Skocz do zawartości

Offseason 2014


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiscie uwazam, ze Dirk musi dostawac swoje pod stolem, komu jak komu, ale Cuban z Dirkiem sie znaja wystarczajaco dlugo, zeby liczyc na wzajemna dyskrecje. Dirk od dluzszego czasu zbytnio kozaczy swoja szczedroscia, takze na 100% ida jakies walki pod stolem, albo inne grube darowizny. Cuban wyglada mi na takiego, ktory wie jak sie dogadac odpowiednio z graczami i ma troche "wyjebane" na ogolnopanujace zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie straszna bieda podczas przyszłorocznego fa się szykuje, dodatkowo Monta ma chyba player option, więc prawdopodobnie wyoptuje i będzie chciał większych $.

 

Patrząc na to, co się dzieje i jak grał w poprzednim sezonie, zdecydowanie na to się zanosi.

 

Jeśli Love zostanie wcześniej wymieniony, to za rok mamy na rynku masę centrów i w sumie niewiele poza tym.

 

Główną nagrodą będzie chyba Gasol i po niego ustawi się kolejka z Philem na czele.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam, ze Dirk musi dostawac swoje pod stolem, komu jak komu, ale Cuban z Dirkiem sie znaja wystarczajaco dlugo, zeby liczyc na wzajemna dyskrecje. Dirk od dluzszego czasu zbytnio kozaczy swoja szczedroscia, takze na 100% ida jakies walki pod stolem, albo inne grube darowizny. Cuban wyglada mi na takiego, ktory wie jak sie dogadac odpowiednio z graczami i ma troche "wyjebane" na ogolnopanujace zasady.

Ogólnie kwestia przekazywania pieniędzy pod stołem ciekawi mnie od dawna, nie chce mi się wierzyć, ze coś takiego nie ma miejsca w NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam, ze Dirk musi dostawac swoje pod stolem, komu jak komu, ale Cuban z Dirkiem sie znaja wystarczajaco dlugo, zeby liczyc na wzajemna dyskrecje. Dirk od dluzszego czasu zbytnio kozaczy swoja szczedroscia, takze na 100% ida jakies walki pod stolem, albo inne grube darowizny. Cuban wyglada mi na takiego, ktory wie jak sie dogadac odpowiednio z graczami i ma troche "wyjebane" na ogolnopanujace zasady.

 

Prawdziwe wały to idą w San Antonio, gdzie np Tiago dostaje 36baniek, po czym kupuje samochód i oczywiście ulepsza za grubą kasę w salonie Duncana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przecież co za problem aby jakaś lokalna firma podpisała jakiś lukratywny kontrakt z tym czy innym graczem. Jak ktoś to w miarę mądrze robi to jest to nie do wyśledzenia. 

 

 

Prawdziwe wały to idą w San Antonio, gdzie np Tiago dostaje 36baniek, po czym kupuje samochód i oczywiście ulepsza za grubą kasę w salonie Duncana

 

 

 

A co to za wałek, że kupuje auto w salonie kolegi z drużyny ? 

 

Też jakbym miał kupować to bym kupił w salonie znajomego

Edytowane przez Dante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA co to za wałek, że kupuje auto w salonie kolegi z drużyny ? 

 

Chciałem tylko pokazać, że oskarżać można każdego. Dirk z Cubanem się znają i ufają, ale Duncan i Kobe, którzy tez całe kariery grają w jednym klubie już nie? Dirk na wolnym rynku mógł dostać 75/3. Dostał 25/3. Jak łatwo ukryć 50mln ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kwestia przekazywania pieniędzy pod stołem ciekawi mnie od dawna, nie chce mi się wierzyć, ze coś takiego nie ma miejsca w NBA.

 

No nie wiem czy to są fizyczne pieniądze, bo grube, nieudokumentowane miliony ciężko by było wytłumaczyć chociażby przed urzędem skarbowym. Ale jakieś inne bonusy to na pewno idą. Taki Cuban to pewnie ma udziały w dziesiątkach firm, szeroką siątkę znajomości, tu pójdzie rabacik na auto, jacht się pożyczy na weekend, innym razem ktoś zasponsoruje charter do Würzburga itd. Poza tym NBA to kółeczko wzajemnej adoracji, które dba o siebie po zakończeniu kariery. Trzeba być debilem żeby z tego wypaść i skończyć jak bankrut vide Iverson, Antoine, Sprewell itd. Ale o pracę w klubie, czy w TV nie trudno jak się jest ogarniętym.

