casi-se-carga-a-CR9&feature=player_embedded

 

W tamtym preseasonei już straciliśmy Sneijdera na 3 miesiące,bo bodajze Diaby postanowił sobie "pograć". O samej grze nie ma co pisac, Juve prezentowało to co zawsze, znamienna akcja- wybicie na włąsnej polowie na ślepo z przewrotki i nagle Amauri znajduje się sam na sam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest futbol, liczy się wynik a nie gra. Kto powiedział że gra się jedynie do przodu. IMO duzą większą sztuką jest dobra twarda obrona plus strzelenie czegos z kontry- to się nazywa taktyka. Ale to moje zdanie- zdanie fana angielskiej piłki :wink:

 

Jesli sie ma same ofensywne gwiazdy to raczej duzo się nie zdziała. Może w lidze tak ale w LM wątpie żeby Real namieszał. Zresztą jak się traci bramki po stałych fragmentach gry to do ofensywnych graczy nie powinno się miec pretensji. Sezon sie jeszcze nie zaczął, ciezko coś przewidziec i sekulowac ale mysle ze jeszcze nie raz w tym sezonie rywale Realu pokażą że zamiast tej jednej gwiazdeczki warto było zainwestowac w jednego (albo i dwóch) solidnych obrońców. Tak żeby miec drużyne kompletną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto było zainwestowac w jednego (albo i dwóch) solidnych obrońców.

Powiedz mi,czy według ciebie solidnymi obrońcami są Raul Albiol, Alvaro Arbeloa i Ezequiel Garay.

 

Zestawienie obrony z meczu z Juve: Troes, Metzelder,Pepe,Drenthe. Prawda jest taka,że z tej czwórki tylko Pepe w pprzyszłym sezonie gralbędzie w pierwszej 11.

 

Co nie zmienia faktu,że mamy dziurę w środku pola i Xabi potrzebny jest nam niesamowicie.

 

Co do stałych fragmentów gry,Pellegrini powiedział po meczu,że jeszcze ich nie ćwiczyli,co bylo widać. Chociaż 5 goli w 2 meczach po stałyc fragmentach... to sztuka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi,czy według ciebie solidnymi obrońcami są Raul Albiol, Alvaro Arbeloa i Ezequiel Garay.

Solidni tak, ale nic więcej. Na tle ofensywnych wzmocnień są nikim. Jeśli Perezowi udało sie sprowadzic takich graczy jak Kaka lub Bezema (Crisa nie licze bo to juz od roku bylo wiadomo ze zawita na santiago) to mógł sie tez postarać o jakąs gwiazde do obrony (hehe Vidic, Terry- nie wiem :wink: ). W ataku same gwiazdy, w obronie brakuje takiego kapitana, kogos kto krzyknie, poukłada tą linie- przywódcy w defensywie.

 

Chodz moze to kwestia czasu i ta defensywa została dobrze zkompletowana i trzeba ją tylko dobrze poukładac a bedzie nie do przejscia. Jednak na tle niektórych w europie wypada troche blado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobal mi sie sobotni mecz Arsenal-Atletico, ma pake Arsenal, nawet mimo odejsciaq Adebayora ktory uklul tylko 10 bramek w lidze sezon temu beda grozni dla wszystkich. Rosicky jak utrzyma zdrowie z Fabregasem i byc moze nawet Vieira (niby cos sie tam przebakuje o jego powrocie), beda silni, nawet bardzo silni. Arshavin pokazal sie z dobrej strony, to samo Ebue na skrzydle (kiedys pamietam jak gral w obronie), jestem pod wrazeniem.

