Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Na przykład można wykryć kupowanie takich środków, przyznanie się do tego.

Na pewno to lepsza metoda niż dyskryminacja kogoś ze względu na to jaki się urodził. 

Wow! Genialne! Dlaczego nikt tego nie stosuje, tylko ciągle te testy i testy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znaki na niebie, ziemi i w internecie wskazują, że będzie drugi Polak rodak w Barcelonie i obaj grający w pierwszej jedenastce. Za miesiąc mecze Bayernem i Realem. Całkiem niezły moment na wejście do bramki :)

ciekawe tylko jak bardzo przez te ~2 miesiące rozleniwił się Szczęsny i w jakiej formie fizycznej jest + kiedy zadebiutuje

Btw, jeśli uda się podpisać umowę ze Szczęsnym, to Barca będzie miała cholernie dużo farta, że tak cała sytuacja się zakończyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jack napisał(a):

Odnieś to co napisałeś do podziałów na wagi w sportach walki.

Logiki w tych twoich wypocinach jest niewiele. 

Uważam, że podziały jakie organizatorzy(prywatne firmy) robią w ramach eventów rozrywkowych dla utrakcyjnienia widowiska, póki nie są dyskryminujące ze względu na płeć, wyznanie, rasę czy orientację, są ich własną sprawą. Przecież podobnie były organizowane walki 1v2.

A państwo uważam, że nie powinno finansować sportów walki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, airmax napisał(a):

Wszystkie znaki na niebie, ziemi i w internecie wskazują, że będzie drugi Polak rodak w Barcelonie i obaj grający w pierwszej jedenastce. Za miesiąc mecze Bayernem i Realem. Całkiem niezły moment na wejście do bramki :)

ciekawe tylko jak bardzo przez te ~2 miesiące rozleniwił się Szczęsny i w jakiej formie fizycznej jest + kiedy zadebiutuje

Btw, jeśli uda się podpisać umowę ze Szczęsnym, to Barca będzie miała cholernie dużo farta, że tak cała sytuacja się zakończyła

można Szczęsnego do LM od razu zarejestrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mailman napisał(a):

Można, bo po kontuzji Ter Stegena mają zarejestrowanego tylko jednego bramkarza w pierwszym składzie.

tak, ale okienko jest zamknięte, choć rozumiem, że przy bramkarzach może być inaczej, w przypadku graczy z pola trzeba czekać na kolejny termin na rejestracje graczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rappar, ale pierdzielisz.

Kobiety rywalizują o bycie najlepszym wśród kobiet. Gdzie tu dyskryminacja? Gdzie tam dyskryminacja?

Dyskryminacja jest wypuszczenie na ring Fury'ego i Kowalskiej. Dyskryminacja byłaby rywalizacja o tytuły indywidualne lub drużyn kobiet i mężczyzn niemal w każdej dyscyplinie wymagającej siły, szybkości, refleksu.

Nawet w łucznictwie, strzelectwie, czy darcie masz oddzielne turnieje dla kobiet i mężczyzn.

Nie wiem, może w szachach czy brydżu sportowym podział byłby zbędny, ale każda dyscyplina zależna od siły, atletyki itp, to bez podziału nie byłoby najmniejszego sensu.

Czy Ty też jakiś eksperyment prowadzisz (jak jeden z uzytkownikow, eksperymentujący chyba nie tylko z forum, a także z jakimis środkami) pisząc bzdety i usilnie, jako jedyny człowiek na świecie ich broniąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

tak, ale okienko jest zamknięte, choć rozumiem, że przy bramkarzach może być inaczej, w przypadku graczy z pola trzeba czekać na kolejny termin na rejestracje graczy

Przy bramkarzach jest wyjątek.

"ważne są dwa punkty regulaminu rozgrywek stworzonego przez UEFA. Konkretnie to punkty 31.13 oraz 31.14. Pierwszy z nich określa, że każdy klub może zgłosić dwóch bramkarzy na liście "A" i dwóch na liście "B". Ani jednego więcej. 

Drugi punkt informuje oczywiście o wyjątku, który dla Barcelony jest korzystny. "Jeśli klub nie może liczyć na usługi co najmniej dwóch bramkarzy zarejestrowanych na Liście A z powodu długotrwałej kontuzji lub choroby, zainteresowany klub może tymczasowo zastąpić danego bramkarza i zarejestrować nowego w dowolnym momencie sezonu oraz zakończyć oficjalną rejestrację Listy A bramkarzem zdolnym do gry" - brzmi przytoczony przepis. 

