Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzalem wczoraj Inter-Chelsea, londynczycy sie prezentowali naprawde bardzo dobrze. Rozklepali mediolanczykow jak chcieli, moglo i powinno byc wyzej. Jak Inter jedynego pomocnika ktory "cos" robil i staral sie walczyc z rywalami mial staruszka Vieire to o czym my tu gadamy? Zawiodl mnie Inter, a Maciek sie pewnie cieszy ze Ibra gral przecietnie (wszedl w II polowce), zmarnowal dobra sytuacje (przypadkowo ta pilka sie do niego przedarla, ale tak strzelic z odchylenia, z takiego bliska, w boczna siatke?) i generalnie zawiodl jak i cala ekipa z Wloch.

Chelsea bedzie piekielnie grozna w tym sezonie pod wodza Ancelottiego, oj bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie o czym mysli teraz Zlatan to gra dla Interu i strzelanie dla niego bramek ;]

To po co go Murincho wystawia w ogole do grania? A jeszcze dziwniejsze jest, ze daja mu pograc jak moze zlapac kontuzje ktora zniweczy transfer, to juz w ogole jakis kosmos jest. Juz w trakcie meczu cos tam Ibra plakal ze mu sie w reke cos stalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym mieć straszne życie, żeby śledzić tak Ibrę i cieszyć się z każdego jego potknięcia :)

Porównanie koszykarskie tak jak mówiłem, trudno przenieść jedne realia na drugie zachowując dosłowność :P

 

Co do Ibry to już jest to Done Deal z tego co czytam i najbardziej chory transfer roku doszedł do skutku.

Gratuluje Interowi stworzenia ultra bramkostrzelnego ataku Milito-Eto'o. Puszczą Eto'o na PNA, ktoś go wtedy zastąpi i na wiosnę wróci jako wielkie wzmocnienie.

 

A Barca? Kupiła już zgodnie z zapowiedziami Keirrisona i puści go gdzies prawdopodobnie na rok żeby Ibra miał spokój psychiczny i się nie ciął w domu, że nie jest gwiazdą nr 1 - myślę, że on dalej uważa, że nadal będzie gwiazdą nr 1 drużyny w której gra i się k**** chłopak zdziwi :)

 

 

Porównywania Eto'o i Ibry jak najbardziej na miejscu, ale już te do Messiego i Ronaldo? Że mówi się coś o Ibrze ale o tej dwójce tez się mówiło?

Kto mówił? Co mówił? Messi to jeszcze gówniarz i jak ktoś poważny mógł mu w ogóle statystykę taką prowadzić, że angielskiej drużynie nigdy nie strzelił? Wg mnie to nie jest/nie było poważne... jakby miał 28 lat i nigdy im nie strzelił mimo 25 okazji, to co innego.

 

Współczuję Barcelonie bo nic dobrego im nie jestem w stanie teraz wróżyć... pozbyli się Sylvinho (tutaj dalsza część zdania nie ma znaczenia), Eto'o i Caceresa, dla mnie to ogromne błędy (każdy z innego powodu)...

Oczywiście, wzmocnień też dokonali, wraca (mam nadzieje na stałe) Henrique, jest Maxwell, jest Keirrison, przyjdzie Ibra + jeszcze ktoś myślę... ale to będzie nowa Barca, nowa mieszanka, która zastąpi starą, sprawdzoną... a z nowymi to nigdy nie wiadomo jak będą działały... Nie chce być złym prorokiem, ale Guardiola chyba strzelił sobie samobója (w czym miał pomocników) i nie dam głowy, że za rok jego posada w Barcelonie będzie tak niekwestionowana jak dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze póki co offseason w Barcelonie też mi się nie podoba.

 

Odejscie Sylvinho, przy ściagnięcu Maxwella mogę zrozumieć.

Wypożyczenie Caceresa też, bo to oszczędnosc na pensji, poza tym chłopak u nas specjalnie nie grał, moze w Juve by się odrodził, ale tutaj mamy opcję transferu definitywnego, nie wiem za jakąkwotę, ale wydalismy na niego rok temu spore pieniądze i dobrze, jakby się przynajmniej zwróciły, a jesli zrobi w Italii karierę, to dobrze byloby cos zarobic.

 

No i co najwazniejsze - trzeba sciagnac kogos w jego miejsce - Milito jeszcze jest kontuzjowany nie wiadomo kiedy i w jakiej dyspozycji wróci, Henrique to troche za małe uzupełnienie jak dla mnie. Mowi się poważnie o Czyhryńskim - zobaczy,y, ale dosc ciekawa alternatywa.