Natomiast jakos Atletico mnie nie przekonalo, troche odpuscili ten mecz, wyszli bez jakiejs wielkiej woli walki (moze dlatego Arsenal tak mi sie podobal w ataku :)), z dziwnym ustawieniem, bez paru podstawowych graczy. To tylko towarzyski turniej, ale chcialbym obejrzec te ekipy w pelnych skladach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidni tak, ale nic więcej. Na tle ofensywnych wzmocnień są nikim. Jeśli Perezowi udało sie sprowadzic takich graczy jak Kaka lub Bezema (Crisa nie licze bo to juz od roku bylo wiadomo ze zawita na santiago) to mógł sie tez postarać o jakąs gwiazde do obrony (hehe Vidic, Terry- nie wiem :wink: )

Pamiętam 2 lata temu jak Real zapłącił 30 mln za Pepe,jakie wywołało to ogólne oburzenie , a największe oczywiscie w obozie FCB,o psucie rynku i sztuczne zawyżanie cen. A teraz Pepe to jeden z najlepszych srodkowych obronców świata. Co do wymienionych graczy,to żaden ani myśli ruszać się ze swojego klubu- Terry nie opuści Chelsea a Vidić powiedzał,że odrzucił już oferty z Realu i FCB.

 

Albiol- reprezentant Hiszpanii,mistrza Europy, Arbelon- zmiennik Capdevilli w reprezentacji ale Joan długo nei pogra a jego następcą będzie Alvaro, i oczywiście pewne miejsce w obronie Liverpoolu. Garay- bardziej inwestycja w przyszłość,chociaz już jest powoływany i gra w reprezentacji.

 

W ataku same gwiazdy, w obronie brakuje takiego kapitana, kogos kto krzyknie, poukłada tą linie- przywódcy w defensywie.

 

Prawda jest taka,że w Realu tkaigo przywódcy nie ma od czasów Hierro,który kierował defensywą. Przywódcą miał być doświadczony Cannavaro,nie za bardzo wyszło.Role przywódcy próbował brać na siebie Casillas,tez nei wyszło.Pepe,Ramos to są kandydaci na głowę defensywy,szczególnie Pepe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymienionych graczy,to żaden ani myśli ruszać się ze swojego klubu- Terry nie opuści Chelsea a Vidić powiedzał,że odrzucił już oferty z Realu i FCB.

Kaki też nikt nie widział w innym klubie. Było gadanie że nigdzie sie nie ruszy itd. Ale Perez jakoś go przekonał. Benzema tak samo: Najpierw Lyon żądał za niego kosmicznych sum a potem prezes jak i sam zawodnik zapewniali że nastepny sezon Karim spędzi we Francji. Mysle że gdyby Perez bardziej się zaangażował w pozyskanie jakiegoś obrońcy klasy światowej to paru mogłoby ulec, tak samo ich kluby.

 

Xabi spoko, tylko po co on w Realu? To jest bdb zawodnik, był by wzmocnieniem kazdego klubu w europie ale Real ma juz przecież Diarrów i Gago. Sa jeszcze Guti i De la red. Mysle że boss Realu powinnien zainwestowac te pieniążki na wzmocnienie środka obrony.

 

A Pepe nigdy nie miałem za jakiegos klasowego obrońce. Bardziej przed oczami mam jego brutalny faul w la liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaki też nikt nie widział w innym klubie. Było gadanie że nigdzie sie nie ruszy itd. Ale Perez jakoś go przekonał. Benzema tak samo: Najpierw Lyon żądał za niego kosmicznych sum a potem prezes jak i sam zawodnik zapewniali że nastepny sezon Karim spędzi we Francji. Mysle że gdyby Perez bardziej się zaangażował w pozyskanie jakiegoś obrońcy klasy światowej to paru mogłoby ulec, tak samo ich kluby.

Jedną z głownych obietnic Pereza była hiszpanizacja zespołu. Po kupnie Kaki Ronaldo i Benzemy za dobrze to nei wyglądało. A jak lepiej zrobić hiszpanizację kadry niż kupić obrońców reprezentacji? Albiol 23 lata, kupno Capdevilli byłoby nie zrozumiałe ze wzgledu na jego wiek,dlatego lepiej kupić jego następcę ui wychwanka Realu- Arbeloe, i jeszcze tylko za 4 mln.

 

Xabi spoko, tylko po co on w Realu? To jest bdb zawodnik, był by wzmocnieniem kazdego klubu w europie ale Real ma juz przecież Diarrów i Gago. Sa jeszcze Guti i De la red. Mysle że boss Realu powinnien zainwestowac te pieniążki na wzmocnienie środka obrony.