Długotrwała kontuzja to taka, która trwa co najmniej 30 dni, a jak wiadomo Ter Stegen może nawet nie wrócić do gry w obecnym sezonie. Z rejestracją nowego bramkarza nie byłoby więc najmniejszych problemów. Nawet "emerytowanego" Szczęsnego." Sport.pl

Edytowane przez Mailman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szabla napisał(a):

@Rappar, ale pierdzielisz.

Kobiety rywalizują o bycie najlepszym wśród kobiet. Gdzie tu dyskryminacja? Gdzie tam dyskryminacja?

Dyskryminacja jest wypuszczenie na ring Fury'ego i Kowalskiej. Dyskryminacja byłaby rywalizacja o tytuły indywidualne lub drużyn kobiet i mężczyzn niemal w każdej dyscyplinie wymagającej siły, szybkości, refleksu.

Nawet w łucznictwie, strzelectwie, czy darcie masz oddzielne turnieje dla kobiet i mężczyzn.

Nie wiem, może w szachach czy brydżu sportowym podział byłby zbędny, ale każda dyscyplina zależna od siły, atletyki itp, to bez podziału nie byłoby najmniejszego sensu.

Czy Ty też jakiś eksperyment prowadzisz (jak jeden z uzytkownikow, eksperymentujący chyba nie tylko z forum, a także z jakimis środkami) pisząc bzdety i usilnie, jako jedyny człowiek na świecie ich broniąc. 

Ale jakbym ja wyszedł z Furym do ringu to byłaby równa walka?

Jestem gorszy od jamajskich sprinterów, może zorganizować biegi sprinterskie tylko dla białych, co Ty na to? Rywalizowaliby między sobą tylko biali, równie rewelacyjne rozwiązanie jak rywalizacja tylko kobiet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał(a):

Ale jakbym ja wyszedł z Furym do ringu to byłaby równa walka?

Jak zacząłbyś intesywne treningi jako nastolatek lub nawet kilkulatek to mogłaby być równa walka o ile miałbyś jeszcze fizyczne predyspozycje i talent. 

A propos fizycznych predyspozycji po to masz podział na kobiety i mężczyzn, podobnie jak i na wagi aby dać szansę wszystkim na sukces, a nie tylko największym facetom.

9 minut temu, RappaR napisał(a):

Jestem gorszy od jamajskich sprinterów, może zorganizować biegi sprinterskie tylko dla białych, co Ty na to?  

Po co? Wcześniej Amerykanie, dziś Jamajczycy, jutro Europejczycy (co widać u dyskryminowanych europejskich kobiet, które częściej niż dawniej nawiazują rywalizację z dyskryminowanymi kobietami z Jamajki czy USA.

Możesz założyć federacje lekkoatletyczną i organizować biegi tylko dla białych. Ja się zgadzam. Czemu miałbym Ci zabronić tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Szabla napisał(a):

Jak zacząłbyś intesywne treningi jako nastolatek lub nawet kilkulatek to mogłaby być równa walka o ile miałbyś jeszcze fizyczne predyspozycje i talent. 

 

Francja Ngannou miał z nim równą walkę, a zaczął w wieku 26 lat? 
 

Ja bym trenował od dziecka i bym i tak skończył nieprzytomny w pierwszej rundzie, był już temat z dyskusją o tym. 
 

 

Jakby kobieta miała predyspozycje i talent, to by dała radę go pokonać, a jak nie ma, to niech tak jak próbuje sił w innych zawodach, jestem za całkowitym równouprawnieniem w każdym zawodzie.

31 minut temu, Szabla napisał(a):

Możesz założyć federacje lekkoatletyczną i organizować biegi tylko dla białych. Ja się zgadzam. Czemu miałbym Ci zabronić tego?

I państwo będzie finansowało to tak jak olimpiady? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Jakby kobieta miała predyspozycje i talent, to by dała radę go pokonać, a jak nie ma, to niech tak jak próbuje sił w innych zawodach, jestem za całkowitym równouprawnieniem w każdym zawodzie.

Dobra, pośmialiśmy się już chyba wystarczająco więc może wróćmy do dyskusji o piłce nożnej a nie o twoich przemyśleniach ja temat kobiet. 

2 Polaków w pierwszym składzie FC Barcelony to jednak duża sprawa biorąc pod uwagę, że jeszcze 3 lata temu żadnemu się to nie udało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.