Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2014/15


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem czasami tak bylo, ale 55%? Przy taju asiku i noah?

 

Z 1882 minut w sezonie 2010/2011 Boozer grał:

 

695 minut obok Kurta Thomasa

695 minut obok Noah

290 minut obok Gibsona

153 minut obok Asika

49 minut obok żadnego z nich

 

Tak więc można chyba dać wiarę, że część tego czasu rozegrał jako środkowy/najwyższy/najcięższy na parkiecie/bronił przeciwko nominalnemu środkowemu rywali. Jak zwał tak zwał. To tylko jedna lub dwie literki w linijce opisującej gracza, ale koszykówka jest trochę bardziej skomplikowana i nie zawsze da się ją wkleić w  proste ramy nominalnych pozycji. Wszystko zależy od okoliczności.  Analogicznie można by się kłócić, że co za PF z LeBrona nie rusza się jak silny skrzydłowy, nie ustawia sie jak silny skrzydłowy itd.

 

 

http://www.basketball-reference.com/players/b/boozeca01/lineups/2011/

Edytowane przez danny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne, bo niby ten Pelinka potrafi gmowi wcisnąć gówno za dolary, taki Davis dostaje 1mln na rok?

teraz może wydawać się dziwne, ale z drugiej strony za rok może się to okazać zajebistym zagraniem. Idzie do zespołu, w którym nie ma zbyt dużej konkurencji, nawet teraz pod dojściu Boozera wydaje mi się, że spokojnie może wywalczyć sobie coś w okolicach 25 minut na mecz, chociaż grając pewnie w większości na centrze.

 

Do tego mało, który zespół nie będący contenderem wzbudza takie zainteresowanie, jest częściej pokazywany w national tv niż Lakers więc ma gość super szansę na pokazanie się i zgarnięcie dużo większej kasy za rok. Jasne z jednej strony ryzykuje bo jakaś kontuzja mogłaby mu to przekreślić, ale w najgorszym wypadku weźmie ten milion na kolejny sezon i spróbuje jeszcze raz się wybić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy obecnym rosterze taki Deng czy Lance spokojnie by wystarczyli na 8 miejsce.

 

Klopot w tym, ze jakby byl Deng, czy Lance, to nie byloby paru innych kolesi - niekoniecznie tylko Hilla. Salary z gumy nie jest. Poza tym zapchanie sobie salary na 2015 nic nam nie daje. Pick tracimy - tak, czy siak. Kasy na wolnych agentow jest o jakies 10mln mniej. Zaden z nich nie jest jakimkolwiek wabikiem dla kogokolwiek (zwłaszcza na 2-3 letniej umowie). Wiec co nam daje Deng/Lance poza iluzorycznymi szansami na p-o?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy obecnym rosterze taki Deng czy Lance spokojnie by wystarczyli na 8 miejsce.

 

na wschodzie spokojnie, ale na zachodzie kosztem kogo? Jest bardzo mocna ta sama ósemka, a dodatkowo Suns + Pelikany, które miały jedno z lepszych offseason ze wszystkich drużyn(Asik plus żadnej wtopy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davis pewnie będzie grał na centrze. Nie wiadomo jeszcze, czy zostanie Kelly. Ale po co w tym wszystkim Jordan Hill za 9 baniek, tego nie jestem w stanie zrozumieć.

 

 

Kontrakt Bryanta nie pozostawia zludzen.

 

nah

 

kontrakt jest za duży, ale jego znaczenie w kwestii wzmocnień jest wyolbrzymiane. Lakers i tak nie mieli co zrobić z wolną kasą, rzucając 9 milionów na Hilla. na ten moment wolni agenci po prostu nie chcą iść do tego zespołu na 1-2 letnie kontrakty.

 

Kasy na wolnych agentow jest o jakies 10mln mniej. Zaden z nich nie jest jakimkolwiek wabikiem dla kogokolwiek (zwłaszcza na 2-3 letniej umowie). Wiec co nam daje Deng/Lance poza iluzorycznymi szansami na p-o?

 

i na kogo wydasz tę kasę, Calagan?

 

Lakers i z 10 milionami mniej w salary będą mieli sporo siana. Lepszych graczy na pozycje 2-3 nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kontrakt KB jest wyolbrzymiany? No nie wiem. Jakby tak zbieral po 15mln, to np. tego cholernego Parsonsa mozna by przeplacic - a co! I wole jego niz Denga. Co nam daja umowy na 2 lata? Nic. Nie nastawiajmy sie tak cholernie na tego Duranta. Nie widze tego perzejscia do nas jako FA. Raczej trade bo np: nie będzie chciał tam zostac. Miotanie sie ze składem na poz. 10-12 to katastrofa. Za slabi na p-o, za dobrzy na sensowny draft. Lepiej czasem kogos przeplacic i zaczac jakas budowe, niz tkwic w wiecznej mieliznie.

Zawsze bedzie ktos do przeplacenia. O to akurat sie nie martwie. Mozna zawsze kogos uwolnic od problemu przeplaconego gostka. Ale brac nie mlodego juz Denga raptem na 2 lata, aby brac, to nie kumam. IMO wyraznie Lakers nie buduja zespolu na p-o w najblizszym roku, bo wtedy priorytety i sposob wydawania gotowki bylby inny. Zreszta nawet nie wiem, czy z ta kasa i tymi FA byliby wstanie cos poskladac, aby realnie powalczyc o p-o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kontrakt KB jest wyolbrzymiany? No nie wiem. Jakby tak zbieral po 15mln, to np. tego cholernego Parsonsa mozna by przeplacic - a co!