Xabi idealnnie pasuje do projektu Pereze. Przy graczach jak Kaka, Ronaldo ,Benzema Higuain/Raul/ Negredo, Ruud, potrzeba kogos do środka pola kto umie i rozegrać i będzie pracować w obronie.

 

Lass Diarra- tak,ale do obrony.

M.Diarra- jest po kontuzji ktra go wyeliminowała na cały sezon,forma wielka niewiadoma, a do rozegrania to on się nie nadaje.Najpewniej odejdzie.

Gago- W ofensywie 0 kreatywności za to w obronie lata jak szalony,za dużo nieładu w grze.

Guti- Przeciwienstwo Gago. CZasami uda mu się mecz,ale to nie jest rozgrywajacy na miaę Realu (co powtarzam od lat). Gutiego pracującego w obronie widziano lata świetlne temu.

De la Red- piłkarz najbardziej swoim profilem pasujący do wymagań na środku pola Realu. I do obrony,a w ataku kreatywny,ma dobre podanie i strzał z dystansu. W reprezentajci jeszcze rok temu naturalny nastepca Alonso. byłby idealny... gdyby był zdrowy. Nie zostanie zgloszony do rozgrywek 2009/10.Wielka strata.

 

Takze za bardzo innej alternatywy niz Alonso nie ma. Najgorsze,ze wie o tym L'pool i dlatego daje tkaei kosmiczne sumy 40 mln.

 

A Pepe nigdy nie miałem za jakiegos klasowego obrońce. Bardziej przed oczami mam jego brutalny faul w la liga.

To jest jedna strona medalu. Odwaliło mu,jakeiś pierwotne instynkty się w nim włączyły. Mam nadzieję,ze się z tego cos nauczy. Ale prawda,że 1 sezon nie był w jego wykonaniu najlepszy,za to ostatni sezon (oprócz wspomnianego incydentu) miał już bardoz dobry,ostoja obrony Realu i reprezentacji. Szybki,zwrotny,dobrze gra w powietrzu, stąły reprezentant swojego kraju.,nei wiem co powienien miec ejszcze klasowy obrońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzeba kogos do środka pola kto umie i rozegrać i będzie pracować w obronie.

Takich zawdników jest mało dlatego zwykle sie gra jednym defensywnym, drugim bardziej ofensywnym rozgrywającym. W Realu ja to widze tak:

Sneider/VDV

Gago/Diarra

 

Oczywiscie nie biore pod uwage to że prezes sobie zażyczył wyprzedaż holendrów. Takich graczy jak VDV, Sneider czy Hunter przyjał bym na OT z otwartymi rękami a w Madrycie są niepotrzebni. IMO byli by potrzebni i efektywni gdyby trener na nich postawił a prezes nie sprowadzal kolejnego środkowego pomocnika na ich miejsce.

 

Pierwszy sezon Pepe był tragiczny - z tego co pamiętam bląd za błędem. Nastepny oczywiscie lepszy ale dla mnie to jeszcze za mało żeby stać sie jednym z najlepszych srodkowych w euro. Zobaczymy co pokaze w tym sezonie gdzie na obronie bedzie spoczywac najwieksza presja zeby dorównać tej magiczne ofensywie. Bo samym atakiem trofeum sie nie wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pary Sneijder/ Vdv odejdzie prawdopodobnie VDV,sytuacja Wesleya cały czas jest niewiadoma. Zagrał w 1 meczu,nie bardzo mu to wychodziło. Ostatni sezon miał przerywany kontuzjami- w presezonie kontuzja na 3 misiące,pod koniec sezou kontuzja. Widać,że nie złapał formy. Jeżeli dodać do tego Granero,który może grać na srodku pomocy+ prawdopodobny transfer Alonso to jesgo sytuacja nie jest za dobra. Przy takich zakupach jak Real dokonał w tym okienku któryś z nich większość seoznu mislaby spędzic na ławce,a przed mistrzostwami świata tego nie chce żaden zawodnik.