 

Dalej Zlatan-Eto'o. Tak jak pisalem generalnie jestem zwolennikiem tej wymiany. Myslę tez, ze latwiej bedzie Zlatanowi sprawdzic się w Barcy, niz Eto'o w Interze. Probllem jest taki, ze mialem nadzieje, ze bedzie to moze mniej niz 40 baniek, a tymczasem jest to zdaje się 45 + wypozyczenie Hleba. Oznacza to, ze wydajemy prawie cala kase na tegoroczne wzmocnienia, jednoczesnie tracąc 2 zawodnikow. Nie wiadomo tez co z Eidurem, wiec albo Pep baaardzo wierzy w młodzikow, albo cos się jeszcze szykuje, albo jestesmy w głębokiej dupie.

 

Guardiola zaryzykowal, nie widzial tego zespolu z Eto'o w kolejnych sezonach i wydaje się, ze nie bez powodu. Czy Zlatan jest idealnym rozwiazaniem ? ryzykownym. tyle mozna na razie powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sir Alex sie troche zbulwersowal:

http://soccernet.espn.go.com/news/story ... nd&cc=5901

Juz sie nie moge doczekac jak skopiemy im dupy i zacznie sie placz w City i zgrzytanie zebami, ciekawe czy beda wychodzili w ustawieniu 3-2-5 i jak dlugo zajmie Tevezowi i spolce placz ze maja za duzo napastnikow i nie starcza minut dla wszystkich, miesiac? Moze dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest nowy numer 9 w Barcelonie - Zlatan Ibrahimovic.

 

Kuriozalna umowa doszła do skutku. Nie chce mi się już o niej rozwodzić, usiądę i poczekam na skutki tej transakcji dla Barcy. Interowi serdecznie gratuluje genialnego posunięcia.

 

Największe kluby Europy już praktycznie skompletowały kadry na przyszły sezon więc znamy mniej więcej układ sił. Powalczyć coś pewnie ma zamiar jeszcze Real, a jak Real to najpewniej także wymusi on pewne ruchy kadrowe na Liverpool'u, ale więcej fajerwerków tego lata bym się nie spodziewał.

 

Jutro zabieram się i ruszam w drogę ku wielkiej piłce granej przez wirtuozów takich jak Pato, Giggs, Berbatov czy Pirlo, więc moja obecność na forum jest "bardzo chwilowa".

 

Okna transferowe mają na celu ostatnie pobudzenie po sezonie i rozbudzenie nowych przed kolejnym i to tego lata miało miejsce ponad wszelką wątpliwość w ogromnym rozmiarze także mnie już nosi i nie mogę sie doczekać wielkiego grania na starym kontynencie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest nowy numer 9 w Barcelonie - Zlatan Ibrahimovic.

 

Kuriozalna umowa doszła do skutku. Nie chce mi się już o niej rozwodzić, usiądę i poczekam na skutki tej transakcji dla Barcy. Interowi serdecznie gratuluje genialnego posunięcia.

 

Największe kluby Europy już praktycznie skompletowały kadry na przyszły sezon więc znamy mniej więcej układ sił. Powalczyć coś pewnie ma zamiar jeszcze Real, a jak Real to najpewniej także wymusi on pewne ruchy kadrowe na Liverpool'u, ale więcej fajerwerków tego lata bym się nie spodziewał.

 

Jutro zabieram się i ruszam w drogę ku wielkiej piłce granej przez wirtuozów takich jak Pato, Giggs, Berbatov czy Pirlo, więc moja obecność na forum jest "bardzo chwilowa".

 

Okna transferowe mają na celu ostatnie pobudzenie po sezonie i rozbudzenie nowych przed kolejnym i to tego lata miało miejsce ponad wszelką wątpliwość w ogromnym rozmiarze także mnie już nosi i nie mogę sie doczekać wielkiego grania na starym kontynencie :)

Nie taki znowu genialny. Po prostu byli chyba jedynym klubem ktory chcial sie zgodzic na horrendalne żadania eto'o. A Barca co miala zrobic? Spuszczenie kamerynczytka to dla nich jak spuszczenie balastu. Robil ferment w szatni i poza nią, o konfliktach z reszta graczy, trenerami mowilo sie juz od 2 lat z górką. Do tej pory wiele ruchow sabotował, żądał Bog wie jakich pieniedzy, a na dodatek treraz jeszcze cos pluje sie o jakas rekompensate od FCB :?

