Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

z konferencji prasowej Kaki bardzo spodobał mi się jeden cytat xD, przytocze go ;]

- Real Madryt to bardzo ważne wyzwanie. Mam nadzieję, że zakończy się hegemonia Barçy i dlatego wierzę, że stworzona zostanie konkurencyjna drużyna, zdolna do wygrywania tytułów. Madryt znów będzie dominował w Hiszpanii i Europie.

 

A Perez przeciez podobno juz sie dogadal z Villa, a teraz celme nr1 ma byc CRistiano Ronaldo xD Az już nie moge sie doczekać tego sezonu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Kaka, nie ma Ronaldo. Nie wierzé, by United i zreszta cala reszta Europy pozwolili Realowi na takie wzmocnienia. No way.

Tutaj tak jak pisałem zadecyduje to,czy Ronaldo się postawi. Rok temu dał wyraźny sygnał,że chce odejść ale nieudolna dyrekcja źle przeprowadzała negocjacje,ugadując się z Ronaldo i licząc,że po negocjacjach za plecami MU puści swoją największą gwiazdę.

Może jestem zbyt wielkim optymistą,ale właśnie optymizm dał wszystkim madridistas transfer Kaki.

 

Podczas 1 prezesury też mogło się wydawać,że nikt nie pozwoli Florkowi się tak wzmocnić. Tymczasem rok w rok do Figo dochodzili Zidane, Ronaldo, Beckham. Wtedy to też wydawało się nimożliwe,a jednak :)

 

Podobno istnieje umowa,którą zawarł Calderon ( sam o tym mówił po odejściu " w lecie przybędzie do nas najlepszy gracz na świecie,jednak nie mogę podać jego nazwiska gdyż takie są waruki umowy") mówiącą ,że transfer musi sie dokonac do 30 czerwca, łącznei wychodziło około 100 mln. Kara za niedotryzmanie umowy ma bycć 30 mln grzywny.Perez nei chciał płacić takiej wielkiej sumy,nei chce placić także 30 mln za nic. Zrobił juz 1 krok ,żeby odbudować relację z MU (mówił,że przyjaźn z United jest dla niego ważniejsza niż CR7). Zobacyzmy,jeżeli istnieje taka umowa, Oficjalnei powinniśmy wiedzieć o przejściu Ronaldo w okolicach 30 czerwca. Jeżeli nie,może być trudno.

 

Juventus Turyn po sprzedaży Zinedine Zidane'a ostro poszalał na rynku transferowym. Sprzedali wtedy jeszcze za wielkie pieniądze Pippo Inzaghiego, do tego też dwa duże kasowo transfery z klubu czyli Kovacević + van der Sar no i mieli prawie 150 mln Euro, które szybko i dobrze wydali.

Przyszedł wtedy Buffon, Nedved i Thuram, którzy byli strzałami w 10... Marcelo Salas może nie koniecznie się sprawdził, ale też troszeczke kosztował.

 

Piszę to po to, żeby zwrócić uwagę na AC Milan - czy oni też kogoś w miejsce Kaki kupią i czy przebudują teraz swój skład?

Z tego co wiem, to nie jest takie oczywiste jak mogłoby się wydawać, bo następcą Kaki ma być Ronaldinho, wokół którego ma Milan w przyszłym sezonie być budowany i ustawiany.

 

 

Teraz sytuacja jest inna. Oczywiście,Milan napewno kupi jakiegoś zawodnika, krążą pogłoski,że Dżeko jest juz bardzo blisko, ale nie będzie mógł tak poszaleć jak swego czasu Juve. Milan sprzedal Kake z powodów czysto ekonomicznych, ponad 50mln deficyt mieli w tym roku i trzeba go było jakoś załatać.Mają treż na oku Hernanesa,ale raczej wszystkich pieniędzy z transferu Kaki to oni nie wydadzą na wzmocnienia,

 

*to wklejona wypowiedź, nie zauważyłem wklejając ją że kolega wcześniej podważa transfer Negredo jako dokonany. Możliwe, że masz racje