 

Takich graczy jak VDV, Sneider czy Hunter przyjał bym na OT z otwartymi rękami a w Madrycie są niepotrzebni. IMO byli by potrzebni i efektywni gdyby trener na nich postawił a prezes nie sprowadzal kolejnego środkowego pomocnika na ich miejsce.

 

Tu pełna zgoda,tylko,że..... Ostatni seozn kompletnie nieudany ukoronowany upokorzeniem na Bernabeu. Perez chce zupełnie odmienić drużynę,a Vdv przesiedział na ławce cały sezon ( bardiej przez konflikt z Ramosem niż przez słabe umiejętności piłkarskie). Nadałby się,ale przy obecnej sytuacji, tlyko na zmiennika Kaki. A tego to on napewno nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a przeciez jest jeszcze Kaka - najlepszy rozgrywający Starego Kontynentu. Kreatorów gry macie pod dostatkiem. wiec Xabi mialby wiecej defensywnych zadań. Dlatego wydaje mi sie ze za taką kase jest to zbedny zakup. Ładnie prezentuje sie L.Diarra, takze Gago wyrasta na drugiego Makalele.

 

Teraz czytam że Real jest juz dogadany z Interem w sprawie wypożyczenia Sneidera (jednak nie vdv) na rok. Inter ładnie kombinuje, mogą skompletować całkiem niezłą pake z tych niechcianych nielubianych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż VDV też dzisiaj powiedział,że napewno nei zostanie w MAdrycie:)

 

Zobaczymy ja kgra się bedzie nam układała w meczu z Toronto za tydzien,powinni zadebiutowac Kaka Albiol i Arbeloa i wrócić Iker i Ramos.W meczu z Juve brak drugiego defensywnego pomocnika bl aż za barcdzo widoczny.

 

Dalej twierdzę,ze Gago nei jest graczem na miarę Realu ( dlaczego z pośród 2 pomocników Gago i Mascherano wybraliśmy Gago :shock: ). Najlepszą parą na środek pola z graczy których mamy dostępnych byłaby Diarra/Diarra. Zero kreatywności,ale bezpieczeństwo w tyłąch:)

 

Inter faktycznie skleja ładną ekipę.Sneijder by do nich pasował,do tego wzmocnili defensywę Lucio i w ataku Eto. Będzie ciekawie,szkoda,że inni włoscy giganci śpią. Milan stracił Kake, na dniach podobno ma stracić tez drugiego rozgrywającego Pirlo. Dostali już koło 40 mln za Kake,dlaczego nei zrobili ejszcze użytku z tej kasy. Aż tak wielkie mieli długi. Juve zostało praktycznie składem zeszłorocznym,odszedł na dodatek Nedved. Szkoda, dawniej kibicowalem interowi,aby przełamał passę Juve, teraz życzę tego samego Milanowi i Juve,ale za ciekawie to nei wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juve się wzmocniło. Diego, Melo, Cannavaro. Brazylijczycy juz po pierwszej kolejce mogą stać sie gwiazdami Turynu, a Cannavaro mysle ze wciaz jest w stanie grac na wysokim poziomie. Mimo 35 lat na karku.

 

Poza tym Juve nie straciło nikogo poza Nedvedem i Mellbergiem. Okno transferowe zdecydowanie na plus dla Białej Damy.

 

Inter ma na chwile obecna najlepszy skład we włoszech ale nie bylbym taki pewny ich dominacji. Pare zespołów moze im pokrzyżować plany. No i nie wiadomo jak bedzie grał Inter. Możliwe ze w decydującym momencie troche odpuści na rzecz LM która w Mediolanie od paru sezonów jest priorytetem.

