Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio swietny art na Polska The Times czytalem o Ronaldo. Generalnie nie bede calego streszczal, ale chodzilo o to ze Ronaldo to wspolczesna primadonna futbolu, pilkarz ktory nigdy nie bedzie wielki, a do MAradony i Pelego brakuje mu lat swietlnych, ze to lovelas, imprezowicz i facet ktory sklada poklony do lustra, widzi czubek wlasnego nosa, a obchodi go tylko wlasny los, ma gdzies sukcesy i idzie tam gdzie jest dobre show, impreza, zamieszanie itd.

Po tym opisie już widać, że świetny to artykuł.

 

Jest tam chociaż słowo o piłce? :mrgreen:

 

Dobrze, że Maradona był taaaaki spokojny, żaden lovelas, imprezy na oczy nie widział, do syna swojego zawsze się przyznawał, kobiety szanował itd. :) Teraz jak wylądował tak wylądował, chociaż ostatnio faktycznie nieco się podratował i swoje życie :) Tylko, że to ma niewiele wszystko z piłką wspólnego, a ja wole o piłkarzach w kontekście piłki czytać, a nie subiektywne oceny wszystkiego co związane z życiem piłkarza poza boiskiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak. ronaldo ma mega talent ale mentalnosc juz myu szwankuje od pewnego czasu. z kolejnymi swoimi zachowaniami odcinal troche kuponiki od swojej potencjalnej wielkosci. w realu mam wrazenie rozmieni tą wielkosc na drobne. poobraza sie na inne gwiazdy, rozpije, straci forme?

kore, gddybym nie wiedział,że kibicujesz Barcelonie,to po przeczytaniu tego kawałka napewno bym się zorientował :D

 

Poobrażać się ,stracić formę,rozpić,imprezować. Czas pokaże, czy podrąży drogą Ronaldinho w Barcelonie.

Większość kibiców Barcelony liczy,że Ronaldo poobraza się na inne gwiazdy.Tak samo ci sami kibice liczyli,że Zidane i Figo w 1 składzie tak sie skończy, a po przyjściu Beckhama i Ronaldo już nawet nie wspominam.

 

Fakt,Ronaldo moze chcieć udowadniać,że jest gwiazdą numer 1,ale Kaka to zupełnie inna osoba. Myślę,ze jakoś się dogadają,ale czas pokaże,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek niby cos w tym jest, Ty lukasz tez masz pewnie racje, ale mimo wszystko czytnąć mozecie ;-) Polecam, pomijajac ze madrze gosc pisze, ma naprawde fantastyczne pióro:

 

http://polskatimes.pl/sport/pilkanozna/ ... ,id,t.html

 

taki fragment majstersztyk, poetyckie dziennikarstwo:

 

Jest narcyzem futbolu, który zagląda do zwierciadła historii sportu tylko po to, by podziwiać własne odbicie.

Naprawde polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,tekst świetnie napisany,dużo jest w nim też prawdy. Nie wiem czy autor to fan United,ale mam właśnie takie dziwne wrażenie po przeczytaniu tego tekstu.

 

Ronaldo jaki jest każdy wie,jednak ma dopiero 24 lata,ma jeszcze czas na zmianę swojego podejścia do gry.Czy to się stanie w Realu u boku Kaki-szczerze wątpię.Ale co by nie mówić jest to najlepszy/ jeden z dwójki najlepszych piłkarzy świata i oczekuje się od niego gry takiej jak prezentował w poprzednich sezonach.W United był największą gwiazdą,w Realu juz taką nei będzie.Albo się z tym pogodzi,dzięki czemu drużyna zyska na tym i uzmysłowi,że nie przez posiadanie każdej piłki jest się najlepszym piłkarzem, albo będzie walczył o pierwszeństwo i domyślamy się jak się to skończy. Dużą rolę w ty wszystkim odegra Pellegrini jak i sam Perez. Przyznał przed wyborami,że głównym błędem w podczas pierwszej prezesury było to ,że rozpuścił piłkarzy. Oby znowu do tego nei dopuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,tekst świetnie napisany,dużo jest w nim też prawdy. Nie wiem czy autor to fan United,ale mam właśnie takie dziwne wrażenie po przeczytaniu tego tekstu.