 

45mln E + Eto'o to w normalnych warunkach kretynizm ale w takich okolicznosciach w jakich doszlo do tego transferu to trzeba przyznac ze po prostu normalne posuniecie. Opchniecie Eto'o rozpatrywalbym nie w kategorii sprzedazy a pozbycia sie zbednego ciezaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu byli chyba jedynym klubem ktory chcial sie zgodzic na horrendalne żadania eto'o.

Nie zapominajmy, że najwięcej zarabiający piłkarz świata poszedł w drugą stronę...

 

A Barca co miala zrobic? Spuszczenie kamerynczytka to dla nich jak spuszczenie balastu

Ten sposób na zrzucenie balastu jest jednym z najgorszych możliwych.

 

45mln E + Eto'o to w normalnych warunkach kretynizm ale w takich okolicznosciach w jakich doszlo do tego transferu to trzeba przyznac ze po prostu normalne posuniecie.

Nie. To kretynizm. Zawsze i wszędzie. Ibra bez żadnych dodatków jest wart góóóóra te 46 mln Euro, które zapłaciła Barca (46 -taką kwotę podała oficjalna strona Barcy), a te prezenty to po prostu przegięcie, totalne.

 

Nie idźcie tą drogą...

 

 

Inter bardzo się tego lata wzmocnił, bardzo. Ich obrona jest na papierze obecnie w trójce najmocniejszych na świecie, mają kadrę dużo lepszą niż w poprzednim sezonie, a wszystko to osiągneli przy dodatnim bilansie Euro w transferach :) Zbudowali nową mocną ekipę i jeszcze na tym zarobili, to jest genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Lucio jest tym ktory ma byc wypasem w tej defensywie to ja podziekuje, a raczej juz gratuluje rywalom Interu, bo to jakie farfocle sie temu facetowi przydazaja REGULARNIE to glowa mala. Mnostwo ludzi sie nim zachwyca i ja za kazdym razem sie zastanawiam czemu?

I nie wiem czy dokladnie chodzilo ci Macku, ze Inter ma w skladzie Lucio to ma super defensywe (oby nie), ale w razie czego daj mi jakies konkrety ktore moze pomoga mi zmienic na jego temat zdanie (w co watpie, ale warto sprobowac). I bez nerwow, rzeczowa dysksuja.

ps-ja zreszta mysle ze Murincho bedzie go sadzal regularnie na lawie, jak zobaczy co ten facet wyrabia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kore, pierdolisz i tyle.

Eto'o poszedł do Interu i już zaczynasz po nim jechać, rozumiem, że można było jechać po Ronaldinho, bo tamten na to zasługiwał, ale nie po Eto'o.

 

Może i były jakieś nieporozumienia w szatni, ale gówno mnie to obchodzi dopóki Barca gra tak jak w tym sezonie.

Oddajemy jednego z lepszych napastników świata, niesamowicie bramkostrzelnego, dostajemy drugiego z czołówki i dorzucamy jeszcze 45mln i Hleba :?: :evil:

 

Głupota i to wielka, jak dla mnie to Inter wydymał Barce duuużo lepiej niż swego czasu Lakers Grizzlies przy wymianie z Gasolem.

 

Może i Ibra ma większą wartość piłkarską niż Eto'o chociaż i do tego mam duże wątpliwości, ale jeśli nawet to nie aż taką żeby równoważyć to Hlebem i taką kasą. Poza tym akurat Ibra do łatwych charakterów i grzecznych chłopców nie należy, nigdy go nie lubiłem, tego jego chamstwa, przesadnej pewności siebie, wręcz arogancji i zdecydowanie nie cieszę się z tej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że najwięcej zarabiający piłkarz świata poszedł w drugą stronę...

To nie NBA, jego kontrakt nie poszedl do Barcy.

Ten sposób na zrzucenie balastu jest jednym z najgorszych możliwych.

a jaki jest dobry? poczekac, az skonczy się kontrakt i liczyc, ze w tym czasie nie spieprzy atmosfery w szatni, a w przyszlym roku będąc pod sciana zaplacic podobną kwotę za napastnika gorszej klasy ?

 

Nie. To kretynizm. Zawsze i wszędzie. Ibra bez żadnych dodatków jest wart góóóóra te 46 mln Euro, które zapłaciła Barca (46 -taką kwotę podała oficjalna strona Barcy), a te prezenty to po prostu przegięcie, totalne.

