Skocz do zawartości

Offseason 2014


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Joe Smith miał chyba taką sytuację 10 lat temu z Timberwolves że się z McHale'm dogadał pod stołem i przez to Sota straciła pare wyborów w drafcie i dostała karę finansową. Nie wiem tylko jak to wykryto, może ktoś pamięta?

Nie Joe Smith, a Stephen Marbury, oni to akurat zrobili tak prymitywnie, że się wykrycia nie dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Messi został złapany na dużo mniejszej kwocie.

Powiem tak - dzisiaj odzyskałem telefon, który mi ukradziono. Po billingu, starczyło podanie numeru IMEI. Jeśli takie rzeczy robi od ręki policja polska przy drobnych kradzieżach, to pomyślcie jak łatwo musi być ukryć jakieś 20 mln $ w USA przed całą ligą i przed urzędem skarbowym, gdzie możliwości inwiligacji mają ździebko większe. Mówisz w gotówce - jak w gotówce oddać 20 mln? Wiesz ile to jest? Cuban by musiał to z banku wybrać i codziennie zachodzić z jedną walizką do Dirka przez rok.

 

dokladnie. zdajecie sobie sprawe jakie w stanach groza kary za przestepstwa podatkowe? watpie zeby Dirk (a tym bardziej Cuban) chcial ryzykowac kilkanascie lat w pierdlu. O ile jestem w stanie uwierzyc, ze Prokhorov postawil Kirilence jakas chate pod Moskwa albo na Kamczatce, tak wsrod obyateli USA jest to bardzo malo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Joe Smith, a Stephen Marbury, oni to akurat zrobili tak prymitywnie, że się wykrycia nie dziwię.

Nie Stephon Marbury, a Joe Smith.

 

Smith podpisał z Wolves niższy kontrakt i dogadał się, że dostanie więcej przy okazji extension, a Wolves mieli mieć kasę na uzupełnienie składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Stephon Marbury, a Joe Smith.

 

Smith podpisał z Wolves niższy kontrakt i dogadał się, że dostanie więcej przy okazji extension, a Wolves mieli mieć kasę na uzupełnienie składu.

 

on tam, jesli dobrze pamietam, podpisywal jednoroczne kontrakty z 2 czy 3 lata z rzedu, ROTFL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on tam, jesli dobrze pamietam, podpisywal jednoroczne kontrakty z 2 czy 3 lata z rzedu, ROTFL

 

Założenie było takie, że popdpisze 3 jednoroczne kontrakty, Wolves zyskają prawa Birda i nagrodzą go kontraktem na 86 mln. Jak podpisał ten trzeci to liga wszczęła śledztwo. Szczegóły tej umowy wyszły na jaw po jakimś pozwie pomiędzy dwoma agentami, którzy walczyli o reprezentowanie Smitha i Garnetta.

 

No i McHale powiedział wtedy, że takie zagrania są w lidze codziennością. “There are eight to 10 teams that do this all the time. They’re just good at it. We’re bad.”

Edytowane przez danny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Messi został złapany na dużo mniejszej kwocie.

Powiem tak - dzisiaj odzyskałem telefon, który mi ukradziono. Po billingu, starczyło podanie numeru IMEI. Jeśli takie rzeczy robi od ręki policja polska przy drobnych kradzieżach, to pomyślcie jak łatwo musi być ukryć jakieś 20 mln $ w USA przed całą ligą i przed urzędem skarbowym, gdzie możliwości inwiligacji mają ździebko większe. Mówisz w gotówce - jak w gotówce oddać 20 mln? Wiesz ile to jest? Cuban by musiał to z banku wybrać i codziennie zachodzić z jedną walizką do Dirka przez rok.

 

uwierz mi, ze latwo jesli dostajesz gotowke pod stolem, wydajesz ja legalnie i tyle, a zakupione rzeczy zglaszasz.

Poza tym jest sporo sposobow na legalne przekazanie pieniedzy poza kontraktem. Zawodnicy maja swoje firmy, znajomych z firmami... czesc moze byc wyplacana kontraktami niby reklamowymi, wystarczy podpisac umowe na reklame, a reklama moze sie ograniczyc do wykonania zdjecia, nikt nie kontroluje, czy pozniej podpmiot kupujacy zdjecie zawodnika do reklamy, z niego korzysta czy nie.

 

Jesli 2 stornom zalezy, to jest mnustwo sposobow. TYlko trzeba chciec, a Cubanowi i np. Dirkowi zalezy i chce. Nie mowie, ze na 100% zaszlo tam nielegalne przekazanie kasy. Moglo to byc legalne obejscie prawa i tyle. Porostu moim zdaniem musi byc w NBA duzo przypadkow , ze cos takiego ma miejsce i obstawiam, ze w Dallas cos takiego sie odbylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem to bicie piany fajnie się rozmawia ale.... nikt nikogo nie złapał więc nie ma co dywagować ..... na 200% znajdą ludzie sposoby aby obejść prawo i reguły NBA i być w miarę czystym ;-)

Co do sposobów na obejście to bym przychylał się przy umowach reklamowych tego zawodnik może mieć od groma - zresztą tak np. obchodzą w rożnych sportach cześć gaży sportowca jeśli nie mogą płacić lub nie mają kasy na to - np sponsorzy indywidualnie żużlowców lub inny sposób właściciel zakładają firmy gdzie udziałowcem jest zawodnik i tak legalnie przepiera się kasę którą zawodnik może z firmy otrzymywać.