Troche juz sie w zyciu naczytalem i poznalem dziennikarzy-kibicow i jak na moje skromne to oko to facet po prostu rzetelnie rozlicza sie z wizerunkiem Cristiano, ale jest przy tym bezstronny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,z wizerunkiem Ronaldo rozlicza się rzetelnie,ale ta postawiona teza wydaje mi się właśnie zdaniem,które wypowiedzieć mógłby kibic United. "Jeżeli nie będzie grał u nas,to nie będzie wielki".Transfer do Realu pewnie był głównym powodem tego artykułu i po przeczytaniu zastanawiam się,czy ten sam autor napisałby tak samo jeszcze miesiąc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare, a do tego humor z Rasiakiem w tle jest jaki jest :) Myślałem, że to będzie jakaś nowa wersja, już po finale zrobiona :)

 

Kore - ty w tym sezonie chyba wszystko wygrałeś, Barca, Lakers, może Hiszpania (nie wiem czy za nich trzymałeś najbardziej i czy teraz też trzymasz na konfederacji), Wisła Kraków chyba też twoja drużyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare, a do tego humor z Rasiakiem w tle jest jaki jest :) Myślałem, że to będzie jakaś nowa wersja, już po finale zrobiona :)

 

Kore - ty w tym sezonie chyba wszystko wygrałeś, Barca, Lakers, może Hiszpania (nie wiem czy za nich trzymałeś najbardziej i czy teraz też trzymasz na konfederacji), Wisła Kraków chyba też twoja drużyna :)

To teraz pomysl jak za swoja arogancje forumową zostane pokarany gdy ktoras z tych ekip nie obroni tytulu ;-) Ty wiesz ilu ludzi bedzie mialo dziką satysfakcje? ;-) No ale co fakt to fakt, dzisiaj to ja triumfuje :P

 

PS. od razu mowie ze nie bede pluł jadem jak ktos mi wyjedzie wedle zasady "jak Kuba Bogu, tak Bog Kubie" ;-),

 

edit: a tak swoja droga to moj pierwszy sezon w zyciu gdy moi zgarniaja tyle trofeow. Barca potrojna korona, Wisla mistrz, Lakers mistrz. Tego jeszcze nie bylo. PK to nizsza polka. Ale moge na upartego do tego pasma sukcesow doliczyc Euro ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Makarony polegly z Egiptem :shock:

Jestem pod absolutnym wrazeniem gry afrykancow, a wlosi totalny zawod. Jasne w koncowce przycisneli, mieli ze 2-3 swietne sytuacje, ale ten gk Egiptu to jakis gigant :)

A najlepsze jak sie wlosi wkurzali gdy egipcjanie sie przewracali o wlasne nogi, lapaly ich skurcze, mieli "kontuzje", czyzby nie podobal im sie ich wlasny styl gry?

Mecz Brazylia-Wlochy moze byc wydarzeniem, amerykanie (znowu czerwona kartka) raczej przegraja z Egiptem, makarony beda musieli pokonac Brazylie, powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak typujecie pierwszą trójkę?? ;] o ja od początku nie miałem wątpliwości 1.Hiszpania, a 2. Brazylia, ale co do 3. to hmmm... może właśnie Egipt?? ;] A ten trener Egiptu nie jestem pewien, ale chyba dzisiaj kończy 60 lat, więc ładny prezent dali mu piłkarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem wreszcie przez ten artykuł.

Bez rewelacji, w momencie gdy była mowa o żelu do włosów chciałem już zakończyć czytanie, ale zdecydowałem się kontynuować.

Parę dość trafnych spostrzeżeń (w tych mniej emocjonalnych akapitach), reszta to albo typowa gadka "hatera", albo skrajnie subiektywne, niczym nie poparte osądy. Nie jest idealnym człowiekiem, ale po co mieszać jego dość np. kontrowersyjne krótkie obcisłe spodenki z tym co robi na boisku, tego nie wiem i nigdy nie zrozumiem.