Transfer jeszcze nie został oficjalnei przeprowadzony,chociaż goal.com wczoraj napisał,ze właśnei tak sięstało. Nie było oficjalnego potwierdzenia przez kluby, ale prawda jest taka,że ten transfer to tylko kwestia czasu i napewno zostanie dokonany. Real ma prawo pierwokupu do 30 czerwca i napewno sokrzysta z kupna za 5 mln strzelca 19 bramek w La Liga..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sytuacja jest inna. Oczywiście,Milan napewno kupi jakiegoś zawodnika

Dlatego ja całościowo porównałem te sytuacje.

Odszedł Kaka co dało ogromny zastrzyk gotówki, ale odejść mogą następni piłkarze z Pato na czele. Czytałem troche wypowiedzi Pato sprzed 2 tygodni i z ostatnich dwóch dni i gdybym był kibicem Milanu, mocno bym drżał o przyszłość tego zawodnika na San Siro.

Pato razem z Kaką dadzą zastrzyk ponad (raczej grubo ponad) 100mln Euro.

Odchodzi także Paolo Maldini co wszyscy wiemy, do Chelsea prawdopodobnie wróci Schevchenko (nie wiadomo na ile), na co najmniej pół roku odchodzi Beckham, Senderos nie zostanie wykupiony. Najprawdopodobniej Favalli także w przyszłym sezonie już nie zagra.

 

Podsumowując:

- Kaka

- Favalli

- Maldini

- Schevchenko

- Beckham

- Senderos

+ bardzo prawdopodobne

- Pato

 

 

To są gigantyczne ubytki ilościowe, nie mówiąc o jakości. Biorąc pod uwagę aspekt wpływów finansowych i oszczędności w kasie, generuje się na tej podstawie kwota około 150 mln Euro (przy sprzedaży Pato).

Nie twierdzę, że za przykładem Juve, Milan mimo wielkiego sprzedawania i tak wyda więcej niż zarobił na tych transferach, ale że Milan też będzie poważnym graczem na rynku letnim i wielkie transfery są teraz ich celem numer 1.

Dzisiaj jestem w stanie się założyć bez zawahania, że jeśli odejdzie jeszcze Pato, to Milan spokojnie latem wyda około 70-80 mln Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie- czy będą chcieli go sprzedać. Milan chce budować nową drużynę, w oparciu o Ronaldoiho i młodych ( chcą Dżeko i Hernanesa). Mają młodego trenera i Pato idealnei pasuje do nowej konwencji. Nie wiem dlaczego mieliby go sprzedawać. Chociaż jak wejdą w grę duże pieniądze od Romka ( podobno przymierza się też do Pirlo i oferuje 30 mln) to kto wie. Chociaż Silvio i Galiani potwierdzają,że jedynym transferem bedzie sprzedaż Kaki i też tak to widze. Jeżeli chcą robić cos nowego, to w oparciu własnei o młodych- młody trener i 2 filary Ronaldonho i Pato. Nie powinni siego pozbywać,bo moim zdaniem nie przyniosłoby to im nic dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówiłem o tym, czy Milan go będzie chciał sprzedać, czy nie będzie chciał, tylko o tym co mówił i mówi Pato.

 

Prócz lektury wypowiedzi Pato z ostatnich dni, polecam ci także dzisiejszy wywiad Florentino Pereza :)

 

Co do Hernanesa - zapewne masz rację. Też uważam, że przejdzie do Milanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za eurosport (najciekawsze)

 

Villarreal are reported to have offered Real Madrid £12m to sign Alvaro Negredo, owned by Almeria but subject to a buy-back clause that would set Madrid back only £4.5m or so.

 

Barcelona are reported to be close to the signing of Zlatan Ibrahimovic, which means Samuel Eto'o will be on his way to Manchester City, Inter or Liverpool. Even if they don't get Ibra, Eto'o will still go according to Mundo Deportivo, with Bayern Munich striker Luca Toni bizarrely listed as the back-up option, one assumes in the short term.