 

Mnie martwi brak wzmocnień w Romie - mojej ulubionej druzyny z Włoch. Do tego Aquilaniego kusi Liverpool :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja,nie iwem co myślałem pisząc tego posta :D Juve 2 bardzo dobre wzmocnienia,diego,Melo.Ale w porównaniu do paki interu ot chyba dalej za mało.Chociaż okienko transferowe jeszcze przez miesiąc,duzo się może zdażyc

 

Roma chyba pada ofiarą kryzysu,muszą kogoś sprzedać aby kupić. A szkoda,,chciałbym żeby powalczyli z Interem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy juz ostatni transfer do Realu w tym okienku transferowym. Wiadomo bło,że prędzej czy później do tego dojdzie. Xabi Alonso w Realu. Jak dla mnie idealne uzupełnienie środka pola,stworzy pare z L.Diarrą. Skład Casillas, Ramos,Albiol,Pepe,Arbeloa; Granero Diarra, Alonso,Kaka; Ronaldo,Benzema teoretycznie najmocniejszy jaki możemy złożyć z tego co mamy, ale teraz wielka praca przez Pellegrinim,zeby zrobić z tego drużynę,samymy indywidualnościami za daleko nie zajedziemy,ale o to ma martwic się Manuel:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba przyznac, ze transfer Alonso powinien być strzałem w 10 dla Realu.

 

Wreszcie w srodku pola pojawia się piłkarz, z najwyższej półki, no i wreszcie nie jest to zawodnik nastawiony wyłącznie na ofensywę. Generalnie mimo tych ofensywnych indywdualnosci myslę, ze da się tam stworzyc zespoł, Kaka mimo swojego geniuszu swietnie nadaje się na piłkarza systemowego, wracającego do obrony, nie jest to swieta krowa, jaką swego czasu był Ronaldinho w Barcy.

 

Pytanie tylko, czy Real teraz da radę sprzedać 'zbędnych' piłkarzy, za w miarę dobre pieniądze, a jest juz wlasciwie pod scianą i musi to zrobic.

 

Co do Juve - wzmocnili się fajnie, do tego dojdzie im jeszcze Caceres, ktorego niestety oddajemy pół darmo, a niewątpliwie jest to ogromny talent, ktory moze spokojnie stanowić o sile obrony Turynu przez następne kilka dorbych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzedaży. As.Marca,Corriere podają,ze Huntelar przeszedł wląsnei do Milanu. Cena- 15 mln.

 

Po tym co klub zrobiłz Salgado nei zdziwię się,,jak to samo zrobią z Ruudem. Poleci pewnei też Diarra, VdV i Neggredo ( a szkoda,wolałbym porzegnać siez Robbenem i Drenthe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caceres talent? Może, ale jak dla mnie jego transfer to jedna z więszych głupot transferowych Barcy, koleś grał średnio w słabej drużynie Primera Division, po czym Villareal znowu chciał go wypożyczyć, a tu się Barca zgłosiła z fajną ofertą. Nie wiem, może coś z niego będzie, ale w Barcelonie chyba też już w to wątpią, bo jest chyba ustalona cena pierwokupu dla Juve (niższa niż ta za którą kupiła go Barca).

lukaszlk - Granero Diarra i Alonso razem na boisku - jesteś pewnien tego ustawienia? ;> A kto miałby na skrzydłach hasać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien:D

 

Po obejrzeniu pierwszych 4 meczy pod wodzą Pellegriniego można było zobaczyć,że w jego taktyce praktycznie nie ma skrzydłowych a ich rolę pełnią włączający się boczni obrońcy. Cristiano oczywiście będzie schodził do skrzydeł i tam operował. Chciałbym zobaczyć linię pomocy własnie Lass Xabi Granero Kaka z ostatnimi dwoma ustawionymi na fałszywych skrzydłach,jak swego czasu Zidane. Kaka i Granero to podobny typ pomocników grających na całej szerokości linii pomocy. granero może nastawiony trochę bardziej defensywnie.Także tylko z pozoru wydaje się to taktyka z zerową iloscia skrzydeł. Ofensywni boczni obrońcy+ Cris schodzący na skryzdła i zmieniający pozycje (*też m.in na skrzydła) Kaka i Granero,tak to bym widział:D Ale znając zycie wylądujemy pomocą Lass Xabi Kaka Cris a w ataku Pellegrini upchnie dodatkowo Raula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.