 

Tak na marginesie, z 15 najlepszych piłkarzy świata, w Hiszpanii grało będzie w przyszłym sezonie z 10 (nie brać tego dosłownie)

 

 

Tak się żegna zawodników

http://www.youtube.com/watch?v=Wb4pM6O8SWw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwych zwyciezcow od zwyklych lansiarzy bedzie roznilo podejscie do tematu wygranej. Kobe po 4ym tytule powie Ci "chce jeszcze jeden dla siebie, chce jeszcze jeden dla LA", Ronaldo powie "Manchester mnie znudzil, tu juz wygralem wszystko, chce zrobic show gdzie indziej".

 

Tyle w temacie. Nie wiem Maciek czy widziales jak Cantona podsumowal podejscie Krystyny do tematu, a jak tak, jestem ciekaw czy sie z nim zgadasz :)

 

Oczywiscie wrzuty na Ronaldo nie sa wymierzone przeciw Tobie jako fanowi Manchesteru ani w sam Manchester, bo ta druzyne akurat trzeba szanowac. Mi sie tylko nie podoba to jak sie zachowywal ten playboy przez ostatni rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie piszecie o Pucharze Konfederacji? ;]

A działo się dużo, Brazylia wygrała 3-0 z Włochami, co nie byo zaskoczeniem, lecz wygrana USA nad Egiptem 3-0, to dla mnie wielka niespodzianka. Egipt po 3-4 z Brazylią i 1-0 z Włochami, praktycznie już widziałęm go w półfinale, a tu taki laps. I zespół z dwoma przegranymi meczami wychodzi z grupy, a więc półfinały będą Hiszpania-USA, Brazylia-RPA, chyba ciężko wytypować 3. miejsce ;p A mecz finałowy będzie arcy ciekawy i na prawde juz na niego czekam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem wreszcie przez ten artykuł.

Bez rewelacji, w momencie gdy była mowa o żelu do włosów chciałem już zakończyć czytanie, ale zdecydowałem się kontynuować.

Parę dość trafnych spostrzeżeń (w tych mniej emocjonalnych akapitach), reszta to albo typowa gadka "hatera", albo skrajnie subiektywne, niczym nie poparte osądy. Nie jest idealnym człowiekiem, ale po co mieszać jego dość np. kontrowersyjne krótkie obcisłe spodenki z tym co robi na boisku, tego nie wiem i nigdy nie zrozumiem.

czytałeś polskie tłumaczenie czy angielski oryginał? nieznacznie się obie wersje różnią, i tak (jeśli dobrze pamiętam) tam gdzie po angielsku jest napisane 'słynie z żelu' po polsku mamy 'słynie z przesadzania z żelem', a gdy w oryginale stoi 'jest najbardziej utalentowanym piłkarzem na świecie' po polsku możemy przeczytać 'uchodzi za najbardziej utalentowanego piłkarza'. niby nic, ale widać, że tłumacz też chciał dodać coś od siebie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem z linka, który wrzucił Kore, tłumaczenie :)

 

Prawdziwych zwyciezcow od zwyklych lansiarzy bedzie roznilo podejscie do tematu wygranej. Kobe po 4ym tytule powie Ci "chce jeszcze jeden dla siebie, chce jeszcze jeden dla LA", Ronaldo powie "Manchester mnie znudzil, tu juz wygralem wszystko, chce zrobic show gdzie indziej".

Czy ja wiem, czy Ronaldo nie jest prawdziwym zwycięzcą? W moim odczuciu jest.

 

A co do tego co go znudziło - No już bez jaj, skąd ja niby od lat wiem, że przejdzie do Realu? Bo mówił o tym parę razy, że od dziecka marzy by tam zagrać, no to wziął i przeszedł :) Dopisywanie do tego całej ideologii jest bez sensu, akurat w tym Ronaldo był szczery i tego zarzucić mu nie można. Nie poszedł tam dla pieniędzy, nie odszedł tylko dlatego, żeby uciec z MU, kocha Real Madryt, po prostu.