VALENCIA TO FORCE UNITED MOVE? The Daily Mirror claim that Antonio Valencia may try to force a move to Manchester United, who are 'only' prepared to spend £17m on the winger with Wigan holding out for closer to £20m. They reckon Valencia will see out his contract and leave on a free, while United offer Danny Welbeck on loan. It seems all a bit much for what is a paltry £3m extra – this is United, after all, and not Liverpool!!

 

MASCHERANO TO BARCA? The agent of Liverpool midfielder Javier Mascherano has brazenly touted his client to Spanish and European champions Barcelona. "I believe that a transfer would be feasible. If Barca really want him, he will sign for them," Walter Tamer told RAC-1. He goes on and on about it too

 

ITALY: Brazil striker Alexandre Pato, 19, is being tempted to join Chelsea by new Blues boss Carlo Ancelotti. "It's an honour for me to be appreciated by a club like Chelsea," Pato told Gazzetta dello Sport. "I will speak with Ancelotti before deciding my future"

 

Jestem na tak za transferem Ibry do Barcelony i odejsciem Eto'o. Juz nie mowiac o przyjsciu Mascherano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że nie mówiłeś :) Poprostu napisałem jak wg. mnie powinna wyglądac ta przebudowa i że Pato powinien byc jednym z jej filarów.Zobaczymy jak sie sprawy rozwiną, okno transferowe jeszcze nawet nie jest oficjalnie otwarte.

 

Prócz lektury wypowiedzi Pato z ostatnich dni, polecam ci także dzisiejszy wywiad Florentino Pereza :)

 

 

Jego dzisiejszy wywiad? Nie mogę go znaleść jakoś,chyba,że chodzi o tą jego wypowiedż o Ronaldo. Jakbyś mógł podesłać link byłbym wdzięczny. Odrazu przypomina mi się Calderon i jego wstrzemięźliwosć od wywiadów,a Floro jak narazie udziela ich bardzo często.

 

 

To ja moze też rzucę kilka plotek z ligi hiszpańskiej.

 

Jak podaje rosyjska prasa Totenham zaoferował wymianę Pavlyuchenko za Van Nisterloya. Raczej zwykłą plotka, u nas i tak tłok w napadzie. Jezeli przyjdzie Villa ( kolejna plotka, podobno wszystko już załatwione i może wyjaśnić się jeszcze w tym tygodniu- Marca) to Ruud pewnie odejdzie,ale nie w jakiejs wymianie.

 

Jak pisał karl malone podobno Villarreal oferuje 14 mln za Negredo. Wydaje się,ze powinien zostać,chociaz gdyby miał odejsć lepiej go wykorzystać w ewentualnych transakcjach z Valencią.

 

Rossim z Villarreal zainteresowane są Manchester City, Arsenal, Inter i Genoa.

Didier Zokora- zainteresowanie Sevilli.

Szalai i Bueno z Castilli rozważają wyporzyczenie do Deportivo.

Felipe z kregu zainteresowań Barcelony ( jego ewentualny następca w Depo to Calleja z Malagi).

Zigić na wylocie z Valencii ( kierunek brytyjski)

Munitis i Gonzalo Colsa z Racingu kuszeni przez arabów ( kierunek Katar).

Mati Fernandez blisko Racingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już gdzie go czytałem. Poszukaj na stronach klubowych.

Mówił tam i o Ronaldo i o Milanie. O tym, że jest przyjacielem Gallianiego i wie, że Milan szykuje dla kibiców pare niespodzianek transferowych i przebudowę na miarę Juventusu po transferze Zizou.

Żeby była jasność - wywiad przeczytałem dopiero po tym jak napisałem tutaj to porównanie obecnej sytuacji Milanu do tamtego Juve :) Zbieg okoliczności albo sposób myślenia podobny i analizowania faktów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie mogę tego znaleść. No nic ale Milanowi życzę dobrze po oddaniu nam Kaki, niech się przebudują i przełamią dominacje Interu.

