Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2014/15


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Clarkson raczej zostanie nie poto dawaliśmy za niego 2mln żeby go teraz odpuścić.

 

Skład z łapanki? Rozwiń myśl, bo trochę Cię nie rozumiem. Za Lina dostaliśmy ofertę nie do odrzucenia(2 piki plus gwiazda rynku wschodniego, świetny deal). Booz za taką cenę jest bardzo dobrym transferem szczególnie patrząc na jego staty z przed roku

Points13.7 Rebounds8.3 Assists1.6 FG%45.6

Dobrze wykorzystany może być naprawdę fajnym wzmocnieniem. Young,Xavier,Wes i Kelly sprawdzili się rokm temu więc pozostali. Z łapanki to mieliśmy skład rok temu, dzisiaj mamy skład zdecydowanie bardziej zbilansowany. Szczególnie bedziemy mieli piekielnie mocną ławkę rezerwowych Nash(Clarkson)/Xavier/Young/Booz/Davis. Kto bedzie miał lepszą???

Edytowane przez gugf22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nikogo się nie uważam Jendras, jeśli odczułeś gdzieś mój lekceważący ton, to przepraszam, ale Ciebie jako usera lubię, po prostu nie wiem, co chcecie udowodnić, że D'Antoni jest dobry w defensywie, tylko nie miał do tego zawodników?

 

Napisałem, że Lakers byli poprawnie przygotowani organizacyjnie w obronie rok temu, a słabe wyniki to w pierwszej kolejności kwestia braku talentu i później fali kontuzji. Nie da się zgrać piątki ludzi, kiedy co chwilę któryś wypada.

 

Próbujesz zdyskredytować moje argumenty, ale weź pod uwagę, że one się wzajemnie potwierdzają i uzupełniają. Nie opieram się na game logach  - game logi są potwierdzeniem moich obserwacji. A takie komentarze, jak ten Williamsa, dodatkowo pokazują, że faktycznie poświęcono defensywie trochę czasu. Widoczne było to już w SL, gdzie Lakers wyglądali o klasę lepiej niż w tym roku, mimo braku debiutantów z draftu.

 

Ja dopuszczam fakt, ze ludzka pamięć jest omylna, ale jakoś za dużo się naczytałem o tym jaki to "big-headed" jest D'Antoni.

 

Ale ile z tego było rzetelnych analiz, a ile histerii kibiców?

 

Ja bronię D'Antoniego od dłuższego czasu, mimo że wcale nie byłem jego fanem, bo te podwójne standardy są już po prostu irytujące.

 

Kobe powiedział niedawno, że za Phila mieli może z trzy treningi poświęcone obronie. Jim Jackson twierdził, że podczas serii z Suns w 2006 w ogóle nie ćwiczyli defensywy, mimo nacisków ze strony graczy. Nikt z tego powodu nie histeryzował.

 

Ciebie wrzuciłem do tego wora, przez takie komentarze, jak ostatni z Williamsem. Widzisz, specjalnie wspomniałem o tym, że Shawne wyleciał w środku sezonu. Podejrzewałem, że twoja reakcja będzie właśnie taka, iż zarzucisz MDA brak dbałości o defensywę, skoro zwolnił jednego z lepszych defensorów w drużynie.

 

A przecież tego samego Williamsa sprowadzono na życzenie MDA!  To jak, wcześniej dbał o tę obronę, a nagle już nie?

 

Prawda jest taka, że D'Antoni chciał Shawne'a, bo siekał trójki i dobrze bronił. Ale zwolnił go już Kupchak, przede wszystkim z powodów finansowych, ale także dlatego, że Williams jednak tych trójek tak nie siekał, a w kolejce czekał Kelly.

 

Ty jednak z góry przyjąłeś skrajną wersję. I tak robiła większość kibiców - praktycznie każde zachowanie D'Antoniego, które w przypadku innego trenera byłoby chwalone (jak np. nakazanie Hillowi ćwiczenia jumpera - gdyby to był Pop, to byśmy słyszeli - super! rozwija swoich graczy. Ale MDA był zły, bo chciał swojego reboundera wypchnąć na obwód, żeby rzucał trójki!), jest interpretowane na jego niekorzyść.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa nie przesadzaj, brak shooterow ;) z obwodu kazdy kuje za trzy i to na fajnym procencie. Wes i xavier solidni obroncy. W tych czasach brakuje klasycznych centrow a Davis i Hill spokojnie dadza rade z 80 % graczy na tej pozycji. Ludzie tamten sezon to byla paranoja! plaga kontuzji nas wykonczyla, przypominam ze jeden mecz prawie konczylismy w czterech. Widze na tym forum jest moda na jeczenie i biadoleni ze nikt nie potrafi grac, kazda zla cecha jest pietnowana trzy razy mocniej niz zaleta. Poczekajmy, dajmy im popracowac, jak zawioda i nie wejda do PO wtedy mozna oceniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa nie przesadzaj, brak shooterow ;) z obwodu kazdy kuje za trzy i to na fajnym procencie. Wes i xavier solidni obroncy. W tych czasach brakuje klasycznych centrow a Davis i Hill spokojnie dadza rade z 80 % graczy na tej pozycji. Ludzie tamten sezon to byla paranoja! plaga kontuzji nas wykonczyla, przypominam ze jeden mecz prawie konczylismy w czterech. Widze na tym forum jest moda na jeczenie i biadoleni ze nikt nie potrafi grac, kazda zla cecha jest pietnowana trzy razy mocniej niz zaleta. Poczekajmy, dajmy im popracowac, jak zawioda i nie wejda do PO wtedy mozna oceniac

 

W ostatnim sezonie zza łuku:

 

Wes 37%

Kelly niecałe 34%

Xavier 35%

Kobe 19% (pewnie zagra na poziomie 33%)

Young 39%

Lin 36%

Nash 33%

 

Nie ma co jęczeć, faktycznie mamy zajebistych shooterów. Na pewno będziemy w top5 pod tym względem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczenie Nasha w jakichkolwiek prognozach dot. ławki, shooterów czy czegokolwiek, jest trochę naiwnym podejściem.