 

Nie wiem Maciek czy widziales jak Cantona podsumowal podejscie Krystyny do tematu, a jak tak, jestem ciekaw czy sie z nim zgadasz

Nie przypominam sobie, więc chyba nie wiem co Cantona na ten temat ogłosił światu :)

 

Oczywiscie wrzuty na Ronaldo nie sa wymierzone przeciw Tobie

Ale ja tego w ogóle nawet tak nie odbieram. Obojętne przeciwko komu byłyby skierowane, to zawsze jakieś swoje odczucia mam i widzę, czy jest to ok, czy jest to "kurewsko daleko od ok" :)

Ja zresztą gdybym był 13 letnim fanem United to pewnie musiałbym popierać tego rodzaju opinie, bo jak odszedł to śmieć i gnida, odgrażać się mu jak to w Realu spadnie na dno i takie tam.

Ja zresztą go nie bronię tylko chce żeby oceniano go uczciwie, obiektywnie. Przy całym moim (jak to niektórzy twierdzą) braku obiektywizmu, akurat nie dawno broniłem w ostrej i zażartej dyskusji Carlesa Puyola przed różnymi atakami (na szczęście dotyczącymi boiska, ale i tak były przerażająco bzdurne, a ja nie mam w zwyczaju przepuszczać bredni), bardziej i z większą determinacją, o ie w ogóle go teraz bronię :)

 

A działo się dużo, Brazylia wygrała 3-0 z Włochami, co nie byo zaskoczeniem

Jak dla kogo :)

W ogóle wczoraj znów zastanowiłem sie jak to możliwe, że nazwisko Toni przeszło przez myśl Guardioli w kontekście Barcelony :) Oczywiście jest to napastnik w jakimś tam sensie wybitny, skuteczny... ale tak nie zgrabny, tak chaotyczny i prezentujący taki styl, który mi jakoś zupełnie do Barcy nie pasuje, gdzie jak gdzie, ale nie tam.

 

 

danp bierz wolne z pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek zalatwione :)

 

Czy ja dobrze czytam ze Man City zakupilo Sante Cruza? Czy to jest ten zawodnik ktory ma im zapewnic i pomoc w dominacji Premier League? Ostatni sezon mial slaby, sezon wczesniej byl rewelacyjny (chyba z 19 bramek w lidze, plus sporo asyst), jakos do mnie nie przemawia. No ale bylbym zapomnial o Barry'm, wiec Cruz jak dla mnie to "maly" dodatek".

 

Podobno Liverpool dogadal sie juz z Glenem Johnsonem i Portshmouth, i pomyslec ze miala go Chelsea i oddala za bezcen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chelsea go chciala teraz odkupic, zlozyli taka oferte jak LFC i zostala zaakceptowana, wybor nalezal do zawodnika. Wiadomo bylo co wybierze, bo po Chelsea mial wielka traume, tak wielka ze prawie kariere zakonczyl :)

 

 

Niezłe jaja, niby tylko póki co plotka, ale postawiła mnie na równe nogi.

 

Diego Lopez z Villarreal to bramkarz już doświadczony, ale bardziej wiekiem niż grą. Nie chcę go tutaj za bardzo krytykować, ale zachwycony nie jestem ani jego transferem, ani kwotą odstępnego, która jeśli byłaby prawdziwa, byłaby absurdalna. okolo 25 milionow. Ten 28 latek znalazł się co prawda wśród Messiego, Iniesty czy Alvesa w 11 sezonu Liga BBVA, ale nie jest tajemnicą, że miałem i mam nadal innych faworytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciaz nie moge uwierzyc w to co sie stalo wczoraj w Afryce. Hiszpania niepokonana bodajze od 3 lat przegrywa z ekipa ktora powinna odprawic z bagazem 5 bramek. Jestem w szoku, ale czyz nie dlatego tak kochamy pilke nozna? Takie niespodzianki/sensacje sa mile widziane :) Jasne, ze wolalbym zobaczyc final Hiszpania-Brazylia, ale moze zobacze te ekipy w meczu o 3 miejsce? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.