 

Co ciekawe, wg, Weber Shandwick Sport i Simon Chadwicka transfer Kaki ( na sumę którego psioczy Laporta, podobnie jak było po transferze Pepego) moze się zwrócić... w ciągu 1 roku. Perez znany jest,że na pilkarzach robi największa kasę i moze sobie pozwolić na tkai wydatek,a nawet większy,jeżeli chodziłoby o Ronaldo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryzys nie związany z tym kryzysem ogólnoświatowym, tylko z ich słabymi wynikami. Sezon poza LM i kolejny słaby w lidze to są straty rzędu 60 mln Euro minimum.

 

Transfer Kaki z punktu widzenia ekonomii na pewno będzie tańszy niż transfer Dawidowskiego do Wisły Kraków.

Perez ma łeb na karku, trzeba mu oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka od wcześniejszych postów- Negredo ojest oficjaleni w Realu, potwierdził ot Perez w dzisiejszym wywiadzie.Co do Pereza,fakt chłop wie co robi, sam Beckham zarobił dla Realu 400 mln :!: Szok,nie myslałem,że było tego aż tyle. Zobaczymy,czy pojdzie tym samym tropem po Cristiano

 

Ciekaw jestem,czy Barcelona wyciągnie Zlatana i co wtedy zrobi Eto'o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piłce się nie znam, nie chce nikogo urazić, ale o każdej porze dnia i nocy, zawsze i wszędzie biorę Eto'o ponad Ibrahimovicem.

Te doniesienia o których teraz czytam, jakoby Barca dała za Ibrę 10mln Euro + Eto'o są wg mnie śmieszne i to jest świetny interes dla Interu.

 

Nie wiem czy to prawda, bo z tego co się orientuje, to Eto'o nie chce przenosić się do Interu. No ale zobaczymy.

Jeśli to prawda to gratuluje Interowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Eto'o bardzo lubię i dziękuję mu za lata spędzone w koszluce Barcelony, ale myśle, ze powoli zaczyna się u nas wypalac, trzeba mu czegoś nowego - miesjca, duzych pieniędzy itd.

 

Ibrahimovic w poprzednim sezonie był może mniej skuteczny, ale trzeba wziać pod uwagę fakt, ze nikt nie gra tak ofensywnej piłki jak Barca, więc i napastnikowi łatwiej wówczas o bramki. Dobre warunku fizyczne Zlatana, jego umiejętnosc gry głową i tyłem do bramki, to cos czego Katalończykom brakuje, a Zlatan może to wszystko zapewnić, poza tym jest swietny technicznie wiec poradzi sobie zapewne w szybszych wymianach piłek z Iniestą, czy Messim.

 

Poza tym Zlatan chce wygrywać, jest zdeterminowany i nienasycony - inna liga i perspektywa wygrania LM na pewno by go nakręciła, a 10mln + Eto'o, który i tak jest właściwie na wylocie, a swoimi wymaganiami finansowymi blokuje transfery do wieksozsci zespołów to nie jest wcale dużo. Wczesniej mowiono o tym jakoby Mourinho chciał jeszcze Yayę Toure, ale chyba ostatecznie z tego pomysłu zrezygnowano na całe szczęście...

 

Dziwi mnie że Yaya nie dostał jeszcze jakiejś solidnej propozycji konraktu, bo swoją pracą naprawde na to zasłużył. Barca musi zatrzymać go za wszelką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.intermediolan.com/aktualnosci.php?n=3468

 

Jeśli rzeczywiście do tego typu dealu dojdzie, to zdecydowanie zadowolony nie będę. Eto'o jest spoko, wypas i w ogóle, ale jak dla mnie jedyną jego przewagą nad Ibrą jest szybkość. Miałbym nadzieję, że Kameruńczyk jak najgodniej zastąpiłby Szweda w strzelaniu bramek, ale strata dla ofensywy przy sprzedaniu Zlatana byłaby o wiele większa niż same jego gole. Niemniej jednak jak już go oddawać, to Eto'o jest dobrym wyborem na zastępstwo. Grunt to wzmocnienia w pomocy mieć bardziej trafione niż rok temu Quaresma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem,że się tak stanie.