 

To zwłoki. Niech wypełni kontrakt i się zwija z moich oczu.

 

Trochę nam zepsuł % na dystansie w zeszłym sezonie, więc teraz pewnie zrobi to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc Jordana Hillla, to mamy bardzo fajną ekipę patrząc przez pryzmat kontraktów z łapanki.

Ja bym tego Hilla się tak nie przyczepiał, gościu grał już trochę u nas(zawsze to już ktoś kogo znasz i wiesz na co możesz liczyć) chciał większej roli, S5 Center? może się sprawdzi, ale w to wątpię.

9 mln $, tak ale po sezonie jak się nie sprawdzi jest wolny. Lepiej to niż pakować się w dłuższe kontrakty. Mamy 6 podkoszowych

 

S5 

Booz, Hill

Randle, Davis

i tak to chyba będzie grane a jak będziemy potrzebować rozciągnięcia to Kelly, a obrony to Sacre ( ten przyzwoicie radził sobie w obronie podkoszowej, lecz często się gubił)

 

Dużo mięsa pod kosz jest ale mam nadzieję, że Julius dostanie swoje minuty.

Edytowane przez Cisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim sezonie zza łuku:

 

Wes 37%

Kelly niecałe 34%

Xavier 35%

Kobe 19% (pewnie zagra na poziomie 33%)

Young 39%

Lin 36%

Nash 33%

 

Nie ma co jęczeć, faktycznie mamy zajebistych shooterów. Na pewno będziemy w top5 pod tym względem.

 

Jeżeli wyciągniesz średnią arytmetyczną ze skuteczności tych 7 zawodników (kobi'emu dałem 33%) wychodzi 35,28%. Co dawałoby nam 8 miejsce w sezonie 2013/14. Bo inni będą raczej sporadycznie rzucać za 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gery Woelfel @GeryWoelfel
Gary Payton, a candidate for Bucks coaching staff, is also a candidate for Lakers staff under likely new head coach Byron Scott.
10:50 PM - 24 Jul 2014
 
The Glove jako asystent, ciekawe.

 

Tylko nie ten buc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyciągniesz średnią arytmetyczną ze skuteczności tych 7 zawodników (kobi'emu dałem 33%) wychodzi 35,28%. Co dawałoby nam 8 miejsce w sezonie 2013/14. Bo inni będą raczej sporadycznie rzucać za 3.

 

Nie wiem skąd bierzesz statystyki ale te "35,28%" dałoby nam nie 8, a około 20 miejsce w ostatnim sezonie...

 

http://www.basketball-reference.com/pi/shareit/r1HzZ

Edytowane przez Air
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasugerowałem się tym zestawieniem http://stats.nba.com/leagueTeamGeneral.html?PerMode=PerGame&sortField=FG3_PCT&sortOrder=DES&SeasonType=Playoffs&pageNo=1&rowsPerPage=16

ale tu było tylko 16 teamów z PO. I widzisz z zestawienia z zeszłego roku widać, że jednak miał kto rzucać za 3. Większość pozostała odszedł tylko Farmar i Meeks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyciągniesz średnią arytmetyczną ze skuteczności tych 7 zawodników (kobi'emu dałem 33%) wychodzi 35,28%. Co dawałoby nam 8 miejsce w sezonie 2013/14. Bo inni będą raczej sporadycznie rzucać za 3.

 

Wyciąganie średniej arytmetycznej w tej sytuacji jest pozbawione sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasugerowałem się tym zestawieniem http://stats.nba.com/leagueTeamGeneral.html?PerMode=PerGame&sortField=FG3_PCT&sortOrder=DES&SeasonType=Playoffs&pageNo=1&rowsPerPage=16

 

ale tu było tylko 16 teamów z PO. I widzisz z zestawienia z zeszłego roku widać, że jednak miał kto rzucać za 3. Większość pozostała odszedł tylko Farmar i Meeks.

 

Przecież patrzenie na skuteczność zespołów grających w playoffs bylo bez sensu. Zawsze bierze się pod uwagę sezon zasadniczy.

 

No właśnie nie "tylko" Farmar (44% za trzy - najlepiej z całej drużyny) i Meeks (40% - drugi wynik). Do tego przecież w poprzednim sezonie fantastycznie na dystansie spisywał się także Marshall (40%) i Blake, który ze swoją 40% skutecznością jakiś jednak tam miał wpływ na tą ogólną skuteczność Lakers zza łuku na koniec sezonu.

 

Czterech najlepszych strzelców z zeszłego sezonu odeszło, a zamiast tego przyszli Lin i Clarkson, który pod tym względem jest niewiadomą. W NCAA słabo spisywał się przy rzutach za trzy, z kolei w Summer League trafił ponad 40% trójek, także nie wiem co z niego będzie pod tym względem.

 

 

P.S. Specjalnie pominąłem Brooksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.