Oczywiście wszystko to domysły bo nikt nigdy nikogo nie złapał za rękę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę lat temu Bobcats byli pośmiewiskiem ligi,a z Jordana strasznie szydzono to obecnie nie jest tak źle.Oczywiście szans na tytuł nie mają ,ale fajną ekipe owszem. Kemba.MKG,Al ,a teraz Lance.Będzie na co popatrzeć.

 

Takie jest życie , każdy start jest ciężki. MJ świetny gracz ale nowej funkcji musiał się uczyć na to potrzeba czasu i błędów i wyciągania z nich wniosków oby było tylko lepiej 

 

Bo każdemu fanowi ligi zależy aby rozgrywki były jk najciekawsze i najpopularniejsze bo z tym lekko ostatnio poleciało w dół...

 

Ale powrót do marki Hornets oceniam znakomicie nie wiem jako stary kibic wole stare marki :) 

 

Za dzieciaka miałem czapeczkę Hornets :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie mimo,że sezon skończył się z miesiąc temu to już chce listopad i odpalać LP.Chce zobaczyć

 

-powrót Jamesa do Ohio i jego mecze z Heat,

-powrót Lance'a ,który ucisza publiczność w Indianie,

-Bosha jako lidera Heat,

-Derricka z Gasolem na boisku,

-wąs Van Gundy'ego na ławce Pistons ;)

-Kobego ładujące 3/21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przyszłego sezonu z tyłu koszulek każda organizacja będzie miała wyszyte oznaczenie ile mistrzostw zdobyła w swojej historii. Ciekawe czy będą to gwiazdki czy coś innego bo Lakers i Celtics mogą mieć problem ze zmieszczeniem tego.

 

 

EDIT: Pośpieszyłem się - będzie tylko oznaczenie czy organizacja wygrała mistrzostwo czy nie.

 

https://twitter.com/conradburry/status/489108837597999104/photo/1

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joe Smith miał chyba taką sytuację 10 lat temu z Timberwolves że się z McHale'm dogadał pod stołem i przez to Sota straciła pare wyborów w drafcie i dostała karę finansową. Nie wiem tylko jak to wykryto, może ktoś pamięta?

 

Smith and the Timberwolves had an under-the-table agreement in place, where Smith would sign three one-year deals for very little money, allowing the Timberwolves to acquire his Bird rights, which would allow them to go over the salary cap to re-sign him. He would have then been rewarded with a lucrative contract that would have paid him up to $86 million. This arrangement, of course, was highly illegal, and sanctions came down hard on the Timberwolves when the league found out.

 

According to J.A. Adande, then of the Los Angeles Times the entire plan was blown open when agents Eric Fleisher and Andrew Miller parted ways. Miller retained Smith and superstar teammate Kevin Garnett in the split, which prompted a lawsuit that led to the unearthing of many documents, including those detailing the Timberwolves’ illegal agreement with Smith.

 

Takie ryzyko dla Joe Smitha, na tamtym etapie kariery gościa na 10 ppg i 6 rpg.

 

---

 

Świetny ruch z Lancem. Zawsze mam ograniczone zaufanie do headcase;ów ale ten kontrakt jest bardzo dobry i w sumie warto zaryzykować. Hornets potrzebują siły ognia, Lance będzie miał pole do popisu.

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smith and the Timberwolves had an under-the-table agreement in place, where Smith would sign three one-year deals for very little money, allowing the Timberwolves to acquire his Bird rights, which would allow them to go over the salary cap to re-sign him. He would have then been rewarded with a lucrative contract that would have paid him up to $86 million. This arrangement, of course, was highly illegal, and sanctions came down hard on the Timberwolves when the league found out.

 

According to J.A. Adande, then of the Los Angeles Times the entire plan was blown open when agents Eric Fleisher and Andrew Miller parted ways. Miller retained Smith and superstar teammate Kevin Garnett in the split, which prompted a lawsuit that led to the unearthing of many documents, including those detailing the Timberwolves’ illegal agreement with Smith.

 

Takie ryzyko dla Joe Smitha, na tamtym etapie kariery gościa na 10 ppg i 6 rpg.

 

---

 

Świetny ruch z Lancem. Zawsze mam ograniczone zaufanie do headcase;ów ale ten kontrakt jest bardzo dobry i w sumie warto zaryzykować. Hornets potrzebują siły ognia, Lance będzie miał pole do popisu.

 

 

86 baniek???? mozna powiedziec ze NBA uchronila Minnesote przed wielko wtopo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.