 

Po co Lakers ciągają Worthy'ego na spotkanie z Carmelo? Żeby pokazać jak dbają o swojego byłego gracza, James karierę zakończył 20 lat temu, na boiskach zarobił max 10 mln dolarów, a ile od tamtego czasu, to już trudno zgadnąć, ale przynajmniej cały czas może liczyć na zatrudnienie w środkowisku Lakers.

Edytowane przez danny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sa takie walki, NBA to swiat taki jak wszedzie. Walki/ukladziki/legalne kombinowanie z prawem, zwal jak zwal, napewno sie zdarza.

 

Jesli chodzi o ukrywanie, to nie ukrywasz 50 baniek, bo popatrz na to z prawnej strony. Raz, powiedzmy, ze Dirk wzialby normalnie 60 baniek od Dallas, czyli o 35 wiecej niz normalnie.

 

Gdyby dostal je legalnie, to musialby jakies 20% oddac agentowi, kolejne 20% podatkow itd. itp. w rzeczywistosci powiedzmy, ze zostaje mu 60% kwoty, czyli to z 35 baniek robi sie "tylko" 21. to podziel na 3 lata, wychodzi jedyne 7 milionow na rok, a to juz duzo latwiej ukryc. A dodatkowo, zaden urzad sie nie przyczepi, szczegolnie ze Dirk moze wszystko kupowac za gotowke. 

 

Oczywiscie % podatkow... dalem przykladowe, nie wiem ile to dokladnie wychodzi i jakie sa stwawki przy odprowadzaniu z pensji, obstawiam, ze duzo mniejsze niz w Polsce, gdzie z pensji 10tys dostajemy do lapy ok. 6tys. ale w stanach tez sa podatki, a do tego dochodzi % agentow, ktory z tego co sie orientuje jest bardzo duzy.

 

Jak taki koszykarz moze miec na koncie 100 baniek, to nikt go nie sprawdzi czy kupil za gotowke cos o wartosci 5 milionow legalnie czy nie, ani tez dodatkowe 7 milionow w gotowce goscia, ktory ma majatek wyceniany na 100 milionow nie zrobi roznicy i nikt tego nie sprawdzi. Takze imo walki rozchodza sie tylko o kwestie zaufania i inteligencji graczy.

 

Zauwazcie tez, ze madrzejsi graczy i opanowani zazwyczaj dostaja mniejsze kontrakty, choc spokojnie moga dostac wiecej (po czesci jest to przemyslana decyzja, ale i po czesci mysle, ze wlasnie uklady) - patrz, Dirk, Duncan, albo graczek, ktorzy sa juz od X lat w klubie i znaja sie z zarzadem jak bracia.

 

a z kolei gracze generalnie porywczy, niedojzali, ala gansta style, i ktorzy powszechnie inteligencja nie grzesza zazwyczaj dostaja maksymalne kontrakty. Iversony, Carmela, i gracze, ktorzy generalnie lubia slawe, gadanie o nich i leca na chajs. Z takimi imo nikt nie bedzie ryzykowac ukladem dla zdobycia mistrzostwa, bo z takimi nigdy nic nie wiadomo. Splukaja sie na emeryturze to beda chcieli sobie dorobic opowiadajac o grzeszka z przeszlosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Chodzi mi o to, że w Spurs wykorzystują go najlepiej jak mogą, a w innym systemie może tak dobrze nie wyglądać.  Zresztą naprawdę uważasz, że Green jest na poziomie Wesa? ;d Wydaje mi się, że Matthews jednak jest trochę lepszy.

 

Danny Green jest dużo lepszym obrońcą i dużo lepszym strzelcem. We wszystkim innym lepszy jest Wes. Pytanie czego potrzebuje dana ekipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Chodzi mi o to, że w Spurs wykorzystują go najlepiej jak mogą, a w innym systemie może tak dobrze nie wyglądać.