 

Jest Kaka, nie ma Ronaldo. Nie wierzé, by United i zreszta cala reszta Europy pozwolili Realowi na takie wzmocnienia. No way.

Perez niejako był do tego zmuszony, przez umowę,o której juz pisałem,zawartą przez Calderona. Lepiej zapłącić 94 mln ojro, niż płącić 30 mln kary za niedotrzymanie umowy.

 

Psucie rynku,sztuczne windowanie cen- tak,racja. Ale jakei inne wyjście mamy. Jak powiedzał Perez- musimy zrobic w rok to ,czego nie zrobiliśmy w 3 lata. Taka jest prawda. Chcąc dojsć dalej niż do 1/8 finalu i rywalizować z kosmicznie grającą w tym sezonie Barceloną,trzeba mieć cracków,bez tego eni ma sukcesów. Przez ostatnie 3 lata nie mieliśmy ŻADNEGO piłkarze formatu superstar,i to sie zemsciło.

 

To szybkie kupienie Cristiano (bo zakładam,ze on Realowi nie odmówi) odbije sie trochę też na nas. Już po kupnie Kaki zaczęły sie porównania ( m.in managera Riberego,że Jeżeli Kaka zdobywca złotej piłki jest wart 64 to jego klient 50). Odbije się to pewnie na ewentualnych transferach Villi,Silvy,Albiola.Xabiego Alonso( i tka już chcą 50 mln+ Negredo i Bueno).

 

Jakie inne wyjście ma Perez? Nie ma. Musi zbudować potęgę,a robi sieto tylko poprzez kupowanie najlepszych piłkarzy.

 

Ludzie mówią, że Zinedine Zidane był najdroższym piłkarzem świata. Jednak pod wieloma względami był jednym z najtańszych piłkarzy.

Tak samo było z Beckhamem i tak też może byc i bedzie z Ronaldo i Kaką. Te transfery zwrócą się z przeciągu 1-2 lat, a to są piłkare 27 i 24 letni,wiec jeszcze wiele grania przed nimi.

 

Zobaczymy,wydaje się,ze kwesta transferu Ronaldo to tylko godizny,dni. Zdziwił mnie trochę ten komunikat MU o zaakceptowaniu oferty. Nie wiem po co on był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku**a ile to hajsu.

 

No i dobrze. Teraz trzeba powalczyć o Ribery'ego. Po wzmocnieniach Realu i Barcy jakos nie ma na niego chętnych. Do tego drugi francuz Benzema lub Hunter i będzie dobrze. A i jeszcze więcej gry na skrzydle dla Naniego bo póki co się marnuje na OT. Moim zdaniem ma on talent na miare Cristiano, a po odejściu Krystynki Nani powinnien pograc więcej i sie wreszcie rozwinąc bo troche kasy na niego i Andersona poleciało. IMO słusznie, lecz najwyższy czas żeby to oni decydowali o sile United. Teraz po odejściu Ronaldo (o ile odejdzie) wszystko będzie prostsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele ... prawie 100 mln euro ... aż brak słów. Jestem ciekawy na kogo ManU wyda te wszystkie pieniądze ... A w Hiszpanii przez najbliższe lata pewnie nikt nie bedzie w stanie zagrozić Realowi i Barcelonie ...