W jaki sposób wyliczyles, ze Ibra nie jest wart 46mln ? Jak dla mnie to zdecydowanie top 5 napastników na swiecie, a moze i jeszcze wyzej. Król strzelców defensywnej Serie A i jeden z lepszych dostepnych na rynku.

 

Barca miala do wyboru:

- Zostac z Eto'o i liczyc ze bedzie ok i za rok szukac od 0,

- sciągnac drugiego napastnika płacąc w ten sposób 2 pensje, a jeden z nich gnilby na lawie = popsuta atmosfera

- dorzucic Etoo w rozliczeniu, przy czym nikt nawet rozrzutny Moratti mial problemy z daniem mu takiego kontraktu.

zle nie wybrala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja dyskusja,ale się włączę

 

To nie NBA, jego kontrakt nie poszedl do Barcy.

Fakt,to nei NBA,ale to też nie Caritas i nie wyobrażam sobie,żeby Ibra zechciał zarabiać mniej, wręcz przeciwnie.

 

arca miala do wyboru:

- Zostac z Eto'o i liczyc ze bedzie ok i za rok szukac od 0,

- sciągnac drugiego napastnika płacąc w ten sposób 2 pensje, a jeden z nich gnilby na lawie = popsuta atmosfera

- dorzucic Etoo w rozliczeniu, przy czym nikt nawet rozrzutny Moratti mial problemy z daniem mu takiego kontraktu.

zle nie wybrala.

-Dać mu podwyżkę. Jak pisał Graboś,

Może i były jakieś nieporozumienia w szatni, ale gówno mnie to obchodzi dopóki Barca gra tak jak w tym sezonie.

IMO barca powinna wyjść z takeigo samego założenia jak Lakers-utrzymać mistrzowski skład,ewentualnei się wzmocnić, a nie wymieniać sprawdzonego Eto'o który IMO najlepiej pasował style gry do Barcy, na coś co moze się różnie potoczyć. O kosztach juz nei wspominam.

 

- 45-50 mln i Valencia mięknie, kupić Ville którego styl też pasuje lepiej do barcy,top 5 napastników. Na Eto'o szekowie napewno by się skusili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,to nei NBA,ale to też nie Caritas i nie wyobrażam sobie,żeby Ibra zechciał zarabiać mniej, wręcz przeciwnie.

Dostał mniej niz oczekiwał Samu.

 

-Dać mu podwyżkę. Jak pisał Graboś,

Pieniądze to tylko jeden z aspektów. Eto'o juz od jakiegos czasu sprawial problemy, Guardiola nie bez powodu chciał sie go pozbyc juz w zeszłym sezonie i nie bez powodu utrzymał tą decyzję nawet po takim sukcesie. Eto'o byl w Barcy bombą, ktora w kazdej chwili mogla wybuchnac.

- 45-50 mln i Valencia mięknie, kupić Ville którego styl też pasuje lepiej do barcy,top 5 napastników. Na Eto'o szekowie napewno by się skusili.

Barcelona oferowala zdaje sie 46 mln + wypozyczenie Caceresa, Bojana, albo Keirrisona i nie wystarczylo, a szejkowie z Eto'o gadali i... sie nie dogadali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barcelona oferowala zdaje sie46 mln + wypozyczenie Caceresa, Bojana, albo Keirrisona i nie wystarczylo, a szejkowie z Eto'o gadali i... sie nie dogadali.

Dziwiła mnie ta propozycja. Nie chodzi tu o kasę ale o tych 2 graczy. Valencia to nie jest jakiś średniak który będzie komuś wychowywał piłkarzy i nie dziwię się Soriano,że odrzucił propozycję. Taka opcja- tak,ale tylko z opcją pierwokupu przynajmniej 1 z nich. 50-55 mln + naciski Villi,który w tamtym czasie naprawdę był zdesperowany odejść jeżeli raz dogadywał sie z działaczami Realu a później z działaczami Barsy i za bardzo mu nie zależało do którego klubu pójdzie, i IMO poszedłby do Barcy.

 

Eto jeżeli miałby poważnego konkurenta do ataku i słowo od Guardioli,że nie będzie juz 1 wyborem na pewno by się z szejkami dogadał, z kasą nie byłoby problemu,a Cioty bylo jeszcze przed zakupem Adebayora. To,ze Etoo się nie dogadał ,wydaje mi sie było grą z jego strony w której posługiwał się City aby zwiększyć kontrakt. Jeżeli doszłoby do zatrudnienia Villi to na pewno doszliby do porozumienia.