 

przecież na Parsonsa spokojnie by starczyło.

 

Co nam daja umowy na 2 lata? Nic. Nie nastawiajmy sie tak cholernie na tego Duranta.

 

nie mamy na to wpływu.

 

a i nie chodzi tylko o Duranta - chodzi o elastyczność płacową. Lakers polują w pierwszej kolejności na grube ryby. Zawsze tak było i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Pozostaje nam jedynie liczyć, że uda im się to prędzej niż później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dużo lepszą opcją jest walka o jak najwięcej zwycięstw w sezonie. Wolni agenci myślę będą patrzeć przychylniej na coś takiego niż 1-roczny motel dla graczy, którym nie wyszło w lidze. Pick do Suns i tak musimy oddać- czy w tym roku czy w następnym... 

 

Jedyną szansę jaką widze na złowienie tier-1 FA jest lato obfite w wolnych agentów (jak 2016), gdzie 2 kolesi może się po prostu spiknąć, że idziemy do jednego zespołu, wtedy Lakers mogą być zachęcającą opcją. Oczywiście nie zaszkodziłoby mieć 2-3 dobrych zawodników na niskich kontraktach. Nie widzę z kolei tutaj za rok Love'a czy Aldridge'a, jednak mamy za mało, żeby z nimi walczyć o misia. Osobiście wolałbym żebyśmy zaatakowali Gasola czy Dragica, wtedy mając dobry sezon mamy dużo większe szanse na Duranta czy innego superstara. A takich zawodników jak, dajmy na to, Marc da się spokojnie wymienić w razie potrzeby na assety w trójstronnej wymianie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli booz gral po 700 min obok kurta thonasa i noah to ten czas spedzal jako pf wiec zamiast debilne staty polecam mecze, zreszta nie po raz pierwszy to powtarzam, tak jak byl pfem obok taja czy asika

 

Wiec kiedy on byl tym centrem?

Jedyne co jestem w stanie lyknac to slowa napisane przez barse, ktory slusznie zauważył iz czesto bylo tak ze booz kryl ofensywnie ulomnych C przeciwnika, co nie robilo go automatycznie centrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto mógłby pod jakimkolwiek względem sklasyfikować Boozera jako centra, nie przychodzi mi do głowy gracz bardziej ograniczony jeżeli chodzi o możliwość gry na jakiejkolwiek innej pozycji niż PF.

 

Tak swoją drogą odnośnie Boozera to zabawne bo parę stron temu ktoś tam wrzucił linka do tematu z offseason 2005 roku gdzie żyliśmy nadzieją pozyskania Carlosa i bum 9 lat później mamy go :tongue-new:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers wywalaja Marshala. Rano miałem pisać o Carlosie ale zabrano mnie na blok operacyjny(już po, jest git) Za te 3+ miliony czemu nie. Mam nadzieję, ze nie zabierze dużo czasu Julkowi. Na c pogra ale na staje go tam nie widzę.

Podpisaliśmy Xaviera! Ciesze sie lubię typa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wes i X zostają tak jak chciałem, myślę, że biorąc pod uwagę nasze skromne już środki lepiej tej pozycji nie mogliśmy obsadzić. Obaj są nierówni w ataku, ale wnoszą niezłą obronę, szybkość, skoczność

 

Lin/Clarkson/Nash

Bryant/Henry

Wes/Young

Randle/Boozer/Kelly

Hill/Davis/Sacre

 

Jeżeli w ostatnich dwóch sezonach wyczerpaliśmy limit pecha jeżeli chodzi o kontuzje to powinno ich się przynajmniej fajnie oglądać. Nie wiem czy stać ten zespół na awans do PO na zachodzie (na wschodzie moglibyśmy powalczyć pewnie o jakieś 4-5 miejsce ;) ). Ofensywnie nie powinno być zbyt dużych problemów, w sumie byłoby miło gdyby Nasha za tą kasę jaką mu płacimy nadawał się chociaż jak nie do rozgrywania to do rozciągania obrony rywali na 12-15 minut w meczu. Problemy oczywiście pojawią się w defensywie i od tego jaki system nowy trener wprowadzi by ukryć wady poszczególnych graczy, a wykorzystać atuty jak np zbiórka i ograniczenie zbiórek ofensywnych rywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości. Żartujesz czy serio wierzysz w ten bullshit?

tak z ciekawości przyglądałeś się ostatnio wschodniej konferencji ? Pacers/Bulls na pewną będą w czołówce, nie ma opcji by Cavs Lebrona też tam nie byli, ale dalej to ja już nie widzę drużyn, co do których siły można by być pewnym. Jasne Wizards powinni być lepsi, ale poza tym ??? do tego w odróżnieniu od zachodu niewiele wschodnich drużyn ma graczy, którzy sprawiać będą Lakers największe problemy defensywne czyli świetnych rozgrywających i/lub wysokich graczy mogących obnażać braki centymetrów naszych podkoszowych. 

 

Co innego granie z takimi zespołami po 2 razy do roku, najczęściej jako część długiej wycieczki na drugi koniec kraju, a co innego regularne granie z nimi po 4 razy do tego pokonując zdecydowanie krótsze dystanse. 

 

Tak żeby było jasne nie napisałem tego żeby przekonywać jacy to Lakers nie są silni bo tak nie jest, jak widać podchodzę z dużą rezerwą nawet do ich szans walki o PO, ale po prostu wschód jest taki słabiutki, że wstaw jakikolwiek ze słabszych zachodnich zespołów do tej konferencji i będzie miał poważne szanse na awans do PO i to nie z ostatniego miejsca z ujemnym bilansem jak to ma tam miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.