 

Nie wyobrażam sobie, żeby Real po tych wszystkich transferach (a to nie koniec przecież jeszcze, chyba jeszcze jakieś 100 mln mają - niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę) nie zaczął wygrywać wszystkiego jak leci ... Oczywiście istnieje opcja że mieszanka tylu indywidualności okaże się jedną wielką kichą ... Ale przy odpowiednim trenerze, każdy powinien robić poprostu swoje ... Nie chciałbym być w skórze Pereza, jeśli to wszystko nie wypali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, teraz obowiązkeim będzie wygrywanie i to w świetnym stylu. Kasa niesamowita, dla porównania można bylo wczoraj na ktorymś z blogow przeczytać,że swego czasu stary Moratti bal się kupić Pele,bo uważał,ze szok moze wzbudzić suma.... 5 mln Euro (dzisiejszych) :)

 

Nie wiem jak wygląda sytuacja w United,czu mają długi. W takiej sytuacji napewno przejdzie Valencia,może wyciagniecie od nas Huntelaara( chociaż gdyby go chcieli to włączyli bo go w tą operację,chyba,że chodzi o to,że wtedy suma 74 mln nie wygladałaby az tak zabójczo). Nie wiem jak jest z Glazerem,czy przeznaczy wszystko na transfery.

 

No i dobrze. Teraz trzeba powalczyć o Ribery'ego. Po wzmocnieniach Realu i Barcy jakos nie ma na niego chętnych.

Uwież mi,że są :) Florek ma chętkę na niego, gdyż prawdopodobnie Silvy nei uda się sprowadzić. Barcelona też o nim myśli.Zobaczymy,mam nadzieję,ze auorytet Zidana podziałą cosw tej sprawie na korzyść Madrytu.

 

(a to nie koniec przecież jeszcze, chyba jeszcze jakieś 100 mln mają - niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę)

Dokladnie tego nie wiadomo,jedyne co wiadomo to to,co powiedział Florek- W kwestii transferów mozemy się trochę zadłuzyć. Jeżeli wierzyc prasie łącznie mieliśmy 300 mln. Licząc nawet,ze zapłacimy wszystko na raz ( a tak się nie stanie,bo Florek wszystko rozklada na jakieś raty,jak w managerze :D ). 65 Kaka, 103 Ronaldo (liczę łącznie z prowizją dla Agenta), Zostaje w przyblizeniu 132.

 

Tej kwoty nie mozna dokąłdnie określic,gdyż nie wiadomo ile bylo na transfery i ile zostało/zostanie zapłacone. od razu .

 

Te wirtualne 132 można dobrze spożytkować- 35+ Negredp= Villa, 50= Ribery ( Ewentualnie zbić cenę którymś z trójki VDV,Robben,Sneijder). Do tego jeszcze Albiol i Marcano.Kluczowa sprawa- czy wróci De la Red. Jeżeli tak to nim obsadzic środek pomocy. Jeżeli nie, można Xabiego alonso, ale on jest nienaturalnie drogi ( sami jesteśmy sobie winni).

 

Wiadomo,odejdzie 9 pilkarzy i z nich też będą pieniądze.

 

BTW- SZOK! Jest dopiero 11 CZERWCA! Okienko transferowe jeszcze sie nei otworzyło a mamy już 2 transfery lata. Pomyśleć,ze jeszcze 2 miesiące (napewno nie tak intensywne) przed nami.

 

Edit-

Nie wiem, skąd pochodzi 300 milionów euro, jakie Florentino Pérez ma zamiar wydać na transfery piłkarzy do Realu Madryt. Mówi, że zwrócą się ze sprzedaży koszulek, ale żeby tak było, musiałby ich sprzedać ze 30 milionów, a to niemożliwe. Ktoś będzie musiał im te pieniądze dać i dobrze byłoby wytłumaczyć, skąd one pochodzą. Jak to możliwe, że w obecnej sytuacji ekonomicznej zespół piłkarski ma takie pieniądze, gdy banki nie chcą tak łatwo udzielać kredytów. Wniosek jest jeden. Jeżeli pieniądze nie pochodzą z czystego źródła, pochodzą ze spekulacji na rynku nieruchomości - powiedział kataloński specjalista od finansów.

 

:lol:

 

Słowa dyrektora finansowego Barcelony, bardzo mnie one cieszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.