 

Tak odchodząc od tematu. Mamy 1 gola Ronaldo w Realu po wywalczonym karnym. Arbeloa ma w tym tygodni do nas dołączyć za 4 mln a podobno Xabi dostał ultimatum 48h albo zostaje. Po tych 2 transferach wzmocnię musi byc koniec i pozbyć się Heinze, VdV,Diarry, Negredo/RVN. Przydałoby się opchnąć Drentwego i Robena,ten ostatni w tym sezonie dużo nie pogra powinien sam pomyśleć o odejściu ,za rok w końcu MŚ.

 

P.S- KaBe,nie żebym się czepiał.ale edit posta bo aż po oczach uderza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwiła mnie ta propozycja. Nie chodzi tu o kasę ale o tych 2 graczy. Valencia to nie jest jakiś średniak który będzie komuś wychowywał piłkarzy i nie dziwię się Soriano,że odrzucił propozycję. Taka opcja- tak,ale tylko z opcją pierwokupu przynajmniej 1 z nich. 50-55 mln + naciski Villi,który w tamtym czasie naprawdę był zdesperowany odejść jeżeli raz dogadywał sie z działaczami Realu a później z działaczami Barsy i za bardzo mu nie zależało do którego klubu pójdzie, i IMO poszedłby do Barcy.

Valencia byla zainteresowana wypożyczeniem tych piłkarzy, a w wypadku Caceresa w grę wchodzil transfer definitywny... ktory moze teraz dojsc do skutu w Juve. Poza tym dla borykajacej sie z problemami finansowymi Valencii wypozyczenie np. Bojana byloby swietnym i duuuuzo tanszym rozwiazaniem, nie mowiac juz o tych 46 bankach :)

 

Villa naciskal na ten transfer, dosc mocno, ale Soriano się uparł i zdecydwoal się go nie sprzedawac. Poza tym, zakladajac, ze przystałby na propozycję 55mln Euro, a Eto'o wycieniamy na 20 to wychodzi 'tylko' 10mln taniej, a Ibrahimovica bardzo chciał sam Guardiola, bo jest po prostu wyzszy i daje wiecej mozliwosci niz Villa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi możliwościami można się spierać. Zlatan wyższy, a Villa jak to mówią napastnik groźny juz od połowy boiska. Szybszy i stylem gry bardziej pasujący do piłki granej przez Barcelone. Soriano wkoncy ugiąłby się pod presją Villi i aukcjonariuszy, ich zadłuzenie magicznie nie przestało istnieć,trochę uporu w negocjacjach i Vila wylądowałby na Camp Nou.

 

Jest jak jest,jako kibic Realu wolę Ibre niż Ville w Barcelonie,nie zmienia to faktu,że IMO Inter zbil na tym bardzo dobry interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barca zaoferowala za Ville naprawdę duzo, sporo wiecej niż Real i generalnie spełniła żądania finansowe, Valencii... ale potem Soriano cos sięodmienilo. Sam Villa też naciskal, na czytałem wywiad z Laportą, który powiedzial ze chcialby podziękowac Davidowi Villi, bo zrobil wszystko by przejsc do blaugrany. Wg. mnie nie bylo sensu za Ville placic wiecej, bo przy wymianie ze Zlatanem pozbylismy się od razu Eto'o, czyli... problemu, ktory pozostalby nawet gdyby z Villą się udało. A cena Kameruńczyka spadłaby, bo Barca znowu bylaby pod scianą, zeby go sprzedać.

 

Jesli chodzi o szybkich napastników, to Barca ma Bojana, ktory jest jednoczesnie młodym zawodnikiem i wielką nadzieją zespolu, także teraz mamy 'komplet' napastnik silny+napastnik szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteśmy już przy Bojanie. Zdziwiony jestem trochę tym,ile szans dostaje od Guardioli. W ostatnim sezonie Rijkarda postawił on na niego i Bojan naprawdę wyrósł na największy talent w europejskiej piłce, nie miał ejszcze 18 lat a grał w Barcy i co najważniejsze strzelał. W tym sezonie Guardiola jakby zahamował jego rozwój,nei wiem czym spowodowane jest to że dostaje mniej szans.

 

Może faktycznie najlepszym wyjściem dla Barcy byłoby go wypożyczyć.

 

Pozbycie się Etoo ze względu na konflikty w drużynie plus, ale zdecydowanie bezpieczniejsza byłaby wymiana go na Ville niż na Zlatana,który nie jest jakimś uległym aniołkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.