Ok, a dopuszczasz do siebie możliwość, że Danny Green przechodząc np. do Cavs dalej będzie miał 2 ręce i 2 nogi i będzie w dalszym ciągu jednym z lepszych 3&D w lidze? Czy to, że w innym zespole będzie słabo bronił i nie będzie trafiał za 3 to już pewne info?

 

Zresztą naprawdę uważasz, że Green jest na poziomie Wesa? ;d Wydaje mi się, że Matthews jednak jest trochę lepszy.

Napisałem tylko, że Danny Green to fajny SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, co się dzieje i jak grał w poprzednim sezonie, zdecydowanie na to się zanosi.

 

Jeśli Love zostanie wcześniej wymieniony, to za rok mamy na rynku masę centrów i w sumie niewiele poza tym.

 

Główną nagrodą będzie chyba Gasol i po niego ustawi się kolejka z Philem na czele.

No na pozycjach PF bęzie LMA ( na razie niby zostaje w Blazers ale cholera wie co będzie po słabym sezonie) Millsap Love - jakby nie spojrzeć 3 All Starów bedzie Boozer

 

Będzie z RFA Klay Thompson z którym pewnie Golden będzie miało problem aby utrzymać bo i tak ich wydatki trzeszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, zapomniałem o Millsapie, ale to trochę mało jak na wielką nagrodę dla drużyn trzymających cap room na wielkie ruchy.

 

Love i LMA niby są, ale liczenie na to, że również będą za rok jest bardzo ryzykowne.

 

Klay imo będzie nie do ruszenia - nie po to Warriors nie chcą go oddać za Love'a, żeby potem odpuścić jak Rockets Parsonsa.


RT @ rick_bonnell : The Hornets will sign Lance Stephenson to a 3-year contract, the last season a team option, the Observer has learned.

 

Under terms of the deal Stephenson will make $9 million next season and in 2015-16, with a slight raise in the 2016-17 team option.

 

cholera, za taką kwotę to ja bym go nawet do Lakers wziął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grał już w Cavs i mi chodzi o to, że po przejściu do Spurs jest lepiej jego talent wykorzystywany. Zatem istnieje możliwość, że po odejściu nie będzie już taki dobry, bo akurat z tą trójką to wszystko zależy od miejsca jakie mu wykreują. Obrońcą jest świetnym i tego raczej się nie zapomina. No i dopuszczam do siebie taką możliwość, że nic się nie zmieni i nie neguje jej.

 

Danego też uważam za fajnego SG.

A to sorry. Widocznie źle zrozumiałem tę wymianę zdań:

 

Danny Green.

Który raczej nie sprawdzi się w innym systemie.

Aha, czyli bez Popa na ławce przestanie dobrze bronić i trafiać trójki?

Tak.

A w Cavs "zagrał" całe 115 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Messi został złapany na dużo mniejszej kwocie.

Powiem tak - dzisiaj odzyskałem telefon, który mi ukradziono. Po billingu, starczyło podanie numeru IMEI. Jeśli takie rzeczy robi od ręki policja polska przy drobnych kradzieżach, to pomyślcie jak łatwo musi być ukryć jakieś 20 mln $ w USA przed całą ligą i przed urzędem skarbowym, gdzie możliwości inwiligacji mają ździebko większe. Mówisz w gotówce - jak w gotówce oddać 20 mln? Wiesz ile to jest? Cuban by musiał to z banku wybrać i codziennie zachodzić z jedną walizką do Dirka przez rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Messi został złapany na dużo mniejszej kwocie.

Powiem tak - dzisiaj odzyskałem telefon, który mi ukradziono. Po billingu, starczyło podanie numeru IMEI. Jeśli takie rzeczy robi od ręki policja polska przy drobnych kradzieżach, to pomyślcie jak łatwo musi być ukryć jakieś 20 mln $ w USA przed całą ligą i przed urzędem skarbowym, gdzie możliwości inwiligacji mają ździebko większe. Mówisz w gotówce - jak w gotówce oddać 20 mln? Wiesz ile to jest? Cuban by musiał to z banku wybrać i codziennie zachodzić z jedną walizką do Dirka przez rok.

 

Zapewne umawiają się tak jak w Heat - po karierze pewne osoby mają zapewnioną dobrze płatna robotę w orgranizacji + jakieś wsparcie od właścicieli w razie tworzenia swoich projektów. Gotówka nie jest tutaj potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.